Čas čítania: 7 minút
(Aktualizované: 27/05/2022)

pieskové pláže, útesy, priezračne modré vody, a úžasné komunity surfovania, tieto najobľúbenejšie surfovacie destinácie v Európe sú ideálne pre surferov na všetkých úrovniach. Od talianskeho pobrežia až po ďaleké Dánsko, a Portugalsko, tu sú najlepšie pláže na surfovanie v celej Európe.

 

1. Pláž Godrevy, Anglicko

Keď je správny čas, mohli by ste tu jazdiť na nejakých epických dlhých múroch a právach. Áno, Pláž Godrevy pri Atlantiku je jedným z najpopulárnejších surfovacích cieľov v Európe. Nachádza sa v Cornwell, jeden z najpôvabnejšie pobrežné mestá v Európe, táto pláž je v surferskej komunite absolútnym favoritom.

Pláž Godrevy je súčasťou zálivu St Ives, a v lete, nájdete tu veľa miestnych obyvateľov na ich Letné prázdniny. Väčšinou opaľovanie, stavanie hradov na slnku, alebo obdivovať maják, nevediac, že ​​Godrevy ponúka jedny z najlepších prírastkov v Európe.

Kedy: pružina, Apríla pre čisté vlny.

Z Amsterdamu do Londýna vlakom

Paríž do Londýna s vlakom

Z Berlína do Londýna vlakom

Z Bruselu do Londýna vlakom

 

Godrevy Beach, England is a great surfing location

 

2. Najdôležitejšie destinácie na surfovanie v Európe: Peniche Portugalsko

Hodinu od lisabonského letiska, v Portugalsku na vás čaká druhá najepičnejšia destinácia pre surfovanie v Európe. Peniche je vlastne polostrov na pobreží Portugalska, čo vytvára skvelé podmienky pre legendárne vlny po celý rok. navyše, Niektoré z nich sú aj portugalské pláže najsnovnejšie pláže v Európe.

Vzrušujúce bodové zlomy, a pieskové útesy, okrem úžasných dlhých pláží, aby Peniche surfoval po nebi. Zatiaľ čo Peniche je polostrov, existuje viac ako 30 surfovacie miesta pozdĺž jeho pobrežia, a veľa miest na zapožičanie surfovacích potrieb. Pamätajte na to, že neoprén potrebujete celý rok, kvôli teplote studenej vody.

Kedy: September až október

Kde: Foz do Arelho je úžasný úsek piesku severne od Peniche pre začiatočníkov i profesionálov, vďaka dostupnosti do zostavy. Na pláži s modrou vlajkou Supertubos sa dostanete na najslávnejšiu vlnu v Európe, rýchlo a zbesilo. Takže, pokiaľ nie ste skúsený surfer, táto vlna ťa ťažko zrazí.

Mávať: 80 cm až 2.6 m.

 

Surf destination in Portugal

 

3. Bundoran, Írsko

Na úchvatných pobrežiach sveta, s nádherným výhľadom na útes a brehy, po ktorých sa môžete prejsť, Kraj Donegal je jedným z najkrajších regiónov v Írsku. Írske mesto Bundoran má jedno z najlepších miest na surfovanie v Európe pre veľmi pokročilých surferov.

Bundoran je domovom najznámejších vĺn, vrchol. The Peak je perfektná ľavica, silnejšie a kratšie. Takže, po jazde na perfektnej vlne si môžete chytiť pivo v miestnej krčme, s miestnymi surfermi.

Kedy: zimné.

pre: pokročilých surferov.

Mávať: o.50 až 2.7 m.

 

Amazing Surf location in Bundoran, Ireland

 

4. Najdôležitejšie destinácie na surfovanie v Európe: Klitmoller, Dánsko

Rybárske člny, surferi, a piesočná pláž stretávajúca sa so stúpajúcim Severným morom je prostredím, ktoré uvidíte v Klitmolleri. Tento rám a poveternostné podmienky sú to, kvôli čomu si mestečko Klitmoller vyslúžilo názov „Studený Havaj“”.

Okrem surfovania, Klitmoller je jedným z najlepších miest na windsurfing v severnej Európe. Takže, môžete surferi jazdiť na vlnách po celý rok. Ďalšou úžasnou vecou na Klitmolleri je jeho blízkosť k Thy národný park a jeho múzeí, kde sa môžete inšpirovať vikingskými príbehmi, pred zachytením dokonalej vlny.

Kedy: po celý rok.

prečo: ideálne poveternostné podmienky, pre všetkých surferov, po celý rok.

Z Hamburgu do Kodane s vlakom

Z Zürich do Hamburgu s vlakom

Z Hamburgu do Berlína vlakom

Rotterdam do Hamburgu s vlakom

Klitmoller, Denmark Crazy Surf Destination In Europe

 

5. Vlna La Graviere, Biarritz Francúzsko

Pláže v Biarritz sú jedny z najsnovnejších pláží vo Francúzsku, nehovoriac o Európe. teda, nie je prekvapením, že Biarritz je legendárnou destináciou pre surfovanie v Európe. Vlna La Graviere priťahuje surferov z celého sveta do Atlantique Pyrenee pri hľadaní dokonalej vlny.

Zatiaľ čo Hossegor láka návštevníkov väčšinou na dovolenku pri mori, surferská komunita je tu jednou z najlepších v Európe. Takže, môžete získať informácie o dokonalej vlne nad kávou a croissantmi od profesionálnych surferov vo Francúzsku. Navyše, Hossegor hostí každoročné svetové turné WSL udalosť.

pre: surferi na všetkých úrovniach a na všetkých druhoch dosiek.

prečo: Silná plážová prestávka.

