Czas czytania: 8 minuty
(Poprawiony: 25/06/2021)

Kolorowy, egzotyczny, i niezwykłe w cechach i miejscu siedliska, znajdziesz te 12 zwierzęta najbardziej unikalne zwierzęta, jakie można zobaczyć w Europie. zamieszkujących najgłębsze oceany, najwyższe Alpy, lub odpoczywać w zielonych lasach Europy, pamiętaj, aby wypatrywać tych niesamowitych dzikich zwierząt podczas następnej eskapady w Europie.

 

1. Wyjątkowe zwierzęta do zobaczenia w Europie: Ryś europejski

Zamieszkanie w Szwajcarii, Francja, Włochy, i Czechach, ryś europejski to wyjątkowy żbik. Ryś ma krótki ogon, brązowe futro z plamami, tak łatwe do zauważenia w śnieżnym zimowym lesie.

Przekonasz się, że ten dziki kot to fascynująca rasa kota domowego, i gepard cętkowany.

Gdzie mogę zobaczyć europejskiego rysia w Europie?

ten Las Bawarski to niesamowite miejsce, w którym można zobaczyć rysie i ich potomstwo.

Dusseldorf do Monachium pociągiem

Drezno do Monachium pociągiem

Norymberga do Monachium pociągiem

Bonn do Monachium pociągiem

 

European Lynx in the snow is a Unique Animals To See

 

2. Wyjątkowe zwierzęta do zobaczenia w Europie: Maskonur

Te piękne stworzenia najlepiej widać od połowy kwietnia przy przybrzeżnych klifach. Na przykład, Wyspa Skomer w zachodniej Walii to wspaniałe miejsce do robienia zdjęć dzikiej przyrody i maskonurów. Dodatkowo, wybrzeże Bretanii to kolejne niesamowite miejsce, w którym można podziwiać atlantyckie ptaki morskie.

Maskonury sięgają do 30 cm długości i 20 cm wysokości. co więcej, z pomarańczowym dziobem i kręgami na oczach, przekonasz się, że bardzo łatwo jest je dostrzec te urocze ptaki morskie na klifach nad oceanem. Z 90% całej światowej populacji w Europie, przez większą część roku można podziwiać całe kolonie u wybrzeży Europy.

Gdzie mogę zobaczyć maskonury w Europie?

Wybrzeże Bretanii we Francji i wyspa Skomer to wspaniałe miejsca, w których można zobaczyć maskonury.

Amsterdam do Paryża pociągiem

Londyn do Paryża pociągiem

Pociągiem z Rotterdamu do Paryża

Pociągiem z Brukseli do Paryża

 

Puffin is a Unique Animals To See In Europe

 

3. Wyjątkowe zwierzęta do zobaczenia w Europie: Saiga

Saiga to wyjątkowa antylopa, Niestety, zagrożone w dzisiejszych czasach. Saiga jest jednym z 12 najbardziej wyjątkowych zwierząt, jakie można zobaczyć w Europie. Ze swoim niezwykłym nosem, to wyjątkowe zwierzę może łatwo przystosować się do zimnego i gorącego klimatu, ponieważ forma nosa służy temu celowi.

W związku z tym, Saiga nie ma stałego miejsca zamieszkania i może migrować do 1000 km między latem a zimą. co więcej, może pokonywać dziesiątki kilometrów dziennie i jest aktywna głównie w ciągu dnia. Ciekawostką dotyczącą Saigi jest to, że oprócz roślin i trawy, zjada trujące rośliny dla innych zwierząt.

Gdzie mogę zobaczyć Saigę w Europie?

Saigę można dostrzec w pięknych Karpatach i lasach.

 

Saiga is the wild in Europe

 

4. Wyjątkowe zwierzęta do zobaczenia w Europie: Kuna leśna

Jeśli wybierasz się na wędrówkę po europejskich lasach i lasach, najprawdopodobniej spotkasz wyjątkową kunę sosnową. Kuny leśne żyją w dziuplach i świetnie się wspinają, więc pamiętaj, aby podnieść głowę, jeśli chcesz zauważyć to wyjątkowe stworzenie.

Kuny leśne są w kolorze kasztanowo-brązowym, z jasnożółtym śliniakiem wokół szyi. Dlatego nawet w lasach, trudno będzie nie zauważyć tego fascynującego zwierzęcia na gałęzi drzewa, z tym żółtym śliniakiem.

