Čas čítania: 4 minúty
(Aktualizované: 25/01/2021)

Páči sa vám cestovanie vlakom? Páči sa vám videnie úžasné hrady v krajinách, ako je Francúzsko? Ak je to prípad, potom ste na správne miesto. To preto, že tento článok “10 Pôvabné zámky vo Francúzsku Vlak” vám dá konečný zoznam desiatich najkrajších zámkov vo Francúzsku. Čo je viac, my vám poviem, ako ich dosiahnuť vlakom!

 

1. zámok Chenonceau

zámok Chenonceau je jedinečná, pretože ho postavil na základoch mlyna v užívateľskej 16th storočia. môžete ľahko dostať to cez vlak ako je zámok veľmi blízko stanice. Môžete sa dostať do neho z Tours, hlavné mesto pomerne blízko k hradu.

Nantes Tours Vlaky

Lille do Tours Vlaky

 

 

2. Chateau de Chantilly

Nachádza sa v Chantilly Estate, Tento hrad je naozaj stojí za návštevu, akonáhle vidíte, ako to vyzerá. Je v blízkosti centra mesta Paríž čo robí cestovanie do nej vánok.

Dijon do Paríža Vlaky

Reims do Paríža Vlaky

Lille je Parížskej Vlaky

Zájazdy do Paríža Vlaky

 

3. Palace of Fontainebleau

Áno, je to technicky palác, ale koho to zaujíma, je to úžasné! stavali Fontainebleau späť v 12th storočia, a to ešte vyzerá pôsobivé a dobre udržiavané. Je to tiež ľahké navštíviť. Môžete ju dostať z Paríža za necelú hodinu Transilien linky R.

V Bruselu do Paríža Vlaky

Londýna do Paríža Vlaky

Marseille do Paríža Vlaky

Amsterdam je Parížskej Vlaky

 

4. Chateau de Breteuil

 Chateau de Breteuil

Môžete ich nájsť nádherný hrad v rámci národné prírodné park To je pravda von z Paríža. však, návštevu tohto krásneho zámku vlakom je trochu komplikovanejšia, pretože je tam len raketoplán, ktorý premáva priamo na neho. Prinajmenšom stále môžete vychutnať cesta vlakom Paríž!

Strasbourg do Paríža Vlaky

Zurich do Paríža Vlaky

Frankfurt je Parížskej Vlaky

Ženeva je Parížskej Vlaky

 

5. zámok Chambord

zámok Chambord Je to naozaj fascinujúce a impozantný hrad, ktorý stojí za návštevu. Dostať sa do toho, budete potrebovať taxi alebo kyvadlovú dopravu od mesta Blois. však, dosahujúci Blois je prístupná z mnohých miest vo Francúzsku. Môžete sa dostať do nej za menej ako hodinu a pol pri ceste z Paríža.

 

6. Chateau d'Amboise

hrad Amboise je jedným z najkrajších zámkov vo Francúzsku. Je to skutočný skvost architektúry od renesancie. Sa môžete dostať na zámok ľahko vlakom z niekoľkých mestách vo Francúzsku prostredníctvom TGV alebo Intercity vlaky.

 

 

7. Slávny hrad Chateau de Monte-Cristo

Dôrazne odporúčame tento roztomilý, zámoček ako slávny Alexandre Dumas to postavené! môžete dosiahnu Zámok Monte Cristo Ľahko sa miestne železničné linky, ako je to priamo v Paríži! S tým na mysli, si môžete vziať akékoľvek vlakom, ak ste prichádza z nejakého iného miesta.

 

8. The Amazing Zámok Chateau d'Azay-le-Rideau

Kúzelné zámky vo Francúzsku - Chateau d'Azay-le-Rideau

Je to naozaj nádherný kaštieľ postavený priamo na ostrove v malej jazero! Nemôže dostať nejakú krajšie ako toto. Môžete sa dostať do zámku jednoducho tým, že pol hodiny vlakom od mesta Tours. Potom budete musieť vykonať iba 20 minút chôdze k hradu.

 

9. Chateau du Haut-Koenigsbourg

To nemusí byť jedným z najkrajších zámkov vo Francúzsku, ale museli sme ju zahrnúť. zámok je s bohatou históriou, a je to naozaj dych, a to nielen vo svojej pôvabnej ceste! Najbližšie vlaková stanica k zámku je v Selestat, a môžete ju dostať z Strasbourg alebo niekoľko ďalších miest v okolí.

Paríža do Štrasburgu Vlaky

Luxembourg do Štrasburgu Vlaky

Nancy do Štrasburgu Vlaky

Basel do Štrasburgu Vlaky

 

 

10. Chateau de Pierrefonds

Na Chateau de Pierrefonds je bezpochyby zaslúži, že sú na zozname asi najkrajších zámkov vo Francúzsku. Môžete dosiahnuť iba hrad tým, že vlak Compiegne, potom že vezme autobus na Pierrefonds.

 

Ak budete potrebovať viac informácií o cestovaní vlakom 10 Pôvabné zámky vo Francúzsku Vlak, môžeš kontaktujte nás prostredníctvom našich stránok.

 

 

Chcete vložiť našom blogu na svojich stránkach, môžete buď vziať svoje fotografie a text a len nám úver s odkazom na tomto blogu, alebo kliknete tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcharming-castles-france%2F%3Flang%3Dsk- (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)