Čas čítania: 6 minút
(Aktualizované: 25/02/2022)

Keby staré chrámové kamene vedeli rozprávať, hovorili by o starovekých civilizáciách, invázie, kultúr, a láska. Na 12 Väčšina starovekých chrámov na svete je dobre zachovaná a pôsobivá svojou krásou a sochou. Od faraónskych chrámov v Egypte po budhistické a hinduistické chrámy v juhovýchodnej Ázii, tieto staré chrámy sú historické skvosty.

 

1. Najstaršie chrámy na svete: Palác Knossos

Miesto bohoslužieb a centrum politického života v dobe bronzovej, Palác Knossos je jedným z najstarších chrámov na svete. Chrám Knossos bol centrom minojskej civilizácie na Kréte. navyše, antický chrám je jedným z najzachovalejších chrámov na svete.

Prvý chrám Knossos bol postavený v r 1900 BC na kopci, ale zničilo ho jedno z mnohých zemetrasení na Kréte. Avšak, hneď potom bol vybudovaný a zničený ďalší chrám pri sopečnej erupcii. teda, chrám Knossos, ktorý dnes stojí, je 3rd chrám z 1375 pred Kr. Chrám Knossos je jedným z destinácie pre milovníkov histórie so svojimi legendami v relikviách.

Frankfurt do Berlin Vlaky

Leipzig do Berlína Vlaky

Hanover do Berlína Vlaky

Hamburg do Berlína Vlaky

 

The Oldest Temples In Greece: Palace of Knossos

2. Gobekli Tepe

Predating Stonehenge od 6,000 rokov, kamene Gobekli v juhovýchodnom Turecku sú považované za pozostatky prvého chrámu vôbec na svete. Na 11,000 rokov staré kamene Gobekli Tepe boli miestom uctievania na kopci.

Avšak, v regióne nie sú žiadne nálezy ľudského osídlenia, ale toto miesto bolo bodom na ceste mnohých nomádskych lovcov a zberačov. Takže, chrám Gobekli Tepe slúžil ako svätyňa, s náboženským významom.

Rimini do Verona Vlaky

Rím Verona Vlaky

Florence na Verona vlakov

Venice do Verona Vlaky

 

3. Najstaršie chrámy na svete: Hagar Qim

Vyrobené s a 20 tóny megalitového kameňa v strede, chrám Hagar Qim je jedným z najpôsobivejších chrámov na svete. teda, Hagar Qim je tiež typickým chrámom z maltského praveku.

Jedným z najvýnimočnejších prvkov chrámu Hagar Qim je elipsovitý otvor v jednej z dvoch komôr. V prvý letný deň, slnečné lúče prechádzajú týmto otvorom a osvetľujú kamenný blok. Hagar Qim môžete navštíviť počas vašej cesty na Maltu, a obdivovať jedného z nich 12 najstaršie chrámy na svete.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paríž Amsterdam vlaky

 

4. Staroveké chrámy po celom svete: Chrám Seti

Mimoriadne zachovalé, Chrám Seti je z devätnástej dynastie. Chrám Seti je výtvorom Setiho a jeho syna Ramsesa II. S tvorbou začal otec, kým syn dotvoril výzdobu a nádvoria okolo nej.

dnes, môžete navštíviť Chrám Seti, na a denný výlet z Káhiry. Keď tam budete, mali by ste venovať pozornosť graffiti Abydos na stenách chrámu.

Interlaken do Zürich Vlaky

Lucerne Zurich Vlaky

Bern Zürich Vlaky

Geneva do Zürich Vlaky

 

 

5. Najstaršie chrámy na svete: Chrám Hypogeum

Najstarší podzemný chrám na svete je najzachovalejší chrám Hypogeum na Malte. Pozoruhodný chrám je 6,000 rokov starý, 3 úrovne staroveký chrám prepojených komnát.

Chrám Hypogeum bol najprv miestom bohoslužieb a modlitieb, ale neskôr sa staroveký chrám premenil na pohrebisko. Návštevníci môžu obdivovať červené maľby na stenách, jediné prehistorické maľby na maltských ostrovoch. Navyše, môžete vidieť špeciálne artefakty nájdené v chráme vo Vallettskom múzeu.

Salzburg Viedeň Vlaky

Mníchov do Viedne Vlaky

Graz do Viedne Vlaky

Prahy do Viedne Vlaky

 

6. Luxorský chrám

Pri prechádzke komnatami luxorského chrámu, prejdete sa stovky rokov späť do histórie. Každý krok vás zavedie späť do doby Ramsesa II, a náboženský život starovekého Egypta.

Luxorský chrám má v starovekom egyptskom náboženstve obrovský význam. Okrem toho, práve v luxorskom chráme zažil Boh Amon znovuzrodenie počas každoročnej faraónovej korunovácie.

