Čas čítania: 4 minút
(Aktualizované: 17/12/2022)

Veľkonočné slávnosti v Európe sa líšia od krajiny do krajiny a od mesta k mestu. Je to jedna z najvýznamnejších a najstarších festivaly z Kresťanská Cirkev. Veľká noc je oslavou vzkriesenia Ježiša Krista z hrobu.

Dátum oslava Veľkej noci každý rok mení. To je zvyčajne oslavuje prvú nedeľu po splne po jarnej rovnodennosti. To sa vyskytuje v rôznych časoch každý rok, siahať od neskorej marec neskoro apríl.

v kresťanstve, Svätý týždeň je týždeň pred Veľkou nocou a zahŕňa Palm nedeľu, zelený štvrtok, Veľký piatok a Biela sobota. V Európe, Mnohé krajiny sláviť Veľkú noc zapálením obrovské požiare, ktoré sú niekedy označované ako Judas požiare. spočiatku, Tieto ohňa znamená osláviť príchod jari. Tu je rýchly pohľad na to, ako niektoré z vašich obľúbených európskych krajín sláviť Veľkú noc.

 

Počnúc Veľká noc v Holandsku

In Holandsko, prípravky na Veľkú noc začínajú deň pred pôstny. Tento deň je známy ako "Vastenavond" alebo Fast Evy. Počas tejto doby, Holandsko má najvýraznejší nárast zahraničných turistov, ktorí sa chcú podieľať na ich slávnosti.

Ľudia chodia do kostola na veľkonočné služby, ktoré často nasledujú s slávnostné jedlo. deti prejsť na vajcia lovy vo vyhľadávaní z pestro zdobené varené vajcia alebo čokoládové vajíčka. Eiertikken is a favorite Easter game wherein people knock eggs together. Cieľom hry je rozlúsknuť vajíčko inej osoby bez prerušenia vy.

Antwerp do Amsterdam vlaky

Antwerp do Breda Vlaky

Brusel Amsterdam vlaky

Antwerp do Utrecht Vlaky

 

dutch flag

 

Veľkonočné slávnosti vo Francúzsku

Francúzska sláviť Veľkú noc tým, že navštevuje zvláštne bohoslužbu, sviatočné jedlo, a veľkonočné vajíčka. Uvidíte, obchodov a pekární s čokoládovou králikov, zvony, a známky jari.

Francúzi tiež radi čokoládové vajíčka, ich použitia všeobecne pre detské veľkonočné vajíčko hony. Francúzi majú tiež súťaž vajcia valcovanie, ktorá zahŕňa surové vajcia koľajových dole zo svahu. K dispozícii je tiež detská hra, ktorá zahŕňa hádzal čerstvé vajcia vo vzduchu. Ako prvý sa rozbiť vajcia je určený porazeným, ktorí budú dávať niektoré ich cukroví na ďalšie dieťa.

Zaujímavý veľkonočné tradície Francúzsko Je na poklopov Volantes alebo "lietajúce zvony." No zvony krúžok medzi piatok a Veľkonočný nedeľu ráno. Až po bohoslužbe veľkonočnú nedeľu, že zvony prsteň, oslavuje Ježišovo vzkriesenie. Francúzsko je tiež známy pre jeho ukrižovanie reenactments.

Dijon do Paríža Vlaky

Reims do Paríža Vlaky

Lille je Parížskej Vlaky

Zájazdy do Paríža Vlaky

 

 

Veľkonočné slávnosti v Taliansku

Veľká noc Taliansko je odkazoval sa Taliani ako La Pasqua. Na rozdiel od ostatných európske krajiny, neuvidíte veľkonočného králika alebo Easter Egg lovy v Taliansku. Táto radostná oslava je o milovaných tradície.

Náboženské sprievody sa konajú v talianska mesta a miest v piatok a sobotu pred Veľkou nocou. Na Veľkonočnú nedeľu, Očakávame, že jedlo bude hrať významnú úlohu pri oslavách. Je tradíciou, že na slávnostiach sú artičoky a Angelino alebo pečené jahňacie mäso a pre vyberavých, Koza je tiež v ponuke. A ľudia dávajú holubica v tvare korunky alebo v tvare chleba ako darčeky.

v Ríme, na St. Bazilika Petrova na Bielu sobotu. začína 9 pm a pokračuje až do polnoci, pretože prináša do začiatku veľkonočného rána. Na Veľkonočnú nedeľu, najočakávanejšie hmotnosť začína pápež prináša požehnanie na verande.

Vzhľadom k tomu, pápeža a Vatikánu, Rím je miesto pre veľkonočné slávnosti v Európe. Ľudia prichádzajú z celého sveta k účasti na oslavách a navštevovať Vatikán Kvetná nedeľa hmota. Vzhľadom k tomu, je to zadarmo, to je dosť preplnený.

Miláno Rím Vlaky

Bologna do Ríma Vlaky

Siena do Ríma Vlaky

Lucca do Ríma Vlaky

Easter Festivities in Italy

 

 

Ak plánujete zúčastniť veľkonočné hmoty v Ríme, to je najlepšie rezervovať si vstupenky čoskoro. Rezervovať svoje miesta v predstihu, aby si tie najlepšie ceny. Vzhľadom k popularite veľkonočných slávností v mestách, ako je Rím, Paríž, a Amsterdam, to je vždy múdre, aby naplánovať.

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok na svoju stránku?, môžete buď vziať svoje fotografie a text a stačí nám úver s odkazom na tomto blogu, alebo kliknete tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feaster-festivities-europe%2F%3Flang%3Dsk – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)