Czas czytania: 7 minuty
(Poprawiony: 13/05/2022)

Podróżowanie to fantastyczny sposób na poznawanie kultur, miejsc, i ludzie. Podróżując uczymy się tak wiele, że czasami wydaje się niemożliwe, aby zapamiętać wszystkie wspaniałe miejsca i rzeczy, które zrobiliśmy. Jednakże, te 10 sposoby na udokumentowanie wspomnień z podróży sprawią, że wspomnienia będą żyły wiecznie, w Twoim sercu, i dom. Od scrapbookingu po media społecznościowe, istnieje niesamowity sposób dla każdego podróżnika, aby przeżyć chwile, kiedy tylko zechcesz.

 

1. Sposoby dokumentowania wspomnień z podróży: Dziennik podrózy

Zapisywanie małych anegdot z twojego wycieczka po Włoszech, czyli ogródek piwny w Pradze, pamiętając sposób, w jaki słońce świeciło tego dnia, czy smak piwa, bo to małe rzeczy sprawiają, że wycieczka jest niezapomniana. Prowadzenie dziennika podróży to świetny sposób na udokumentowanie wspomnień z podróży.

Codzienne pisanie w dzienniku podróży, lub wyjątkowe chwile, to wszystko zależy od ciebie. Niektórzy lubią pisać podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia, pod koniec dnia, podczas gdy inni noszą ze sobą mały notatnik, móc dokumentować wszystko, co się dzieje, jeśli istnieje tendencja do zapominania nazw miejsc, i ludzie, wydarzenia. Jak cudownie jest przewijać dziennik podróży w domu, a nawet w innym punkcie Twojej podróży, i pamiętaj wspaniałych ludzi, których poznałeś, i odwiedzane miejsca, i naprawdę zobacz, jak daleko podróżowałeś.

Dijon Pociągi Provence

Paryż Pociągi Provence

Lyon Pociągi Provence

Marsylia pociągów Provence

 

Document Your Travel Memories In A Travel Journal

 

2. Stwórz podróżną książkę na wycinkę

Mieszanie zdjęć, karty, mapy, lub pocztówki do albumu to świetny sposób na udokumentowanie wspomnień z podróży. co więcej, jeśli jesteś kreatywna osoba, wtedy najprawdopodobniej stworzysz niesamowity album z wycinkami. W podobny sposób, ten niezapomniane miejsca odwiedzamy wzbogacają nasze życie i dodają warstwy do naszej tożsamości jako ludzi, i podróżni, podobnie jak warstwy, które dodasz do notatnika. Warstwy naklejek, skrawki papieru, fotki, i spisane wspomnienia, doda do osoby, którą jesteś, i twój wewnętrzny świat.

Dodatkowo, albumy z wycinkami to fantastyczny sposób na dzielenie się podróżami z przyjaciółmi i rodziną. Historie z twoich podróży ożywają w albumie, okna na widoki, kultura, społeczności, i chwile, nosić kolorowe życie, i może sprawić, że notatnik stanie się przygodą, tajemnica, i fascynująca książka, która przybliży miejsca ludziom, którzy tam nie podróżowali.

Milan Pociągi Neapol

Florencja pociągom Neapol

Wenecja pociągom Neapol

Pisa pociągom Neapol

 

A Travel Scrap Book

 

3. Zaprojektuj swój album ze zdjęciami

Pisanie może być dla niektórych wyzwaniem; znalezienie właściwych słów, czyli możliwość zatrzymania się w podróży, aby pisać. Jednakże, robienie zdjęć jest łatwe, szybki, i fajnie robić podczas podróży. W związku z tym, album ze zdjęciami to świetny sposób na udokumentowanie wspomnień z podróży.

Jednym kliknięciem uchwycisz piękno plaży w Irlandii lub Toskanii o zachodzie słońca. Następnie, możesz wybrać najbardziej wyjątkowe zdjęcia, i zebrać je w cyfrowym albumie, z małymi nutami, Daktyle, i małe przypomnienia, które pomogą Ci podzielić się historią Twojej podróży. co więcej, album ze zdjęciami nie zajmuje zbyt dużo miejsca do przechowywania, i możesz go postawić na stoliku kawowym, lub stwórz wyjątkową półkę na wszystkie swoje albumy ze zdjęciami z podróży.

