Čas čítania: 11 minút
(Aktualizované: 01/04/2021)

Francúzsko dlho obľúbený a jeden z najobľúbenejších turistických destinácií v Európe. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o najväčšiu krajiny v západnej Európe, to dáva zmysel, aby cestovanie vlakom. Francúzska vláda investovala do vysokorýchlostných tratiach (Veľký zlatý rýchlosť linky TGV) a vysokorýchlostné vlaky (Great vlak TGV zlato Speed ​​Train). Existuje viac než 1056 míľ (1700 km) vyhradených vysokorýchlostných tratí, rovnako ako tisíce míľ hlavných i menších liniek. Takmer celá krajina je prístupná cez francúzske železnice. Francúzski vlaky sú účinné, rýchly, a sa dostanete, kam chcete ísť do krajiny, rovnako ako do alebo z akejkoľvek susedné krajiny. Ak ste prvýkrát cestovateľ vo Francúzsku, najlepší spôsob, ako sa dostať okolo pomocou cestovanie vlakom je cez starostlivé plánovanie výletov. Avšak, železničnej siete môže byť trochu mätúce, zvlášť keď nehovorí alebo čítať francúzsky. Aby sme vám pomohli pochopiť vlakový systém vo Francúzsku, vytvorili sme kompletný sprievodca pre cestovanie po celom Francúzsku vlakom.

V tejto príručke, sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli vytvoriť svoj osobný plán cesty. Budeme tiež poskytovať informácie o rôznych železničných spoločností, ktoré pôsobia vo Francúzsku a typy vlakov. Dáme vám cenné tipy na nákup vstupeniek na najnižšiu cenu, navigáciu železničného systému, výhody železničných prejazdov, a ako sa asi Francúzsku z Paríža. Čítajte ďalej Kompletný sprievodca Travel Vo Francúzsku vlakom zistiť, ako cestovať do Francúzska vlakom.

 

Ako kúpiť lístky na vlak vo Francúzsku

Kde si môžem kúpiť lístky na vlak pre svoju cestu do Francúzska?

Existuje niekoľko jednoduchých a pohodlné metódy alebo webové stránky na nákup lístky na vlak francúzskych. Sú pomerne jednoduché použitie, ale mnoho z nich príde s vlastnými vtipy a zvláštnosti, ktoré je potrebné poukázať na to,.

 

Uloženie Train je spoločnosť, ktorá digitalizujú a revolúciu železničnými cestovnými lístkami. Navštíviť ich webové stránky, porovnať vlakové cestovné, zvoliť vlakové linky, a typ sedadla chcete. Môžete zaplatiť kreditnou kartou alebo dokonca Bitcoin. V prípade, že cena Lístok na vlak klesne, platforma vám vedieť a pomôže ju vymeniť za nižšiu cenu.

 

Wsliepka prístup na oficiálnu internetovú stránku Francúzske dráhy, budete s najväčšou pravdepodobnosťou dostať presmerovaný na RailEurope.com, čo je oficiálny severoamerický partner francúzskych železníc. Avšak, nebudete vždy nájsť najlacnejšie cestovné na železničnú Európu. teda, Vždy by ste mali venovať pozornosť tomu, aby najlacnejšie cestovné na vlakovej trase bolo uložené na vlaku Save A Train.

 

Amsterdam je Parížskej Vlaky

Som rád, že Marseille Vlaky

Rotterdam je Parížskej Vlaky

V Bruselu do Paríža Vlaky

 

Automated machines to Buy Train Tickets in France

 

na stanici

Existujú dva spôsoby, ako kúpiť vstupenky francúzskych vlakov na stanici - od pokladničné prepážky a na automate. Angličtina-reproduktory im môžete zakúpiť v oboch smeroch, ale ak vaša angličtina nie je tak dobrá a nemôže komunikovať s osobou na pokladni dobre, Predajný automat je vaša najlepšia stávka. Je ľahké sa orientovať, a dokonca môžete zmeniť svoje nastavenie jazyka. Zakúpenie cestovného lístka z automatu vyžaduje čip & PIN kreditnej karty.

