Čas čítania: 6 minút
(Aktualizované: 07/08/2021)

Nastal čas konečne príde – nech už ste práve absolvoval vysokú školu, smerujú von pre vaše ročné dovolenku, alebo sa rozhodli, že lákadlami pozemné cesty nesmie chýbať, ste sa rozhodli cestovať Európu vlakom. Je to romantická predstava, trek cestoval tisíce v priebehu rokov. To môže byť tiež úplne ohromujúca. Európa je známa svojimi vynikajúcimi železničných spojov. Z lacných miestnych vstupenky na kontinent preklenujúca železničnej priechodu EÚ, je to ľahké naskočiť na overnighter a doraziť váš cieľ ďalšie ráno, očakáva Vašu najnovšie dobrodružstvo.

Ale kde by ste mali ísť? Či už je to váš prvý čas alebo vaša desiata, objem naprostá vlakov k dispozícii môže viesť k stresu, zmätok, a totálny strach z toho, že prídete. Worry nie – pretože sme tu zhromaždili zoznam vedier 5 Najlepšie európske metropoly cestovať do vlakom. Sadni si, pripútať sa, a úspory priestoru pre Francúzsko najlepších bagiet, pretože ideme na jazdu.

 

1. Best European Capitals cestovať Train: Paríž, Francúzsko

Ako bolo sľúbené, začíname túto cestu úplne, so zastávkou v jednej zo svetovo najznámejších a skvele romantických miest. Paris má jedny z najlepších železničných spojov okolo, s vlakmi, ktoré jazdia po celom centre mesta, takže nikdy nie ste ďaleko od stanice. Paríž je plná vecí, ktoré sa, takže budete chcieť zostať najmenej po dobu troch dní, aby si pohľad na život v meste.

Zastavte sa žalúzie pre nahliadnuť na Mona Lisa alebo vykonávať tie zadok pomocou horolezeckej Víťazného oblúka. Užite si večeru plavbu na Rýne, navštíviť niektoré francúzske butiky, a vnímajte nablýskanú Eiffelovu vežu tak, ako po večeroch ožíva.

Samozrejme, Paríž je väčší ako jeho centra. Rozľahlé metropola je domovom pre viac ako dva milióny ľudí, čo znamená, že môžete stráviť týždne sem, bez toho, aby naozaj poškriabaniu povrchu, čo má na ponuku. Útočisko pre jednodenný výlet z hôrd na Pont Alexandre III a hlavy až k Versailles, kde kráľovský palác stále vládne napriek svoje voľné pracovné miesto od roku 1700. Celodenný vstupné je len 20 € a zahŕňa vstup do Paláca, záhrady, a oveľa viac. Ešte lepšie, vlaky jazdia z centra priamo do paláca, ktorý robí sa tam dostať vietor. Táto prepojenosť oficiálne robí Paris jeden z našich najlepších európskych hlavných miest na ceste vlakom.

Amsterdam je Parížskej Vlaky

Londýna do Paríža Vlaky

Rotterdam je Parížskej Vlaky

V Bruselu do Paríža Vlaky

 

Paris Best European capitals for train travel

 

2. Londýn, Spojené kráľovstvo

Jeden z mojich osobných obľúbená mesta a iba dve hodiny od Paríža leží hlavné mesto Spojeného kráľovstva: Londýn. Táto taviace kotlík kultúr je domovom neuveriteľných deväť miliónov ľudí zo všetkých spoločenských vrstiev. Z nóbl Chelsea k ráznej Soho, na svojej párty nájdete aktivity pre všetkých. Úlovok jeden z posledných muzikálov, než sa vydáte cez Shakespearova divadla Globe a zakončiť večer v Zväzku, najvyššia veža v Londýne.

Nebudete chcieť, aby sa ponáhľal do tohto mesta, takže plánovať svoj čas podľa toho. Či už idete na Harry Potter ateliéry (hodinu jazdy od centra mesta), alebo jednoducho brať v hlavných pamiatok, ako je Tower of London, st. Paulova katedrála, Westminsterské opátstvo, Elizabeth Tower, alebo London Eye, Každú minútu strávil v Londýne je príležitosť dozvedieť sa viac o krajine, ktorej ríše raz preklenul svet.

