Koha e leximit: 5 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 18/02/2020)

njerëzit Gjëja e parë që mendoni kur ju pyes veten se çfarë është mënyra më e shpejtë e udhëtimit në Evropë po fluturon. Por ne do të pajtohen! Ndërsa fluturues aktual mund të jetë më i shpejtë, nuk ka asgjë më e ngadalshme se aeroportet për të kufizuar sasinë e kohës udhëtimit të vërtetë ju kursejnë. Ajo gjithashtu përfundon duke qenë më të shtrenjta herë ju faktor në makinë që duhet për të marrë në aeroportet, shumë! Mos e merrni edhe na filluar në rrugët mbushur plot, terminale humongous, linjat pafund për të kontrolluar në dhe të kalojë përmes sigurisë, dhe bagazh Vonesat kërkesa mbi mbërritjes të gjitha të shtoni deri!

Unë mendoj se ne mund të gjithë janë dakord se udhëtimi me autobus është një jo-jo! Sidomos kur ju krahasojnë atë me komoditetin që ju të merrni me trena. Nuk është bindur ende për Cila është mënyra më e shpejtë e udhëtimit në Europë është ende? Lexo!

 

Çfarë është mënyra më e shpejtë e udhëtimit në Bruksel:

trains are the quickest mode of travel

 

Mënyra më e mirë për të udhëtimit nga Brukseli është me tren. Biletat mund të rezervohen përmes Save një tren brenda minuta pa tarifa të fshehura. Brukseli është një vend interesante me Arkitektura mahnitëse dhe historia interesante e mbushur në çdo rrugë dhe rrugicë.

Brukseli me të vërtetë ka diçka për të gjithë dhe ofron prodhime evropiane të tilla si artit dhe arkitekturës së bashku më shumë tërheqjet pazakontë. Mos të vizitojë Brukselin në qoftë se ju jeni në një dietë si skuqura, midhjet, dhe birrë së shpejti do të keni kënaqin. Pjesa më e mirë për Brukselin është se ajo është edhe super të arritshme me tren dhe ju mund të vizitoni qytetet e tjera brenda Evropës lehtë dhe shpejt. Ne e bëmë matematikë për ju 😉

 

Udhëtoni nga Brukseli në Paris

Udhëtimi nga Brukseli në Paris mund të përfundojë me tren në vetëm nën 1:30 orë. trena të shpeshta të drejtpërdrejta të largohet nga Brukseli arrijnë në Paris’ Gare du Nord gjatë gjithë ditës. Fluturimet nga Brukseli në Paris’ Charles de Gaulle Airport marrë përsipër 5 orë kur kohët prisni aeroport janë marrë në konsideratë.

Udhëtoni nga Brukseli në Londër

Udhëtimi nga Brukseli në Londër mund të përfundojë në pak më shumë se 2 orë. Metoda më e shpejtë e transport është duke udhëtuar me tren, me trena të shpeshta të drejtpërdrejta Eurostar që vijnë në stacionin St Pancras të Londrës gjatë gjithë ditës. Fluturimet nga Brukseli në Londër aeroportin Heathrow të marrë përsipër 5 orë kur kohët prisni aeroport konsiderohen.

Udhëtoni nga Brukseli në Amsterdam

Udhëtim nga Bruksel për Amsterdam merr vetëm nën 2 orë me tren. trena të shpeshta direkte të arrijnë në stacionin qendror të Amsterdamit gjatë gjithë ditës. Fluturimet nga Brukseli në Schiphol të Amsterdamit aeroport të marrë përsipër 5 orë kur kohët prisni aeroport janë marrë në konsideratë.

Udhëtoni nga Brukseli në Lyon

Udhëtimi nga Brukseli për të Lyon merr rreth 3:30 orë. Metoda më e shpejtë e transportit është duke udhëtuar me tren, me trena të shpeshta të drejtpërdrejta mbërritjes në Lyon gjatë gjithë ditës. Fluturimet nga Brukseli në Lyon të marrë vetëm nën 6 orë kur transit të aeroportit dhe presin herë janë të përfshira.