 

Ako by som mal zbierať internetovú cestovný lístok?

Existuje niekoľko spôsobov zberu vstupenky:

 • Vyzdvihnúť na stanici. Zbierať svoje vstupenky na stanici, môžete použiť celý rad on-line informačný alebo kreditnej karty (tá istá, ktorú ste použili na nákup vstupeniek).
 • Vstupenky na domácu tlač-AT-. Po obdržaní elektronickej vstupenky, môžete si ich vytlačiť a ukázať im vlaku dirigent, ktorý kontroluje lístky.
 • elektronické vstupenky. Ak si nechcete vytlačiť si vstupenku, môžete si ich stiahnuť do svojho telefónu alebo tabletu. Stačí ukázať dirigenta cestovný lístok prostredníctvom svojho telefónu alebo tabletu obrazovky.
 • zasielané vstupenky. Niektoré služby ponúkajú možnosť zasielania vstupeniek cez bežnou poštou. Avšak, to je veľmi pomalý proces, a preto, nie je odporúčaná voľba.

 

Mal by som si kúpiť lístky na vlak v predstihu?

To môže byť mätúce vedieť, ktorý vlak lístky možno zakúpiť kedykoľvek a ktorý by mal byť kúpený vopred, pretože existuje niekoľko typov vlakov a rôznych vlakových spojoch.

Regionálne / miestna vlaky. Regionálne a miestne vlaky spojiť prímestské a regionálne oblasti. RER a Transilien connect prímestskej Paris, zatiaľ čo MAŤ vlakov (Vlak Regional Expres) Sú podľa vás regionálne vlaky, ktoré spájajú regionálnych centrách s menšími mestami. Nemusíte kupovať regionálne a miestne vlakové lístky v predstihu, Len kúpiť tesne pred odchodom.

 • Intercite vlaky (IC). Intercites vlak rýchlik, ktorý necestuje na vysokorýchlostných tratiach a spája mestá, ako aj na kratšie vzdialenosti. Môžete si zakúpiť vstupenky IC v predstihu získať zľavu.
 • vysokorýchlostné vlaky (TGV). TGV vlaky sú najrýchlejší vlaky vo Francúzsku, a lístky na ne sú k dispozícii nákupu 90 dní vopred. Ceny sú pre nich aj naďalej stúpať ako dátum odchodu sa blíži, takže si ich skoro na najnižšiu cenu. kúpila lístok 90 dní vopred môže stať 30 €. Ale ak ste sa im kúpiť niekoľko dní pred odchodom, cena vstupenky môže byť rovnako vysoká ako 100 €.
 • medzinárodné vlaky. Rovnaké pravidlá pre skorú rezerváciu platí pre medzinárodné vlaky, pretože tie sú aj vysokorýchlostné vlaky.

 

Aké sú výhody železničnej prepustí cestovných lístkov?

K dispozícii je široká škála rail prepustí vstupeniek môžete použiť na cestovanie po celom Francúzsku vlakom. Niektoré z nich umožňujú cestovať vo Francúzsku a ďalších európskych krajinách, a potom tam sú železničné priechody, ktoré sú len pre cestovanie v rámci Francúzska. Na rozdiel od bežných lístky na vlak, rail priepustu vstupenky prísť s niektorými výhodami:

 • Flexibilita. S železničnej priechodu letenku, získate neobmedzený cestovanie vlakom. Stačí ísť na stanicu, kedykoľvek sa vám páči, pečiatka železničnej priechod v kancelárii stanice a dostať sa na iné dostupné vlakom.
 • zľavy. Železničná prechádza zvyčajne prichádzajú s zahrnutie zliav pre atrakcie, čo je vynikajúcou voľbou pre rozpočet cestovateľov. Môžu byť obrovské peniaze šetrí, čo je hlavný dôvod, prečo ľudia kupujú železničnej priechody. Vstupenky na poslednú chvíľu vlak môže byť nákladné, ak nechcete si ich vopred.
 • Pohodlie. Nemusíte sa starať o zakúpení lístka zakaždým, keď budete chcieť, aby sa vlak, ale musíte mať flexibilitu, pretože nebudete mať miesto v každom vlaku, ktorý si prajete.

