Čas čítania: 8 minút
(Aktualizované: 29/04/2022)

Či už ste diva, fashionista, divný, gay, lesbička, alebo nie sú pripravení na vlastné definície, títo 10 úžasné LGBT destinácie sa pripoja a oslávia vás. Od bozkávania v Paríži po párty ako rocková hviezda v Berlíne, v týchto úžasných európskych mestách ide o rovnaké práva, pýcha, a láska vo všetkých farbách dúhy.

 

1. Úžasné destinácie priateľské k LGBT na svete: Berlín

Všetko sa to začalo založením prvej homosexuálnej a lesbickej organizácie na svete. 1897 je rokom, ktorý znamenal prvý krok v roku Premena Berlína na hlavné mesto sveta gayov a lesieb.

Krása a láska majú všetky podoby, farby, a sex. Berlín je jedným z najtolerantnejších, otvorené, a ústretové mestá na svete. Berlín je úžasná LGBT destinácia v Európe a víta ju všetky druhy lásky. dnes, Berlín je najvyššou destináciou LGBT, ale svoju popularitu si získal až v priebehu 20. storočia, tak super pôsobivá je dlhá cesta, ktorú mesto urobilo.

Nollendorfplatz v Schönebergu je srdcom a divokou dušou notoricky známej gay scény v Berlíne. Tu, môžete žúrovať, tvoj, piť, a užívajte si LGBT život a kultúru.

Najlepší čas na vyskúšanie extravagancie LGBT je leto, v epickom CSD Berlín. Takmer 1 milióny ľudí a stovky vyzdobených plavákov vytvárajú jednu z najväčších prehliadok hrdosti na svete, za rovnaké práva a slobodu milovať vo všetkých farbách dúhy.

Najlepšie veci

Navštívte gay múzeum Schwules, prvý pamätník homosexuálneho hnutia, slávny bar Marietta, Kaviareň Berio, najstarší gay klub Heile Welt, alebo na najlepšiu queer párty v KitKat-Klube.

Z Frankfurtu do Berlína vlakom

Lipsko do Berlína s vlakom

Hannover do Berlína s vlakom

Z Hamburgu do Berlína vlakom

 

lesbian wedding

 

2. Úžasný cieľ LGBT v Holandsku: Amsterdam

Keď ste prvou krajinou na svete, ktorá legalizovala manželstvá osôb rovnakého pohlavia, ste tiež jedným z najúžasnejších a LGBT priateľských cieľov na svete. Takže, zábavný a úžasný Amsterdam bol prvým mestom v Európe, kde sa konali Gay Games 1998 a amsterdamská pýcha sa považuje za jednu z najlepších na svete.

Ak neviete, ktoré miesta v meste máte zasiahnuť, potom sa zastavte na Ružový bod, miesto pre informácie o LGBT- priateľské miesta v Amsterdame. Amsterdam má úžasné scéna pre nočný život, ale skôr ako zapadne slnko, mali by ste sa prejsť po ďalších uliciach a oblastiach, kde LGBT scéna dýcha a kope: Reguliersdwarsstraat, historický Kerkstraat, Amstel, a potom na Zeedijk a Warmoesstraat na fantastickú scénu nočného života LGBT v Amsterdame.

Najlepšie veci

Objavte neslávne známu drag scénu v Queen's Head, napiť sa koktailu v Gette, inšpirujte sa v amsterdamskom kníhkupectve LGTB, veselé, a párty v kluboch Taboo alebo Exit na ulici Reguliersdwarsstraat. Navyše, pýcha v Amsterdame je jednou z najunikátnejších prehliadok na svete, ktoré môžete navštíviť.

Z Bruselu do Amsterdamu vlakom

Z Londýna do Amsterdamu vlakom

Z Berlína do Amsterdamu vlakom

Paríž do Amsterdamu s vlakom

 

 

3. Najlepší priateľský cieľ pre LGBT vo Veľkej Británii: Brighton

Od 30. rokov je Brighton bezpečným útočiskom pre všetkých, ktorí potrebovali preskúmať svoju sexualitu. Kedysi prímorské mesto sa stalo priateľskou LGBT destináciou vo Veľkej Británii, blízko, ale ďaleko od hlavného mesta.

Susedstvo Kemp Town je oblasť LGBT v Brightone, vďaka svojim butikovým hotelom, krčmy, a reštaurácie. Tu, nájdete úžasné vibrácie, chladnú atmosféru, kde môžete oslavovať lásku vo všetkých podobách. navyše, ak plánujete ísť so svojou milou až na doraz, potom má Brighton viac ako niekoľko svadobné miesta ako Kráľovský pavilón, a odtiaľ rovno začnú slávnosti na Charles Street alebo Brighton beach.

