Čas čítania: 6 minúty
(Aktualizované: 01/05/2021)

Prepychovo zelené údolia, paláca, a malebné dedinky, Európa má veľa ohromujúcich miest navštíviť. Na každom jednom mieste budete mať pocit, že ste vstúpili do bratov’ Grimmovské rozprávky, a 10 najkrajšie vyhliadky v Európe sú dokonalým prostredím pre rozprávku.

 

1. Najkrajšie hľadisko vo Francúzsku: Údolie Dordogne

Svieže zelené kopce, ohromujúca rieka Dordogne, a 5 úžasné dediny, ktoré dostali “najkrajšia dedina vo Francúzsku” vďaka oceneniu je údolie Dordogne jedným z krásnych výhľadov v Európe. Castelnaud je jedným z najpôvabnejších zámkov vo Francúzsku, sa nachádza v oblasti čiernej dediny Perigord. Dediny v údolí Dordogne zostali časom nedotknuté, a keď sa prechádzate po chodníkoch a uliciach, budete mať pocit, že ste cestovali späť v čase do rytierov a legiend.

Najkrajšie vyhliadka vo Francúzsku je dostupné vlakom. Z Bordeaux môžete cestovať vlakom za menej ako 2 hodiny, alebo z Paríža za menej ako 6 hodiny. Tento očarujúci región má celkovú hodnotu viac ako jednodňový výlet.

Ceny vlakov z Nantes do Bordeaux

Ceny vlakov z Paríža do Bordeaux

Ceny vlakov z Lyonu do Bordeaux

Ceny vlakov z Marseille do Bordeaux

 

Údolie Dordogne vo Francúzsku je prvým krásnym výhľadom v Európe na našom zozname

 

2. Vernazza, Turistická trasa Cinque Terre

Pohľad na malebnú dedinu Vernazza v Cinque Terre je jedným z 10 najkrajšie výhľady v Európe. Táto farebná dedina je jednou z 5 ohromujúce dediny, Pozostáva z nádhernej oblasti Cinque Terre. Nádherné domy v pozadí modrého panenského Stredozemného mora, vytvorte maliarsky pohľad, obzvlášť ohromujúci pri západe slnka.

Môžete obdivovať tento nádherný výhľad z Cinque Terre turisticky chodnik hľadisko, ktoré spája všetkých 5 dedín. Pri výstupe na chodník, uvidíte vinice, rybárske člny, a Cinque Terre v celej svojej kráse. Najlepšie je navštívte Cinque Terre na jar a na jeseň, pretože v lete je počasie dosť vlhké na turistiku, a v zime môže byť stopa zablokovaná.

Ceny vlakov z Corniglia do Vernazzy

Ceny vlakov z Florencie do Vernazzy

Ceny vlakov z Bologne do Vernazzy

Ceny vlakov z Riomaggiore do Vernazzy

 

Vernazza, Ranná vyhliadka na turistickú trasu Cinque Terre

 

3. Najkrajšie hľadisko vo Švajčiarsku: Rochers De Naye

Názory Švajčiarska inšpirovali mnoho filmov a umelcov, a keď navštívite oblasť Rochers De Naye a Vaud, pochopíš prečo. Zatiaľ čo väčšina cestovateľov vyjde na vrchol hory Malatraix, z Rocher-De-Naye je skutočne úchvatnejší výhľad.

Až tam hore budete pozerať na Ženevské jazero a zasnežené štíty švajčiarske Alpy v pozadí. Tento krásny výhľad v Rocher-De-Naye je ideálny na západ slnka alebo na piknik, ak máte záujem o skorú rannú turistiku.

Ceny vlakov z letiska Lyon do Ženevy

Zürich do Ženevy ceny vlakov

Ceny vlakov z Paríža do Ženevy

Ceny vlakov z Luzern do Ženevy

 

Switzerland's Rochers De Naye is Most Beautiful Viewpoints in Europe and a very high one

 

4. Mullerthal Region

Región Mullerthal má najkrajšie výhľady na Luxemburg. Skalnaté útvary, vodopády, a zelené trasy na výber, je to turistický raj. Mullerthal sa často označuje ako Malé Švajčiarsko, vďaka svojej úžasnej krajine.

Najkrajšou vyhliadkou v Luxemburgu je rieka Sure v prírodnom parku Upper-Sure. Toto úchvatné miesto si môžete vychutnať pešou turistikou Trasa Mullerthal Trail 1. Tento turistický chodník vedie po zelených lúkach, Tudorský hrad, čím sa stáva jedným z 10 najkrajšie vyhliadky v Európe.

Ceny vlakov z Antverp do Luxemburgu

Ceny vlakov z Bruselu do Luxemburgu

Ceny vlakov z Metz do Luxemburgu

Ceny vlakov z Paríža do Luxemburgu

 

Región Mullerthal V Luxemburgu je jedným z najkrajších vyhliadok v Európe

 

5. Najkrajšie hľadisko v Českej republike: Moravské Toskánsko

Hodvábne zelené zvlnené polia, región Morava v Českej republike je podmanivý. V lete zelená, kvitnúce, a na jar farebné, farby moravského Toskánska sa menia s ročnými obdobiami. tak, kedykoľvek cestujete na Moravu, získate úplne odlišné pohľady na dvojčatá Toskánska.

