Čas čítania: 7 minút
(Aktualizované: 16/12/2022)

To sú moje úvahy o najlepších miestnych pokrmov, ktoré som kedy užil, počas môjho pobyt v Rakúsku. Bol som tam v letné 2016 pre moje 4-mesačnú stáž v malých rozmerov miestne mimovládne organizácie. Skúsenosti Prax bola tak veľká,, že som sa dostal k splneniu mladých talentovaných jedincov, ktorého som zostať v kontakte so až do teraz, a ja sme boli schopní realizovať zručnosti naučil v mojej stáže v mojej súčasnej úlohe v Singapure.

Jedlo bolo tiež dobré v Rakúsku. Aj keď to nie je pre mňa ľahké napodobniť chuť Rakúska v Singapure kvôli vyšším nákladom prísad (tu, väčšina potravín sa dováža zo zahraničia, ako Singapore vyrába len veľmi málo vzhľadom k jeho malej veľkosti pozemkov), Niekedy je dobré len pripomenúť staré rakúskej dni, aby sa sám spokojný vo svojom hektickom každodennom živote v Singapure. Tieto dobré spomienky sú stále čerstvé v mojej mysli.

Pred skokom priamo do konkrétnej potraviny a moje príbehy o tom, Chcel by som povedať niečo o príbehu potravín. Ako Habsburg ríše ovládala širšiu oblasť (Teraz dnešnej Taliansko, Česká republika, Slovensko, Rumunsko, Ukrajina, Poľsko, Slovinsko, Chorvátsko, a Bosna) v Európe, Moderná rakúska kuchyňa má veľa vplyvu z bývalých častí ríše a lokalizované importovaná riad k chuti miestnych Rakúšanov. Dúfam, že budete skúmať tento kaleidoskop jedál a prežívanie im tak, ako som použil k jedlu počas svojho pobytu v Rakúsku.

 

Käsespätzle (domáci rakúsky cestoviny zdobený strúhaným syrom)

Pôvod týchto jedál je veľmi diskutabilný - niektorí tvrdia, že to pochádza zo Švábska, a niektorí iní hovoria, že najstarší záznam Käsespätzle datuje do ručne písané kuchárky na začiatku 17. storočia. Názov by mohol pochádzať z hnutia miesenie cesta do bite-sized kusom, ale nie je tam žiadny historický dôkaz o tom. V modernej dobe, Táto misa je známa časť pohodlie jedla po dlhý výlet v ostrom alpskom vzduchu. Inak, nájdete ju vo väčšine miestnych reštauráciách. Podáva sa v mnohých častiach nemecky hovoriacich krajín, Vorarlbergu Käsespätzle (Vorarlberg sa nachádza v západnej časti Rakúska) Je veľmi populárny v Rakúsku. Cestoviny sa vyrába z bielej múky, ako je uvedené v názve pôvodu, dokončená do malých uhryznutie zapustených v syrový. Textúra je naozaj nebeský, topí v ústach. Smaženú cibuľkou a jarnou cibuľkou pridať korenie do tohto krémovej neba misky (oni vlastne robiť skvelú prácu!).

Salzburg Viedeň Vlaky

Mníchov do Viedne Vlaky

Zurich do Viedne Vlaky

Prahy do Viedne Vlaky

 

Käsespätzle

 

Spôsob balenia oblátkové

Vezmi ma späť do Rakúska - Vždy som vykríknuť, keď som si to v Candy Empire predajní (Singapur je popredný dovozca pre medzinárodné cukrárne, To je jediné miesto, kde môžem kúpiť spôsobom produkty). Manner je tradičná rakúska rodinná firma zariadenie, ktoré bolo založené na konci 19. storočia. Vyzbrojení prísnou kontrolou kvality, starostlivo vybrané prísady, a ikonické ružovkasté balíčky, Táto značka je známy pre bytia podpis suvenír v Rakúsku. Mannerschnitten (paket orieškové čokolády oplátky) je nutnosťou vyskúšať; nie je tak sladká, ani tak bez chuti, toto nikdy Zdá sa nepodarí urobiť dojem na svoju chuť na sladké. Lieskových orieškov ma vždy prenesie späť ku svojim brilantným dni vo Viedni. Práve teraz vždy skúšam čokoládové oblátky Manner na občerstvenie alebo kedykoľvek mám na to chuť. Myslel som, že Manner je k dispozícii v obchodoch v jedinej strednej Európe. Avšak, Som samozrejme zle ako Manaru sladkosti sú k dispozícii v Singapure príliš.

Graz Innsbruck Vlaky

Vienna do Graz Vlaky

Vlaky z Viedne do Salzburgu

 

Spôsob oblátka pack

 

Schlutzkrapfen (polmesiacové cestoviny plnené syrom ricotta a špenátom)

Stretol som sa s týmto jedlom, keď som skúmal Innsbruck v západnom Rakúsku, ktoré je známe svojim medzník, zlatá strecha. Vyskočila som do kaviarne a hľadal niečo vegetariánske. čítanie menu, cestoviny so zeleninou náplňou znelo pekne pre mňa, tak som si objednal to. Myslel som, že na dlhých cestovín s nakrájanou zeleninou, ale ukázalo sa, že to bol vyrovnaný cestoviny s niečím vo vnútri neho a bol zdobený posypeme syr a nasekané jarné cibuľky. Roztavený Maslo pracoval tony, aby sa tento pokrm klzké do pusy. Dolezitejsie, Stále si pamätám servírka príde k môjmu stolu a pýtal sa, či to bolo dobré. Povedal som jej, že to bolo tak chutné - bol som tak dojatý jej starostlivosť o spokojnosti zákazníkov a moje srdce bolo naplnené teplo. Pochádzal z Južné Tirolsko (Teraz časť Talianska), je to prevažne obyčajné jedlo v susednom Tirolsku, ako. Obrovské množstvo práce je zapojený, aby to napriek skutočnosti, že to vyzerá tak jednoduché.

