Čas čítania: 4 minúty
(Aktualizované: 30/10/2020)

Často zakryté dlhou tieni svojho väčšieho suseda Londýn, Luton v Bedfordshire je skrytý klenot, ktorý je dobre stojí za návštevu.

Spoločnosť bola založená v nadväznosti na zachytenie kraja od Sasov v šiestom storočí, to začalo život ako, Tun ' (osídlenie) ktorý vyrástol na brehu rieky Lea. Fast Forward niekoľko storočí, a, Lea Tun 'Bol stredne veľký trh mesto niektoré 800 obyvatelia, kto prežil hlavne poľnohospodárstvo a obchodovanie.

V týchto dňoch, Natívne Lutonites a návštevníci majú veľa zaujímavostí držať je obsadené - vrátane hotspotov ako zelené záhrady a fascinujúce historické artefakty Stockwood Discovery Center a zvlnené kopce, údolie, a turistické chodníky Bartonských vrchov Prírodná rezervácia.

A to je tiež jednoduché miesto sa dostať okolo a skvelý základ pre dobrodružstvo mimo nej - a tak s tým na mysli, Tu je päť po ruke transport hacky pre Luton cestovateľov.

 

  1. autobusových liniek

cestovanie autobusom so sebou prináša mnoho výhod - je to rýchle, pohodlné, a môže zanechať menšiu uhlíkovú stopu ako automobilovej dopravy (ale nie viac ako vlaky, cestovanie vlakom sa stále považuje za najekologickejšiu dopravu).

A v Luton, ale tiež otvára úžasné možnosti spoznať miestna, ktorý bude okamžite vyvolať pocit oveľa viac doma.

autobusová linka Luton Rady info Stojí za konzultáciu pred príchodom do mesta.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Paríža do Londýna Vlaky

Berlín do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

  1. bicykle

Ak ste so sídlom v Lutone na chvíľu, nákupy na bicykli je skvelý nápad.

Existuje veľa vidieckych oblastiach, aby preskúmala okolie a dvojkolové dopravu vďaka navigácii hru centra mesta dieťaťa.

Cyklus Kráľ na 56-66 Dunstable Road v meste Luton má širokú ponuku bicyklov, vrátane elektrických, tandemy, a dokonca aj centy - určite nájdete niečo vhodné.

Lille do Londýna Vlaky

Kolín nad Rýnom do Londýna Vlaky

Lyon do Londýna Vlaky

Luxembourg do Londýna Vlaky

 

  1. vlaky

Môžete ľahko cestovať do Lutone v pohodlí vlaku z destinácií ako je Londýn, Birmingham a ďalej do cudziny, takže nie je žiadne ospravedlnenie, aby ju do úvahy pre váš ďalší rodinnú dovolenku.

prezerať webová stránka National Rail Luton Station a nájdete nepreberné množstvo informácií o získanie do az stanice, toalety, a mobilita.

K dispozícii je aj šikovný mapa aby vám vaše ložiská - brilantné.

Antwerp do Londýna Vlaky

Haagsky do Londýna Vlaky

Bordeaux do Londýna Vlaky

Geneva do Londýna Vlaky

 

  1. taxíky

Keď plánujete maľovať Luton červená, rezervácie taxi, aby vás medzi zalievanie dier je múdry nápad.

Nájdete veľa možností Curbside taxi, ale goluton.com je jedným z najväčších prevádzkovateľov mesta a môžete ušetriť peniaze tým, rezervácia vopred on-line.

Ďalšou skvelou vecou pri preprave taxíkom nie je potreba určeného vodiča - tak celú vašu skupinu občerstvenie si môžete vychutnať celú noc.

Londýn do Bruselu Vlaky

Londýna do Paríža Vlaky

Londýn do Lyon Vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

 

  1. Parkovanie na letisku

Luton Airport je úžasné Launchpad pre lety do celého radu zaujímavých miest - vrátane Aberdeen, malaga, a Zürich - takže slnko, more, a dokonca aj sneh je len na skok.

Ak ste pohodlnejšie jazde na letisko, SkyParkSecure.com má parkovanie Luton Airport to je bezpečné a cenovo dostupné.

S vašou jazdy bezpečne uložené, môžete ísť off cíti úplne v pokoji.

Postupujte podľa nasledujúcich piatich praktické prepravné hacky a budete maximálne využiť Luton - nás môžete ďakovať neskôr!

To je náš zoznam! Zdieľajte svoje vlastné cestovné tipy z Lutonu zdieľaním tohto blogového príspevku na Twitteri.

 

Ak chcete získať čo najlepší parkovanie v Londýne použitie SkyParkSecure, ale aby sa dosiahli najlepšie lístky na vlak do Londýna, použitie Save A Train.

 

Chcete vložiť našom blogu na svojich stránkach, môžete buď vziať svoje fotografie a text, a daj nám úver s odkazom na tomto blogu, alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F5-handy-transport-hacks-for-luton-travellers%2F%3Flang%3Dsk- (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)