Najlepšie veci

Vychutnajte si polliter v gay krčme The Bulldog, ale najskôr si oddýchnite v saune v Brightone, a zakončite noc v Pomste, špičkový klub LGBT nočného života.

 

Awesome LGBT parties

 

4. Úžasné mesto priateľské k LGBT v Nemecku: kolínska

Mesto s viac krčmami ako ľuďmi, a viac pýchových udalostí ako kdekoľvek inde, Kolín nad Rýnom je jedným z najúžasnejších a LGBTQ priateľských cieľov v Európe. Kolín nad Rýnom je natoľko priateľský k LGBTQ, že má svoje vlastné turné Gaily, takže môžete odhaliť najlepšie strážené tajomstvá mesta pre každú príchuť a dúhovú farbu.

Navyše, Kolín nad Rýnom je hlavným cieľom LGBT, pretože má 2 gay scény, Áno, je to správne. Stará ulica Heumarkt-Mathiasstrasse a mestský bermudský trojuholník pre mladší dav. Na západe sú najlepšie večierky a tanečné kluby, ktoré vám rozkývajú telo, a na východe bezstarostné tradičné a tradičné hangouty.

Nemáte čas navštíviť obe? Žiaden strach! Pretože s podzemným vlakom S-Bahn, môžete cestovať tam a späť toľkokrát, koľkokrát chcete a superrýchlo.

Najlepšie veci

Nenechajte si ujsť Deň Krištofa na Kolíne nad Rýnom, svetoznáma kolínska hrdosť, samozrejme. Navyše, Kolínsky gay vianočný trh, a karneval vo februári. Na after-party sa pozrite na Deck 5 alebo Amadeus.

Berlín do Aachenu s vlakom

Z Frankfurtu do Kolína s vlakom

Drážďany do Kolína s vlakom

Aachen do Kolína s vlakom

 

5. Úžasný cieľ priateľský k LGBT vo Francúzsku: Paríž

Najromantickejšie mesto na svete oslavuje lásku každú minútu každého dňa, a ste srdečne vítaní osláviť svoju lásku vo všetkých farbách dúhy. Plný pôvabu, štýl, trieda, a zábava, Paríž je jedným z najúžasnejších LGBT- priateľské destinácie na svete.

Krásny Marais je centrom homosexuálnej scény v Paríži, so všetkými obľúbenými miestami LGBT na slávnom námestí Place de la Bastille, Námestie republiky a radnica. Počas roku, od januára do júla, sú tu úžasné udalosti venované LGBT komunite: festivaly, umenie, film, a samozrejme pride. Tu, budete sa cítiť ako doma, a máte veľa spôsobov, ako preskúmať francúzsku komunitu LGBT a spoznať Paríž.

Najlepšie veci

Raidd Barn pre go-go tanečnice a sexi tanec, Kaviareň Debonair na streche Cite de la Mode et du Design pre makaróny a úžasný výhľad na Seinu, a bistro Badaboum vo štvrti Bastille pre všetkých nových a trendy francúzskych umelcov, a bozkajte sa s Eiffelovou vežou v pozadí.

Amsterdam do Paríža s vlakom

Z Londýna do Paríža vlakom

Rotterdam do Paríža s vlakom

Z Bruselu do Paríža vlakom

 

LGBT parade & flag

 

6. Úžasné mesto LGBT priateľské v Rakúsku: Viedeň

Bohatá rakúska história a kultúra sú plné príbehov o homosexuálnych cisároch, teda byť LGBT- friendly je súčasťou DNA tohto krásneho mesta. teda, nečudo, že vo Viedni sa dá pokračovať 2 Prehliadky miest Gay s cieľom spoznať históriu LGBT komunity a života. Navyše, podobne ako ďalšie ciele priateľské k LGTB na našom zozname, počas roka sa koná viac LGTB podujatí, ako dokážete spočítať.

Jednou z najšpeciálnejších LGBT udalostí roka je Dúhový ples. Hotel Schonbrunn hostí tento veľkolepý ples, kde môžete tancovať valčík a predviesť svoj nóbl zmysel pre módu v úžasných plesových šatách a smokingoch.

Najlepšie veci

Ochutnajte viedenskú kávu v Cafe Savoy, párty s klubom Miss Candy in Heaven Vienna, say I Dos v úžasnom alpskom prostredí, a urobte svoje svadobné fotografie, keď bude všade okolo vás pozoruhodná architektúra mesta.

