Čas čítania: 7 minúty
(Aktualizované: 01/01/2021)

V Európe existuje veľa nádherných a krásnych pamiatok. Za každým rohom, je potrebné navštíviť pamätník alebo záhradu. Jednou z najzaujímavejších a najpozoruhodnejších pamiatok je nádherná fontána, a vybrali sme ručne 10 z najkrajších fontán v Európe.

Hudobné, extravagantné, Európske fontány sú veľkolepé. Z Paríža do Budapešti, v centre mesta alebo na ostrove, títo 10 úžasné fontány určite stoja za návštevu.

 

1. Fontána di Trevi v Ríme

Najväčšou a najslávnejšou fontánou v Ríme je fontána di Trevi. Táto nádherná fontána sa rozlieva okolo 2,824,800 kubických stôp vody každý deň. tiež, v rímskych dobách to bol centrálny vodný zdroj. teda, uvidíte, že fontána di Trevi na križovatke troch ciest „Tre Vie“ fontána troch ciest.

Keby ste to nevedeli, fontána di Trevi je jedným zo siedmich divov Európy. teda, niet divu, že na najkrajšej fontáne v Európe sa predstavilo veľa filmov, ako Rímsky sviatok.

Kde je fontána di Trevi v Ríme?

Úchvatná fontána di Trevi je vzdialená len 10 minút chôdze od Španielskych schodov. Električkou sa tiež môžete dostať na stanicu Barberini.

Ceny vlakov z Milána do Ríma

Ceny vlakov z Florencie do Ríma

Ceny vlakov z Pisy do Ríma

Ceny vlakov z Neapolu do Ríma

 

Fontána di Trevi je jednou z najkrajších fontán v Ríme a Taliansku

2. Fontána Trocadero

Najpozoruhodnejšou črtou fontány Trocadero je fontána vo Varšave v strede. Je v tvare kotliny, s 12 fontány, ktoré ju obklopujú. teda, scéna Eiffelovej veže a fontány je absolútne epická.

Na prekrásne záhrady a fontány boli spočiatku súčasťou Trocadero Palais, boli vytvorené v 1878 s univerzálnou expozíciou. Smerom k rieke Seina, v pozadí Palais du Chaillot a v prednej časti Eiffelovej veže, fontána Trocadero je perfektné miesto na piknik v Paríži, a Európa.

Ako sa dostať na Trocadero?

Metrom sa dostanete do záhrad Trocadéro a k fontáne, na stanicu Trocadero.

Ceny vlakov z Amsterdamu do Paríža

Ceny vlakov z Londýna do Paríža

Ceny vlakov z Rotterdamu do Paríža

Ceny vlakov z Bruselu do Paríža

 

3. Latonská fontána vo Versailles

Existujú 55 fontány v záhradách Versailles, ale najkrajšia a najpozoruhodnejšia je fontána Latona. Fontána La Latona bola inšpirovaná Ovid’s Metamorphoses, Latona, matka Appolla a Diany, zobrazená so svojimi deťmi v tejto slávnej fontáne.

Zoči-voči kanálu Canal Grande, víziu kráľa Ľudovíta XIV. môžete ľahko spoznať a obdivovať odkiaľkoľvek vo Versailles. Počas hlavnej sezóny si môžete vychutnať fontánové hudobné predstavenie, ktoré sa koná 3 krát za týždeň.

Ako sa dostať do Latony?

Versailleský palác sa nachádza v meste Versailles, proste 45 minút vlakom z Paríža. Vlakom sa môžete dostať na stanicu Versailles Chateau Rive Gauche. Potom je to len kúsok od stanice k palácu a záhradám.

Ceny vlakov z La Rochelle do Nantes

Ceny vlakov z Toulouse do La Rochelle

Ceny vlakov z Bordeaux do La Rochelle

Ceny vlakov z Paríža do La Rochelle

 

Latonská fontána vo Versailles

 

4. Eftelingova fontána

Najpôsobivejšou šou hudobnej fontány v Európe je šou hudobnej fontány v zábavnom parku Efteling. Budete ohromení 12 minútová svetelná a vodná šou, kde žaby premieňajú vodu na nádherné baletné predstavenie.

Systém fontán Aqunura bol skonštruovaný pre Efteling 60 výročie. Uzavrieť, hudobná šou je skvelým zakončením rodinného výletu do báječného Zábavný park Efteling.

Ako sa dostať k fontáne Efteling?

Tento úžasný park je vzdialený iba hodinu cesty od Amsterdamu, takže je ideálny pre zábavnú rodinu celodenný výlet z Amsterdamu.

Ceny vlakov z Bruselu do Amsterdamu

Ceny vlakov z Londýna do Amsterdamu

Ceny vlakov z Berlína do Amsterdamu

Ceny vlakov z Paríža do Amsterdamu

 

 

5. 1o Najkrajšie fontány v Európe: Trafalgarská fontána

Mermaids a Tritons sú ústredné sochy vo fontáne na Trafalgarskom námestí. však, na rozdiel od ostatných fontán, za výberom týchto morských tvorov nie je žiadna legenda. Najkrajšia fontána v Londýne bola pôvodne postavená v roku 1841 minimalizovať priestor pre demonštrantov.

Fontánu na Trafalgarskom námestí nájdete priamo pred Národnou galériou v Londýne. Navyše, Mali by ste vedieť, že práve sem prichádzajú Londýnčania na vianočné radovánky. tak, budete mať ďalší skvelý dôvod navštíviť jednu z najkrajších fontán v Európe.

Ako sa dostať k Trafalgarskej fontáne v Londýne?

Na stanicu metra Charing Cross môžete cestovať z ktoréhokoľvek bodu v Londýne.

