Čas čítania: 7 minúty
(Aktualizované: 11/04/2021)

Európa nám vždy pripomína starý Hollywood a kráľovskú hodnosť. teda, Prehliadka mesta v jednom z ohromujúcich európskych miest je vždy o krásnych veciach v živote. Dobré jedlo, kultúra, a história so špeciálnym zvratom a architektúra, ktorá odvádza náš dych, sú len niektoré z vecí, ktoré robia z Európy sen.

Od pláží Nice po sky bar vo Viedni, náš 10 Najlepšie mestské zájazdy v Európe prekročia vaše najväčšie očakávania.

 

1. Najlepšie mestské dovolenky v Európe: Viedeň, Rakúsko

Keby len pre Sachertorte, tradičné čokoládové torte, určite by ste mali zvážiť Viedeň pre vaše mesto v Európe. Stredný alebo dlhý víkend, Viedeň ponúka množstvo pamätihodností, z ktorých môžete obdivovať a pozerať sa na mesto, ktoré vás nadchne.

Začiatok v Kahlenbergu, odkiaľ môžete vidieť až po Karpaty Slovenska. Potom pokračujte na umelý ostrov Dunaj na piknik a do centra Viedne na námestie Franziskanerplatz, aby ste vypili viedenskú kávu v pohľadnici.. Zatvorte deň kokteilmi v bare Sky Das Loft a miešajte sa s miestnymi obyvateľmi.

Toto je len niekoľko špeciálnych vecí, ktoré môžete robiť vo Viedni, ak chcete stráviť mestskú dovolenku vo Viedni ako pravá Viedeň.

Mesta Salzburg do mesta Viedeň vlakom

Mníchov do Viedeň vlakom

Graz do Viedne vlakom

Praha do Viedne vlakom

 

Najlepšie mestské dovolenky v Európe: Viedeň, Rakúsko

 

2. Colmar, Francúzsko

Nachádza sa medzi Švajčiarskom a Nemeckom, v blízkosti krásnej oblasti Rýna vo Francúzsku, Colmar je očarené a malebné mesto. To je dôvod, prečo je toto malé mesto jedným z najlepších cieľových miest v Európe. Vďaka svojej malej veľkosti a bohatosti 1000 Európska história, ktorá zvyšuje jej magickú atmosféru, Na prvý pohľad sa určite zamilujete a vrátite sa na dlhší pobyt.

Hneď ako dorazíte do Colmaru, okamžite sa budete cítiť, akoby ste vstúpili do detskej rozprávky. Perfektný spôsob, ako stráviť mesto v Európe, je putovanie ulicami do malých Benátok, zastávka na a pohár vína, špecialita Alsaska.

Colmar je ideálny pre vianočné mestské prázdniny a mimoriadne krásny pre jarný víkend.

Paríž do Colmar vlakom

Zürich do Colmar vlakom

Stuttgart do Colmar vlakom

Luxemburg do Colmar vlakom

 

Krásny kanál Colmar France

 

3. Najlepšie mestské dovolenky v Európe: Benátky, Taliansko

Bridges, nezvyčajné a farebné domy, vôňa pizze a Aperol, urobiť z Benátok zasnený cieľ na prestávku v Európe. Jeho malá veľkosť, múzeí, a pamiatky vás zamestnajú na dlhý a krátky víkend. Hneď za rohom od rušného centra je vždy malá piazza, kde si môžete sadnúť, majú cappuccino a panini, alebo sa správajte výborná pizza pečená na starodávnom sporáku.

Ak plánujete pop na predĺžený víkend, očarujúce ostrovy Burano a Murano sú vzdialené len plavbu loďou.

Miláno do Benátky vlakom

Padova do Benátok vlakom

Bologna do Benátky vlakom

Rím do Benátky vlakom

 

Benátky Taliansko kanál v noci

 

4. Najlepšie mestské dovolenky v Európe: Pekný, Francúzsko

Nie je nič viac relaxačného ako rýchly výlet na Francúzsku riviéru cez víkend. Krásne Nice a jeho pobrežie sú skvelým cieľom nezabudnuteľnej letnej dovolenky v Európe.

Cote D'Azur je miesto najlepších pláží v Nice a La Tour Bellanda sa nesmie opomenúť pre tých, ktorí majú pohľadnicu výhľady a západ slnka. Prehliadka mesta v Nice je predovšetkým o krásnom bývaní a kvalitnom stravovaní. tak, víkend v Nice sa budete cítiť ako kráľovská hodnosť.

Lyon do Nice vlakom

Paríž do Nice vlakom

Cannes do Paríž vlakom

Cannes do Lyon vlakom

 

Najlepšie mestské dovolenky v Európe: Pekný, Francúzsko

 

5. Amsterdam, Holandsko

Prvá vec, ktorá príde na myseľ, keď si niekto myslí, že v Amsterdame je mesto, je oblasť červených svetiel, cyklistika, a kanály. ale, toto malé európske mesto má toho oveľa viac čo ponúknuť.

Na jar v Amsterdame kvitnú farebné farby a všade, kam sa obrátite, vyzerá ako pohľadnica. kanály, lode, kolesá, a kvety čakajú na zafarbenie vášho fotoalbumu. Začnite v múzeu Tulip a potom vstúpte do Jordaanu, bludisko kaviarní a malých miestnych butikov, alebo parky Oost a Rembrandt pre a piknik a relaxácia.

