Čas čítania: 6 minút
(Aktualizované: 16/09/2022)

Holandsko je fantastická dovolenková destinácia, ponúkajúci uvoľnenú atmosféru, bohatá kultúra, a krásna architektúra. 10 Cestovateľský itinerár dní Holandska je viac než dostatočný na to, aby ste preskúmali jeho známe miesta a nevyužívané cesty. Takže, zabalte si pohodlnú obuv, a pripravte sa na veľa bicyklovania, putovanie, a objavovanie v najzelenšej krajine Európy.

deň 1 O vašom cestovaní po Holandsku – Amsterdam

Ak prichádzate do Holandska letecky, s najväčšou pravdepodobnosťou prídete do Amsterdamu. Toto ikonické európske mesto je východiskovým bodom každej cesty do Holandska. Zatiaľ čo 2 dni v Amsterdame zďaleka nestačia na objavovanie trhov, kanály, a očarujúce štvrte, je to perfektný začiatok pre a 10 denný cestovný itinerár v Holandsku.

Takže, skvelý spôsob, ako si užiť chladnú atmosféru Amsterdamu, je začať svoj prvý deň v Jordaane a kanáloch, najstaršia štvrť Amsterdamu. S roztomilými malými kaviarničkami, miestne butiky, a krásna holandská architektúra, táto oblasť je taká očarujúca, že budete chcieť zostať celý deň. Avšak, stále môžete stlačiť návštevu domu Anny Frankovej, múzeum tulipánov a syrov, a navštívte ochutnať známu jablkovú štrúdľu vo Winkle 43.

Aj keď to môže znieť príliš veľa, všetky tieto skvelé miesta sú v pešej vzdialenosti od seba, takže ušetríte veľa času a ešte si niečo z toho užijete najlepšie zaujímavosti Amsterdamu.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paríž Amsterdam vlaky

 

Viennese Coffee With Tiny Dessert

deň 2: Amsterdam

Druhý deň v Amsterdame by sa mal začať návštevou múzeí’ okres. Van Goghovo múzeum, Rijksmuseum, a Moco museum sa nachádzajú okolo toho istého námestia, ktorá sa tiež nazýva zastávka na námestí múzea v Amsterdame električky. Moco je ideálny pre nadšencov moderného umenia, Van Gogh pre milovníkov umenia, a Rijksmuseum pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o holandskej histórii, kultúra, a umenie.

Po absolvovaní výtvarnej časti dňa, Na jedlo a nákupy môžete vyraziť na trh Albert Cuyp. Tento pouličný trh ponúka veľký výber čerstvého ovocia, miestne jedlá, suvenír, a akýkoľvek druh nakupovania. Trh Albert Cuyp je jedným z vrcholov Amsterdamu, tak si urobte čas na návštevu počas svojho 10 jednodňový výlet do Holandska.

Brémy Amsterdam vlaky

Hannover sa Amsterdam vlaky

Bielefeld do Amsterdam vlaky

Hamburg do Amsterdam vlaky

 

Tulips Farmer's Market In Amsterdam

deň 3: A Daytrip to Volendam, Edam a Zaanse Schansovi

Títo 3 čarovné dedinky bývajú súčasťou poldenného výletu z Amsterdamu. Zažiť životný štýl holandského vidieka, výlet do týchto dedín je skvelý spôsob, ako stráviť 3rd deň 10-dňového cestovného itinerára v Holandsku. Môžete si rezervovať prehliadku bez toho, aby ste sa museli obávať, že sa dostanete a z ktorejkoľvek z nich 3 dedín, a len si sadnúť a obdivovať výhľady na zelené polia, kravy, a malé holandské chatky na ceste.

Edam je známy svojimi syrovými trhmi, Volendam pre svoje kanály a staré domy, a Zaanse Schans pre veterné mlyny. Takže, už za pár hodín, sa dozviete viac o holandskej kultúre, života, a históriou, ako keby ste tieto dedinky preskúmali na vlastnú päsť na bicykli alebo prenajatom aute.

Brusel Tilburg Vlaky

Antwerp do Tilburg Vlaky

Berlín do Tilburg Vlaky

Paris sa Tilburg Vlaky

 

 

deň 4: Utrecht

Univerzitné mesto Utrecht je fantastickou destináciou na jednodňový výlet z Amsterdamu. Ako jeho sused, Utrecht ponúka krásny výhľad na kanál a má dokonca aj dvojposchodové kanály. Navyše, Utrecht je známy svojou gurmánskou scénou, takže si môžete vziať jedlo so sebou v ktorejkoľvek z reštaurácií, nájdite si miesto v jednom z očarujúcich kanálov a zažite nezabudnuteľný čas sedieť a obdivovať atmosféru.

Cestovatelia generácie Z bude milovať toto neznáme mesto a jeho mladé vibrácie. Čo je najdôležitejšie, Do Utrechtu sa ľahko dostanete z Amsterdamu vlakom a dokonca priamo z letiska Schiphol.