Udhëtoni nga Brukseli në Frankfurt

Ajo merr pak më shumë se 3 orë për të udhëtuar me tren nga Brukseli në Frankfurt. Trenat e drejtpërdrejtë të arrijnë në Frankfurt shpesh gjatë gjithë ditës. në krahasim, fluturime nga Brukseli për Frankfurt të marrë përsipër 5 ore kur koha transit aeroporti është marrë në konsideratë.

Çfarë është mënyra më e shpejtë e udhëtimit në Francë:

the quickest mode of travel to Paris

Kush nuk ka dashuri Francën? Ne kemi shkruar bloge të panumërta në pjesët më të mira të Francës. nga Këshilla për udhëtime me tren nga Parisi në Nisë për ku ju mund të gjeni më të mirë skuqura në frëngjisht në Francë ose restorante Michelin yll në Francë, nëse ju preferoni. në parim, ju jeni gonna të doni për të arritur atje sa më shpejt të jetë e mundur! Mënyra më e shpejtë për të arritur atje? Me tren sigurisht!

tren udhëtimit në Francë është mënyra më efektive për të shkuar nga Parisi në qytete të tjera në Francë. Travel from Paris to the south of France–albeit a bit pricey–is best done by train; aeroplan dhe tren çmimet janë zakonisht të krahasueshme, por udhëtimit tren është shumë më pak e një sherr.

Ndërsa udhëtonte me autobus ose ngasin-pjesa është më e lirë, sasia e orëve do të marrë nuk është vetëm praktike. Mënyra më e shpejtë e udhëtimit në Evropë është gjithmonë me tren, dhe për të gjetur rreth Francë nuk është e ndryshme!

 

Këtu janë kohë për të shpëtuar shembuj:

Amsterdam në Paris

Udhëtimi nga Amsterdami në Paris mund të përfundojë në rreth 3.5 orë. Mënyra më e shpejtë e udhëtimit është një tren i shpejtesise se larte, me trena të shpeshta të drejtpërdrejta arritur në Amsterdam Centraal Station gjatë gjithë ditës. Fluturimet nga Parisi’ Charles de Gaulle Airport në aeroportin Schiphol të Amsterdamit të marrë përafërsisht 4 orë kur kohët terminal prisni konsiderohen.

Udhëtojnë nga Londra në Paris

Ju mund të përfunduar udhëtimin në mes Mbretërisë së Bashkuar dhe kryeqytetet franceze në pak më shumë se 2 orë. Mënyra më e shpejtë e udhëtimit është një tren me shpejtësi të lartë nga St. Pancras Station. Ju do të gjeni trenat të shpeshta të drejtpërdrejta mbërritjes në Paris’ Gare du Nord gjatë gjithë ditës. Fluturimet nga London në Paris marrë rreth 4 orë kur kohët prisni aeroport konsiderohen.

Çfarë është mënyra më e shpejtë e udhëtimit në Holandë:

windmill in the the Netherlands

tren udhëtimi është metoda më e mirë e transportit për të marrë nga një qytet në tjetrin në Holandë. Çmimet janë relativisht të lira si ju mund të rezervoni një biletë përmes internetit Save një tren nga Amsterdami në Roterdam për rreth 15 euro dhe Amsterdam në Hagë (Den Haag Qendrore) për rreth 11 euro.

 

Udhëtoni nga Amsterdami në Dusseldorf nga Train:

Ajo merr rreth 2 orë për të udhëtuar në mes të Amsterdamit Dusseldorf me tren. trena të shpeshta direkte të arrijnë në stacionin qendror të Amsterdamit gjatë gjithë ditës. Fluturimet nga Düsseldorf në aeroportin Schiphol të Amsterdamit të marrë përsipër 3 orë.

 

Numrat nuk gënjejnë! Kursimet kohë flasin për veten e tyre! The quickest mode of travel in Europe is by Train. Me kokë mbi të tonë Ruaj një website Train për të gjetur çmimet më të mirë, në sekonda!

 

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fquickest-mode-travel-europe%2F- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)