Amsterdam je Parížskej Vlaky

Londýna do Paríža Vlaky

Rotterdam je Parížskej Vlaky

V Bruselu do Paríža Vlaky

 

Luxor Temple

 

7. Najstaršie chrámy na svete: Stonehenge

Masívny kamenný kruh je jednou z najväčších záhad sveta. Stonehenge je hrdý vo Wiltshire, Anglicko. Priťahuje stovky návštevníkov, aby ho obdivovali. Odborníci na históriu a archeológiu sa domnievajú, že Stonehenge postavili druidi.

Stonehenge mohol mať náboženské účely už v praveku. Jedným zo znakov je usporiadanie kameňov a to, že pamätník je otočený smerom k východu slnka. Zatiaľ nie je jasné, ako sa tieto obrie kamene dostali na toto konkrétne miesto v Anglicku, Stonehenge je jedným z najobľúbenejších chrámov na celom svete.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Paríža do Londýna Vlaky

Berlín do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

Stonehenge

 

8. Chrámy Ggantija

Starobylá Ggantija na Malte medzi nimi vyniká 12 najstaršie chrámy na svete. Je to vďaka tomu, že ide o dvojchrámový komplex. navyše, Ggantija chrámy si vyslúžili svoje meno vďaka masívnym kameňom, ktoré ich stavali.

navyše, okrem návštevy jedného z najväčších chrámov na svete, by ste sa mohli prejsť po najstaršej kamennej pamiatke na svete.

Miláno Turín Vlaky

Lake Como do Turín Vlaky

Janov do Turín Vlaky

Parma do Turín Vlaky

 

9. Staroveké chrámy po celom svete: Chrám Amada

Egyptské chrámy sú celosvetovo preslávené svojimi nádhernými veľkosťami, a dizajn. Chrámy v Egypte sú známe tým, že sú najkrajšími chrámami na svete. Vďaka hieroglyfom a rezbám na stenách, chrám Amada nie je výnimkou v kráse.

Malý, napriek tomu pôsobivý chrám Amada má na stenách nádherné rezbárske práce. Nápisy zdieľajú významné udalosti v egyptskej histórii, ako je líbijská invázia do Egypta. Takže, ak chcete navštíviť najstaršie chrámy jazera Nasser, zbaľ si kufre a choď do Nubie.

Basel do Interlaken Vlaky

Geneva na Zermatt Vlaky

Bern Zermatt Vlaky

Lucerna na Zermatt Vlaky

 

Ancient Temples Worldwide: Temple of Amada

 

10. Chrám Mundeshwari Devi, Bihar

Najstarší funkčný hinduistický chrám na svete, Chrám Mundeshwari je v Kaimur. Malý, ale pôsobivé v kamenosochárstve, chrám je symbolom Pána Šivu a Šakti. Návštevníci chrámu Mundeshwari môžu obdivovať fascinujúce rezbárske práce z obdobia Gupta a života v r. 625 pred Kr.

Krásny chrám je na kopci Mundeshwari, kde sa našlo mnoho ďalších významných pamiatok. Ak ste fascinovaní s históriou hinduizmu, mali by ste navštíviť chrám Mundeshwari. Objavíte viac o symbolike Pána Šivu a Šakti, ktorí spolu sídlia na jednom špeciálnom mieste.

Miláno Rím Vlaky

Florence k Rímu Vlaky

Benátky do Ríma Vlaky

Naples do Ríma Vlaky

 

11. Najstaršie chrámy na svete: Borobudur Indonézia

Chrám Borobudur v Indonézii je známy tým, že je najväčším budhistickým chrámom na svete. Dnes mnoho budhistov navštevuje chrám Borobudur na púti na ostrove Jáva.

Keď navštívite chrám Borobudur, budete prekvapení, keď uvidíte 56,000 kubických metrov sivého sopečného kameňa, ktoré tvoria tento budhistický chrám.

Offenburg Freiburg Vlaky

Stuttgart do Freiburg Vlaky

Leipzig do Freiburg Vlaky

Norimberg do Freiburg Vlaky

 

Borobudur Indonesia

12. Chrám Hatšepsut

Svätý svätých, chrám Hatšepsut je z 18. storočia. Faraón Hatšepsut postavil chrám do útesov Deir El-Bahri, takže fasáda chrámu proti útesom’ Krajina je jednou z najpôsobivejších na svete.

Staroveký chrám je z obdobia Novej ríše, ale v priebehu rokov chrám zmenil svoj účel z chrámu na kláštor. Deir El-Bahri znamená “Severný kláštor”, a v areáli chrámu Hatšepsut je dokonca kaplnka.

Mníchov do Hallstatt Vlaky

Innsbruck Hallstatt Vlaky

Passau na Hallstatt Vlaky

Rosenheim sa Hallstatt Vlaky

 

Temple of Hatshepsut

 

My v Uložiť vlak vám radi pomôžu pri plánovaní cesty do nich 12 Najstaršie chrámy na svete.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „12 najstarších chrámov na svete“ na svoju stránku?? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fmost-ancient-temples-worldwide%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)