Ceny vlakov z Amsterdamu do Londýna

Ceny vlakov z Paríža do Londýna

Ceny vlakov z Berlína do Londýna

Ceny vlakov z Bruselu do Londýna

 

Trafalgarská fontána, Londýn, Spojené kráľovstvo

 

6. Swarovski fontána v Innsbrucku

Tirolský región je jedným z najkrajších regiónov v Rakúsku, ako aj domov sídla spoločnosti Swarovski. Swarovski fontána sa nachádza v Swarovski Crystal Worlds, komplex zábavy a jedla. Bol skutočne navrhnutý pre výrobcu krištáľového skla, Swarovski.

Fontána má tvar mužskej hlavy. Je to jedna z najneobvyklejších fontán v Európe, a určite sa oplatí navštíviť ho, keď ste na turistike v Rakúsku.

Ako sa dostať na Swarovski fontána v Innsbruck?

Môžeš cestovať vlakom z Innsbrucku do Swarovski za necelú hodinu.

Ceny vlakov z Mníchova do Innsbrucku

Ceny vlakov zo Salzburgu do Innsbrucku

Ceny vlakov z Oberstdorf do Innsbruck

Ceny vlakov z Grazu do Innsbrucku

 

Swarovski fontána v Innsbrucku je jednou z najunikátnejších a najkrajších fontán v Európe

 

7. Jet Deau V Ženeve

Vodný skúter, vodný lúč v angličtine, je najvyššia fontána v Európe a môže k nej dôjsť 400 metre. spočiatku, fontána bola postavená na reguláciu pretlaku hydraulického zariadenia v La Coulouvreniere, ale čoskoro sa stal symbolom moci.

teda, je dosť ťažké prehliadnuť Jet Deau pri návšteve Ženevy. v skutočnosti, mohli by ste si nájsť cestu k Ženevskému jazeru, ak jednoducho sledujete vodný lúč.

Ceny vlakov z Lyonu do Ženevy

Zürich do Ženevy ceny vlakov

Ceny vlakov z Paríža do Ženevy

Ceny vlakov z Bernu do Ženevy

 

Jet Deau v Ženeve je najšpeciálnejšia fontána vo Švajčiarsku

 

8. Stravinská fontána, Paríž

Stravinská fontána v Centre Pompidou je hudobnou poctou ruskému skladateľovi, Igor Stravinskij. Jasne sfarbené pery, klaun, a ďalšie nehorázne sochy robia z tejto výstrednej fontány jednu z najneobvyklejších fontán v Európe. Návrh vytvorili sochár Jean Tinguely a maliar Niki de Saint Phalle. Obaja umelci majú veľmi odlišné štýly: dadaistický priemysel na jednej strane, a na druhej strane jasný. tak, spolu, ich tvorba oslavuje najlepšiu modernú klasickú hudbu 20. storočia.

Nepochybne, Stravinská fontána upúta vašu pozornosť, keď ju budete obdivovať zblízka. Je to vlastne ako byť svedkom cirkusového predstavenia pri vstupe do svetoznámeho centra Pompidou.

Ako sa dostanem na stránku Stravinská fontána?

Fontaine Stravinsky je pri vchode do centra Pompidou. Metrom sa môžete dostať na stanicu Hotel de Ville.

Ceny vlakov z Paríža do Marseille

Ceny vlakov z Marseille do Paríža

Ceny vlakov z Marseille do Clermont Ferrand

 

9. Hudobná fontána na Markétinom ostrove v Budapešti

V najväčšej fontáne v Maďarsku sa každú hodinu koná úžasná hudobná a laserová šou. Máj do októbra, je najlepší čas na návštevu Margitinho ostrova v Budapešti. Môžete si vychutnať piknik a zároveň sledovať veľkolepú vodnú a svetelnú šou.

Ďalšou vlastnosťou, vďaka ktorej je Křižíkova fontána jednou z 10 najkrajšie fontány v Európe, je to, že existuje plán hudobných šou pre deti a dospelých.

Ako sa dostanem na stránku Fontána na Markétinom ostrove?

K fontáne na ostrove Margaret sa z centra Budapešti dostanete električkou.

Ceny vlakov z Viedne do Budapešti

Ceny vlakov z Prahy do Budapešti

Ceny vlakov z Mníchova do Budapešti

Ceny vlakov z Grazu do Budapešti

 

Hudobná fontána na Markétinom ostrove v Budapešti je najkrajšou a hudobnou fontánou v Európe

 

10. Křižíkova fontána v Prahe

Tancujúca fontána, Krizikova fontana, sa nachádza neďaleko pražského výstaviska. Začať z 8 od polnoci do polnoci, budete si môcť vychutnať najlepšie svetlá a najlepšiu hudbu. Existujú 4 ukazuje, keď je každý v hudbe a svetlách úplne iný ako ten druhý.

Krizikova hudobna fontana bola postavena v roku 1891 pre výstavisko. Odvtedy baví davy. Večer s prehliadkou bude skvelým zakončením rozprávkového dňa v Prahe.

Ako sa dostanem do Krizik?

K fontáne Křižík sa ľahko dostanete električkou na stanicu Vystaviště.

Ceny vlakov z Norimbergu do Prahy

Ceny vlakov z Mníchova do Prahy

Ceny vlakov z Berlína do Prahy

Ceny vlakov z Viedne do Prahy

 

Křižíkova fontána v Prahe

 

tu na Save A Train, radi vám pomôžeme nájsť najlacnejšie lístky na vlak do ktorejkoľvek z krásnych fontán v Európe.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „10 najkrajších fontán v Európe“Na vaše stránky? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/most-beautiful-fountains-europe/?lang=sk Zloženie: 100% bavlna.- (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)