Čas čítania: 7 minút
(Aktualizované: 27/08/2021)

Na teplé počasie ešte nie je u konca. Tam je ešte čas, a dobrý dôvod k návšteve južnom Taliansku tento mesiac! Južné Taliansko má nejaké úžasné ponuky. Najlepšie miesta k návšteve v južnom Taliansku zahŕňajú; krásne úseky dramatického pobrežie, obraz perfektný pláže, pôvabné pobrežné ostrovy, a množstvo historických miest a obcí. Bolo ťažké zúžiť náš zoznam až tesne 10, ale tu sú 10 Najlepšie miesta k návšteve v južnom Taliansku.

 

1. Amalfi Coast

Amalfi coast is awesome
Čo je to cesta do Talianska bez návštevy pobreží Amalfi? Tento konkrétny oblasť južného Talianska je jedným z najkrajších a renomovaných svetových! Tiahnuci sa od Neapola do Salerna, Amalfi Coast ponúka dramatické scenérie, nádherné miest, ktoré objať hory, a niekoľko zaujímavých historických pamiatok.

Táto chránená oblasť Ponúka niekoľko idylických pobrežných miest, ako je Amalfi, Erchie, Maloletí, a Positano - tieto mestá majú sériu viacfarebných domov, ktoré sa stavajú oproti stráne a poskytujú fotografie dokonalé fotografie.

Ďalej, lokalít, ako je Villa Rufolo v Ravello poskytovať bezkonkurenčný výhľad cez Stredozemné more.

Milan do Janova vlaky

Rím Genoa Vlaky

Florence do Janov vlakov

Venice do Janova vlaky

 

2. Sorrento

Sorrento could be the first on Best Places to visit in South Italy

Sorrento má aj vybavenie, ktoré turisti nájdu upokojujúce rovnako ako jedinečné a vyššia-end starožitnosti na predaj na Starom Meste. Trajekt odchádza z tu na ostrove Capri, a je to skvelý jumping off bod pre Pompejí. Avšak, Sorrento je tiež známe svojim vynikajúcu gurmánske kuchyňu, úžasné skalné obydlia (ale bez pláže), a ohromujúci výhľad na Vezuv.

Bologna sa Pompeje Vlaky

Pompeje na Nocera Lower Vlaky

Vlaky do Salerno Nocera Inferiore

Vlaky do Salerno Mercato San Severino

 

3. Maratea

Maratea by the beach

 

Toto stredoveké mesto je umiestnená pozdĺž skalnatého pobrežia Stredozemného mora. Jeho nóbl prístav je jedným z najlepších hotspotov v Taliansku. Ak chcete zostať tu V lete budete musieť rezervovať v dostatočnom predstihu zabezpečiť Vami vybraný hotel ako izby rezervovať až FAST. Ako sme sa blíži ku koncu teplom období, môžete mať trochu šťastia s rezerváciou na poslednú chvíľu!

Salerno na Maratea Vlaky

Bari do Maratea Vlaky

Neapol Maratea Vlaky

Výkonové Vlaky do Maratea

 

4. Paestum

Niektoré pohode histórie, Paestum je mesto na talianskej pôde, ale to bolo založené už starí Gréci, keď boli pod kontrolou tejto časti Talianska! Potom to bolo známe ako Poseidonio po bohu mora.

Grécka architektúra samo o sebe stojí za návštevu a tak sa určite dať, že do váš itinerár okrem návštevy troch zachovaných gréckych chrámov, ktoré musíte vidieť. Najstarší bol postavený okolo 550BC (plus mínus rok) a je Temple of Hera, ktorá je úžasná.

Salerno Paestum Vlaky

Naples je Paestum Vlaky

Pompeje je Paestum Vlaky

Napájanie Paestum Vlaky

 

 

5. Najlepšie miesta k návšteve v južnom Taliansku: neapol

Naples is on 10 Best Places To Visit In South Italy

 

neapol, alebo Napoli, záleží na tom, aký jazyk, Je tretím najväčším mestom v Taliansku. Byť čestný, tam sú niektoré veľmi protichodné názory na túto časť južného Talianska. Pre niektoré, je obrovský, špinavý, kriminalizovaný, a rozpadať sa, druhým je nervózny a atmosférické. Či už fúka si vlasy dozadu, hádame? Jedna vec je si však istý,. Tento pobrežné Southern mesto má svoju vlastnú osobnosť!

veľa obľúbená talianska jedla vznikol v Neapol a jeho okolie
oblastiach, ako je pizza, a špagety. Tieto pokrmy sú brané vážne tu a zvyčajne majú čerstvé, lokálne vypestované zložky. Turistické atrakcie v Neapole patrí obrovský stredoveký hrad, New Castle, rovnako ako prímorské pevnosti Castel del Ovo. Mesto je tiež vedľa Vezuvu, jediná aktívna sopka na európskom kontinente.

Miláno Neapol Vlaky

Florence na Naples vlakov

Venice do Naples Vlaky

Pisa do Naples Vlaky

 

6. Najlepšie miesta k návšteve v južnom Taliansku: Alberobello

Alberobello houses style

Mesto Alberobello je jedinečná v tom, že sa jedná o najzachovalejšie ukážkou Trulli architektúry možno nájsť v celom Taliansku (dobre, tak mi bolo povedané,).

Domy postavené v štýle Trulli sú vyrobené s kužeľovitými kamennými strechami bez použitia malty (hoci, Nie som žiadny staviteľ, takže sa nemusíte mi citovať, že). Najstaršie domy sa datujú od 14. storočia, úplne ohromujúca, čo z neho robí jednu z povinných vecí a najkrajších miest v južnom Taliansku na návštevu.

