Čas čítania: 8 minút
(Aktualizované: 29/10/2021)

Cez sibírsku tajgu, najstaršie jazero Bajkal, divoká Kamčatka do Moskvy, títo 12 úžasné miesta na návštevu v Rusku vám vyrazia dych. Stačí si zvoliť spôsob cestovania, pre zložité počasie si zbaľte teplé rukavice alebo pláštenku, a nasledujte nás do Ruska.

 

1. Pohorie Altaj

Medzi Ruskom, Mongolsko, Čína, a región Kazachstan Altaj je domovom 700 jazierka, lesy, a najvyšší sibírsky vrchol Mt Belushka, pri 4506 m. Altaj je sotva osídlený, takže ju nájdete nedotknutú modernou civilizáciou, a pozdraví vás len tá najdivokejšia príroda a divočina.

Navyše, ak ste dobrodružní cestovatelia, potom výlet do ktorejkoľvek z 1499 ľadovce v Altaji vás ohromia. navyše, rafting v najväčších riekach Katun a Biya je epický zážitok. Na druhej strane, safari v divočine môže byť príjemnejšou voľbou. Mohli by ste dostať vzácnu šancu stretnúť snežného leoparda, kozorožec, rys, a viac ako 300 druhy vtákov. Bezpochýb, Altaj je jedným z najlepších divočiny v Európe a úžasné miesto na návštevu v Rusku.

 

The Scenic Altai Mountains in Russia

 

2. Kazaň

Kazaň je architektonickým nebom v Tatarstanskej republike, západné Rusko. Centrum tatárskeho sveta leží na brehu Volhy, a rieky Kazanka, a je považované za piate najväčšie mesto v Rusku.

Ako je spomenuté vyššie, architektúra hlavných pamiatok Kazane vás zaujme bielymi a modrými farbami a dizajnom. Napríklad, Kazaňský Kremeľ, miesto svetového dedičstva, Mešita Kul Sharif, Katedrála Zjavenia Pána, je len niekoľko miest, ktoré by ste mohli navštíviť, aby ste sa dozvedeli viac o tatárskej kultúre.

 

Kazan Russia View

 

3. Úžasné miesta na návštevu v Rusku: Bajkal

Najstaršie jazero v histórii sveta, Bajkalské jazero sa sformovalo 25 pred miliónmi rokov. Jeho zľadovatený a rozsiahly povrch robí z Bajkalu jazero zimnou atrakciou na Sibíri, a v lete, môžete skočiť do najčistejších vôd v Európe, alebo preskúmajte najvzácnejšiu divočinu na svete.

Križovanie, pešo obdivovať z Bajkalskej cesty, alebo grilovanie na brehu najúžasnejšieho ruského jazera, zažijete ohromujúce dobrodružstvo. Borovice okolo, Tajga a divočina sú a výlet vlakom od najbližšieho mesta Irkutsk, ďalšie fascinujúce miesto na návštevu v Rusku. Aby toho nebolo málo, svoje bajkalské dobrodružstvo ste mohli začať z Číny alebo Ruska, cez transsibírsky vlak, letné alebo zimné.

 

Frozen Amazing Places To Visit In Russia: Lake Baikal

 

4. Saint Petersburg

Mesto cárov a legendárne paláce, Petrohrad inšpiroval básnikov a spisovateľov. Ak ste neboli v Petrohrade, v skutočnosti ste nevideli Rusko, pretože toto mesto je jednou z najslávnejších a najpôsobivejších ikon Ruska.

Ermitáž, Katarínsky palác, zimný palác, a záhrady Peterhof, sú len úchvatné. Každý váš krok vás privedie bližšie k ruskej rozprávke a očarí vás. Vďaka histórii a architektúre Petrohradu je Rusko nevyhnutným miestom na návštevu a samozrejme jedným z najlepších 12 najúžasnejšie miesta v Rusku.

