Čas čítania: 4 minút
(Aktualizované: 25/02/2022)

preprava, vo všetkých formách, je chrbtovou kosťou ktorejkoľvek krajiny a jej hospodárstva. Bolo to iba cez cesty, koľajnice, a vzduch, ktorý sme boli schopní spojiť svet takým spôsobom, že sa stal oveľa menším, než v skutočnosti je. teda, keď sa pozrieme na hlavné priemyselné odvetvia po celom svete, doprava je jedným z najaktívnejších, neustále sa meniace pre zlepšenie našej budúcnosti.

Posledné trendy v cestovnom a dopravnom priemysle smerujú k vytváraniu ekologickejších možností. Potrebný krok na záchranu nášho životného prostredia, nový vývoj v doprave teda už pracuje na tomto princípe. Avšak, tieto pokroky tiež narušujú hranice toho, ako cestujeme za posledné storočie. A tým, vedú nás do budúcnosti, ktorá bude rýchlejšia, bezpečnejšie, a doslova z tohto sveta.

 

Budúcnosť cestovania: Vesmírna turistika

Vesmír je konečnou hranicou ľudstva najdlhšie. Avšak, odkedy sme pred desiatkami rokov vystúpili na Mesiac, na vzbudenie bežnej verejnosti nebolo nič podstatné. Teraz však, prebieha preteky, ktoré majú ľudí vziať do vesmíru, pre voľný čas. Vesmírna turistika je ďalšou veľkou vecou, a hoci to môže byť drahé a exkluzívne, je to veľký krok do budúcnosti, čo bude s najväčšou pravdepodobnosťou zahŕňať kolonizujúci Mars alebo vytvoriť obytné vesmírne stanice, v ktorých môžu stovky jednotlivcov žiť spolu. Avšak, zatiaľ čo vedci mohli urobiť krok správnym smerom, možno budeme musieť počkať niekoľko generácií, kým sa objaví akýkoľvek výrazný viditeľný pokrok.

Vstupenky na Dusseldorf - Mníchov

Vstupenky na Drážďany do Mníchov

Vstupenky do Paríž - Mníchov

Bonn to Mníchov vstupenky

 

The Future Of Travel

 

Cestovný a dopravný priemysel: Autá bez vodiča

Spýtajte sa akejkoľvek osoby na jej predstavu o doprave v budúcnosti, a viac ako pravdepodobne spomínajú autá bez vodiča. Na celom svete už existujú vlaky, ktoré pracujú na tomto princípe. navyše, na najdlhšiu dobu, vedci a lídri v priemysle sa snažia o to, aby boli cesty bezpečnejšie tým, že do našich každodenných činností začlenia technológie zážitok z jazdy. Čaká sa, že autá bez vodiča stoja za to čakať, je to, že v mnohých ohľadoch úplne revolúciu v priemysle. Z viac priateľský k životnému prostrediu na bezpečnosť cestnej premávky, ľudia budú schopní pokryť väčšie vzdialenosti bez toho, aby museli jazdiť celé hodiny.

Vstupenky na Amsterdam - Paríž

Vstupenky Londýn - Paríž

Vstupenky do Rotterdam do Paríža

Vstupenky Brusel - Paríž

 

Budúcnosť cestovania: Vlaky

Jeden z najstarších formy verejnej dopravy okolo, vlaky majú stále jednoznačne svoje miesto v našej budúcnosti. prekvapivo, možno viac ako kedykoľvek predtým. Aj keď sa vytvárajú nové technológie na zvýšenie bezpečnosti železničných systémov, rýchlejšie, a pohodlnejšie, základná potreba takéhoto systému sa úmerne zvýši. Vlaky už sú niečo ako sociálny ekvalizér, pretože veľmi bohatí ľudia často jazdia popri najchudobnejších robotníckych tried, ale kvôli rýchlemu nárastu svetovej populácie., najmä v priemyselných krajinách, účinné a cenovo dostupné vlakové systémy budú mať zásadný význam pre boj proti preťaženiu dopravy. Bude to mať veľký vplyv aj na životné prostredie, pretože vlaky budú schopné efektívne jazdiť na čistej energii a súčasne z cestnej premávky vyťažiť nespočetné množstvo vozidiel na prepravu plynu. zníženie emisií CO2 na Zemi.

Vstupenky na Mníchov - Zürich

Vstupenky na Berlín - Zürich

Vstupenky na trase Bazilej - Zürich

Vstupenky na Viedeň - Zürich

 

sbb train

 

Hyperloop

Hyperloop je popisovaný ako „prvý nový hlavný spôsob prepravy v meste 100 rokov. " Zahŕňa to cestovanie nadzvukovou rýchlosťou vo vnútri skúmavky, spojenie jedného cieľa s druhým. Hyperloop je možné použiť na prepravu nákladu aj osôb. Avšak, aj keď záhadný Elon Musk je v popredí tejto technológie, niektoré krajiny sú skeptický ohľadom Hyperloopu a či sa do toho naozaj oplatí investovať peniaze. Napriek tomu, cestovanie touto novou formou dopravy je bližšie k realite, ako sme očakávali, so skúškami a konštrukciou rúr už prebiehajúcich v Kalifornii a možno aj v Európe čoskoro.

Vstupenky na Hamburg - Kodaň

Vstupenky na Zürich do Hamburg

Vstupenky na Hamburg - Berlín

Vstupenky na Rotterdam do Hamburg

 

 

Virtuálna realita

Toto je špeciálne pre cestujúcich na kreslách, ktorí radi navštevujú nové miesta, ale radšej to robia z pohodlia svojich domovov. Zatiaľ čo VR sa už stalo komerčným, dosť skoro, uvidíme integráciu medzi VR, IR, a AR, čo vedie k zážitku, ktorý je čo najbližšie k reálnemu životu. Od návštevy siedmich divov sveta až po ponorenie sa do Veľkého bariérového útesu, táto nová technológia pomôže ľuďom vidieť svet ako nikdy predtým.

Vstupenky na Miláno do Ríma

Vstupenky na Florencia - Rím

Vstupenky do Pisa do Ríma

Vstupenky na Neapol do Rím

 

Radi vám pomôžeme nájsť najlepšie dostupné možnosti lístkov. Objednajte si lístok na vlak pomocou Uložiť vlak!

 

 

Chcete vložiť naše blogu “Budúcnosť cestovania” na vaše stránky? Môžete buď vziať svoje fotografie a text a dávajú nám úver s odkazujúce na tomto blogu. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/future-of-travel/?lang=sk Zloženie: 100% bavlna.- (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)