Czas czytania: 9 minuty
(Poprawiony: 24/12/2021)

Świat to piękne miejsce, ale podróżujący po raz pierwszy mogą wpaść w turystyczne pułapki i stać się ofiarami poważnych oszustw turystycznych travel. To są 12 główne oszustwa podróżnicze, których należy unikać na całym świecie; z Europy do Chin, i gdziekolwiek indziej.

 

1. Oszustwa związane z podróżami, których należy unikać na całym świecie: Nadmierna opłata za taksówkę – objazd

Duży ruch, taksówkarz opowiadający miejskie opowieści, a nowe widoki z okna sprawiają, że bardzo łatwo wpaść w oszustwo związane z przeładowaniem taksówką.

Poruszanie się taksówką wydaje się najwygodniejszą opcją podróży jako turysta?, ale może okazać się jednym z największych oszustw podróżniczych na świecie. Jako turysta nie poznasz najszybszej i najlepszej trasy z lotniska do hotelu, lub z jednej atrakcji do drugiej, więc taksówkarze mogą świętować w Twoim imieniu i poprosić o skandaliczną stawkę lub zabrać Cię na ogromny objazd, na wycieczkę, która nie powinna trwać dłużej niż 15 mnie.

Jak uniknąć przeładowania taksówką??

Sprawdź z wyprzedzeniem akceptowaną stawkę za taksówkę w swoim cel podróży. do tego, upewnij się, że masz świetną aplikację do map, który nie wymaga Wi-Fi, dzięki czemu zawsze możesz sprawdzić trasę, i co najważniejsze, wybierz rzetelną firmę taksówkarską, lub podróżuj pociągiem.

Bazylea do Interlaken z pociągiem

Genewa do Zermatt pociągiem

Berno do Zermatt pociągiem

Lucerna do Zermatt pociągiem

 

2. Rozlanie na ubraniach – sztuczka z gołębiami

Jeśli planujesz podróż do Argentyny?, na przykład, powinieneś być świadomy wycieku gołębia na twoje oszustwo związane z podróżami ubraniami. Ten rodzaj oszustwa podróżniczego jest bardzo popularny w Buenos Aires, gdy podejdzie do ciebie przyjazny mieszkaniec, chcesz pomóc, ponieważ całe ubranie jest rozlane.

Wyobraź sobie, że podziwiasz centrum miasta lub spędzasz wspaniały dzień w parku, rozglądać się, i nagle podchodzi do ciebie przyjacielski nieznajomy, Informowanie, że całe ubranie jest rozlane. Położyłeś torbę na ziemi, rozejrzyj się ze zdumieniem za rozlaniem, a w międzyczasie paszport, portfel, i wszystkie twoje cenne rzeczy zniknęły.

Jak uniknąć rozlewania ubrań, oszustw związanych z podróżą??

Odkrywaj jak miejscowy, Być świadomym otoczenia, i staraj się mieć oczy przed siebie.

Lucerna do Lauterbrunnen Pociągiem

Geneve do Lauterbrunnen pociągiem

Lucerna do Interlaken z pociągiem

Zurych do Interlaken pociągiem

 

 

3. Oszustwa związane z podróżami, których należy unikać na całym świecie: Oszustwo związane z podróżowaniem do bankomatu

Pieniądze napędzają świat, więc oczywiście jedno z największych oszustw podróżniczych na świecie wiąże się z pieniędzmi. Jednym z największych oszustw związanych z podróżowaniem na świecie jest oszustwo bankomatowe, w którym wymienny czytnik kart kredytowych w zasadzie kopiuje dane uwierzytelniające, a następnie wykorzystuje je do wyczyszczenia całego salda.

Jak uniknąć oszustwa przy bankomacie??

Jeśli jest to absolutnie konieczne, pobierać pieniądze z dużego i znanego bankomatu. w największe banki w Europie, jest bezpieczeństwo, więc szanse na dostęp do czytników kart bankomatowych są bliskie zeru.

