Čas čítania: 3 minút
(Aktualizované: 28/01/2022)

Život je o cesta skôr než destinácia, a v prípade týchto najkrajších železničných staníc – ktorý hovorí, je skutočne pravda,. Zatiaľ čo väčšina cestujúcich obrátiť vlakovej zastávky ako východiskový bod pre ich výlet, zistíte, že tieto vlakové stanice sú zistíte, že tieto vlakové stanice sú. Takže, prečo ste sa pozrieť na tri z najkrajších železničných staníc v Európe?

 

Krásne nádražie vyzdvihnúť číslo 1 – Štrasburský Gare, Štrasburg, Francúzsko

Železničná stanica France Strasbourg
Železničná stanica France Strasbourg

 

V blízkosti francúzskej východnej hranici s Nemeckom, umiestnená v Štrasburgu je vlaková stanica Strasbourg. Je to druhý najväčší v krajine, a pravdepodobne najkrajšie.

Na vlakovej stanice je moderná presklená budova na vonkajšej strane. Takže, akonáhle sa dovnútra, uvidíte svetlo, vzdušný priestor, a historická krása stanice vo vnútri srny. Táto železničná stanica má veľa histórie. Bolo otvorené v roku 1846 a prestavaný v roku 1883. Nádherná zaoblené sklo element uvidíte bol pridaný 2007 chrániť kultový stanicu.

Čo si o tom myslíš? Je Strasbourg stojí za návštevu?

Paríža do Štrasburgu Vlaky

Luxembourg do Štrasburgu Vlaky

Nancy do Štrasburgu Vlaky

Basel do Štrasburgu Vlaky

 

Central Station Antwerp, Antverpy, Belgicko

krásne staniciach Belgicko Antwerp
nádražie Belgicko Antwerp

 

Slovo Veľký ani začať popisovať Antwerp hlavnej vlakovej stanice. Neobarokový zázrak vyzerá skôr ako a katedrála než cestovné centrum. Na vlakovej stanice je tiež vybavený priestrannou čakáreň z mramoru a kameňa, má obrovské hodiny, a je pokrytá veľkou kupolou.

Belgický krása bola postavená na žiadosť kráľa Leopolda II a je u nás viac ako 110 rokov. To teraz hostí prímestské vlaky, medzimestské vlaky, a Thalys vysokorýchlostné vlaky. To je určite jeden nechcete nechať ujsť!

Mnoho ľudí považuje Antverpy železničná stanica byť najkrajšou železničnou stanicou zo všetkých.

Brusel do Antverp Vlaky

Amsterdam do Antverp Vlaky

Lille do Antverp Vlaky

Paris do Antverp Vlaky

 

Stanica Sao Bento, porto, Portugalsko

Železničná stanica Portugalsko Porto
Železničná stanica Portugalsko Porto

 

Toto vlaková stanica je jednoducho nádherný a bol pôvodne Sao Bento de Ave Maria-kláštor a Zvonku, cestujúci budú vidieť, že budova má krásnu parížskom štýle kamennej fasády.

Interiér je skutočná cena hoci! Existujú 20,000 dlaždice, ktoré rozprávajú príbehy z ruštiny histora, ako Battle Valdevez a dobytie Ceuta. Umelec Jorge Colaço maľované dlaždice pre 14 rokov a nástenné maľby dostal dokončená 1916. Vy nechcete nechať ujsť túto umelecké dielo alebo vlak! 😉

 

Navštívili ste niektoré z týchto krásnych železničných staníc? Tweet nám svoje fotografie @SaveATrain Pripravený rezervovať si ďalšie dobrodružstvo? potom navštívte www.saveatrain.com

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok na svoju stránku?, Potom kliknite sem: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feuropes-most-beautiful-railway-stations%2F%3Flang%3Dsk – (Prejdite k kód pre vloženie)