Čas čítania: 6 minúty
(Aktualizované: 16/07/2021)

Morské orchidey, morské koníky, jasne sfarbená fauna, a niektoré z najčistejších vôd na svete, šnorchlovanie v týchto 10 places je ohromujúce dobrodružstvo. Títo 10 najlepšie miesta na šnorchlovanie v Európe, mať úžasnú viditeľnosť na 20 m. pod vodou, a sú domovom jedného z najfascinujúcejších morských živočíchov na Zemi.

 

1. Najlepšie miesto na šnorchlovanie vo Veľkej Británii: Devon

Zo skalnatého ostrova na London Bridge, na severe zátoky Tor, tu nájdete jedno z najkrajších miest na šnorchlovanie vo Veľkej Británii. Šperky sasanky v rade žiarivo ružovej a žltej farby, mušle, a jedinečné ryby Tompota Blennies, môžete stráviť celý deň šnorchlovaním na London Bridge.

Mnoho návštevníkov Veľkej Británie a Devonu možno ani len netuší, že cestuje na jedno z najlepších miest na šnorchlovanie v Európe. však, Devon je vo Veľkej Británii fantastickým cieľom pre šnorchlovanie a potápanie. Okrem London Bridge, Ostrov Lundy je ďalším skvostom na šnorchlovanie, so sivými pečaťami, mesačné medúzy, a delfíny vidieť.

Z Amsterdamu do Londýna vlakom

Paríž do Londýna s vlakom

Z Berlína do Londýna vlakom

Z Bruselu do Londýna vlakom

 

Devon's Cliff Snorkeling In The UK

 

2. Najlepšie miesto na šnorchlovanie v Portugalsku: Veľká Berlenga

Portugalsko je známe svojimi nádhernými plážami, Ostrov Berlenga Grande nie je výnimkou. proste 10 km od Peniche, Jeden z 10 najúžasnejšie miesta na surfovanie v Európe, Berlenga je nádherné súostrovie. Skladá sa to z 3 malé ostrovy jaskýň, tmavomodrá voda, a vrak lode.

Pre prípad, že by ste sa čudovali, môžete vraky lodí obdivovať so šnorchlovacím náradím. ďalej, úžasný atlantický podmorský svet morských tvorov, ako sú slnečnice, koraly, bude na vás čakať za maskou. Staroveká pevnosť San Juan Bautista s výhľadom na túto krásnu oblasť vám bude pri pohľade na oči, dodáva celej skúsenosti tajomstvo.

 

Šnorchlovanie v Portugalsku: Veľká Berlenga

 

3. Národný park Port Cros, Francúzsko

Až do hĺbky 8 m. v špeciálnej šnorchlovej stope, mohli by ste obdivovať stovky rýb v Port Cros národný park. Tento najstarší prístav prírodná rezervácia je jedným z najlepších miest na šnorchlovanie v Európe. Plage de la Palud je ideálnym miestom na začatie dobrodružstva so šnorchlovaním.

Na rozdiel od ostatných úžasných miest na šnorchlovanie v tomto zozname, tu nájdete 6 informačné bóje so zaujímavými faktami o morských tvoroch, ktorých stretnete: Východoatlantická pávia pyskatá, maľovaný hrebienok, vzácne zatemnené skupiny, a veľa ďalších farebných rýb.

Amsterdam do Paríža s vlakom

Z Londýna do Paríža vlakom

Rotterdam do Paríža s vlakom

Z Bruselu do Paríža vlakom

 

 

4. La Silfra, Island

Jeden z najlepšie miesta na potápanie na svete, La Silfra je zjavne epické miesto na šnorchlovanie v Európe. Plávanie medzi 2 Európskych kontinentoch, s rodinou, alebo priatelia, vo vode topiacej sa z ľadovca Langjokull, je nezabudnuteľný zážitok.

Silfra je jedným z najlepších miest na šnorchlovanie na svete, kvôli úžasnej viditeľnosti v priečinku 100 m. Farby pod vodou, kúpanie medzi skalnatými chodníkmi a zátokami, a celá táto sláva je len jednu hodinu od Reykjavíku. Keďže voda býva veľmi studená, mali by ste si rezervovať prehliadku šnorchlovania, s poriadnymi plavkami a výbavou, aby vám bolo teplo.

 

Šnorchlovanie v La Silfra, Island

 

5. Červený ostrov, Sardínia, Taliansko

Čistá čistá voda je nevyhnutnosťou pre úžasný zážitok zo šnorchlovania. Ostrov Isola Rossa na Sardínii má najlepšie podmienky pre zábavné šnorchlovanie: priezračné vody, skalnatá krajina a jaskyne, marínsky život, ktorý vám vyrazí dych, a biele piesočnaté pláže, aby ste vyrazili dych, medzi šnorchlovaním.

Nájdete malú rybársku dedinu, Isola Rossa na severozápade Sardínie. Koraly, ryby, a červené skaly sú ideálne prostredie pre letnú dovolenku. Okrem slnenia, mohli ste sa venovať vodným športom, potápanie, a windsurfing na talianskom pobreží. tak, nezabudnite si zabaliť nepremokavé tašky, a podvodná kamera na pripomenutie si podmorského sveta Sardínie.