Pociągiem z Monachium do Hallstatt

Z Innsbrucka do Hallstatt Pociągiem

Pasawa do Hallstatt pociągiem

Rosenheim do Hallstatt pociągiem

 

4. Uderz i chwyć

Jeden z klasycznych oszustw podróżniczych na świecie, bump and grab są popularne na transport publiczny, i w punktach orientacyjnych. Zdarza się, że jesteś w pociągu, metro, lub czekanie na praskim placu na słynny zegar, gdy nagle ktoś przypadkowo na Ciebie wpadnie.

Chociaż może to być wypadek, bardziej prawdopodobne jest, że będzie to planowana kradzież kieszonkowa. To może być ułamek sekundy, za “Przepraszam”, i twój portfel, zegarek, lub biżuteria zniknęła. Oszustwo typu bump and grab jest jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać, kiedy podróży w Europie.

Jak uniknąć uderzenia i złapania??

Zostaw cenne rzeczy w pokoju hotelowym, i rozłóż wszystko, co zabierasz ze sobą: np. portfel w wewnętrznej kieszeni kurtki.

Lyon do Nicei pociągiem

Paryż do Nicei pociągiem

Cannes do Paryża pociągiem

Cannes do Lyonu pociągiem

 

A Travel Scam Bump And Grab in a crowded space

 

5. Oszustwa związane z podróżami, których należy unikać na całym świecie: Rój

Podobny do uderzenia i grab, oszustwo rój, jest wtedy, gdy nagle stajesz się zatłoczony przez grupę nieznajomych, cóż, wygląda to dla ciebie obco. Faktycznie, ci nieznajomi dość dobrze się znają, i pięknie zaplanował dziwne spotkanie, lub rój. W ten sposób wygląda zupełnie niewinnie, gdy jesteś otoczony i okradany.

Zwykle dzieje się to w zatłoczonym miejscu, gdzie ta grupa wtapia się w tłum i chaos. Zaczynają poruszać się wokół ciebie i faktycznie rozpraszają cię, gdy inni chwytają wszystko. Trzymanie gotówki w jednym miejscu jest jednym z 10 błędy w podróży, których należy unikać w Europie.

Jak uniknąć oszustwa roju??

Po prostu trzymaj się z dala od tłumów, i zapiąć płaszcz, lub miej oko na swoje rzeczy, raczej, połóż przed sobą jakąkolwiek torbę.

Amsterdam do Paryża pociągiem

Londyn do Paryża pociągiem

Pociągiem z Rotterdamu do Paryża

Pociągiem z Brukseli do Paryża

 

Travel Scams To Avoid Worldwide: The Swarm in Milan, Italy

6. Przyjazny mieszkaniec

Piękny i przyjazny nieznajomy jest znanym oszustwem podróżniczym na całym świecie. Niezależnie od tego, czy spacerujesz po Placu Czerwonym, czy w Paryżu?, zawsze znajdzie się przyjazny mieszkaniec, który zaoferuje swoją pomoc w dotarciu do Wieży Eiffla lub pokazania miłego spędzenia czasu w mieście?.

co więcej, będą bardzo pomocni w pokazywaniu wszystkich wspaniałych klubów?, że następnego ranka zrobisz tylko oszustwo, budzenie, i zauważyłeś, że twoje pieniądze zniknęły. A zatem, na przykład samotna wycieczka, na całym świecie może być niezwykłą okazją do poznania mieszkańców, ale może też przerodzić się w najgorszy koszmar.

Jak uniknąć przyjaznego oszustwa związanego z lokalnymi podróżami??

Spotkanie z mieszkańcami podczas podróży jest świetne?, i jedno z najlepszych doświadczeń. Jednakże, patrz komu ufasz, i spędzać noce z. Przygoda w obcym kraju może szybko przerodzić się w katastrofę, więc bądź ostrożny.

