Време на читање: 5 минути(Последно освежено на: 18/02/2020)

Првото нешто што луѓето мислат дека кога се прашувате Што е најбрзиот начин на патување во Европа се вее. Но, ние не би се согласиле! Додека вистинските летање може да биде побрзо, таму не е ништо помала од аеродроми за ограничување на износот на времето на патување што всушност се спаси. Таа, исто така завршува се поскапи еднаш ќе фактор во уредот, што е потребно за да се дојде до аеродромите, премногу! Дури и не се ни започна на пренатрупани патишта, humongous терминали, бескрајните линии за да се провери и да помине низ безбедност, и багаж барање одложувања по пристигнувањето сите додадете до!

Мислам дека сите ние да се согласиме дека автобус патување е не-не! Особено кога ќе се спореди со удобност што го добивате со возови. Не е убеден уште за Што е најбрзиот начин на патување во Европа е се уште? Продолжи да читаш!

 

Што е најбрзиот начин на патување во Брисел:

trains are the quickest mode of travel

 

Најдобар начин да се патување од Брисел е со воз. Билетите може да се резервира преку Зачувај воз рок од неколку минути, без скриени трошоци. Брисел е еден фасцинантен место со прекрасни архитектура и фасцинантна историја спакувани во секоја улица и alleyway.

Брисел навистина има по нешто за секого и нуди Европската стоки, како што се уметност и архитектура заедно со повеќе необични атракции. Не посета на Брисел, ако сте на диета како помфрит, школки, и пиво наскоро ќе мора да се препуштање. Најдобриот дел за Брисел е дека тоа е исто така супер достапен со воз и можете да ја посетите други градови во Европа, лесно и брзо. Ние го направи математика за вас 😉

 

Патување од Брисел до Париз

На патување од Брисел во Париз може да се заврши со воз во само под 1:30 h. Чести директни возови отстапи од Брисел дојде во Париз’ Gare du Nord во текот на денот. Летови од Брисел за Париз’ Шарл де Гол аеродромот преземе 5 часа, кога аеродромот чекаат пати се земени предвид.

Патување од Брисел во Лондон

На патување од Брисел за Лондон може да се заврши во рок од само 2 часа. Најбрзиот начин на транспорт патува со воз, со чести директни возови Евростар пристигнуваат во станица Сент Панкрас во Лондон во текот на денот. Летови од Брисел до лондонскиот аеродром Хитроу преземе 5 часа, кога се смета дека аеродромот чекаат пати.

Патување од Брисел до Амстердам

Патувајќи од Брисел до Амстердам Потребни се само под 2 часа со воз. Чести директни возови пристигнат во Амстердам Централната станица во текот на денот. Летови од Брисел до Шипхол во Амстердам аеродромот преземе 5 часа, кога аеродромот чекаат пати се земени предвид.

Патување од Брисел до Лион

На патување од Брисел до Лион трае околу 3:30 h. Најбрзиот начин на транспорт се патува со воз, со чести директни возови пристигнуваат во Лион во текот на денот. Летови од Брисел до Лион се само под 6 часа, кога се вклучени аеродромски транзит и да чекаат пати.

Патување од Брисел во Франкфурт

Потребно е само во текот на 3 часа да патуваат со воз од Брисел во Франкфурт. Директен возови пристигнат во Франкфурт често во текот на денот. Во споредба, летови од Брисел за да Франкфурт преземе 5 часа, кога аеродромска транзитна време се зема предвид.

Што е најбрзиот начин на патување во Франција:

the quickest mode of travel to Paris

Кој не го сака Франција? Ние ги напишав безброј блогови на најдобрите делови од Франција. од совети за патување со воз од Париз до Ница to Where you can најде најдобрите помфрит во Франција или Мишелин ѕвезда ресторани во Франција, ако сакате. Во суштина, сте ќе сакате да стигнете до таму што е можно поскоро! Најбрзиот начин да одам таму? Со воз се разбира!

воз патување во Франција е најефективниот начин на одење од Париз и во другите градови во Франција. Travel from Paris to the south of France–albeit a bit pricey–is best done by train; Цените на авион и воз обично се спореди, но воз патување е многу помалку на нерви.

Додека патувате со автобус или вози-удел е поевтино, на износот на време ќе ја преземе е само не е практично. Најбрзиот начин на патување во Европа е секогаш со воз, и добивање околу Франција е не се разликува!

 

Еве примери време за заштеда на:

Амстердам до Париз

На патување од Амстердам до Париз може да се заврши во околу 3.5 часа. Најбрзиот начин на патување е брз воз, со чести директни возови пристигнувањето на Centraal станица Амстердам во текот на денот. Летови од Париз’ Шарл де Гол аеродромот до аеродромот Шипхол во Амстердам се приближно 4 часа, кога се смета терминал чекаат пати.

Патуваат од Лондон до Париз

Можете да го заврши патувањето помеѓу Обединетото Кралство и на француски градови во нешто повеќе 2 часа. Најбрзиот начин на патување е на високо-брзински воз од St. Панкрас станица. Ќе најдете чести директни возови пристигнаа во Париз’ Gare du Nord во текот на денот. летови од Лондон до Париз се приближно 4 часа, кога се смета дека аеродромот чекаат пати.

What is the quickest mode of travel in The Netherlands:

windmill in the the Netherlands

воз патување е најдобриот метод за превоз за да стигнат од еден до друг град во Холандија. Prices are relatively inexpensive as you can book a ticket through the Save A Train website од Амстердам до Ротердам за околу 15 евра и Амстердам во Хаг (Den Haag Централна) за околу 11 евра.

 

Патување од Амстердам до Дизелдорф со воз:

Потребни се отприлика 2 часа да патуваат помеѓу Амстердам Дизелдорф со воз. Чести директни возови пристигнат во Амстердам Централната станица во текот на денот. Летови од Дизелдорф до аеродромот Шипхол во Амстердам преземе 3 часа.

 

Бројките не лажат! Заштедата на време зборуваат за себе! The quickest mode of travel in Europe is by Train. Раководител на повеќе за нашите Спаси железничка сајт да се најде најдобрите цени, во секунди!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fquickest-mode-travel-europe%2F- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml и можете да го промените / es да / де / или тоа и на повеќе јазици.