Čas čítania: 5 minút
(Aktualizované: 06/08/2021)

Takže ste konečne urobil. Vložili ste na dovolenku v práci, kúpil si letenky, a zamieril do Maďarska na zaslúženú dovolenku. A aj keď je to všetko v poriadku – po všetkom, Budapešť je krásne mesto – Nechceme predávať sami krátka len o lepenie okolo hlavného mesta. Európa je dobre pripojený kontinent s tisíckami možností pre cestovanie vlakom, a to zahŕňa aj Maďarsko. Takže potom, čo ste videli Széchenyi Termálne kúpele a tešil polliter na pivné kúpele, hlavu von z mesta na jednom z nich 3 Najlepšie Budapešť výlety vlakom.

 

1. Debrecín, maďarsko

Druhé najväčšie mesto v Maďarsku a tiež známy ako hlavné mesto Veľkej maďarskej nížiny, toto rušné mesto je domovom 200,000 ľudia. Historické a krásna, Debrecen je len 2 hodiny a 15 len pár minút od Budapešti vlakom. Jeho okolie je tento vynikajúcim kandidátom na budapeštianskej deň výlety vlakom.

Veľký kostol v Debrecíne je mesto je ústredným bodom, a funguje ako symbol protestantizmu v Maďarsku. Tam sú tiež početné múzeá pre vás na návšteve, ako je Déri múzea, kde sídli niektoré z najvýznamnejších historických kúskov v celom Maďarsku.

Nezabudnite si vyskúšať niektoré z miestne jedlo a víno, tiež. Ak ste naozajstný sommelier, môžete sa rozhodnúť pre “Bikaner”, lokálne vyrába víno, ktoré sa premieta do “býčie krv”. Je produkovaný v Maďarsku, v slávnom, Údolie krásnych žien 'región. yum!

Ak ste fanúšikom termálne kúpele, Debrecen tiež, že ste pod. Na rozdiel od tradície, Aquaticum Spa je skôr krytý vodný park. Vďaka vysokým klenutým stropom a farebné tobogány, tieto termálne kúpaliská sú zábavou pre celú rodinu.

Debrecen, Hungary Monument

 

2. Najlepšie Budapest Výlety vlakom: Viedeň, Rakúsko

K tomuto ďalšiemu vstupu Budapešti Výlety vlakom, odchádzame Maďarsko úplne a mieri do Rakúska, Maďarský západnej sused. Hlavné mesto Rakúska, Viedeň je nádherné mesto a domovom pre viac ako 2 milión obyvateľov. Ako veľa z Maďarska, Viedeň tiež leží pozdĺž Dunaja. Na rozdiel od malého mesta, však, Viedeň je plná rôznych štvrtí, múzeí, atrakcie, a druhy potravín.

Známy ako centrum kultúry a umenia, tiež športuje na prosperujúcej kávovej scéne a pozdĺž jeho kľukatých uličiek nájdete stovky kaviarní. Viedeň je tiež domov pre Schonbrunn, letné sídlo Habsburgovcov a jedna z mnohých veľkých budov po celom meste.

Ak cestujete v zime, Viedeň je must-stop pre jeho Vianočné trhy. Tieto fantastické trhy sú nič menšieho než kúzelné s blikajúcou svetielka, horúce varené víno, a teplý komfort potravín.

Aj keď cesta je dlhá pre jednodenný výlet z Budapešti cez vlak, tam sú rýchle voľby sú k dispozícii s možnosťou nonstop. Ešte lepšie, dostanete ku kontrole inej európskej krajiny mimo svoj bucket list.

Budapešť s Viedňou Vlaky

Mníchov do Viedne Vlaky

Graz do Viedne Vlaky

Prahy do Viedne Vlaky

 

Vienna is a must Budapest day trips by train

 

3. Najlepšie Budapest Výlety vlakom: Wiener Neustadt, Rakúsko

konečne, sme sa dostali do nášho posledného zápisu, stredne veľké mesto ležiace južne od Viedne. Áno, to je správne, sme pridali ďalšie rakúskej výlet do tohto zoznamu. Prečo je to? Dobre, pretože Wiener Neustadt (bokom od mať humorný názov), je rušné mesto takmer 50,000 ľudia, a má to všetko, čo sa týka vecí.

Nachádza sa iba 30 km od Viedne a veľmi blízko maďarsko-rakúskych hraníc je ideálnym výletom po Budapešti vlakom, História tohto mesta je presýtený bojov o kontrolu z rôznych ríš. Cez tieto bitky- alebo snáď preto, že z nich – Vybudovaním vojenskej akadémie Márie Terézie v 17. rokoch 20. storočia sa z Wiener Neustadt stalo dôležité vojenské cvičisko..

Opustenie minulosť za sebou, dnes Wiener Neustadt je domovom mnohých rôznych činnostiach, vrátane veľa vonkajšie turistiku a parkov. Môžete navštíviť Myra Falls nejakú rozprávkovú turistiku, alebo zamierte do Gesäuse národný park nasávať čerstvý vzduch.

Mesto má tiež mnoho pamiatok, múzeí, a galérie venovaná zobrazujúci históriu mesta. Ak toto všetko znie ako príliš veľa pre vás – neboj. Po celý deň aktivít zamieriť do Linsberg Asia Therme Spa na šancu vychladnúť (alebo rozcvička!) a relaxovať.

Budapest do Wiener Neustadt

Salzburg Viedeň Vlaky

Vienna Wiener Neustadt

Praha do Wiener Neustadt

 

 

bonus Topic: Praha

Hlavné mesto Českej republiky je trochu príliš ďaleko Budapešti výlety vlakom, ale toto mesto je nesmiete nechať ujsť. To znamená, ak máte radi históriu, architektúra, jedlo, a nápoje. Aj keď je to skoro 8 hodiny vlakom z Budapešti, ak idete takto je to dobrý nápad, aby cestovanie cez Viedeň (vieš, že úžasné mesto sme sa zmienili vyššie).

Všeobecne lacná a plné starých budov, a zachovalé stredoveké námestie, a svet je najstaršie prevádzkové orloj, Praha je must-robiť na európskej dovolenku. Vezmite to pomaly sem a vychutnať prechádzky po Karlovom moste, dokončené v 1402. Alebo ešte lepšie, obliecť si najlepšiu kráľovskú uniformu a vyraziť na deň na Vyšehrad, aby si prezrel starobylé zrúcaniny bývalého hradu.

Norimberg do Prahy vlaky

Mníchov do Prahy vlaky

Berlín do Prahy vlaky

Viedne do Prahy vlaky

 

Prague is a long Budapest day trips by train

 

Spodná čiara

Budapest denné výlety vlakom a Budapešti je nádherné mesto na návštevu. Zo svojej krásnej bulvármi svojim presláveným termálnym kúpeľom, mesto nie je, kto ujsť. Ale urob si láskavosť a vydajte sa každý raz za čas, aby preskúmala niektoré z viac miestne mágiu pre seba. Či už ste popíjanie nejakého býčie krvi víno alebo preskakovanie preč do novej krajiny úplne, vidieť pamiatky na dovolenku.

Jedným z najlepších spôsobov, ako Budapest výlety vlakom – teraz pohodlie a bezpečnosť cestovania vlakom a využívanie Uložiť vlak!

 

 

Chcete vložiť naše blogu “3 Najlepšie Budapest Výlety vlakom” na vaše stránky? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-budapest-day-trips-train/?lang=sk Zloženie: 100% bavlna.- (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)