Mediolan do Wenecji pociągiem

Z Florencji do Wenecji pociągiem

Bolonia do Wenecji pociągiem

Treviso do Wenecji pociągiem

 

7. Oszustwa związane z podróżami, których należy unikać na całym świecie: Oszustwo związane z bransoletą

Darmowy pamiątki z zagranicy brzmi niesamowicie, ale na świecie, w którym żyjemy, nie ma naprawdę darmowych rzeczy. W związku z tym, nie daj się nabrać na darmowe oszustwo bransoletkowe, które zwykle polega na tym, że lokalna kobieta podchodzi do ciebie z uśmiechem, założyć bransoletkę na nadgarstek.

Uśmiechnięty i przyjazny?, zaoferują Ci autentyczne bransoletki lub naszyjniki do zabrania do domu, podczas gdy ich druga ręka cały czas sięga po Twój portfel, i biżuteria. Oferowanie czegoś pięknego i darmowego jest świetną rozrywką i działa na wielu niewinnych turystów.

Jak uniknąć oszustwa związanego z bransoletkami??

Nie daj się nabrać na darmowe pamiątki, i po prostu miej oczy otwarte, i uprzejmie odmawiaj przyjmowania jakichkolwiek darmowych ofiar od nieznajomych.

Norymberga do Pragi pociągiem

Pociągiem z Monachium do Pragi

Z Berlina do Pragi pociągiem

Wiedeń do Pragi pociągiem

 

8. Żebrzące dziecko

Ubrani w nędzne ubrania, brudny, błagając o pieniądze lub jedzenie?, żebrzące dziecko jest jednym z rozdzierających serce oszustw związanych z podróżami na świecie. Z Europy do Chin, na poboczu stoją dzieci, śpiewać za dolara na centralnych placach, lub stukając w szybę taksówki.

Najczęściej te dzieci nie są tak zagubione, na jakie wyglądają, ale zostali wysłani do odegrania roli. Oczywiście, są dzieci, które naprawdę potrzebują jedzenia i pomocy.

Jak uniknąć oszustwa żebraczego dziecka??

Jest to trudne, ponieważ świat jest pełen biednych dzieci, które nie mają innego wyjścia, jak tylko błagać. Jednakże, możesz zaproponować, że kupisz im posiłek lub pomożesz w inny sposób, niż dając pieniądze. Tą drogą, możesz sprawdzić ich reakcję, i czy są naprawdę w potrzebie, czy tuż po portfelu turysty.

Pociągiem z Luksemburga do Colmar

Pociągiem z Luksemburga do Brukseli

Pociągiem z Antwerpii do Luksemburga

Metz do Luksemburga pociągiem

 

9. Oszustwa związane z podróżami, których należy unikać na całym świecie: Atrakcja jest zamknięta

Wcześniej sprawdziłeś godziny otwarcia, ale ku Twojemu zdziwieniu, kiedy przybyć do świątyni lub sklep lokalny mówi, że jest zamknięty. Następnie, kiedy widzą twoje rozczarowanie, oferują, że zabiorą Cię do innego fantastycznego punktu orientacyjnego lub sklepu, jeszcze lepszy niż zamknięty.

Miejscowi mogą zaoferować niesamowitą przygodę, ale tak naprawdę cię zdzierają, prosząc o zawyżoną opłatę za wstęp, lub zabierają Cię na zakupy, gdzie dostają grubą prowizję.

Jak uniknąć tego oszustwa podróżniczego??

Przyjezdny miejsca poza utartymi ścieżkami jest wspaniałe, po prostu sprawdź otoczenie i czy są alternatywy. Dodatkowo, wyszukaj z wyprzedzeniem najlepsze atrakcje do odwiedzenia w Europie. Jeśli atrakcja jest bezpłatna, wtedy nie ma powodu, aby zastąpić go zbyt drogim, i tak samo dla sklepów ze świetnymi recenzjami.

