Čas čítania: 9 minút
(Aktualizované: 28/01/2022)

Stredoveké hrady, vinice, dych berúce krajiny, je len pár vecí, vďaka ktorým je Európa ideálna na jesennú dovolenku. Každé európske mesto má svoje kúzlo, ale naše ciele 10 najlepšie dovolenky na jeseň v zozname Európy sú niektoré z najviac krásnych miest.

Európa je obzvlášť ohromujúca na jeseň, keď sú stromy a kopce natreté jasne oranžovou farbou, ohnivo červená, a žltá. Koncom októbra, v uliciach je menej davov, a to znamená, že si budete mať krásny výhľad na jeseň pre seba. Pád je skvelý čas na cestovanie, pretože ceny hotelov a cestovného ruchu výrazne klesajú.

Je ľahké a pohodlné cestovať vlakom do všetkých úžasných miest v našom zozname. Z údolia Loiry vo Francúzsku do Luxemburska, cestovanie vlakom je ideálne pre plánovanie najpamätnejšej jesennej dovolenky v Európe, ktorú ste doteraz mali.

 

1. Jesenná jeseň v Umbrii, Taliansko

Zatiaľ čo mnohí uprednostňujú Toskánsko na jesennú dovolenku v Európe, región Umbria v Taliansku je omnoho pôsobivejší a je jedným z najlepších turistických cieľov v Európe a Taliansku.

Ľahko dostupný vlakom z Ríma, Umbria ponúka v Taliansku menej davov a lacnejšie ubytovanie. Od konca septembra do októbra, v mestách ako Gubbio si môžete užiť festival bieleho hľuzovky a nový vínny festival. Tiež, mohli by ste sa vydať na Perugiu na každoročný festival Eurochocolate. Takže, Umbria je o rozmaznávaní sa vo veľkej krajine, vychutnať si najlepšie jedlo a víno počas svojej jesennej dovolenky v Európe. Počas krátkej alebo dlhej cesty, žijete na romantickom mieste podobnom pohľadniciam, na jednom z najlepších dovolenkových miest na jeseň v Európe.

Vstupenky na Florencia - Orvieto

Vstupenky na Siena do Orvieto

Vstupenky na Arezzo do Orvieto

Vstupenky na Perugia do Orvieto

 

Umbria, Italy

 

2. Päť krajín, Taliansko

Fotografie online nie sú v súlade so zákonom magické Cinque Terre región v Taliansku. Farebné domčeky na vrchole kopcov, obklopené vinicami, miestne reštaurácie, a turistické chodníky, všetky robia z tohto regiónu úžasný cieľ cesty po Európe. Cinque Terre v skutočnosti pozostáva z 8 malé dediny a železničná železnica ich všetky spojí. Vďaka tomu je obzvlášť ľahké navštíviť každú jednu z dedín v 2-3 dní, ak máte nedostatok času. Čo by mohlo byť lepšie, ako skákanie z vlaku na jeseň na jednom z najlepších miest v Európe?

Cinque Terre je zvyčajne horúcou letnou destináciou pre pláže a nedotknutú vodu. Avšak, je oveľa lepšie navštíviť jeseň, pretože úzke uličky sú od turistov relatívne prázdne. teda, zatiaľ čo väčšina reštaurácií je uzavretá, stále môžete nájsť otvorený bar s výhľadom na more a pokojne obdivovať výhľady.

Môžete minúť 4 dni skúmania dedín a strávenie dlhého víkendu v meste La Spezia, váš východiskový bod pre cestovanie vlakom v Cinque Terre. Z La Spezia, cestujete vlakom do ktorejkoľvek inej dediny podľa vášho výberu.

Vstupenky na La Spezia do Manarola

Vstupenky na Riomaggiore do Manarola

Vstupenky na Sarzana do Manarola

Vstupenky na Levanto do Manarola

 

Cinque Terre Italy at sunset

 

3. Jazero Lugano, Švajčiarsko

Šumivá tyrkysová voda, terakotové domy, jazero Lugano vo Švajčiarsku je jedným z našich najlepších turistických cieľov na jeseň v Európe. Švajčiarsko má veľa Švajčiarsko má veľa Švajčiarsko má veľa.