Norimberg do Viedne Vlaky

Leipzig do Vienna Vlaky

Innsbruck Viedeň Vlaky

Stuttgart do Viedne Vlaky

 

polmesiac cestoviny

 

Sachertorte (koláč z horkej čokolády s marhuľovým džemom)

Jeden z „must-eat“ vo Viedni, Rakúsko. Je to naozaj miestna špecialita vytvorený na konci obdobia habsburského. Vedeli ste, že došlo k absurdné, ale dôležitý boj za tento koláč? Dve viedenské pečivo obri, Hnoj a Sacher Bol v "sladké" vojnového stavu po dlhú dobu, ktorá dokonca viedla k absurdné súdneho prípadu; ktorí by sa mali hovoriť "pôvodné Sachertorte"? Koľko marhule by mal byť použitý na perfektné tortu? Aká je vhodná teplota pre tekutá čokoláda? vážne, oni argumentovali, to všetko v štátnom súdom, Nie je v triede varenie alebo na druhu. Na koniec, Sacher vyhral bitku a teraz pyšní na bytia "originálne Sacher torta." Okrem histórie, Osobne prednosť Demel jeden pretože je sladké a našuchorený než Sacher. Aký je rozdiel medzi Sacher "Sacher torte" a Demel náprotivok? Prvý z nich má mierne vyššiu cenu a ďalšie tortu vrstiev a zvýšenej marhuľku vnútri torty. Ten je o niečo lacnejšie a oveľa krémovejšia.

Frankfurt do Salzburg Vlaky

Berlín do Salzburg Vlaky

Kolín nad Rýnom do Salzburg Vlaky

Dresden do Salzburg Vlaky

 

Sachertorte v Rakúsku

 

falafel

Zástupca viedenského kozmopolitizmu. vo Viedni, existuje veľa trhoch predávajú "exotických" 'prísady pochádzajúce z takmer celého sveta. Nájdete rôzne kuchyne a suroviny z Ruska, Turecko, Japonsko, India, a viac. Pôvodne z Blízkeho východu, toto je jedna z viedenských možností občerstvenia na medzinárodných trhoch. Vyrobené z cícera kašou, že Falafel guličky môžu byť konzumované vo forme Falafel zábaly alebo sprievod pri sploštenie chlebom. Tak aj tak, Falafel prichádza s partiou rezu zelenina a jogurty Vnútri celého ovsa fólie alebo pita chlebom. Byť dokonalý vegan zošívanie, To je pokrm moji priatelia mi kedysi ponúknuť čo vedeli len som obmedzený výber potravín ako vegetarián. Tam je tona Falafel stánky celej Viedni, ale môj obľúbený falafel stánok je jeden z Brunnenmarkt. Známy ako bláznivý lacnú trhu, kde si každý môže dosiahnuť širšie zložiek v neuveriteľne nižšie ceny, Tento trh ponúka časť Falafel zábal, ktorý tiež stojí menej než USD 1 alebo tak, takže je pravdepodobne najlacnejšia v meste. netreba hovoriť, chuť obálky je rovnako dobrá ako na ktoromkoľvek inom viedenskom trhu.

Zurich do Innsbruck Vlaky

Salzburg Innsbruck Vlaky

Vienna do Innsbruck Vlaky

Kolín nad Rýnom do Innsbruck Vlaky

 

falafel

 

Jablkový závin

Môj obľúbený rakúsky dezert! Maslové pečivo a pár plátkov jablka a zväzok hrozienok pôsobia magicky a vyvolávajú vo mne pocit neba. Legenda má to, že Rakúsko importovali sladký dezert Baklava zo Stredného východu. Baklava je vyrobená z našuchorené pečiva a cukru a sirupu, čo znamená, že ku dnu pečivo v sirupe. Byť na tej ovocnejšej strane, Apfelstrudel je lokalizované verzie Baklava- je to dobrý príklad rakúskej kuchyne, ako veľa z nich môže sledovať stopu z bývalého rakúskeho regiónu ríše, ktoré by bolo dovezené zo. Existuje nespočetné množstvo Apfelstrudel recepty on-line, a niektorí autori receptov sú na to dostatočne veľkorysí podeliť sa o svoju rodinu recepty so svetom. Avšak, univerzálne pravidlo je, že cesto by malo byť tak tenký, že cukrárov môžete prečítať noviny cez neho.

O autorovi: Mami pracuje v Singapure na plný úväzok po dobu 2 rokov. Ona cestovala do rôznych častí sveta značne a absolútne miluje preskúmavať nové miesto nikdy nevidela. Aj keď nefunguje alebo na cestách, ona šetrí svoj voľný čas hrá dračích lodí športu alebo učenie sa cudzích jazykov.

 

Apfelstrudel v Rakúsku

 

Ste pripravení preskúmať Rakúska a užívať svoje jedlo pochúťky? najlepšie webové stránky Objednať Vlaky vstupenky je Save A Train

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok na svoju stránku?, môžete buď vziať svoje fotografie a text a stačí nám úver s odkazom na tomto blogu, alebo kliknete tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F6-must-try-austrian-dishes%2F%3Flang%3Dsk – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)