Brusel Utrecht Vlaky

Antwerp do Utrecht Vlaky

Berlín do Utrecht Vlaky

Paris sa Utrecht Vlaky

 

Holland Windmills

Cestovný itinerár Holandska: Dni 5-6 Rotterdam

Najmodernejšie mesto v Holandsku je len 40 minút od Haagu. Prijímanie 2 dni na objavovanie Rotterdamu vám dajú šancu spoznať modernejšiu stránku holandského života a fantastickú architektúru. Prvý deň v Rotterdame, môžete absolvovať cyklistickú túru po meste.

Na druhý deň, môžete vyraziť na historickú stranu Rotterdamu, veterné mlyny v Kinderdijku. Ak ste milovníkom histórie, potom vás fascinujú mlyny Kinderdijk. Potom môžete pokračovať do námorného múzea, kde nájdete ďalšie historické fakty o ponorkách.

V Bruseli do Rotterdamu Vlaky

Antwerp do Rotterdam Vlaky

Berlin do Rotterdam Vlaky

Paris sa Rotterdam Vlaky

 

10 Days Travel Itinerary Netherlands

deň 7: Tulipánové polia (Iba apríl – máj)

Nádherné tulipánové polia sú jediným dôvodom, prečo niekto cestuje Holandsko počas tulipánovej sezóny. Tulipánové polia sú najkrajšie na jar v najväčšej kvetinovej záhrade na svete, záhrady Keukenhof. Lístky do Keukenhofu sa zvyknú vypredať mesiace vopred, ale môžete obdivovať krásne tulipánové polia v blízkosti Lisse alebo Leidenu.

Okrem návštevy záhrad, môžeš bicyklovať, pohon, a urobte si pár zastávok pri ikonických obrázkoch tulipánov s veternými mlynmi v pozadí. Takže, ak sú vašou vášňou kvety, mali by ste si vziať aspoň 2 dni, aby ste si užili úžasné tulipánové polia v Holandsku.

Brusel do Haagu Vlaky

Antwerp do Haagu Vlaky

Berlín do Haagu Vlaky

Paris do Haagu Vlaky

 

Tulip Tours In Holland

deň 8: Delft

Delftware je jedným z najkrajších suvenírov, ktoré sa dajú priviezť z Holandska. Delft je miesto, kde sa vyrába krásna keramika, takže výlet do delftu bude zahŕňať návštevu De Porceleyne Fles – posledného zostávajúceho výrobcu Royal Dutch Delftware.

Navyše, Delft má skvelé kostoly, historické múzeá, a fantastické botanické záhrady. Môžete si teda vybrať medzi spoznávaním kultúry a histórie a obdivovaním nádhernej prírody, ktorú Delft ponúka.

 

Delft Houses Architecture

deň 9: Zábavný park Efteling

Zábavný park Efteling je jedným z európskych 10 najlepšie tematické parky v Európe. Ľahko dostupné vlakom z Amsterdamu, výlet do Eftelingu je úžasným zážitkom pre cestovateľov všetkých vekových kategórií. To, čo odlišuje tento zábavný park od všetkých ostatných zábavných parkov v Európe, je jeho rozprávková téma. Bratia Grimmovci a Andersonovci, sultánske koberce, a čarovné lesy sú niektoré z fascinujúcich vecí, ktoré zažijete v Eftelingu.

Brusel Maastricht Vlaky

Antwerp do maastrichtských Vlaky

Kolín nad Rýnom do maastrichtských Vlaky

Berlín do maastrichtských Vlaky

 

10 Days The Netherlands Travel Itinerary

deň 10: Späť v Amsterdame

Väčšina návštevníkov Amsterdamu zvyčajne venuje svoj posledný deň nákupom na poslednú chvíľu na námestí Dam. Avšak, ak máte nočný vlak alebo let, potom sa môžete vtesnať do návštevy Amsterdam Noord. Severne od Amsterdamu je tichšie, s veľkým parkom, kde sa dá bicyklovať, nádherný kostol premenený na reštauráciu, a miestne kaviarne. Amsterdam Noord je podceňovaný, a ak chcete spoznať autentický Amsterdam, plánujte stráviť aspoň posledné ráno v tejto oblasti.

Dortmund do Amsterdam vlaky

Essen do Amsterdam vlaky

Dusseldorf do Amsterdam vlaky

Kolín nad Rýnom Amsterdam vlaky

 

Cycling In Amsterdam

 

Spodný riadok, cestovanie v Holandsku je nezabudnuteľný zážitok. In 10 dni, môžete navštíviť najkrajšie mestá a dozvedieť sa všetko o holandskej kultúre, architektúra, a syrom v úžasnom Holandsku.

 

tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme naplánovať tento 10-dňový holandský cestovný itinerár vlakom.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „10 Cestovný itinerár dní v Holandsku“Na vaše stránky? Môžete nasnímať naše fotografie a text a uviesť nám odkaz na tento blogový príspevok. Alebo kliknite tu:

https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/sk/10-days-netherlands-itinerary/ – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)