Z Milána do Ríma vlakom

Z Florencie do Ríma vlakom

Pisa do Ríma s vlakom

Neapol do Ríma s vlakom

 

Červený ostrov, Sardínia, Taliansko

 

6. Národný park Súostrovie Cabrera, španielsko

19 malé ostrovy tvoria súostrovie Cabrera, domov úžasného morského ekosystému, ľuďmi nedotknuté. Modrá jaskyňa, prímorská prírodná rezervácia je jednou z najbohatších v Európe, a na vašej výprave šnorchlovania, objavíte viac ako 500 druhov. Scorpionfish, chobotnice, kožatky korytnačky, je len niekoľko morských tvorov, ktorých stretnete.

navyše, môžete mať úžasnú príležitosť vidieť z člna niekoľko delfínov, na ceste do Cabrery. Španielske pobrežie je jedným z najobľúbenejších letných cieľov v Európe, a Mallorca je zasnená plážová destinácia pre cestujúcich z celého sveta. tak, zbalte si plavky a šnorchel, na nezabudnuteľný a relaxačný výlet do Cabrery.

 

Národný park Súostrovie Cabrera

 

7. Walchensee Lake Mníchov

Obrovské, Modrá, a hlboko, jazero Walchensee je nádherné alpské jazero v Nemecku. 75 KM z Mníchova, toto miesto na šnorchlovanie sa nachádza v centrum bavorského regiónu. tak, keď prichádzate na vzduch a odpočívate, na malebné výhľady, ktoré vás obklopujú poskytnúť najpokojnejšie prostredie pre božský zážitok.

So skvelou viditeľnosťou na 5 až 20 metrov, jazero Walchensee je jedným z 10 najlepšie miesta na šnorchlovanie v Európe. okrem toho, môžete preskúmať hlbšie a viac ako pstruhy dúhové a úhory, v jazere s priezračnou vodou, keď sa idete potápať v jazere Walchensee.

Dusseldorf do Mníchova vlakom

Drážďany do Mníchova vlakom

Norimberg do Mníchova s ​​vlakom

Bonn do Mníchova s ​​vlakom

 

Walchensee Lake Mníchov je úžasné miesto pre šnorchlovanie v Európe

 

8. Rieka šnorchlovanie v Rakúsku: Viecht Am Traunfall

Väčšina ľudí vám povie, že šnorchlovanie v Stredozemnom mori je úžasný zážitok, šnorchlovanie na rieke je mimoriadne. Pokojná čerstvá tyrkysová voda, v hornom Rakúsku, Viecht am Traunfall je najlepším miestom na šnorchlovanie v Rakúsku. Rieka Viecht am Traunfall je domovom krásnych koralov, a na vašej ceste za týmito krásami, budete pozvaní na skákanie do skaly a kaňoning.

teda, šnorchlovanie v rakúskych Alpách je jedným z najvzrušujúcejších šnorchlovacích zážitkov v Európe. Akonáhle dokončíte výlet so šnorchlovaním, zelené kopce a výhľady na rieku sú perfektný piknik a relaxačné miesto. Tu, môžete si pozrieť úžasné zábery pod vodou, ktoré ste dostali, a užite si čerstvý horský vzduch v rakúskej krajine.

Salzburg do Viedne s vlakom

Mníchov do Viedne s vlakom

Graz do Viedne s vlakom

Praha do Viedne s vlakom

 

9. Médske ostrovy Španielsko

Médske ostrovy sú súčasťou krásnej prírodnej rezervácie del Montgri. Nachádza sa v najvyššej španielskej letnej destinácii, Costa Brava, Médi sú domovom veľkolepého morského života. Ak vás fascinuje morský život, potom tu šnorchlovať, bude nezabudnuteľný.

Sedem ostrovov Medes, na katalánskom pobreží, obklopené chladným Stredozemným morom sú rajom pre šnorchlovanie. v skutočnosti, šnorchlovanie v Medes je jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť počas dovolenky na pobreží Costa Brava. S deťmi, priatelia, alebo sólo, Médi sú domovom krásnej fauny, morské koníky, morské hviezdy, a barakudy.

 

Príprava na šnorchel v Španielsku

 

10. Najlepšie miesta na šnorchlovanie v Európe: Elba Taliansko

Červené gorgonie na jednej strane, červené a čierne koraly na druhej strane pobrežia, Elba je raj. V zátoke Sant Andrea na ostrove Elba sa začína akékoľvek podvodné dobrodružstvo. Ďaleko od prístavu a promenády, morský život na tomto toskánskom ostrove je úžasný.

Okrem krásnych koralov, ryby, a fauny, talianske pobrežie patrí k najlepším na svete. tak, ak potrebujete dýchať medzi prieskumom jaskýň a hľadaním morských rýb, potom sú piesočné pobrežia ostrova Elba dokonalým relaxačným miestom.

Z Florencie do Milána vlakom

Florencia do Benátok s vlakom

Z Milána do Florencie vlakom

Benátky do Milána vlakom

 

Šnorchlovanie pod vodou v talianskej Elbe

 

tu na Save A Train, radi vám pomôžeme naplánovať nezabudnuteľný výlet do najúžasnejších podmorských svetov v týchto 10 najlepšie miesta na šnorchlovanie v Európe vlakom.

 

 

Chcete vložiť na svoj web príspevok „Najlepšie miesta na šnorchlovanie v Európe“ - 1o? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fbest-places-snorkeling-europe%2F- (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)