Čas čítania: 6 minúty
(Aktualizované: 06/02/2021)

Európa má veľmi bohatú kultúru a históriu, čo z nej robí obľúbenú dovolenkovú destináciu medzi staršími cestujúcimi. múzeí, parky, pôsobivé pamiatky, a všestranný výber reštaurácií. V skratke, Ak ste v dôchodku, existuje veľa úžasných spôsobov, ako sa nechať rozmaznávať v ktoromkoľvek meste v Európe. však, len veľmi málo miest sa ľahko naviguje a objavuje pre starších cestujúcich. Keď plánujete svoju dovolenku v Európe, Každý starší cestujúci musí vziať do úvahy svoju úroveň kondície, dostupnosť hlavné atrakcie a aktivity, najlepšia preprava, okrem rozpočtu a trvania dovolenky.

tak, ručne sme vybrali niekoľko najlepších miest, ktoré v Európe môžu navštíviť starší cestujúci. tak, ste vítaní, aby ste sa vydali na našu cestu v 7 mestá priateľské k starším ľuďom v Európe.

 

1. Najlepšie mestá v Európe, ktoré navštevujú starší cestujúci: Rím, Taliansko

Rím je veľkým mestom, ktoré v Európe môžu navštíviť starší cestujúci. V starobylom meste Rím, najviac atrakcií, hotely, a reštaurácie sú úplne prístupné pre seniorov na invalidnom vozíku. To znamená, že všetky chodníky v meste majú rampy pre invalidné vozíky, a samotné mesto je ploché, takže bez ohľadu na úroveň vašej kondície, zistíte, že je veľmi ľahké chodiť.

Zatiaľ čo v hlavnej sezóne je Rím dosť preplnený, ak cestujete mimo sezónu, na jeseň, napríklad, budete mať Rím takmer pre seba. Navyše, ceny hotelov a cestovných služieb majú tendenciu klesať mimo sezónu, navyše, nebudete si musieť robiť starosti s prenájmom automobilu, pretože do Ríma môžete ľahko cestovať z ktorejkoľvek destinácie v Európe vlakom. Nie je nič pohodlnejšie ako cestovanie vlakom v moderných a vyspelých vlakoch Trenitalia. Okrem pohodlia a skvelého servisu vo vlaku, môžete využiť špeciálne zľavy na cestovné lístky pre seniorov.

Miláno do Rím vlakom

Florencia do Rím vlakom

Pisa do Rím vlakom

Neapol do Rím vlakom

 

Rím je jedným z najlepších miest na návštevu pre seniorov

 

2. Miláno v Taliansku

Dóm a posledná večera od Leonarda De Vinciho robia z Milána raj pre milovníkov umenia a histórie. Okrem toho, že je architektonickým skvostom, Milan je veľmi priateľský k starším cestujúcim a dokonca vyhral 2016 Cena za prístup do EÚ. Milan je teda jedným z najlepších miest, ktoré v Európe môžu navštíviť starší cestujúci.

Ak ste prešli okolo 60. rokov a ste pripravení na krásne bývanie, potom budete mať v Miláne úplne úžasný čas. Na Talianska kuchyňa, na ohromujúci architektúra bazilík, umelecké galérie, a v múzeách sa budete cítiť kráľovsky. Keď ste v Miláne, určite by ste sa mali pripojiť k triede na varenie cestovín, pretože nikdy nie je neskoro naučiť sa dokonalý recept na cestovinovú omáčku, aby ste si mohli znova vytvoriť la dolce vita doma.

Janov do Milána vlakom

Rím do Milána vlakom

Bologna do Miláno vlakom

Florencia do Miláno vlakom

 

Navštívte Miláno v Taliansku

 

3. Najlepšie mestá v Európe, ktoré navštevujú starší cestujúci: použitý, Belgicko

Niektorí hovoria, že Bruggy sú najlepšie zachované stredoveké mesto v Európe. Dláždené ulice, farebné domy, Gotická architektúra, To všetko robí z Bruggy skvelý turistický cieľ v Európe pre starších cestujúcich. navyše, existujú kanály, kde môžete podniknúť plavbu a obdivovať Bruggy bez toho, aby ste urobili krok, zážitok, ktorý ocení každý senior. ale, ak stále dávate prednosť objavovaniu mesta pešo, žiaden strach, Bruggy sú veľmi kompaktné mesto. tak, je ideálny pre starších cestujúcich na akejkoľvek úrovni fitness.

Mali by ste sa venovať aspoň 3-4 dní na plavbu 80 mestských kanálov a relaxovať pri jazere Minnewater. Ďalšou veľkou aktivitou v Bruggách je trh so suvenírmi pre rodinu.

Hlavná vlaková stanica v Bruggách je asi 10-20 minúty’ chôdze od centra mesta, takže môžete cestovať kdekoľvek v Belgicku a Veľkej Británii.

Brusel do Brugy vlakom

Antverpy do Bruggy vlakom

Brusel do Viedeň vlakom

Gent do Bruggy vlakom

 

Mestá v Belgicku navštevujú starších cestovateľov

 

4. Baden-Baden, Nemecko

S vlakmi z Paríža, Basel, Zurich, a Mníchov, Mesto Baden-Baden je veľmi dobre prístupné pre starších cestujúcich. Aj keď to nie je veľké kozmopolitné mesto ako Berlín, je stelesnením krásneho života. Nemecko je domovom krajiny 900 kúpele, ale strediská a trieda Baden-Baden ich všetky predbehli.