Salzburg do Viedne s vlakom

Mníchov do Viedne s vlakom

Graz do Viedne s vlakom

Praha do Viedne s vlakom

 

7. Úžasné mesto LGBT priateľské v Írsku: dublin

Možno je Írsko mnohými známe ako veľmi prísne, náboženský, a zamrznuté v čase. Avšak, to nie je prípad Dublinu, ktorý je živý, zábava, a velmi LGBT- priateľský. In 2015, homosexuálne manželstvá sa stali legálnymi, úžasný míľnik v transformácii Írska na liberála, a otvorený národ.

teda, nájdete Dublin úžasnú alternatívu LGBT- priateľská destinácia do Amsterdamu a Berlína. Jún je mesiacom hrdosti v Dubline, ale mali by ste sa tiež pozrieť na Medzinárodný festival gayov v Dubline, najväčší na svete.

Najlepšie veci

Koktaily alebo večierky v bare George, gay inštitút v Dubline, PantiBar, Oscarová kaviareň, križovanie, alebo gay sauna na relaxáciu sú posledné veci, ktoré musíte urobiť, aby ste si skutočne užili úžasnú komunitu LGTBQ v Dubline.

 

8. Úžasný cieľ priateľský k LGBT: Belgicko

Gent a Brusel sú známe ako 2 najuznávanejšie destinácie LGBT v Belgicku. Táto krajina bola druhá, ktorá legalizovala manželstvá osôb rovnakého pohlavia. V Bruseli, Rue du Marche au Charbon je centrom LGBT scény.

Napríklad, v Dúhovom dome, si môžete vychutnať filmový festival Lesborama, umelecké výstavy, a mnoho ďalších kultúrnych aktivít. Avšak, ak sa chcete pochváliť tým, čo vám dala mama príroda, potom Chez Maman víta divy vo všetkých farbách a trblietkach dúhy.

Luxemburg do Bruselu s vlakom

Antverpy do Bruselu s vlakom

Amsterdam do Bruselu s vlakom

Paríž do Bruselu s vlakom

 

LGBT flags in a street in belgium

 

9. Úžasný cieľ priateľský k LGBTQ: Londýn

West End, krčmy, architektúra, kráľovná. Londýn je ikonou nielen kvôli kráľovským, ale pretože je to úžasná LGBT destinácia v Európe. Mesto je pre svet mikrokozmom, to znamená mesto, ktoré víta ľudí zo všetkých kútov sveta, je tiež super srdečný a priateľský k homosexuálom, lesbička, divný, alebo transgender.

Exkluzívne kníhkupectvá, úžasný strešné tyče, divadlo, a hudba, Londýn má toľko vzrušujúcich miest, kde si môžete vychutnať to najlepšie z LGBT života a kultúry.

Veci na práci

Takže, ak si chcete vychutnať to najlepšie z LGTB v Londýne, zamierte do Dlastone Superstore za najlepším kabaretom. Pre najlepšiu divnú scénu, Krčma Glory je vynikajúca, a určite sa zastavte v najstaršom kníhkupectve LGBT v Anglicku, Gay's The Word.

Z Amsterdamu do Londýna vlakom

Paríž do Londýna s vlakom

Z Berlína do Londýna vlakom

Z Bruselu do Londýna vlakom

 

10. Skvelé destinácie priateľské k LGBT: Milan

Na rozdiel od iných miest priateľských k LGBT na našom zozname, Práva LGBT nie sú v Miláne legalizované. Avšak, hlavné mesto módy a elegancie na svete sa môže pochváliť živou gay scénou a dokonca sa tu koná každoročný filmový festival LGTBQ..

Keď v Miláne, susedstvo Porta Venezia je srdcom života a kultúry LGBT. Na uliciach Lecco a San Martini, nájdete tie najlepšie bary a kluby vhodné pre gayov.

Z Florencie do Milána vlakom

Florencia do Benátok s vlakom

Z Milána do Florencie vlakom

Benátky do Milána vlakom

 

Milan LGBT nightlife

 

Cestovanie po Európe a cestovanie po nej je veľmi ľahké Uložiť vlak ale nie je vždy ľahké nájsť úžasné ciele priateľské k LGBT, preto sme pre vás napísali tento blogový príspevok.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „10 úžasných priateľských cieľov pre LGBT“ na vaše stránky? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fawesome-lgbt-friendly-destinations%2F%3Flang%3Dsk – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)