V polovici októbra sú teploty stále teplé, takže si môžete posedieť pri jazere so pohárom vína z okolitých viníc alebo ochutnať polenta guláš na tradičnom jesennom festivale. Ak máte záujem pridať trochu vzrušenia a dobrodružstva k svojej jesennej dovolenke v Európe, môžete sa vyšplhať na Monte Bre. Výhľady z vrcholu sú niektoré z úchvatných výhľadov na záliv Lugano.

Staré mesto Lugano má farebné domy, 10 štvorca, a luxusnú nákupnú ulicu Via Nessa. Spodný riadok, Jazero Lugano je ideálnym miestom pre milovníkov prírody, ako aj pre milovníkov krásneho života. Jazero Lugano je skvelé pre relaxačný víkend alebo predĺženú dovolenku v Európe.

Na jazero Lugano sa ľahko dostanete vlakom z Milána Central za necelú hodinu. Vlaky odchádzajú každú hodinu z milánskej železničnej stanice.

Vstupenky na Interlaken do Zürichu

Vstupenky na Lucerne do Zürichu

Vstupenky na Lugano do Zürich

Vstupenky na Ženeva do Zürich

 

lugano countryside

 

4. Jesenná dovolenka v Hannoveri, Nemecko

Hannover je najviac podceňované mesto v Nemecku, ale jeden z najlepších cieľov pre jesennú dovolenku v Európe. Toto veľké mesto je domovom obrovského parku, dvojnásobok veľkosti Central Parku v New Yorku. Staroveké duby a krásne jazero sú v areáli parku, ideálny na prechádzky a lenivé popoludnie na jeseň.

Staré mesto Marktplatz a hodinová veža sú skvelým východiskovým bodom pre objavovanie gotickej architektúry. Môžete pokračovať na pôsobivú Novomestskú radnicu, veľkolepá stavba s výhľadom na jazero. Zelené krajiny a stromy obklopujú veľký palác a dotvárajú majestátnu atmosféru a pohľad v zlatých farbách.

Hannover je jedným z klenotov Nemecka a na jeseň už nemôže byť krajší. Ak plánujete jeseň do Európy, potom je Hannover ideálnym cieľom cesty. Mágia turistov zatiaľ neobjavila svoju mágiu, tak, mohli by ste byť prví, ktorí mali čas svojho života v meste.

Vstupenky na Brémy do Amsterdamu

Vstupenky na Hannover do Amsterdam

Vstupenky na Bielefeld do Amsterdamu

Vstupenky na Hamburg - Amsterdam

 

 

5. Bavorské Alpy a Čierny les, Nemecko

Čierny les a Bavorské Alpy sú obľúbenou voľbou pre jesennú rodinnú dovolenku v Európe. Tento ohromujúci región v Nemecku je jedným z najlepších turistických cieľov na jeseň v Nemecku.

Keď vystúpite z vlaku v jednej z malebných dedín, okamžite budete cítiť, že ste sa dostali priamo k príbehu Brothers Grimm. Ohromujúce jazerá, vodopády Triberg, zelené doliny, a vinice zaručujú nezabudnuteľnú dovolenku na jeseň v Európe.

Listy menia farby na zlaté tóny, zatiaľ čo v pozadí sú hory pokryté snehom. Oddych v drevenej kajute po veľkej túre v Alpách je nezabudnuteľným zážitkom. Môžete tiež navštíviť jednu z webových stránok 25 Hrady a zámky v okolí a zámok Neuschwanstein je pozoruhodný hrad, ktorý má preskúmať vašu jesennú dovolenku v Európe.

Vstupenky na Offenburg do Freiburg

Vstupenky na Stuttgart do Freiburg

Vstupenky na Lipsko do Freiburgu

Vstupenky na Norimberg do Freiburg

 

The Bavarian Alps And The Black Forest, Germany

 

6. Jesenná dovolenka v Ahornboden, Rakúsko

Údolie Rissbachtal a Alpský park Karwendel, sú majestátne cestovateľské destinácie v Rakúsku na jesenné prázdniny. Alpský terén Ahornboden má 2,000 rokov staré stromy Sycamore-Maple vyzerajúce ohromujúco v jesennom oblečení zo zlata a pomaranča. Príroda a hory vytvárajú úplne fantastické scenérie pre nezabudnuteľný cieľ cesty na jeseň v Európe.