Kúpeľná dovolenka v Bádensku-Bádensku je ideálnou voľbou pre starších turistov v Európe. Pokojné tempo, minerálne a bahenné kúpeľné procedúry, krásne záhrady ako Paradies, vytvoriť kus neba. však, ak máte radi pobyt na dovolenke, potom sú tu golfové ihriská a športové kluby Baden-Baden pre vás k návšteve.

Starší cestujúci v Európe môžu nájsť väčšinu miest, ktoré majú problémy s cestovaním, kvôli kopcom a hrboľatým cestám. tak, Je veľmi dôležité pochopiť, či je mesto vašich snov najlepšie pre vaše fyzické schopnosti. Cestovanie do správneho mesta priateľského k seniorom v Európe je rovnako dôležité ako cestovné poistenie. Náš top 7 Zoznam miest, ktoré majú návštevníci navštíviť, obsahuje najprístupnejšie mestá v Európe pre seniorov.

Berlín do Baden-Baden vlakom

Mníchov do Baden-Baden vlakom

Zürich do Baden-Baden vlakom

Bazilej do Baden-Baden vlakom

 

 

5. Najlepšie mestá v Európe, ktoré navštevujú starší cestujúci: Berlín, Nemecko

Múzeá a pamiatky týkajúce sa druhej svetovej vojny a studenej vojny, urobiť z Berlína skvelú destináciu pre starších cestujúcich v Európe. Berlín je plochý a verejná doprava je veľmi dobrá, autobusy aj metro. Ak ste na dobrej kondícii, mohli by ste preskúmať mesto na prehliadke Segway.

Mnohé zelené parky v Berlíne sú ideálne na popoludňajšie prechádzky a pikniky, a umelecké galérie sú skvelou voľbou, ak dávate prednosť pokojnejšej a kultúrnej aktivite, ako putovaniu po rušnom centre.

Frankfurt do Berlín vlakom

Kodaň do Berlín vlakom

Hannover do Berlín vlakom

Hamburg do Berlín vlakom

 

Berlín, Nemecko jasné nebo

 

6. Amsterdam, Holandsko

Vďaka svojim malebným kanálom, Amsterdam je vždy skvelým turistickým cieľom pre starších cestujúcich v Európe. Amsterdam je jedno z najlepších miest na návštevu v Holandsku, vďaka svojim uvoľneným vibráciám a veľkosti. Amsterdam je relatívne malý v porovnaní s ostatnými európskymi mestami, takže sa nemusíte báť prehliadky mesta.

Ak vás unaví rušné mesto, zamierte von z mesta do slávnych mlynov alebo tulipán pole, ak cestujete na jar. Alebo ak ste v dobrej fyzickej podobe, prenájom bicyklov a bicyklovanie po pôvabnom meste je úžasný nápad.

Brémy do Amsterdam vlakom

Hannover do Amsterdam vlakom

Bielefeld do Amsterdam vlakom

Hamburg do Amsterdam vlakom

 

Amsterdam, Holandsko Pre seniorov

 

7. Najlepšie mestá v Európe, ktoré navštevujú starší cestujúci: Viedeň, Rakúsko

Veľkolepá architektúra, opera, a cisárske paláce robia z Viedne úžasný turistický cieľ pre starších cestujúcich. Ak ste dosiahli toto obdobie bez obáv v živote, keď si môžete len tak sadnúť a užívať si plody tvrdej práce, potom choďte do Viedne. navyše, Viedeň je druhým najprístupnejším mestom v Európe pre seniorov s obmedzenou pohyblivosťou.

V rakúskych kaviarňach „obývačky“ sa podávajú koláče a rakúsky rezeň, zaručte, že určite budete mať nezabudnuteľný kulinársky zážitok. Pre kultúrnu časť výletu navštívte ohromujúci operný dom na prehliadku. Po všetkom, Viedeň je miestom, kde Mozart a Schubert zložili svoje fenomenálne diela, mesto hudby a umenia.

Palác Belvedere je jedným z atraktívnych miest vo Viedni, obklopené kvetinovými záhradami a fontánami, je to miesto na sedenie a užívanie si.

Centrum mesta je spravodlivé 5 minút od hlavnej vlakovej stanice. tak, ak prichádzate zo susedných krajín, nie je nič jednoduchšie ako cestovať do Viedne.

Mesta Salzburg do mesta Viedeň vlakom

Mníchov do Viedeň vlakom

Graz do Viedne vlakom

Praha do Viedne vlakom

 

Mestá v Rakúsku navštívia starších cestovateľov

 

tu na Save A Train, Radi vám pomôžeme nájsť najlacnejšie ponuky cestovných lístkov a cestovné trasy do ktoréhokoľvek z miest na našom zozname.

 

 

Chcete vložiť naše blogu “7 Najlepšie mestá v Európe, ktoré navštevujú starší cestujúci” na vaše stránky? Môžete buď vziať svoje fotografie a text a dávajú nám úver s odkazujúce na tomto blogu. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/europe-visit-senior-travelers/?lang=sk Zloženie: 100% bavlna.- (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)