Čas čítania: 6 minút
(Aktualizované: 02/09/2022)

S pokrokom technológie, cestovanie nebolo nikdy jednoduchšie. V dnešnej dobe je veľa spôsobov cestovania, ale cestovanie vlakom je najlepší spôsob, ako cestovať. Zhromaždili sme sa 10 výhody cestovania vlakom, takže ak máte stále pochybnosti o tom, ako sa pohybovať po Európe, zistíte, že to veľmi pomôže.

  • Železničná doprava je najšetrnejší k životnému prostrediu spôsob, ako cestovať. Tento článok bol napísaný vzdelávať o cestovaní vlakom a bol vyrobený ušetriť Train, Najlacnejšie lístky na vlak v Európe.

 

1. Ekologické cestovanie

Cestovanie vlakom je ekologický spôsob cestovania. Cestovatelia generácie Z, alebo zoomery, veľmi silne vnímajú používanie ekologickej dopravy pri objavovaní sveta a objavovaní kultúr. Cestovanie vlakom produkuje menej uhlíka ako cestovanie autom alebo lietadlom. Navyše, keďže vlaky sú komunálna doprava, palivo je rozdelené medzi veľa cestujúcich, v porovnaní s individuálnym cestovaním.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Paríža do Londýna Vlaky

Berlín do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

10 Benefits Of Traveling By Train

 

2. Najlepšie výhľady na svete

Niektoré z najmalebnejších pohľadov na svete je možné vidieť iba z okna vlaku. Vlakové trasy prechádzajú fantastickými miestami, kde nikdy neprejdú autá ani autobusy. Výhodou cestovania vlakom je, že tieto výhľady môžete obdivovať bez šoférovania a na pohodlnom sedadle vlaku.

Okrem obdivovania výhľadov z okna vlaku, cesta je príležitosťou zdokumentujte svoje cesty. Cestovanie vlakom na rozdiel od jazdy autom vám umožňuje urobiť si prestávku, aby ste preskúmali a zapamätali si všetkých ľudí, ktorých ste stretli, a miesta, ktoré ste navštívili, a zapíšte si ich do denníka., ako aj detaily zo scenérie na ceste.

Frankfurt do Berlin Vlaky

Leipzig do Berlína Vlaky

Hanover do Berlína Vlaky

Hamburg do Berlína Vlaky

 

Mountain Railway

 

3. Žiadne meškanie počasia

Keď cestujete lietadlom, veľmi často dochádza k meškaniam resp, v najhoršom prípade, zrušenia letov. Môžete si vybrať cestu autom, ale ak plánujete zimnú dovolenku, potom zablokované cesty v dôsledku hustého sneženia a dokonca aj šmykľavé cesty môžu spôsobiť zdržanie na vašej ceste. Niekoľkohodinové meškanie môže viesť k reťazcu meškania, ak máte pred sebou dlhú cestu.

Avšak, cestovanie vlakom je oveľa jednoduchšie a netrpí žiadnymi meškaniami pri extrémnych zmenách počasia. Vlaky sú známe svojou presnosťou a pohodlím a cestovanie je veľmi bezpečné, najmä v zlých poveternostných podmienkach. Napríklad, a Transsibírsky vlak je najlepší spôsob, ako cestovať z Európy do Ruska a Číny, keď je vonku po väčšinu roka snehové a chladné počasie.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paríž Amsterdam vlaky

 

10 Benefits Of Traveling By Train in a city

 

4. Dochvíľnosť

Jednou z najhorších vecí, ktoré sa môžu na výlete stať, je meškanie alebo zrušenie letu bez vysvetlenia. Vlaky sú veľmi presné a držia sa cestovných poriadkov. Meškania vlakov sú zriedkavé a sotva sa vyskytujú bez predchádzajúceho upozornenia.

teda, Jeden z 10 výhodou cestovania vlakom je presnosť. Ak cestujete v napätom pláne s viacerými dopravnými prostriedkami, potom že vezme cesta vlakom je ideálny spôsob cestovania.

Salzburg Viedeň Vlaky

Mníchov do Viedne Vlaky

Graz do Viedne Vlaky

Prahy do Viedne Vlaky

 

5. Umiestnenie hlavnej stanice

Výhodou cestovania vlakom je, že môžete naskočiť na vlak z centra mesta, vo väčšine Európy. Vlakové stanice v Európe sa nachádzajú v centrálnych lokalitách, aby boli vlaky dostupné a pohodlné pre každý typ cestujúceho.

Takže, väčšinou, centrálna vlaková stanica bude a 7 minút chôdze od mestského námestia. Cestovanie vlakom z letiska do hotela a späť je preto najpohodlnejším spôsobom cestovania vo väčšine európskych miest.

