Čas čítania: 4 minút
(Aktualizované: 12/11/2021)

Pripravte sa unesený s Talianskom vlakom od okamihu, kedy vás krok nohu na jeho veľkú pôdu. Na pozemku histórie, veľkolepá architektúra, drvivá kultúra, a také elegantné, sofistikované, a dobre vychovaní ľudia budú niečím, na čo si budete pamätať až do posledného dňa! Chcieť vedieť tajomstvo? Taliansko vlakom je ešte veľkolepejšie, než si dokážete predstaviť!

Teraz, pretože budete krajiny Romeo a Júlia vlakom, Tu je niekoľko užitočných tipov, budete pravdepodobne chcieť nasledovať (najmä ak ste nikdy neboli v Taliansku a nehovorí jazykom plynule):

 

Hľadanie pri svojich cestách po Taliansku podľa cestovného poriadku

Pre každý cestovanie cez Taliansko vlakom a chcú získať ich fakty dohromady, vybrať medzi:

 • Trenitalia, vnútroštátnej železničnej dopravy so všetkými vnútroštátnych spojoch; je vlak pravidelnej rýchlosti.
 • Italo vlak, pre vysokorýchlostné vlaky / ciest.

Najlepšie možnosťou je vyskúšať Taliansku vlakom, a do sa na bezpečnej strane: Tablety, termíny, a časy a nájdite možnosť, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu rozpočtu a vašej cestovnej mape. Pozrite sa na oboch porovnať plány. Budete pravdepodobne byť zamieňaná s terminológiou, tak tu sú skrátené tvary nájdete na Stránka Trenitalia:

 • Rím Termini (Hlavná stanica) –> TE RÍM
 • Naples Central (Hlavná stanica) –> NA C.LE
 • Florencia Santa Maria Novella (Hlavná stanica) –> Fl.SMN
 • vlaková stanica Venice Santa Lucia
 • Benátky Saint Lucia (na ostrove) –> A. S.L..
 • Benátky Mestre (na pevnine) –> Master
 • milan Central (Hlavná stanica) –> MI C.LE
 • Piazza Principe (Hlavná stanica) –> GE P.P.
 • Janov Stazione Brignole -> GE BRIG
 • La Spezia Centrale (Hlavná stanica) –> SPICE
 • Pisa Central (Hlavná stanica) –> PISA C.

Prídu chvíle, kedy budete mať Taliansku vlakom uvidíte jeden vlak názov stanice v hornej časti označenej v čiernom, nasleduje niektoré ďalšie červeno; znamená to, že existuje niekoľko vlakovej stanice v meste, ktorý cestuje, s vlakom, ktorý vás dovezie všetky vlaky zastavujú.

Florence na Pisa vlakov

Florence k Rímu Vlaky

Milan Florencii vlakov

Venice do Miláno Vlaky

Taliansko vlakom hračky

Mali by ste si rezervovať Taliansku vlakom Ticket Online alebo kúpiť na stanici?

Skvelou správou o rezervácii letenky do Talianska vlakom je, že online rezervačný systém funguje bezchybne a je mimoriadne spoľahlivý. Stanice Všade môže byť preplnený - a kto potrebuje tento druh stresu, správny? Tie sú daná možnosť buď knihu alebo priamo zaplatiť za vaše lístok na vlak on-line. Avšak, Ak ste všetko o spontánnosti - čakať, až sa dostanete na stanicu a zakúpenie cestovného lístka potom.

Kolín nad Rýnom Dortmund Vlaky

Mníchov Dortmund Vlaky

Hanover do Dortmund Vlaky

Frankfurt do Dortmund Vlaky

 

 

Ako sa dostanete do Talianska vlakom akonáhle máš Ticket?

Keď sa dostanete do Talianska nádražie, váš ďalší narážka je veľký visiace tabuľa. To je miesto, kde získate všetko aktualizované informácie potrebuješ. Ak nechcete zobraziť dosku, pozrite sa na dav ľudí stojacich pod niečo obrovského - a voila! V prípade, že nedodržiavajú váš vlak uvedený ihneď, nezačínajte panikáriť. Uistite sa, že pri pohľade na "partenza" (odlety) namiesto "Arriva" (príchody) aby nedošlo k zámene. Najmenej mätúce voľba zo všetkého má ísť o číslo vlaku a odchod čas. Keď zistíte, vlak, hľadať "BIN,"Pre" binárny " (plošina). Potom, čo ste dostali, že radené, máte pravdu ísť!

 

Tam je to vtip som počul raz: Kedykoľvek máte pocit, škaredý, alebo osamelý, ísť do Talianska vlakom. Bez ohľadu na to, ako nevhodný vyzeráš, Miestni ľudia budú kričať "Bello!" po vás. Rozkošný, správny? Nečakajte minútu dlhšie, rezervovať si letenku na saveatrain.com a začať baliť pre Taliansko!

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok na svoju stránku?, Potom kliknite sem: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fguide-to-italy-by-train%2F%3Flang%3Dsk – (Prejdite k kód pre vloženie)