Neapol Maratea Vlaky

Neapol Monopoli Vlaky

Bari do Fasano Vlaky

Taranto do Fasano Vlaky

 

7. Najlepšie miesta k návšteve v južnom Taliansku: Tropea

Tropea is the less known place in 10 Best Places To Visit In South Italy

Pozrite, Ja vás varoval vopred. K fotenie v tomto mieste sú šialený. Dávajte pozor, aby ste si nemali nechať ujsť na skutočnú vec! Na prekrásne starobylé mesto mesta Tropea je posadený na vrchole útesov a cez cestu z a úzka piesočná pláž, to je hovorenie k boli založení Hercules sám.

Ak ste vyhliadkové, existujú dva nádherné kostoly Tropea príliš, Santa Maria del Isola je stredoveký kostol, ktorý bol postavený na ostrove, aj keď roky uväznenia viedli k vytvoreniu pozemného mosta medzi ostrovom a pevninou. Na druhej strane je katedrála; má dve nevybuchnuté bomby datovať sa od 2. svetovej vojny sedí hneď za dverami kostola. Miestni obyvatelia verili, že objekt bol chránený patróna, takže dajte pozor!

Samotné kostoly, aby to jedno z najkrajších miest v južnom Taliansku. Budeš to milovať!

Vibo Marina do Tropea Vlaky

Catanzaro do Tropea Vlaky

Cosenza do Tropea Vlaky

Lamezia Terme Tropea Vlaky

 

8. Najlepšie miesta k návšteve v južnom Taliansku: capri

Capri is one the list of Best Places To Visit In South Italy

Technicky malý ostrov, Capri má nádherné mesto a prístav, ktorý máte k objavovaniu. Celý ostrov je s bohatou históriou a mytológie a jedno krásne miesto musíte navštíviť, ak v tomto regióne.

Ak hľadáte pre vecí k videniu, Domovom rímskeho cisára Tiberia (Vila štvrtok) je stále jedným z hlavných miest k videniu na ostrove, a tak je Blue Grotto. Nábrežie Jaskyňa je len prístupné lodí a iba vtedy, keď sú priaznivé prílivy (tak byť pripravený na zrušenie).

Reggio Emilia Florencii vlakov

Janov Florencii vlakov

Sestri Levante do Ríma Vlaky

Parma Florencii vlakov

 

9. Najlepšie miesta k návšteve v južnom Taliansku: Pompeje a Herculaneum

Pompeii and Herculaneum Historic Site

Pompeje a Herculaneum dva rímskych miest a dedín, ktoré boli vymazané, keď Vezuv vybuchla celú cestu späť 79 AD.

Asi najznámejšou z nich je mesto Pompeje, ktoré si teraz môžete blúdiť a preskúmať, keď ste v tejto oblasti. hrozný 3,000 ľudí zahynulo v meste, ale horúci popol zvečnil ruiny na to, čo je dnes. Byť upozornený, to môže dostať sem docela zaneprázdnený, takže plán preto a pamätať si možno budete musieť čakať v rade na lístok pre vstup.

ach, aj neďaleké mesto Herculaneum je menší a bol bohatší štvrti a uvádza príklad toho, ako bohatí Rimania kedysi žili. Uistite sa, že k návšteve Herculaneum archeologickej oblasti, ak ste fanúšik histórie!

Torre Del Greek vlaky do Pompejí

Neapol Pompeje Vlaky

Salerno v Pompejach Vlaky

Bari do Pompeje Vlaky

 

10. Najlepšie miesta k návšteve v južnom Taliansku: Liparské ostrovy

Aeolian Islands Italy


Posledný na zozname najlepších miest k návšteve v južnom Taliansku. Liparské ostrovy! Oni sú známi ako Havaj Taliansko. Jedná sa o reťazec ostrovov severne od Sicílie, a to je hlúpe nádherný. Ako úžasné, ako to môže byť, málokto vie o tom. Ale tí, ktorí sa vracajú. Pretože vedia, že budú mať miesto, všetko na seba.

Prenájom skútrov na zips okolo krásne čierne pláže. Sunset Aperitivo v Pollara. Lodičky po okolitých ostrovoch Stromboli, Panarea, a Lipari. Získanie zaparené s obsahom síry vodným kúpeľom v Vulcano. Grécke vibrácie (Niet divu - ostrovy boli menované pre Aeolus, boh vetrov, gréckymi osadníkmi). Soľ nahlodal domy stekali k brehu. A máte pocit, že ste na veľké tajomstvo o ktoré sa chcete podeliť iba so svojimi blízkymi!

Naples Salerna Vlaky

Naples Milanovi Vlaky

Rím Neapol Vlaky

Bari do Salerno Vlaky


tajný tip: cestovať sem medzi veľkonočné októbra a rezervovať vopred, ak chcete navštíviť v auguste!

 

Sme pripravení zbaliť si kufre na cestu po južnom Taliansku? Potom si rezervovať lístok s Uložiť vlak behom niekoľkých minút. Žiadne ďalšie poplatky, žiadny povyku, len zabava!

 

 

Chcete vložiť naše blogu “10 Najlepšie miesta k návšteve v južnom Taliansku” na vaše stránky? môžete buď vziať svoje fotografie a text, a daj nám úver s odkazom na tomto blogu. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-places-visit-south-italy%2F%3Flang%3Dsk– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)