 

Neva River in Saint Petersburg Is one of Russia's Amazing Places to Visit

 

5. Kamčatka

Divoký, obrovský, krásne, a prekvapivé, Kamčatka na vás čaká takmer na konci sveta. Polostrov Kamčatka sa nachádza na ďalekom východe Ruska, domov takmer 300 sopky, väčšina je aktívnych, a najviac ohromujúci výhľad na Tichý oceán a ruskú divočinu. Len málokto vie o zázrakoch Kamčatky, takže Kamčatka je zďaleka najúžasnejším a najzvláštnejším miestom na návštevu v Rusku.

Uvidíte, že nie je také ľahké dosiahnuť zázraky Kamčatky, kvôli jeho odľahlej polohe. Avšak, keď to urobíš, budete zaskočení prvotnou prírodou, prírodné divy: a horúce pramene, riek, divočina, a samozrejme sopky. A sopková výprava je jedna z najextrémnejších a najnapínavejších vecí, ktoré môžete na Kamčatke robiť. Napríklad, Kľučevskaja Sopka je najvyšší vrchol a aktívna sopka, požadovaný cieľ pre mnohých cestujúcich na Kamčatke.

 

 

6. Úžasné miesta na návštevu v Rusku: Soči

Na pobreží Čierneho mora, obklopené zelenými horami a letoviskami, Soči je najvyššou letnou dovolenkovou destináciou v Rusku. Soči je také populárne, že mesto láka 4 miliónov ľudí každý rok, pre ich letná dovolenka pri mori.

Okrem slnenia, Arborétum v Soči, alebo malé Taliansko, je ideálny pre panoramatický výhľad na Čierne more a Soči, a blúdime po záhradách a obdivujeme pávy.

Uzavrieť, nie je lepšie miesto na relaxačnú dovolenku, v ruskom štýle, Rusku ako v Soči. teda, nie je prekvapením, že ste mohli do Soči cestovať z Moskvy a z ktoréhokoľvek miesta v Rusku, ako aj zo strednej Ázie a východnej Európy, vlakom.

 

panoramic sea view of Sochi

 

7. Veľký Novgorod

Veľký Novgorod má naše čestné miesto 12 najúžasnejšie miesta na návštevu v Rusku. Dalo by sa povedať, že veľký Novogrod je miestom, kde sa Rusko stalo skvelou krajinou, v ktorej je dnes. Späť v 9 storočí, Veľký Novogrod bol miestom, kde sa nachádzal princ Rurik, v 862 vyhlásil moderný ruský štát a z Novogrodu sa stal centrum obchodu, demokracia, a gramotnosť medzi Ruskom a Balkánom.

Takže, ak ste v ruskej histórii, Veliky Novogrod by mal byť na vašom zozname segmentov. Novogrodská kremeľská pevnosť, Katedrála sv. Sophia sú spravodlivé 2 z miest, ktoré musíte vo Veľkom Novogrode vidieť, ktoré vás ohromia. Stoja za 800 rokov, stačí si spomenúť na príbehy a udalosti, ktoré sa tu odohrali.

 

The bridge in Veliky Novgorod Russia

 

8. Úžasné miesta na návštevu v Rusku: Ostrov Olkhon

Bajkalské jazero je také veľké, že sme museli pridať ďalšie úžasné miesto, ktoré by sme mali navštíviť, keď sme v Rusku. Ostrov Olkhon je najväčší ostrov v Bajkalskom jazere, veľkosťou podobné New Yorku. Na ostrove žijú lesy, skalnatá krajina, a iba 150000 obyvatelia, na rozdiel od mesta New York.

Avšak, Ostrov Olkhon je obľúbeným miestom cestovateľov k Bajkalskému jazeru. To znamená, že v lete si môžete prísť zaplávať v čistej nedotknutej jazernej vode a ponoriť sa do najhlbšieho jazera na svete. V zime, na druhej strane, môžete prísť obdivovať najstaršie jazero na svete, v zimnom odeve, mrazené a krásne v bielom.

Ostrov je trajektom od Sakhuyurty a predpokladá sa, že obyvateľmi Burjatu 1 piatich globálnych pólov šamanskej energie. v skutočnosti, šamanské skaly nájdete v strede ostrova.

