Čas čítania: 5 minút
(Aktualizované: 15/01/2022)

Európa je popredným kontinentom, čo sa týka živého života, obývateľný, a zábavné moderné mestá. Architektonických zázrakov je neúrekom, múzeí, a reštaurácie v každej európskej krajine, na ktorú by ste si spomenuli. Nočný život a scény s jedlom na celom kontinente sú na špičkovej úrovni. Príroda a prírodné zaujímavosti na kontinente sú úchvatné a ľahko dostupné. A kvôli faktoru EÚ a vysokokvalitným cestným sieťam po celom kontinente, pre výletníkov je ľahké preskúmať celý kontinent jediným pohybom. Ak chcete zažiť európsky sen, môžete využiť požičanie auta alebo verejnú dopravu.

 

Potrebujete IDP (Medzinárodný vodičský preukaz) Jazdiť v Európe?

dobre, niektoré krajiny ako Taliansko požadujú, aby zahraniční vodiči mali preukaz medzinárodný vodičský preukaz ako doklad o ovládaní vozidla. Je dobré vziať si preukaz aj do krajín, ktoré ho nevyžadujú, pretože ho môžete potrebovať, aby ste presvedčili miestne agentúry požičiavajúce autá a dopravnú políciu, že ste slušný vodič.. Tiež, pred cestou, obráťte sa na CDC a uistite sa, že ciele, o ktorých tu diskutujeme, nebudú vážne zasiahnuté pandémiou. S tým na mysli, Tu je zoznam 5 musia navštíviť krajiny v Európe.

 

1. Santorini, Grécko

Ľudia, ktorí boli na Santorini, veria, že mesto je najromantickejším miestom nielen v Európe, ale na celom svete. Je ideálny pre novomanželov, ktorí hľadajú svadobná destinácia. Fascinujú vás úžasné výhľady na kalderu a západy slnka. Môžete sa vydať na túru, ísť na výlety loďou, alebo si doprajte uvoľnené popoludnie na čiernych sopečných plážach mesta. Ak máte radi fľašu, budete milovať vzorkovanie miestne vína pozdĺž Stredomorský. Santorini je altakže domov pre niektoré z najluxusnejších hotelov v Grécku.

 

blue rooftops on Santorini, Greece

2. Skúsenosti z európskeho sna: jazero Como, Taliansko

Komské jazero je obľúbené pre svoju nekonečnú rozmanitosť krásnych víl a dedín, chutné jedlá (si to ty, Talianska pizza?), a úžasné oblasti fotografie, všetky sú prepojené dennými trajektovými službami. Ak máte čas a doláre navyše, môžete si prenajať motorový čln a odviezť sa do mestečka Bellagio. Inými spôsobmi, môžete sa tiež prejsť alebo použite a bicykel na plynový pohon a užite si krásny výhľad sami. Podnebie je tu úžasné po celý rok a vďaka bezstarostnej kultúre regiónu (nie je veľa turistov), získate perfektnú príležitosť na to, aby ste sa vymanili z úsilia a bežného života v bežnom živote. Jazero Como má tiež celkom romantickú atmosféru pre svadobné cesty.

Florencia do vlaku

Miláno do Como s vlakom

Turín do Como s vlakom

Janov do Como s vlakom

The European Dream: Lake Como, Italy

 

3. Reykjavík, Island

Hlavné mesto Islandu Reykjavík patrí medzi najlepšie európske mestá pre cestujúcich, pre veľa dôvodov. Ak vás fascinuje história, budete milovať Reykjavík pre jeho nádherné a bohaté múzeá, medzi nimi aj Vikingské námorné múzeum, múzeum Einara Jonssona, a Múzeum umenia. Hlavné mesto je tiež obklopené úžasnou škálou atrakcií, čo z neho robí najlepší vstupný port pre medzinárodných návštevníkov. Uvidíte a zažijete kopu geologických divov vrátane lávových bodov, vodopády, a Modrá lagúna. Skaly, ľadovcov, pieskové pláže, a sopky tiež definujú štvrte Reykjavíku.

Pre drahokamy foodie, budete radi ochutnávať širokú škálu tradičných islandských jedál na miestach ako Sushi Samba a Baejarins Beztu Pylsur. Ak máte radi morskú zver, môžete ísť pozorovať veľryby do starého prístavu v Reykjavíku, domov do konca 20 rôzne druhy veľrýb. Môžete tiež vidieť delfíny, puffiny, a sviňuchy, okrem iných morských živočíchov.

 

 

4. Zažiť európsky sen: Praha, Česká republika

Mnoho turistov miluje Prahu pre jej úžasné udalosti, od prázdninových prehliadok po denné medziročné prehliadky. Medzi zábavné udalosti, ktoré by ste si mali v Prahe dopriať, patrí napríklad Bohemian Carnevale, keď navštívite mesto vo februári., alebo Český pivný festival pri návšteve v máji. Nočný život je tu tiež hlavným dôvodom, prečo ľudia navštevujú, s jazzovými klubmi a inými živá hudba dominuje zábavnej scéne. Každoročný medzinárodný hudobný festival Pražská jar je jedným z vrcholov pražskej zábavy. Vďaka prísnemu zabezpečeniu v okolí mesta môžete sláviť celú noc. Ak máte radi umenie a históriu, prehliadka múzea Mucha alebo múzea Kafka to urobí za vás.

Norimberg do Prahy s vlakom

Mníchov do Prahy vlakom

Z Berlína do Prahy vlakom

Viedeň do Prahy vlakom

 

Bridges and birds in Prague

 

5. Európska skúsenosť snov: Paríž, Francúzsko

Tony slávnych pamiatok, nekonečné nákupné možnosti, široký sortiment chutných jedál, bohatá história, a umelecké zbierky, rovnako ako parky a záhrady svetovej úrovne nechávajú Paríž vyčnievať z davu. Niektoré z pamiatok, ktoré musíte vidieť aspoň raz za život patrí Eiffelova veža, Bazilika Najsvätejšieho srdca, Arc de Triomphe, Múzeum Louvre, a Palais Garnier. Ak ste nákupný nadšenec, budete milovať trenie ramien s luxusnými parížskymi fashionistami na Rue Du Commerce, Boulevard Saint-Germain, a iný luxus nákupné ulice. A ak máte radi umenie, v Paríži je na výber množstvo umeleckých zbierok, vrátane Musee d’Orsay, Picassovo národné múzeum, a Musee du Quai Branly.

Amsterdam do Paríža s vlakom

Z Londýna do Paríža vlakom

Rotterdam do Paríža s vlakom

Z Bruselu do Paríža vlakom

 

European Dream: The Eiffel tower in Paris

 

záver

V Európe nikdy nechýbajú mestá „turistického zoznamu“ a turistické mestá. Všetko závisí od vášho rozpočtu, čas, a účel návštevy. Tento zoznam vám otvorí iba brány k objavovaniu najúchvatnejších miest na kontinente.

 

tu na Uložiť vlak, radi pomôžeme naplánovať výlet do 5 Zasnené krajiny v Európe. Cesta vlakom po Európe je ideálna na cestu vlakom.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „The European Dream: 5 Musíte navštíviť krajiny v Európe “na vašom webe? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fexperiencing-european-dream-must-visit-countries%2F%3Flang%3Dsk– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)