Gdzie mogę zobaczyć kuny leśne?

Wyżyny w Szkocji i Irlandii, to najlepsze miejsca do zobaczenia kuny leśnej.

 

The Pine Marten is among the Unique Animals To See In Europe

 

5. Wyjątkowe zwierzęta do zobaczenia w Europie: Europejska zielona jaszczurka

Na 40 cm wielkości, naprawdę trudno będzie przegapić europejską jaszczurkę zieloną. Ta wyjątkowa jaszczurka ma jasnozielony grzbiet i żółty brzuch. co ciekawe, w okresie godowym, samce zmieniają kolor na jaskrawoniebieski.

Zielona Jaszczurka żyje na dużej wysokości 2000 metrów, więc, podczas wędrówki po austriackich górach, pamiętaj, aby się rozejrzeć. Jeśli podróżujesz od jesieni do zimy, wtedy prawdopodobnie zauważysz te jaszczurki w jaskiniach i suchych kryjówkach. Jednakże, latem, od marca, te piękności będą rozgrzewać się na słońcu.

Gdzie mogę zobaczyć zieloną jaszczurkę?

Możesz dostrzec tę zieloną jaszczurkę siedzącą w słońcu na skałach, przez Europę, Austria, Niemcy, aż do Rumunii, i Turcji.

Salzburg do Wiednia pociągiem

Pociągiem z Monachium do Wiednia

Graz do Wiednia pociągiem

Praga do Wiednia pociągiem

 

the gorgeous European Green Lizard

 

6. Wyjątkowe zwierzęta do zobaczenia w Europie: Różowy flaming

Piękne różowe flamingi zamieszkują jeden z najlepsze rezerwaty przyrody w Europie. Różowe flamingi żyją z niesamowitymi dzikimi końmi w rezerwacie Camargue we Francji. Różowy flaming stał się symbolem Camargue, w jego żywych różowych kolorach.

W lagunach, bagna, lub lecąc w górę, popisywać się swoim pięknem, różowy flaming to całkiem cudowny widok. Podczas przechodzenia przez 4 szlaki w Camargue, szybko zrozumiesz, dlaczego ten ptak jest jednym z 12 najbardziej wyjątkowych zwierząt do zobaczenia w Europie.

Gdzie mogę zobaczyć różowego flaminga w rezerwacie Camargue?

Camargue to ogromny rezerwat przyrody we Francji. Aby zobaczyć tego wyjątkowego ptaka, udaj się do Park ornitologiczny.

Lyon do Tuluzy pociągiem

Pociągiem z Paryża do Tuluzy

Miło do Tuluzy pociągiem

Bordeaux do Tuluzy pociągiem

 

Flying Pink Flamingo

 

7. Wieloryby w Irlandii

Jeśli akurat żeglujesz na południu Irlandii, gdzieś w oddali, guzowata głowa może wyskoczyć spod wody. To może być humbak, wspaniały i ogromny wieloryb żyjący w oceanie wokół Irlandii.

Pomimo imponujących i onieśmielających rozmiarów, 12-16 metrów, są nieszkodliwe i delikatne. Te piękne wieloryby przybywają późną jesienią, śpiewając swoje złożone piosenki, trwające pomiędzy 10-20 minuty.

Gdzie mogę zobaczyć humbaka?

Szkocja, Irlandia, Anglia świetnie nadaje się do obserwowania wielorybów.

 

 

8. Wyjątkowe zwierzęta do zobaczenia w Europie: Wilki

Fascynujące i przerażające, wilki są jednym z zagrożonych zwierząt w Europie. Te wyjątkowe zwierzęta z łatwością dostosowują się do każdego środowiska, w kolorach kamuflażu, i duży rozmiar. Istnieje wiele ras wilków, ale przeciętny wilk może sięgać nawet 70 kg.

Wilki żyją w lasach, w paczkach, i uważane za wysoce chronione zwierzęta w Europie. Istnieją centra ochrony i rezerwaty, które chronią wilki i zapewniają im najlepsze warunki, aby nie wyginęły całkowicie.

Gdzie mogę zobaczyć wilki w Europie?

Region Liguria we Włoszech, Las Bawarski, a Polska to wilki’ preferowane siedlisko.