 

 

6. Cenová dostupnosť

Vlaky sú rýchle, moderný, komfortné, a fantastická úspora času pre cestovateľov. Napriek týmto veľkým výhodám, cestovanie vlakom je jedným z najúspornejších spôsobov cestovania. Železničné spoločnosti majú skvelé ponuky pre každého cestujúceho: rodina, podnikateľ, individuálne cestovateľ, starší cestovateľ, a oveľa viac.

navyše, existujú moje typy železničných preukazov na akýkoľvek druh cesty. teda, Ak ste cestovanie po Európe s obmedzeným rozpočtom, alebo s túžbou hýriť, majú málo času, ste sólo cestovateľ, alebo cestovanie s priateľom, potom je cestovanie vlakom najdostupnejší a odporúčaný spôsob cestovania.

Interlaken do Zürich Vlaky

Lucerne Zurich Vlaky

Bern Zürich Vlaky

Geneva do Zürich Vlaky

 

Train Station Wallpaper

7. Schopnosť pracovať

Na rozdiel od autobusov, vlaky vždy ponúkajú Wi-Fi pripojenie, tabuľky, a pohodlné prostredie pre prácu, keď ste na cestách. Aj keď možno budete musieť kúpiť a 1sv triedny lístok na cestovanie v biznis triede alebo získajte bezplatné Wi-Fi, ak cestujete za prácou, potom vlak ponúka najlepšie podmienky na prácu na cestách.

teda, vlak je ideálne miesto na dokončenie prezentácie alebo správy, ak áno služobne. Navyše, môžete uskutočňovať obchodné hovory online pomocou face time bez straty drahocenného času. Zoom alebo Teams sa určite stali prijateľným spôsobom obchodných stretnutí, kdekoľvek si.

 

Man Working On Laptop In a Train

8. Ideálne pre skupinové cestovanie

Vlaky sú skvelým spôsobom, ako cestovať spolu s priateľmi alebo rodinou. Na rozdiel od autobusov a lietadiel, na vlaku, celá skupina môže sedieť spolu pri stole alebo zdieľať chatu. Je na nej neuveriteľne pohodlné lôžkové vlaky a dlhé cesty, kde si môžete rezervovať kajutu pre štyri osoby.

Ďalšou výhodou pre skupiny cestujúcich vlakom je, že niektoré železničné spoločnosti majú špeciálne ponuky pre skupiny. Napríklad, môžete získať až 30% vypnuté, ak cestujete v skupine 3 do 9 cestujúci, čo môže byť veľkou úsporou na vašej ceste. Takže, získate skvelú zľavu a zdieľate cestu s ľuďmi, s ktorými sa cítite najlepšie, zaručuje zdravý a príjemný spánok.

Vlaky z Lyonu do Versailles

Vlaky z Paríža do Versailles

Vlaky z Orleans do Versailles

Vlaky z Bordeaux do Versailles

 

10 Benefits Of Traveling By Train

9. Pohodlné dlhé výlety

Cestovanie na veľké vzdialenosti si vyžaduje trpezlivosť, čas, a príprava. Vlaky sú skvelý spôsob, ako prejsť veľa kilometrov v krátkom čase as minimálnou námahou. Medzimestské alebo regionálne vlaky sú vybavené tým najlepším vybavením, pripravený vyhovieť cestujúcim’ každú potrebu.

Cestovatelia sa nemusia obávať, kde je ďalšia zastávka, kde si dať niečo na jedenie, prestávky v kúpeľni, alebo dokonca prejsť pasovou kontrolou, aby sa dostal na prípojný let. Vlaky majú na palube kaviareň, nevyžaduje vystúpenie na hraničnom priechode, a mať všetko, čo by mohli potrebovať na 8-hodinovej ceste vlakom pár krokov od sedadla.

Mníchov do Innsbruck Vlaky

Salzburg Innsbruck Vlaky

Oberstdorf do Innsbruck Vlaky

Graz Innsbruck Vlaky

 

High Speed Rail waiting for departure

10. Plánovanie vopred

Jedna z hlavných výhod cestovania vlakom namiesto autobusu, auto, alebo lietadlo je, že presne viete, kedy odlietate a kedy prilietate. Táto výhoda je ideálna pre obchodných cestujúcich, ktorí nemôžu riskovať meškanie na svojom itinerári v dôsledku dopravných zápch alebo technických problémov. Ďalej, cestovanie vlakom vás dostane presne tam, kam potrebujete, v prípade, že máte tendenciu sa strácať alebo sa zle orientovať.

teda, na cestovanie je nevyhnutný spoľahlivý dopravný prostriedok, a schopnosť plánovať vopred patrí medzi top 10 výhody cestovania vlakom. Jednoducho rezervujte si lístok na vlak online, a naplánujte si zvyšok cesty vopred rezerváciou hotela, zájazdy, a akékoľvek ďalšie aktivity, ktoré chcete robiť.

Vlaky z Viedne do Budapešti

Vlaky z Prahy do Budapešti

Vlaky z Mníchova do Budapešti

Vlaky z Grazu do Budapešti

 

Vintage Train Station

tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme naplánovať a využiť nezabudnuteľný výlet vlakom.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „10 výhod cestovania vlakom?“Na vaše stránky? Môžete buď nasnímať naše fotografie a napísať text, alebo nám môžete uviesť odkaz na tento blogový príspevok. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2F10-benefits-traveling-by-train%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)