Zurych do Lucerny pociągiem

Berno do Lucerny pociągiem

Genewa do Lucerny pociągiem

Konstancja do Lucerny pociągiem

 

Attraction Is Closed Travel Scam

10. Pozwól mi zrobić twoje zdjęcie

Podróżowanie w pojedynkę może być cudowne, a czasami pełen żalu, że nie ma przy Tobie nikogo, kto zrobi idealny obraz w mediach społecznościowych. Big Ben lub Firenze w tle, rozglądasz się dookoła, a potem podchodzą do ciebie, proponując zrobienie niesamowitego zdjęcia, pod wielkim kątem.

2 kilka sekund później aparat i wszystkie wspaniałe zdjęcia zniknęły, bo uroczy nieznajomy uciekł z nimi. Może się to zdarzyć w dowolnym miejscu na świecie, do kogokolwiek, bo jakie są szanse, że tak się stanie?? ale tak się dzieje.

Jak uniknąć tego oszustwa podróżniczego??

Poszukaj innych turystów, być może również podróżujący w pojedynkę, lub pary. To najbezpieczniejszy sposób na uzyskanie idealnego zdjęcia i zachowanie aparatu, i w zamian, zaproponuj zrobienie im zdjęcia.

Salzburg do Wiednia pociągiem

Pociągiem z Monachium do Wiednia

Graz do Wiednia pociągiem

Praga do Wiednia pociągiem

 

Let Me Take Your Picture Travel Scams

11. Oszustwa związane z podróżami, których należy unikać na całym świecie: Przełącznica

Najlepszym sposobem radzenia sobie z pieniędzmi podczas podróży jest noszenie przy sobie małych rachunków. Inaczej, uważaj na duże rachunki, płacąc taksówkarzom lub w lokalnych restauracjach. Możesz dać duży rachunek za niewielką opłatę, ale odbiorcy będą udawać, że odrzucają duży rachunek i zamieniają go na znacznie mniejszy rachunek. Tą drogą, zamieniają turystę?.

Kasy, kierowcy taksówek, czy kelnerzy, mogą być graczami w tym oszustwie Switcheroo?. Będziesz tutaj wielkim przegranym, jeśli nie uważasz.

Jak uniknąć oszustwa Switcheroo??

Podaj kwotę rachunku, który wydajesz, i poznaj zmianę, którą powinieneś otrzymać z powrotem.

Lyon do Tuluzy pociągiem

Pociągiem z Paryża do Tuluzy

Miło do Tuluzy pociągiem

Bordeaux do Tuluzy pociągiem

 

12. Główne oszustwa związane z podróżami, których należy unikać na całym świecie: Chętni studenci języka angielskiego

Mówią łamanym angielskim, ale błagają, abyś ich nauczył. Chętni angielscy studenci czają się w kawiarniach i barach, rozpocznie z Tobą przyjazną rozmowę, a potem poprosić o prywatną lekcję angielskiego w pokoju hotelowym.

Raz w hotelu?, chętny uczeń angielskiego może zamienić się w kieliszek przed snem, i budzisz się ze skradzionym portfelem i paszportem. Prawda jest taka, że ​​nie da się poprawić umiejętności językowych z dnia na dzień, a nawet ktoś chce ćwiczyć swój angielski, ta lekcja nie musi odbywać się w pokoju hotelowym ani nad alkoholem.

Konkludując, inteligentne podróżowanie to obecnie najlepszy sposób podróżowania these, wszędzie na świecie. Powodem jest to, że oszustwa związane z podróżami stają się coraz trudniejsze do ujawnienia. To powiedziawszy, podróżowanie po świecie nigdy nie było łatwiejsze niż dzisiaj.

Zurych do Wengen pociągiem

Genewa do Wengen pociągiem

Berno do Wengen pociągiem

Bazylea do Wengen pociągiem

 

Tu na Zapisz pociąg, z przyjemnością pomożemy Ci zaplanować zabawne miejsca do odwiedzenia i szczęśliwie zakończyć podróż, unikając oszustw związanych z podróżami.

 

 

Czy chcesz umieścić nasz wpis na blogu „12 głównych oszustw związanych z podróżami, których należy unikać na całym świecie” na swojej stronie?? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fpl%2Ftravel-scams-avoid-worldwide%2F– (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)