Tento región v Tirolsku je zvlášť vhodný pre horských cyklistov a skúsených chodcov. Na národný park má veľa vynikajúcich túr a trás medzi vápencami pre nezabudnuteľnú dovolenku v Európe.

Salzburg je spravodlivý 3 vlakom od Ahornbodenu, vrátane prevodov. Navyše, v Grosser Ahornboden sú skvelé ponuky hotelov a ubytovania počas mimo sezónu.

Vstupenky na Salzburg do Viedne

Vstupenky na Mníchov - Viedeň

Vstupenky Graz na Viedeň

Vstupenky Praha - Viedeň

 

Fall Vacation In Ahornboden, Austria

 

7. Jesenná dovolenka v údolí Loiry, Francúzsko

TÚdolie Loire sa nachádza vo vinárskej oblasti Francúzska. To znamená, že 185,000 Koncom októbra sa v zlatej akre horí zlato. Preto je zďaleka jedným z najkrajších miest na návštevu v Európe a veľkolepým cieľom dovolenkových dovolenkových destinácií.

Zatiaľ čo mnoho z nich jednodňový výlet z Paríža, dôrazne odporúčame, aby ste zostali dlhý víkend v Loire Valley, aby ste plne ocenili jeho kúzlo a krásu. Tadiaľto, mohli by ste navštíviť jeden alebo dva z úžasných hradov v údolí, ako napríklad Chateau de Chambord. Niektorí hovoria, že tento pozoruhodný hrad navrhol samotný De Vinci.

Na Hrad Chambord je 2 hodiny južne od Paríža a vlakom môžete cestovať z Paríža Austerlitz do Blois-Chambord. Do hodiny a pol, budete putovať po krásnom paláci.

Vstupenky na Paríž do Štrasburgu

Vstupenky Luxembursko na Štrasburg

Vstupenky na Nancy do Štrasburgu

Vstupenky na trase Bazilej - Štrasburg

 

8. Bordeaux, Francúzsko

Na jeseň nie je nič čarovné a romantickejšie ako Francúzsko. Bordeaux je podceňované francúzske mesto a je domovom viníc Saint-Emilion a pláží Arcachonu, Títo 2 miesta sú len niektoré z dôvodov, ktoré vás nútia zamilovať do Nouvelle Aquitaine v Bordeaux. paláca, vínne zájazdy, kúpeľné procedúry, a hodiny varenia, urobte z Bordeaux skvelý turistický cieľ pre svoju jesennú dovolenku.

Koncom októbra je väčšina turistov doma, takže ceny za cestovanie a ubytovanie klesajú v Bordeaux. V tomto okamihu vinice začínajú so zberom hrozna a môžete zostať v jednom z mnohých zámkov v tejto oblasti a zovrieť sa. To určite pridá jedinečný zážitok do albumu dovolenky.

Do regiónu je skvelé spojenie vlakom odkiaľkoľvek vo Francúzsku, a sú priame vysokorýchlostné vlaky z vlakových staníc Paris-Austerlitz a Montparnasse.

Vstupenky na La Rochelle do Nantes

Vstupenky na Toulouse do La Rochelle

Vstupenky na Bordeaux do La Rochelle

Vstupenky do Paríža do La Rochelle

 

Fall Vacations in Bordeaux, France

 

9. Jesenná dovolenka v Paríži, Francúzsko

Náš zoznam najlepších dovoleniek na jeseň v Európe nebude úplný bez Paríža. Paríž je vždy dobrý nápad, ale to je obzvlášť pekné na jeseň. luxemburské záhrady, malé francúzske kaviarne, a živá pouličná hudba vytvárajú ideálne prostredie pre nezabudnuteľnú dovolenku v Európe.