Pociągi Amsterdam do Londynu

Paryż Pociągi Londynie

Berlin pociągom Londynie

Bruksela pociągów w Londynie

 

Design Your Photo Album

 

4. Sposoby dokumentowania wspomnień z podróży: Ilustracje

Siedząc w ogrodach Wersalu lub ciesząc się Widoki na Wybrzeże Amalfi – 2 najbardziej niezwykłych miejsc w Europie, masz nagłą potrzebę uchwycenia pięknego widoku. Więc, w takich chwilach, możesz wyjąć kieszonkowy notes i zacząć bazgrać chwile i miejsca przed tobą.

Podczas gdy doodling brzmi jak bardzo kreatywny sposób na udokumentowanie wspomnień z podróży, niekoniecznie wymaga to talentu do malowania lub ilustracji. co więcej, Twoje ilustracje nie muszą być na tym samym poziomie co Moneta. Ponieważ najważniejsze w ilustrowaniu wspomnień z podróży jest to, że są one osobiste, i mieć półkę pełną własnych podróży ilustrującą niesamowite podróże po Europie.

Bruksela pociągów w Amsterdamie

Pociągi Londyn do Amsterdam

Pociągi Amsterdam Berlin

Paryż Pociągi Amsterdam

 

Document Your Travel Memories In Illustrations

 

5. Zbieraj i wyświetlaj pocztówki

Zawieś je na lodówce, zrobić kolaż do salonu, lub ściana inspiracji, pocztówki są wspaniałe pamiątki. Dodatkowo, pocztówki to jeden z najlepszych sposobów dokumentowania wspomnień z podróży, są łatwe do zdobycia, i nie wymagaj żadnego wysiłku po swojej stronie. Sprzedawane w każdym sklepie z pamiątkami, i targ uliczny, pocztówki są popularną pamiątką, zapamiętać podróż.

Nantes pociągów Bordeaux

Paryż Pociągi Bordeaux

Lyon Pociągi Bordeaux

Marsylia pociągów Bordeaux

 

Collect And Display Postcards

 

6. Sposoby dokumentowania wspomnień z podróży: vlogowanie

Prowadzenie bloga wideo, lub innymi słowy, vlogowanie to świetny sposób na udokumentowanie wspomnień z podróży, na całe życie. Chwyć aparat, lub telefon z najwyższej klasy aparatem, i utwórz konto YouTube, aby przesyłać filmy z podróży, a twoje przygody będą żyć wiecznie. Vlogowanie pozwala wybrać najlepsze kadry, opowiadać historie, i udokumentuj chwile – z Twojego punktu widzenia.

co więcej, vlogowanie to fantastyczny sposób na dzielenie się miejscami ze światem. Po pierwsze, vlogowanie jest osobiste i nie ma ukrytego planu marketingowego. Po drugie, vlogowanie pokazuje ludziom mniej znane fakty i anegdoty dotyczące popularnych miejsc na całym świecie. Więc, vlogowanie to świetne narzędzie ekologiczne, pozwalając na dzielenie się historiami określonej kultury, bezpłatnie, i porządek obrad, ze światem podróżników.

 

 

7. Blogowanie

Inną formą vlogowania i cyfrową formą dziennika podróży jest blogowanie. Liczba blogów na żywo jest dziś znakomita, więc możesz znaleźć wiele przykładów blogów podróżniczych online, jeśli nie jesteś pewien jak założyć własny blog podróżniczy. W skrócie, możesz łatwo założyć własnego bloga na WordPressie, prześlij zdjęcia z podróży, trasy, myśli, i więcej.

Główna różnica między blogowaniem a dziennikiem podróży polega na tym, że blog jest medium online, i dostępne dla całego świata w sieci. Twoje osobiste myśli mogą stać się wirusowe, i mieć wielu obserwujących, które pokochają czytać i inspirować się wspomnieniami z podróży.