Brusel do Amsterdam vlakom

Londýn do Amsterdamu vlakom

Berlín do Amsterdam vlakom

Paríž do Amsterdam vlakom

 

Amsterdam Holandsko tulipány obrázok s mestom vzadu

 

6. Najlepšie mestské dovolenky v Európe: Cinque Terre, Taliansko

Cinque Terre je skupina 5 farebné a malebné dediny a určite to bude jedno z najlepších miest, ktoré zažijete vo svojom živote. Na jeseň av zime, Cinque Terre je krása spania, ale v lete je rovnako rušné ako každé európske mesto. Najväčší Výhodou Cinque Terre v porovnaní s európskymi mestami je to, že môžete ľahko cestovať a navštíviť 5 dediny za menej ako 3 dni. teda, Cestovanie vlakom v Cinque Terre je také ľahké a pohodlné, že môžete cestovať do ktorejkoľvek dediny za menej ako 20 minúty.

Posedenie na útesoch a výhľad na more s nádhernými plážami, Cinque Terre je omračujúci prostriedok. navyše, existuje veľa kaviarní, reštaurácia, pohľady, a turistické chodníky aby vyhovoval akejkoľvek chuti. tak, ak si chcete oddýchnuť pri pohári vína miestne vinice alebo sa odvážte, potom je pre vás ideálny výlet do mesta Cinque Terre.

La Spezia do Manarola vlakom

Riomaggiore do Manarola vlakom

Sarzana do Manarola vlakom

Levanto do Manarola vlakom

 

Cinque terre, taliansko, fotka od mora

 

7. Praha, Česká republika

Pivné záhrady, zelené parky, ohromujúci výhľad, a uličky na putovanie, urobte z Prahy perfektnú mestskú dovolenku v Európe. Praha je domovom veľkolepých hradov, histórie, miestne trhy, a kaviarne, kde si môžete zobrať kávu a pečivo a ísť na piknik v jednom z mnohých parkov. tiež, existuje veľa skrytých a malebných miest na objavovanie a vyhýbanie sa davom turistov.

Praha je obľúbenou destináciou miest v Európe, aj keď môže byť veľmi preplnený celý rok. ale, stále stojí za návštevu na krátky víkend. V okamihu, keď vystúpite z vlaku, zamilujete sa do tohto očarujúceho a malebný veľkomesto.

Norimberg do Praha vlakom

Mníchov do Praha vlakom

Berlín do Prahy vlakom

Vlakom z Viedne do Prahy

Praha Česká republika a kúpanie labute

 

8. Najlepšie mestské dovolenky v Európe: Brusel, Belgicko

Ak máte sladký zub, v Bruseli budete mať absolútne úžasnú dovolenku v meste. Brusel má toho veľa čo povedať a ukázať, ako jeho vynikajúci svetovo uznávaná čokoláda a vafle. Navyše, viac ako 100 Múzeá na vás čakajú v Bruseli. Po návšteve tých najlepších by ste sa mohli vydať na rue Danseart, aby ste sa zhryzli v najlepších reštauráciách. Ďalším klenotom v Bruseli je pôvabné námestie Place Sainte-Catherine a elegantný a kultúrny Chatelain.

V Bruseli sa s potešením stretneme na krátkom alebo dlhom víkendovom úteku. Je to kozmopolitné mesto s šarmom a štýlom, s ktorým sa môže ktokoľvek v akomkoľvek veku dotýkať.

Vlakom do mesta Brusel do mesta Brusel

Antverpy do Brusel vlakom

Amsterdam do Brusel vlakom

Paríž do Brusel vlakom

 

 

9. hamburg, Nemecko

Druhé najväčšie mesto v Nemecku je jedným z najlepších cieľov mestskej dovolenky v Európe. Hamburg je domovom najväčšieho prístavu v krajine a jazier Inner a Outer Alster, kde si môžete užiť nádherná jazda na lodi.

Planten un Blomen je botanická záhrada s krásnym výhľadom a miestom pre obrázky. tak, radšej si zbalte fotoaparát a pripravte sa na skvelé zábery, ktoré môžete zdieľať z vašej úžasnej dovolenky v Hamburgu.

Hamburg do Kodaň vlakom

Zürich do Hamburg vlakom

Hamburg do Berlín vlakom

Rotterdam do Hamburg vlakom

Hamburg Nemecko Cancal pri západe slnka

 

10. Najlepšie mestské dovolenky v Európe: Budapest, maďarsko

Jednou z najlepších vecí v Budapešti je jazda loďou po rieke Dunaj. Najlepším spôsobom, ako obdivovať mesto a architektúru v Budapešti, je loď. Vďaka veľkým vonkajším a vnútorným aktivitám, hlavné mesto Maďarska je na našej špičke vysoko 10 najlepšie mestské dovolenky v Európe.

Preskúmajte mosty, navštívte tradičné termálne kúpele, a ochutnajte maďarskú kuchyňu, čo musíte urobiť, aby ste sa cítili ako miestni v Budapešti. tiež, Určite navštívte Matthiasa Kostol, Rybárska bašta, a Parlament na výhľad na mesto a západ slnka.

Viedeň do Budapešti vlakom

Praha do Budapešti vlakom

Mníchov do Budapešť vlakom

Graz do Budapešti vlakom

Najlepšie mestské dovolenky v Európe: Budapest, maďarsko

 

tu na Save A Train, radi vám pomôžeme nájsť najlacnejšie letenky na ktorúkoľvek z krásnych prestávok v cieľovom meste, ktoré plánujete podniknúť!

 

 

Chcete na svoj web vložiť náš blogový príspevok „10 najlepších miest v Európe“? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-city-breaks-europe/?lang=sk Zloženie: 100% bavlna.– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)