Vysokorýchlostný vlak Eurostar vás z Paríža do centra Londýna odvezie za niečo viac ako dve hodiny, čo znamená, že budete tráviť menej času na cestách a viac času za dobrodružstvom. teda, Londýn považujeme za ďalšie z najlepších európskych hlavných miest, kam sa dá cestovať vlakom.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Paríža do Londýna Vlaky

Berlín do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

 

3. Best European Capitals cestovať Train: Amsterdam, Holandsko

Známy pre svoje kanály a cyklistické závislých zásob, Amsterdam septembra ako kapitál Netherland. S jedinečným dizajnom, Amsterdam je absolútne očarujúce mesto a standout medzi európskymi hlavnými mestami. Vlaky z Paríža trvá tri hodiny a vkladu v Amsterdame, Nachádza sa v centre mesta.

Hlava na Museumplein, aby sa v múzeu Van Gogh, než sa vydáte do domu Bols koktail & genever Skúsenosti, ktorý zahŕňa váš výber koktailov vo svojej degustačná miestnosť.

Nezabudnite plavbu kanály, buď. Či už budete mať špeciálnu prehliadku alebo hop do jedného z mestských verejných člny, získate úplne nový pohľad z vody. Napriek svojmu sklonu k člnov a kol, Amsterdam je ľahko dostupný z celej Európy cez vysokorýchlostné koľajníc, Pri tomto ďalšom top uchádzačom o najlepší európsky kapitál pre cestovanie vlakom.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paríž Amsterdam vlaky

 

Amsterdam Best European capitals for train travel

 

4. Berlín, Nemecko

Dôkaz nemeckej vynaliezavosti, mesto Berlín je fascinujúce štúdie solidarity. Rozdelená na dve Berlínskeho múru, Tento kapitál len získal jeho jednotu 1989 po páde komunistického režimu na východe. Odvtedy, explodovala s mestskou rastu a je teraz domovom pre viac ako dva milióny ľudí. je plná remeslo pivo tyče, múzeí, a graffitied pozostatky múru.

Ako centrum kultúry krajiny, Berlín je must-návšteva. Či už hľadáte pre rafinované zábavy vo forme opery alebo sa snažia zasiahnuť niektoré z hippest straší v Európe, Berlín sa nesmiete nechať ujsť.

Aj keď to vám bude trvať najmenej šesť hodín, aby sa sem z Amsterdamu, existuje niekoľko vlakov denne, Čo znamená, že si môžete nastaviť vlastný plán, aby sa dospelo.

Frankfurt do Berlin Vlaky

Leipzig do Berlína Vlaky

Hanover do Berlína Vlaky

Hamburg do Berlína Vlaky

 

Berlin street art

 

5. Best European Capitals cestovať Train: Praha, Česká republika

Na rozdiel od západoeurópskych metropolách, Praha je hlavným mestom Českej republiky, vo východnej Európe a jednou z najznámejších stredoeurópskych miest. Domovom jedného z najznámejších knižníc na svete, Klementium, Praha preukazuje svoje kultúry za každým rohom. Navštívte orloj, Najstarší prevádzkové hodiny vo svete. Prejdite sa Staromestské námestie, kde dláždenými ulicami s pešou zónou pruhmi znamenajú, že môžete stráviť hodiny putovanie bez obáv.

Top z vášho času s pitím z jednej z mnohých pivničných barov mestských predtým, než vyrazíte do A hudobný festival.

Praha sa môže pochváliť vynikajúcou vlakové spojenie s ostatnými mestami, vrátane doba jazdy z Berlína štyri a pol hodiny. Zastavte tu absorbovať históriu mesta pred pokračovaním vaša cesta celom zvyšku Európy.

Norimberg do Prahy vlaky

Mníchov do Prahy vlaky

Berlín do Prahy vlaky

Viedne do Prahy vlaky

 

Prague city scape

 

záver

Európa je rozsiahla a rozmanitá krajina, ktorej únia znamená, že cestovanie vlakom je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Využite okrajov krajín cestovať do týchto historických hlavných miest na váš čas. Preskočiť bolesť hlavy letiska a jeho davy a predražené lietadlo jedlo a použiť vlak do cestovania. Či už hop na palube regionálneho trasu alebo minúť niečo naviac pre vysokorýchlostné železnice, budete teraz železničnej cesty, prehliadka pamiatok, a oveľa viac.

 

Máme vás pokryté s našimi tipy na cestovanie. Teraz je čas, aby si niektoré lístky na vlak! Uložiť vlak je miesto, kde sa dajú kúpiť lístky na vlak.

 

 

Chcete vložiť naše blogu “5 Best European Capitals cestovať Train” na vaše stránky? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/european-capitals-travel-train/?lang=sk Zloženie: 100% bavlna.- (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)