(Modifikimi I Fundit Më: 29/12/2019)

Për familjet me fëmijë, Hipur me fëmijët në një tren mund të jetë edhe një emocionuese dhe mënyrë të përballueshme për të udhëtuar. Është gjithashtu ndoshta më të rehatshme dhe më pak stresues, kur ju jeni të udhëtojnë me fëmijët. Ne e dimë që udhëtojnë me fëmijët është e frikshme pa marrë parasysh se çfarë Metoda e transportit, kështu që nëse ju jeni duke hipur me fëmijët në një tren. Këtu janë disa këshilla!

 

Arrive early when you Riding with kids on a train

Familjet do të duan për të marrë në stacionin herët për të marr biletat dhe për të gjetur vende të mira së bashku në tren. Nëse ju nuk e keni rezervuar vende, vende janë në dispozicion në një të parë vijnë, Baza e parë ka shërbyer, kështu që mos merrni mbërthyer në një pozicion ku ju do të jetë larg.

Dusseldorf për Trenat Mynihut

Dresden për Trenat Mynihut

Nuremberg për Trenat Mynihut

Bonn për Trenat Mynihut

 

Hipur me fëmijët në një lodër tren

 

Mendoni për gjumë, kur ju hipur me fëmijët në një tren.

Hipur me fëmijët në një udhëtim tren përkon me kohën e marr një sy gjumë e fëmijës suaj, prandaj sigurohuni që ju jeni të përgatitur. Sjellë artikuj rehati si një jastëk ose një blankie preferuar.

Lyon për Trenat Nicës

Paris për Trenat Nicës

Avignon për Trenat Nicës

Marseilles për Trenat Nicës

 

Entertainment.

Pjesa më e rëndësishme e planifikimit tuaj për një udhëtim tren (sidomos nëse është e gjatë) duhet të jetë se si ju jeni duke shkuar për të mbajtur fëmijët argëtuan.

Një zgjedhje e qartë për shumicën e prindërve do të jetë për të blerë disa lodra ose të sjellë preferuarat e tyre nga shtëpia. PAint thonjtë e vajzave, lexojnë libra, luajnë Uno, të sjellë ngjyra në librat, dhe të dëgjoni Audiobooks.

Një tjetër tip i madh për të hipur me fëmijët në një tren është për të shkarkuar kinema në pajisjet tuaj kur ju jeni në shtëpi dhe të kenë qasje në WIFI.

Atje jane ka kërkesa vend makinë ose kapem shenja rrip sigurimi, kështu që fëmijët janë të lirë të lëvizin me tren si ju e gjykojnë të arsyeshme! Eksplorimi trenat me fëmijët është një mënyrë e madhe për të mbajtur ata të zënë.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

 

të marrë të rehatshme!

Nuk ka më keq se sa të qenit në një udhëtim dhe duke u penguar në asnjë mënyrë nga rrobat tuaja. Dress për rehati! Ne rekomandojmë breathable, veshje stretchy dhe këpucë të rehatshme në mënyrë që të gëzojnë përvojën tuaj në tren. riders përvojë rekomandoj duke sjellë një comforts disa të vogël nga shtëpia shumë, si një batanije ose hedhin dhe një jastëk.

E gjithë kjo është lënë të bëni është të rri duarkryq, të relaksoheni dhe të gëzojnë të hipur me fëmijët në një përvoja tren. Sepse shkuarja atje është gjysma e fun!

 

Le ta dinë se nga na tweeting në @SaveATrain! , Ju mund të gjeni kanalet tona të tjera sociale në fund të Saveatrain

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/riding-with-kids-on-a-train/ - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)