Kedy: Jeseň až jar, od polovice októbra sa mesto vypína, a vlny sa dostanú až k epickému la Grave. Takže, môžete si naplánovať cestu do tejto epickej destinácie surfovania, a zostať v hoteloch alebo prenajatom karavane pri pláži.

Veľkosť vlny: 0.5 do 2.5 m.

 

 

6. Najdôležitejšie destinácie na surfovanie v Európe: Ostrov Lewis, Škótsko

Tam, kde sa sever zväčšuje, stretáva s Atlantikom, zúriace vlny a prudký vietor, vytvorte najepickejšie miesto na surfovanie v Škótsku. Ostrov Lewis na vzájomne prepojených ostrovoch Atlantický oceán a Vonkajší Hebridean je jedným z najdôležitejších malebných miest v Škótsku.

teda, Ostrov Lewis je rajom surfovania, ale iba pre najpokročilejších surferov. Prudké vlny nie sú pre začiatočníkov, ktorí stále bojujú s pádlovaním a vstupom na ľavice a práva.

Kedy: jeseň a zima.

 

Catching the wave on the Island Of Lewis, Scotland

 

7. Scheveningen Haag, Holandsko

Windsurfing, kitesurfing, alebo surfovacie práva, Haag je skvelým cieľom pre surfovanie na dovolenke, len a výlet vlakom od Amsterdamu. Aj keď sa môže zdať, že počasie je sivé a nevľúdne, ale pre surferov, vytvára ideálne podmienky pre jazdu na dokonalej vlne.

Na 11-kilometrovom pobreží môžete zachytiť správne vlny, najmä na pláži Scheveningen. Tu, nájdete surfistov na všetkých úrovniach a najlepšie surfovacie obchody a zariadenia.

Uzavrieť, Haag je známy svojou politickou úlohou vo svete, je to jeden z najpopulárnejších surfovacích cieľov v Európe.

Z Bruselu do Amsterdamu vlakom

Z Londýna do Amsterdamu vlakom

Z Berlína do Amsterdamu vlakom

Paríž do Amsterdamu s vlakom

 

Surfing in Scheveningen, The Hague, Holland

 

8. Najdôležitejšie destinácie na surfovanie v Európe: Svätý Sebastián, Španielsko

Na hranici medzi Francúzskom a Španielskom, v Baskicku, San Sebastian je úžasné prímorské mesto, s epickými miestami na surfovanie. Tu, budete skákať z vlny do tapas barov, a potom relax na piesočnej pláži v jednom z najkrajších španielskych miest.

Cantabria má niekoľko úžasných pláží a miest na surfovanie, ako pláž Zurriola, najlepšia pláž na surfovanie v San Sebastiane. Je ideálny pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Avšak, pre nádherné výhľady, pozrite sa na vlny na pláži La Concha.

prečo: rýchle levice v otvorenej zátoke.

Mávať: pekné zavinovacie severozápadné zväčšenie.

Kedy: November až december.

 

Unique Coast line in San Sebastian, Spain

9. Watergate Bay Anglicko, Zátoka Sennen

Watergate Bay je miesto, kde môžete surfovať vo Veľkej Británii, a stovky surferov, ktorí sa zúčastnia anglických národných šampionátov v surfovaní, budú súhlasiť. Windsurfing a surfovanie na vlnách sú tu veľmi populárne, vďaka čomu je Watergate Bay jedným z 10 najpopulárnejšie destinácie na surfovanie v Európe.

Zátoka Sennen v Cornwelli je ďalšou úchvatnou plážou a miestom na surfovanie. Zátoka Sennen a Praa Sands sú fantastické miesta na surfovanie s úžasnými plážami.

prečo: vetry a otvorenosť sú ideálne pre surfistov na všetkých úrovniach.

 

Surfer at Watergate Bay England, Sennen Cove

10. Najdôležitejšie destinácie na surfovanie v Európe: Sardínia, Taliansko

Nádherný taliansky ostrov Sardínia uzatvára 10 najpôsobivejšie destinácie na surfovanie v zozname Európy, so Stredozemným morom a piesočnatou plážou. Tu, môžete zachytiť malé až stredné vlny, alebo silné vlny v západnej časti. navyše, s 300 perfektné dni, Sardínia je rajom surfovania.

Avšak, ak chcete jazdiť na epických vlnách, potom si naplánujte dovolenku na surfovaní na Sardínii, od novembra do januára. Costa Verde, Buggero v San Nicole, a Porto Ferro v Alghere sú 3 krásnych a najlepších pláží na surfovanie.

Kedy: September až november, alebo marec až máj.

Mávať: 3-4 m.

Miláno do Neapolu s vlakom

Florencia do Neapolu s vlakom

Benátky do Neapolu s vlakom

Pisa do Neapolu s vlakom

 

Drone View of Surfing in Sardinia Italy

 

o Uložiť vlak, radi pomôžeme naplánovať úžasnú dovolenku pri surfovaní do 10 najpopulárnejšie destinácie na surfovanie v Európe. Cesta vlakom do cieľa a vysnívaný domov ďaleko od domova je najrýchlejší a najdostupnejší spôsob cestovania.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „10 najdrahších turistických cieľov v Európe“ na vaše stránky? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fmost-epic-surf-destinations-europe%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)