Toto úžasné európske hľadisko je celodenným výletom z Prahy. Malebné dediny Sardice, a Karlin a Morave, ponúkajú najlepší výhľad na moravské polia.

Ceny vlakov z Norimbergu do Prahy

Ceny vlakov z Mníchova do Prahy

Ceny vlakov z Berlína do Prahy

Ceny vlakov z Viedne do Prahy

 

Moravské Toskánsko malebné prekrásne vyhliadky

 

6. Rakúsko, Alpbach

Drevené farmy v pozadí zasnežených hôr, Obec Alpbach je nádherná. Malá malebná dedinka Alpbach sa nachádza v jednom z najúžasnejších rakúskych regiónov: Tirolsko. Ohromujúce vodopády, turistické chodníky pre skúsených turistov alebo rodiny s deťmi, existuje veľa spôsobov, ako preskúmať rakúsku krajinu a prírodu.

Navyše, môžete sa ponoriť do najteplejších rakúskych jazier, ktoré sa nachádzajú aj v blízkosti tejto malebnej dediny. Najkrajší výhľad na Alpbach v Rakúsku je len krátky cesta vlakom ďaleko od letiska.

Ceny vlakov z Viedne do Landeck Ischgl

Ceny vlakov z Mníchova do Landeck Ischgl

Ceny vlakov zo Salzburgu do Landeck Ischgl

Ceny vlakov z Zürich do Landeck Ischgl

 

 

7. Najkrajšie hľadisko v Nemecku: zámok Neuschwanstein

Zoznam najúchvatnejších hľadísk Európy nebude úplný bez pohľadu na hrad. Zámok Neuschwanstein v Nemecku je najpôsobivejšie hrady v Nemecku a ponúka jeden z najkúzelnejších pohľadov v Európe.

Najobľúbenejšie hľadisko hradu Neuschwanstein je z Máriinho mosta. však, je dosť preplnené a takmer nemožné vyfotografovať obrázok zo slávneho hľadiska. teda, mali by ste stále liezť hore kopec a popri vyhliadke Marienbrucke. Najkrajší výhľad v Nemecku je na kľukatú cestu, z ohradeného nástupišťa.

Ceny vlakov z Düsseldorfu do Mníchova

Ceny vlakov z Drážďan do Mníchova

Ceny vlakov z Norimbergu do Mníchova

Ceny vlakov z Bonnu do Mníchova

 

Zámok Neuschwanstein, Nemecko, západ slnka, hľadisko

 

8. Holandsko, Dedina Zaanstad

Holandsko je známe svojimi tulipánmi a veternými mlynmi, kanály, a pôvabných miest. teda, niet divu, že jeden z najkrajších vyhliadok v Holandsku má oboje. Ak máte to šťastie cestovať na jar, musíte navštíviť dedinu Zaanstad. Nájdete tu aktívne veterné mlyny s rozkvitnutými tulipánmi vo všetkých farbách dúhy.

Ceny vlakov z Brém do Amsterdamu

Ceny vlakov z Hannoveru do Amsterdamu

Ceny vlakov z Bielefeldu do Amsterdamu

Ceny vlakov z Hamburgu do Amsterdamu

 

Dedina Zaanstad v Holandsku je jedným z najkrajších vyhliadok v Európe

 

9. Najkrajšie hľadisko v Maďarsku: Vrch Gellertberg v Budapešti

Pohľad na maďarský parlament je jedným z najslávnejších obrazov Budapešti. Tento úchvatný výhľad si môžete vziať z kopca Gellertberg. na 235 m, uvidíte Dunaj a úchvatný panoramatický výhľad na Budapešť.

V oranžových farbách západu slnka, nočné svetlá, alebo v deň jasne modrej oblohy, názory sú úžasné. teda, Hľadisko Gellertberg Hill sa dostalo k nášmu 10 najkrajšie vyhliadky v Európe.

Ceny vlakov z Viedne do Budapešti

Ceny vlakov z Prahy do Budapešti

Ceny vlakov z Mníchova do Budapešti

Ceny vlakov z Grazu do Budapešti

 

Vrch Gellertberg v Budapešti, Európa

 

10. Chateau De Crevecoeur v Dinante

Malebná dedina Dinant je jednou z najpôvabnejších a jedinečných dedín v Európe. Najkrajší výhľad na Dinant, cirkev, rieka, a údolie Meuse je z Chateau de Crevecoeur, Palác zlomeného srdca.

Dominuje vápencová skalnatá krajina, tento impozantný hrad má výhľad na Dinant od 13. storočia.

Ceny vlakov z Bruselu do Dinantu

Ceny vlakov z Antverp do Dinantu

Ceny vlakov z Gentu do Dinantu

Ceny vlakov z Liege do Dinantu

 

Chateau De Crevecoeur z hľadiska Dinant

 

záver

Na 10 najkrajšie vyhliadky v Európe sú zelené kopce, kam sa odvážia ísť iba odvážni snílci. Najzvláštnejšie, Na tých, ktorí hľadajú neobyčajné, čakajú európske názory, miesta mimo cesty, a ďaleko od davov.

 

tu na Save A Train, radi vám pomôžeme naplánovať si dovolenku do 10 najkrajšie vyhliadky v Európe vlakom.

 

 

Chcete vložiť na svoj web príspevok „10 najkrajších vyhliadok v Európe“?? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/most-beautiful-viewpoints-europe/?lang=sk Zloženie: 100% bavlna.- (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)