 

Ktorý rail nahrávka lístok mal nákup I?

Pri nákupe železničné lístky priepust, môžete si vybrať medzi France Krajina priesmyk a Multi-Country priesmyk (Eurail Global Pass).

Na France Krajina priesmyk je vaše najlepšie stávka, ak ste práve na cestách vo Francúzsku, pretože poskytuje neobmedzené cestovanie na celoštátnu železničnú sieť (vrátane medzimestskej, MAŤ, TGC, atď.). Môžete si vybrať buď 1 do 8 dni cestovania v rámci jedného mesiaca, ako aj voliť medzi prvej a druhej triedy. A miestenka je potrebný okrem koľajnicu preukaz pre cestovanie na vysokorýchlostné vlaky. S týmto priechodu, môžete tiež získať zľavy na rôzne autobusy, trajekty, plavby, hotely, múzeí, a ďalšie atrakcie.

Na Eurail Global Pass je lepšia voľba, ak máte tiež v pláne cestovať do susedných krajín. Tento multi-country nahrávka poskytuje neobmedzené cestovanie na 31 rôzne krajiny v Európe (vrátane Francúzska). S Eurail priechodoch, neexistuje žiadny limit na počet, koľkokrát môžete chytiť vlak. zvoliť buď 3, 5, alebo 7 dni cestovania v rámci jedného mesiaca, alebo 10-15 dni cestovanie počas dvoch mesiacov. Nezabudnite rezervácie pred odletom.

Väčšina železničných priechody sú papierové, a budete musieť napísať dátum odchodu pred prvý výlet každý deň. Rezervácia miest pre vysokorýchlostné vlaky vás bude stáť medzi 10 € a 20 € za sedadlom, zatiaľ čo medzinárodné rezervácie cestovný pohybujú od € 35 do € 89 za sedadlom (V závislosti na mieste určenia).

dôležitá poznámka: Rail Pass len dobrú hodnotu za peniaze, keď sa vlakom do viac ako 14 dni, keď cestujete z jedného bodu na druhé, lístky na vlak, ako napríklad ponuka programu Save A Train, ponúkajú lepšiu hodnotu za vaše peniaze.

Marseilles do Lyon Časy vlakov

Časy vlakov z Paríža do Lyonu

Lyon je Parížskej Vlaky

Lyon Avignon Vlaky

 

 

Ako používať lístky vo Francúzsku?

Na miestnej a regionálnej vlaky, možno budete musieť cestovať s fyzickým cestovným lístkom. Prechod na validačný krabici pred odchodom na overenie alebo "pečiatka" cestovnom lístku. Ak ste si ju overiť pred odchodom, počkať dirigent ju pečiatka, zatiaľ čo vo vlaku. Neexistujú žiadne miestenky miestnych a regionálnych vlakov, takže len tak sedieť kdekoľvek.

Na vysokorýchlostných vlakov, tam je doba špecifický vytlačená na cestovnom lístku, a vstupenka je platná len pre túto stanovenú dobu. Nie je potreba overiť si lístky, pretože máte miestenku. Uistite sa, že nájsť ten správny voz a sídlo (čísla sú zapísané alebo vytlačené na vstupenke).

Paris Rouen Vlaky

Rouen je Parížskej Vlaky

Paríža do Calais Vlaky

Rouen do Calais Vlaky

paper train tickets

 

Getting Around Francúzsku Z Paríža

Keď turistov prichádza do Francúzska, väčšina z nich robí z Paríža východiskový bod pre cesty vlakom v rámci krajiny. Pri štartovaní v Paríži, sa môžete dostať takmer akýkoľvek cieľ v tejto krajine. To sú niektoré z hlavných destinácií podáva od parížskych staniciach.