 

The Amazing Place of Olkhon Island, Russia

 

9. Irkutsk

Ak ste na svojej transsibírskej ceste, potom sa pravdepodobne zastavíš v Irkutsku, neoficiálne hlavné mesto východnej Sibíri. 19ruské kostoly z 5. storočia, drevené hnedo a modro sfarbené domy, Sibírska tajga, Irkutsk je krásne historické mesto.

navyše, Irkutsk bol kedysi miestom exilu mnohých ruských šľachticov a intelektuálov na Sibíri, keby sa vládnuca vláda rozhodla ísť proti moci. Takže, Irkutská a sibírska tajga obsahujú veľa ruských básnických a literárnych diel. Avšak, dnes je Irkutsk nádherné mesto: blokovať 13 drevených domov z 18. storočia, Spasiteľov kostol, a Bronshteyn Gallery sú niektoré z miest, ktoré by ste mali navštíviť.

 

An old house in Irkutsk Russia

 

10. Úžasné miesta na návštevu v Rusku: Prírodná rezervácia Stolby

Na brehu rieky Jenisej, Prírodná rezervácia Stolby sa nachádza južne od mesta Krasnojarsk. Rezerva neklesá na kráse z top 5 najkrajšie prírodné rezervácie v Európe. Po dlhej ceste transsibírskym vlakom cez Rusko, zistíte, že putovanie rezervou povznáša vašu náladu, aby prebudila ospalé telo i dušu.

Stolby má 5 hlavné farebne označené trasy, takže sa nestratíte v mnohých maličkých lesných chodníkoch. Akonáhle sa dostanete hlboko do lesa, objavíte pôvod názvu rezervácie. Existujú 100 stolby - kamenné stĺpy kamenné, pôsobivé a vysoké zhluky stolby uprostred stromov.

Návšteva tohto krásneho prírodného parku je o vychutnávaní si toho najlepšieho z materskej prírody. Nie je tu nič ako vôňa a výhľady na ruské lesy, v lete alebo v zime. Avšak, Ak plánujete zimný výlet, nezabudnite si obliecť viac vrstiev, pretože Sibír je veľmi chladný a snežný.

 

Amazing Places To Visit In Russia: Stolby Nature Reserve

 

11. Moskva

Farebný Arbat, Kremeľ a Červené námestie, st. Bazilova katedrála, a rieka Moskva, funkcia v každej pohľadnici, obrázok, a kúsok o Moskve. Avšak, iba dovtedy, kým nevkročíte do týchto úžasných miest, že si skutočne vážite ich veľkosť a krásu. O krásnom kúzle Moskvy nie je pochýb. Takže, niet divu, že hlavným mestom je jedno z 12 najúžasnejšie miesta na návštevu v Rusku.

Zatiaľ čo Moskva vyráža dych, rovnako nádherné je aj podzemné mesto staníc metra. Mesto pešia prehliadka v moskovskom metre je jednou z najlepších vecí v Moskve. Tu, získate veľa informácií o umení, dizajn, a históriu každej stanice, ako aj mesto, od miestnych.

 

Night time in Moscow Red Square

 

12. Úžasné miesta na návštevu v Rusku: Ostrov Kizhi

Drevené kostolíky, osemuholníková veža s hodinami celá z dreva, tvoria jedinečný Kizhi Pogost. Tento mimoriadny komplex drevených konštrukcií vyrobili stolári, na jednom z ostrovov v jazere Onega. Budete ohromení, keď sa dozviete, že tento typ modelu bol populárny už v staroveku. Tieto drevené priestory boli obľúbenými farskými priestormi v 16. storočí, a možno aj skôr.

Zatiaľ čo kostoly nie sú v Rusku zriedkavým javom, drevené kostoly sú. Ostrov Kizhi je úžasným príkladom ruských remeselníkov. Ostrov Kizhi je a svetové dedičstvo UNESCO, a jeden z divov sveta, ako celý komplex, nádherne zapadá do prírodnej krajiny.

 

Wooden churches in Kizhi Island

 

tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme naplánovať nezabudnuteľný výlet k nim 12 úžasné miesta v Rusku vlakom.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „ 12 Úžasné miesta na návštevu v Rusku “na vašu stránku? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Famazing-places-visit-russia%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)