Luksemburg pociągom Brukseli

Pociągi Antwerpia do Brukseli

Pociągi Bruksela Amsterdam

Paryż Pociągi Bruksela

Working On Your Laptop On A train

 

8. Sposoby dokumentowania wspomnień z podróży: Instagram

Najpotężniejszymi mediami we współczesnym świecie są media społecznościowe, a jeśli ma być dokładniejszy?, Instagram. Dzisiaj, możesz przesłać dowolne informacje o dowolnym miejscu na świecie, na Instagramie. co więcej, blogerzy podróżniczy i influencerzy podróżniczy’ najlepszym sposobem na udokumentowanie wspomnień z podróży jest przesyłanie historii, bębny, i posty na Instagramie.

Stąd, stwórz sobie kolorową i zabawną stronę na Instagramie, udokumentować swoje podróże, i cenne wspomnienia. Wyobraź sobie, jak pięknie będzie wyglądać przez kolorową stronę, oglądam wszystkie krótkie filmy, i zdjęcia, które zrobiłeś podczas podróży, w miesiącach, a nawet lata po podróży.

Interlaken do Pociągi Zurych

Lucerna do Pociągi Zurych

Berno Pociągi Zurych

Pociągi Genewa do Zurych

 

Document Your Travel Memories On Instagram

 

9. Utwórz pudełko wspomnień

Mapy, kartki pocztowe, a bilety do muzeów to tylko niektóre z rzeczy, które niektórzy z nas lubią trzymać z dala od naszych licznych podróży po świecie. To niesamowite, jak mały kawałek papieru lub kartki może zabrać Cię z powrotem o wiele mil, do innej kultury, czasy, i chwile. Więc, zamiast mieć te wszystkie piękne wspomnienia zagubione w plecaku, lub portfel, stworzenie pudełka wspomnień to wspaniały sposób na udokumentowanie wszystkich tych wspomnień z podróży, i chroń je przed krzywdą.

Na przykład, możesz wziąć stare pudełko po butach, udekoruj to, umieść w środku wszystkie swoje wspomnienia z podróży, następnie pokaż je na półce. Innym pomysłem na pudełko wspomnień jest wykonanie pudełka z drewna pochodzącego z recyklingu, więc jest zarówno ekologiczny, jak i kreatywny. Tak czy inaczej, pudełko wspomnień jest jednym z tych 10 specjalne sposoby dokumentowania wspomnień z podróży.

Salzburg Wiedeń Pociągi

Pociągi Monachium do Wiednia

Pociągi Wiedeń Graz

Praga Pociągi do Wiednia

 

Memories Box

 

10. Aplikacja Track Tour Trip

Holenderska podróż uruchomienie Polarsteps to jeden z przykładów tego, jak można dokumentować wspomnienia z podróży w dynamicznym świecie technologicznym, w którym żyjemy. Aplikacja Polarsteps umożliwia śledzenie Twoich kroków, myśli, pomysły, odwiedzane miejsca, i wiele więcej w zaciszu swojego telefonu, jednym kliknięciem. Jednym z niesamowitych wyników śledzenia Twojej podróży jest oszałamiający album ze zdjęciami z podróży, na końcu, zaprojektowany i wykonany przez Ciebie, twoich ulubionych chwil.

Podsumowując, różnorodność sposobów dokumentowania wspomnień z podróży, od pierwszego kroku nie ma końca. Od aplikacji po stare i dobre dzienniki podróży, możesz wybrać dowolne z nich 10 sposoby wymienione powyżej, udokumentować, udział, i przeżyj ponownie swoje niesamowite podróże po całym świecie.

Frankfurt w pociągach Berlin

Lipsk w pociągach Berlin

Hanover w pociągach Berlin

Hamburg w pociągach Berlin

 

Jesteśmy w Zapisz pociąg z przyjemnością pomożemy Ci zaplanować niezapomnianą podróż po Europie, gdzie możesz tworzyć wspomnienia na całe życie.

 

 

Czy chcesz zamieścić nasz wpis na blogu „10 sposobów na udokumentowanie wspomnień z podróży?””W Twojej witrynie? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fpl%2Fways-document-travel-memories%2F – (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)