 • Gare d'Austerlitz alebo Vlaková stanica Austerlitz – Bordeaux, Limoges, Poitiers, toulouse, Biarritz, prehliadky, a western Španielsko.
 • Vlaková stanica Quartier du Montparnasse alebo Stanica Montparnasse All TGVs do západnej Francúzska (Rennes, Nantes, brest, Bretónsko)
 • Severná stanica severovýchod Francúzsko, Valenciennes, Málo, Calais; Brusel, kolínska, a Amsterdam (Thalys); Londýn (Eurostar).
 • Stanica Lyonjuh Francúzska. Montpellier, Dijon, Lyon, Clermont Ferrand, Besancon, marseille, Pekný. Mulhouse vo východnej Francúzsku. Katalánsko (Girona, Barcelona), Taliansko, a Švajčiarsko (Ženeva, Zurich).
 • Vlaková stanica Saint Lazare alebo Gare St. Lazare – Le Havre, Rouen, Caen, Cherbourg.
 • East Station nancy. Reims, Metz, Štrasburg, Luxembursko, a Nemecko.

La Rochelle do Nantes Vlaky

Toulouse do La Rochelle Vlaky

Bordeaux do La Rochelle Vlaky

Paris La Rochelle Vlaky

 

Najlepšie tipy pre cestovanie vo Francúzsku vlakom

Ponúkame vám zoznam skvelých tipov, ktoré bude vaše cestovanie vlakom vo Francúzsku oveľa pohodlnejšie a príjemnejšie.