Popíjajte horúcu čokoládu alebo sledujte festival zberu hrozna Montmarte, Paríž má veľa nádherných miest na vychystávanie týchto úžasných obrázkov. Naj fotogenickejšie miesta sú Jardins du Luxembourg, parc Monceau, a záhrada Tuileries. Od konca októbra, v meste sa každoročne koná jesenný festival na rôznych miestach, tanec, a umelecké vystúpenia. Takže, či je daždivé alebo slnečné, Paríž ponúka veľa vynikajúcich vecí.

Paríž je menej preplnený a cestovné ceny sú mimo sezóny veľmi prijateľné, Cestovanie vlakom a ubytovanie preto robia z Paríža skvelý cieľ cesty na európsku dovolenku.

Vstupenky na Amsterdam - Paríž

Vstupenky Londýn - Paríž

Vstupenky do Rotterdam do Paríža

Vstupenky Brusel - Paríž

 

Fall Vacation In Paris, France

 

10. Amsterdam, Holandsko

Na jar, tulipány zdobia amsterdamské záhrady a parky, ale na jeseň, oranžový, žlté a červené lístie sfarbuje kanály a ulice. Amsterdam je absolútna krása, a preto je jedným z najlepších dovolenkových miest na jeseň v Európe. Môžete ísť iba Amsterdamom 3 dni, ale budete chcieť zostať dlhšie a zastaviť sa v každom rohu, aby ste ocenili krásne výhľady.

Amsterdam je úžasné mesto na dovolenku v Európe, s 50 múzeá v meste, prechádzky na lodi v kanáloch, V tejto úžasnej destinácii na jeseň v Holandsku je veľa zaujímavých vecí. navyše, existujú nádherné parky kde môžete mať piknik alebo za pekného počasia na bicykli.

Amsterdam je jedným z najlepších miest v Európe, prístupné vlakom odkiaľkoľvek v susedných krajinách, a ľahká navigácia v meste.

Vstupenky Brusel - Amsterdam

Vstupenky Londýn - Amsterdam

Vstupenky Berlín - Amsterdam

Vstupenky do Paríž - Amsterdam

 

Amsterdam, Netherlands Fall Colors

 

prémia: Jeseň v Luxemburgu

Belgicko, Francúzsko, a Nemecko obklopuje malú luxemburskú krajinu, ideálny cieľ cesty po Európe. Mesto Luxemburg je známe svojím starým mestom, Nachádza sa na útesoch a je obklopený stredovekou pevnosťou. Jeho ohromujúca architektúra a starosvetské kúzlo získali titul UNESCO svetové dedičstvo stránky. Veľký dóžovský palác a most Adolph sú miestami na dovolenke v Luxemburgu.

Záhrady a veľa vyhliadok ponúka úchvatný výhľad na celé mesto a jeho okolie. na jeseň sú výhľady obzvlášť krásne v jesenných farbách. Takže, Luxembursko je najmenšie mesto v Európe, stojí hrdo vedľa veľkých kozmopolitných miest ako Paríž. Určite sa rozhodne oplatí zvoliť Luxembursko pre svoju dovolenku v Európe na jeseň.

Vďaka pokročilej železničnej doprave, môžete rýchlo cestovať kamkoľvek po Európe. Z veľkého kozmopolitného mesta do malého a pozoruhodného mesta, každé mesto v našom 10 najlepšie mestá na jesennú dovolenku v Európe, má svoje jedinečné čaro a kúzlo.

Vstupenky na Antverpy do Luxemburgu

Vstupenky Brusel - Luxemburg

Vstupenky na Metz do Luxemburgu

Vstupenky do Paríž - Luxemburg

 

Luxembourg Fall Vacation Scenery

 

tu na Uložiť vlak, Radi vám pomôžeme nájsť najlacnejšie letenky do ktorejkoľvek z najkrajších destinácií v našom zozname.

 

 

Chcete vložiť naše blogu “10 Najlepšie dovolenky na jeseň v Európe” na vaše stránky? Môžete buď vziať svoje fotografie a text a dávajú nám úver s odkazujúce na tomto blogu. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-fall-vacations-europe/?lang=sk Zloženie: 100% bavlna.- (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)