Čas čítania: 3 minút
(Aktualizované: 10/09/2021)

Cestujú z krajiny do krajiny, alebo obec do mesta, Je to naozaj úžasný zážitok a plavbe po železnici je jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť. Európsky vlak tarify sú založené prevažne na prejdenej vzdialenosti, však, Mnoho európskych železničných spoločností sa teraz presunul do dynamického systému cien - napríklad cestovné - v ktorom sa cestovné môže kolísať v závislosti od dopytu, obmedzenia, alebo ako skoro si zakúpiť. Či už máte v pláne cestovať do Rakúska, Belgicko, Británii, Francúzsko, Nemecko, alebo Taliansko, malý prieskum ešte pred samotnou cesta vlakom mohol naozaj pomôcť pretiahnuť svoj rozpočet. Tu sú tipy na ako ušetriť peniaze na vlakové cestovné pri svojich cestách.

 

objednať vopred

 

Zobraziť tento príspevok na Instagram

 

Príspevok zdieľaný Save A Train (@saveatrain)

 

Ak je k dispozícii, lístky na vlak vopred sa zvyčajne predávajú 6 mesiace pred času cestovania. Avšak, rezervácie i len niekoľko týždňov predtým, než mohla ešte zachrániť ťa dostatočné množstvo peňazí, takže sa nemusíte strácať čas!

Norimberg do Prahy vlaky

Mníchov do Prahy vlaky

Berlín do Prahy vlaky

Viedne do Prahy vlaky

 

Byť flexibilný s ročnom období, ktoré chcete cestovať

Byť flexibilný, ak chcete cestovať môže často viesť k značným úsporám. Ceny lístok na vlak stúpať počas vrcholku dovolenkové obdobie V niektorých európskych krajinách. To je typicky okolo letné mesiaca, najmä v júli a auguste.

Ak máte možnosť vycestovať mimo tieto mesiace, vstupenky môže byť oveľa lacnejšie nákup. Tiež, sviatočné časy ako napr Vianoce a Veľká noc, sú špičkové časy - skontrolujte, kedy školské prázdniny sú na a snažia sa vyhnúť sa týmto.

Milan do Benátok Vlaky

Padua v Benátkach Vlaky

Bologna v Benátkach Vlaky

Rím Benátky Vlaky

 

 

zarezervovať letenku – ušetriť peniaze na vlakové cestovné

Už ste niekedy rezervovať lístok na vlak len aby videl, že cestovné klesla čoskoro potom, čo uskutočnili svoj nákup? Vlaková ceny leteniek majú tendenciu kolísať – často v rovnaký deň. V závislosti na storno podmienkach firmy, mali by ste typicky moci zrušiť a znova si rezervovať vlak za nižšiu cenu, ak budete konať v rámci 24 hodiny pôvodného nákupu.

Bordeaux do Biarritz Vlaky

Paris Biarritz Vlaky

Lyon Biarritz Vlaky

Marseilles Biarritz Vlaky

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagram

 

Príspevok zdieľaný Save A Train (@saveatrain)

Niektoré vlakové spoločnosti sú flexibilnejšie ako iné s ich výpovednej lehote. V niektorých prípadoch, môžete zrušiť vstupenku mimo okna 24hodinovej. Je dôležité sa pozrieť na webové stránky vášho operátora prečítať na svojej politiky pred zakúpením ďalšie lístky. Uistite sa, že udržať výhľad pre nové ceny vlakových a ušetriť peniaze tým, preknihovania si letenku za nižšiu cenu.

Nantes Bordeaux Vlaky

Paríža do Bordeaux Vlaky

Lyon Biarritz Vlaky

Marseille do Bordeaux Vlaky

 

Využite zľavy – Ako ušetriť na cestovnom vo vlaku

niektorí Európsky vlakový trasy ponúkajú výrazné zľavy pre deti, študentov, a seniori cestujúci. Deti vo veku od tri-jedenásť všeobecne získať dobrú percento off, zatiaľ čo detí mladších 3 zvyčajne cestujú zadarmo. Študenti a seniori zľavy môžu byť k dispozícii v závislosti na vlakoch av cieli ste na cestách. Je dôležité, aby vaše študenta alebo staršie karty na vás po celú dobu, ak si kúpiť zľavnený lístok.

Existuje veľa zľavnené cestovné k dispozícii po celú dobu rôznymi európskymi železničnými sieťami. Uistite sa, že vždy držať hliadku pre najnovšie zľavy nasledovaním nášho Facebook a Twitter stránky.

 

Premýšľate o prijatí vlakom do svojho obľúbeného európskeho mesta? Ísť do naše webové stránky saveatrain.com aby ste si pozreli všetky naše exkluzívne tarify a začali plánovať svoje ďalšie dobrodružstvo!

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok na svoju stránku?, Potom kliknite sem: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fhow-to-save-money-on-train-fares%2F%3Flang%3Dsk – (Prejdite k kód pre vloženie)