 • Dorazí čoskoro na stanici. Byť istí, že na stanici prinajmenšom 20 minút pred odletom, alebo aj skôr, ak ste na cestách z veľkých staniciach, ako je Gare du Nord v Paríži. Pre turistov, ktorí nehovoria po francúzsky, nie je nič horšie, než prídu len niekoľko minút pred odchodom, bez sebemenší predstavu o tom, kam ísť. Prichádzať s dostatočným predstihom vám dá čas skontrolovať Odchod doska pre informáciu stanicu, určiť, ktoré platformu váš vlak odchádza, a nájsť tú správnu platformu.
 • Nikdy nenechávajte vaša batožina bez dozoru. Možno budete chcieť ísť do neďalekého obchodu pre niektoré občerstvenie alebo vodu. Ak sa rozhodnete chodiť, nenechávajte tašku bez dozoru ani sekundu. Inak, riskujete mať vaša batožina odcudzená skúsení zlodeji. Hlavná vlaková stanica vo Francúzsku (Vrátane Paris Gare du Nord, Parížska lyonská vlaková stanica, a Paris Austerlitz stanice) majú úschovňa batožiny skrinky v rôznych veľkostiach. Pred zadaním oblasť skrinky, očakávať, že si kufre X-rayed. Potom, čo na palube, nabehnutie batožinu v rámci svojho zraku miesto na vyhradených pre batožinu.
 • Zbaliť nejaké jedlo. Cestujúci môžu priniesť svoje vlastné jedlo a nápoje vo vlakoch, čo je skvelé pre diaľkovú jazdu vlakov. Niektoré vlaky majú kaviareň na palube, a väčšina z nich má vozík vozík, ktorý je dodávaný v okolí. bohužiaľ, vozík nemusí vždy prísť, a kaviareň môže byť uzavretý. Jedlo a nápoje na palube sú aj drahšie. Komu šetri si peniaze, zabaliť sami piknik s vašej obľúbenej jedlo pred každou jazdou. Existujú rôzne výhodné obchody vo väčšine staniciach, kde si môžete kúpiť jedlo a pitie.
 • stiahnutie Plánovač rail app do telefónu. K dispozícii je celý rad plánovača železničné aplikácie môžete nainštalovať a používať, aby sa váš vlak pohodlnejšie. Náš výrobok obsahuje všetky info a vlakové poriadky pre európske vlaky, a niektoré aplikácie nevyžaduje pripojenie k internetu. S Plánovač lištu aplikácií na, budete vždy vedieť, či váš vlak bude neskoro (a podľa toho, ako dlho) alebo včas, rovnako ako platforma ktorá dorazí / Odchod:. In Hlavné mestá ako Paris, nie je ani jeden “Hlavná” stanica, a je ľahké zameniť jednu stanicu za druhou. So správnu aplikáciu, budete mať istotu, že vám vystúpiť na správne stanici.
 • batožinu. Keď príde na batožinu, vám môže priniesť toľko, koľko unesiete, pretože tam nie sú žiadne obmedzenia hmotnosti. Môžete ukladať svoje batožiny nad hlavou, za sedadlom, alebo v batožine rack v aute.
 • First-class a lístky druhej triedy. Medzi autami prvej a druhej triedy nie je veľký rozdiel. Avšak, je tichší v prvej triede, a sedadlá sú o niečo väčšie. Druhoradé vozidlá sú tiež dokonale pohodlná. Stojí za to spomenúť, že vstupenky na prvotriedne stálo asi 1,5x väčšia ako druhej triedy cestovné.
 • Nemôžete vrátiť lacné letenky. Snáď jedinou nevýhodou lacných lístkov je, že nemôžu byť zmenené alebo nahradené.
 • Samoobslužné automaty. Pri použití self-porcie vstupeniek stroj, môžete zvoliť možnosť anglického jazyka, takže nie je potrebné sa obávať, ak nechcete hovoriť francúzsky.
 • Nesúci na bicykli. Na miestnej a regionálnej vlaky, si môžete vziať bicykel so sebou, a to zadarmo. TGVs a Intercity Night (nočné vlaky) Na niekoľko ciest vám umožní vziať si bicykel za mierny poplatok (zvyčajne asi 10 €). Na iných TGV, budete musieť dať svoje koleso v kole taške na zips-up.
 • zapojovaním. pozdĺž cesty, Vaša cesta môže vyžadovať prestupovať. Spínacie vlaky sú zvyčajne rýchle a jednoduché, takže nie je potrebné sa báť, ak nemáte dostatok času medzi vlakmi. Spojenie Vlak môže zahŕňať chôdzu na druhú stranu nástupišťa alebo inej časti železničnej stanice.
 • Poznať mená vlakovej stanice. Veľké mestá majú niekoľko vlakových staníc, čo môže viesť k nedorozumeniu. Ak si nemôžete zapamätať ich mená, zapíšte si na kus papiera, ukladať ich do telefónu, alebo použiť Plánovač železničné aplikácie.
 • Pozor na vlakovej štrajku. Francúzsko je známa pre vlakové štrajku, a vždy varovať verejnosť pred odchodom na jednom. Zatiaľ čo niektoré vlaky budú aj naďalej bežať, štrajku sú niečo, čo venovať pozornosť, ak chcete, aby sa zamedzilo výrazným nepríjemnostiam.
 • použitie Chip & PIN kreditnej karty. Zakúpiť si lístok na automatizovanom vstupeniek kiosku, budete potrebovať čip & PIN kreditnej karty, takže sa uistite, viete, váš PIN kód, hoci neodporúčame ho, pretože je to veľmi drahé.

Paríža do Marseille Vlaky

Marseille do Paríža Vlaky

Londýna do Paríža Vlaky

Marseille do Clermont Ferrand Vlaky

 

Complete Guide To Travel In France By Train

Všetky veľké mestá vo Francúzsku sú spojené TGV – vlak sieť vysokorýchlostné vlaky, ktoré jazdia rýchlosťou takmer 200 mph. Pri týchto rýchlostiach, všetky oblasti vo Francúzsku, sú na dosah ruky.

 

Navrhli sme túto príručku “Kompletný sprievodca pre cestovanie vo Francúzsku Train” dať silné pochopenie toho, ako francúzsky železničný systém funguje a pomôže vám, ak uvažujete o tom, že vlak, ale nie je si istý, čo má robiť, alebo kde začať. Či už ste na backpacking dobrodružstvo, služobnú cestu, alebo na rodinnú dovolenku, máme vás pokryté, Save A Train je miesto na nákup lístky na vlak.

 

 

Chcete vložiť naše blogu “Kompletný sprievodca pre cestovanie vo Francúzsku Train” na vaše stránky? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/guide-travel-france-train/?lang=sk Zloženie: 100% bavlna.- (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)