 

Special Wolves Animals To See In Europe

 

9. Wyjątkowe zwierzęta do zobaczenia w Europie: Delfiny

Chlapanie się i śpiewanie w wodach wybrzeża Włoch, piękne delfiny to wspaniały widok. Chociaż wszyscy prawdopodobnie widzieli delfiny na zdjęciach, parki wodne, czy ogrody zoologiczne w Europie, nic nie może się równać z żeglowaniem i podziwianiem tych cudownych stworzeń.

Najlepszy czas na oglądanie delfinów to lato, kiedy jest cieplej, i możesz wybrać się na wycieczkę łodzią z obserwacją delfinów.

Gdzie mogę zobaczyć delfiny we Włoszech?

ten piękne wybrzeża Cinque Terre i Morze Liguryjskie to idealne miejsce do oglądania dzikich delfinów we Włoszech.

La Spezia do Riomaggiore pociągiem

Z Florencji do Riomaggiore pociągiem

Modena do Riomaggiore pociągiem

Pociągiem z Livorno do Riomaggiore

 

Dolphins in Italy jumping over water

 

10. Rekiny olbrzymie

Kiedy większość ludzi słyszy “rekin” najbardziej naturalną reakcją jest pisk i strach. Jednakże, potężny rekin olbrzymi może być ogromny i onieśmielający rozmiarami, ale ten rekin zjada tylko plankton.

W związku z tym, przy nich możesz czuć się całkowicie bezpiecznie 12 tony i 12 metrów ryb. Basking Shark jest drugim co do wielkości rekinem w Wielkiej Brytanii, a najlepiej widoczne latem z klifów. Więc, jeśli zobaczysz dużą trójkątną płetwę i szare ciało, następnie pomachaj na przywitanie i przygotuj aparat na zdjęcie z rekina olbrzymiego.

Gdzie mogę zobaczyć Basking Sharks Inn w Wielkiej Brytanii?

u wybrzeży Cornwell, Isle of Men, i wiele wybrzeży zachodniej Anglii, można zobaczyć olbrzymie rekiny w ich naturalnym środowisku.

 

Basking Sharks looks similar to whales

 

11. Wyjątkowe zwierzęta do zobaczenia w Europie: Rosomak

Bałagan, Bałagan, to łaciński pseudonim rosomaka, przetłumaczone na Gluten. Ta niezwykła nazwa pasuje do największego członka rodziny Mustelidae – doskonale, ponieważ mają niezwykle duży apetyt.

Z tego powodu, rosomaki mogą podróżować daleko w poszukiwaniu pożywienia, i można je teraz znaleźć w całej Europie.

Gdzie mogę zobaczyć Rosomaki?

Ogólnie, populacja rosomaka jest skoncentrowana w Rosji, tajga, i Azji. co więcej, można również zobaczyć rosomaki w Highland Wildlife Park w Wielkiej Brytanii.

 

Wolverine is a Rare and part of the Unique Animals To See In Europe

 

12. Wyjątkowe zwierzęta do zobaczenia w Europie: Koziorożec alpejski

Wysoko na 4000 metrów, między zaśnieżonymi szczytami górskimi, do skalistych klifów, znajdziesz Alpine Ibex. Z rogami, do których może dorosnąć 140 cm, ta koza górska jest jednym z najbardziej imponujących i wyjątkowych zwierząt w Europie.

Po pierwsze, zamieszkujących europejskie Alpy, koziorożec alpejski, nie jest tak łatwa do zauważenia w porównaniu do rekinów olbrzymich i zielonych jaszczurek. Oprócz, ich kopyta ułatwiają koziorożce wspinanie się i ucieczkę przed drapieżnikami w skalistych Alpach.

Gdzie mogę zobaczyć koziorożca alpejskiego?

Włoskie Alpy i Alpy Szwajcarskie mam kilka niesamowite punkty widokowe do obserwacji dzikiej przyrody i koziorożców alpejskich.

Zurych do Wengen pociągiem

Genewa do Wengen pociągiem

Berno do Wengen pociągiem

Bazylea do Wengen pociągiem

 

Mountain Alpine Ibex

 

Tu na Zapisz pociąg, z przyjemnością pomożemy zaplanować wycieczkę do najlepszych miejsc do obserwacji dzikiej przyrody. Podróż pociągiem po Europie jest idealna, aby udać się do naturalnych siedlisk tych wyjątkowych zwierząt w Europie.

 

 

Czy chcesz zamieścić nasz wpis na blogu „12 najbardziej wyjątkowych zwierząt do zobaczenia w Europie” na swojej stronie? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Funique-animals-europe%2F%3Flang%3Dpl– (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)