Čas čítania: 9 minúty
(Aktualizované: 07/08/2021)

Pôsobivý v architektúre, s bohatou históriou, v najkrajšie mestá vo svete, na 10 najslávnejšie pamiatky, ktoré by ste mali navštíviť po železnici, ktoré by mali byť na vašom bucket list. Z Európy do Číny, cez najslávnejšiu bránu Berlína, a do Zakázaného mesta, tu je obzretie sa za pamätihodnosťami, ktoré vás ohromia.

 

1. Eiffelova veža v Paríži

Je skutočne ťažké prehliadnuť tento veľkolepý orientačný bod, 300 metrov vysoká železná veža. Či už sa prechádzate v Le Marais, Panny Márie, alebo latinská štvrť, táto masívna ikona Paríža bude neustále v očiach.

tak, ak cestujete do Paríža prvýkrát, s najväčšou pravdepodobnosťou navštívite Eiffelovu vežu za denného svetla a v noci, aby ste vyhliadku na Eiffelovku rozsvietili všetci. teda, mali by ste byť dobre pripravení na svoju návštevu a vedieť, že najlepší spôsob cesty na Eiffelovu vežu v ​​Paríži, alebo kdekoľvek v Európe.

Ako sa dostať na Eiffelovu vežu po železnici?

Najlepšie je cestovať na Eiffelovu vežu vlakom. Na verejná doprava systém v Paríži je veľmi efektívny a pohodlný. Cesta naprieč obvodmi a pamätihodnosťami je veľmi jednoduchá, a centrálna poloha Eiffelovej veže v meste znamená, že je dobré spojenie s francúzskou železnicou.

Champ de Mars / Tour Eiffel je najbližšia železničná stanica, a Eiffelova veža je spravodlivá 2 minút chôdze od stanice. však, vystúpenie na stanici Trocadero ponúkne čarovnejší výhľad na vežu a Seinu. Na Eiffelovu vežu sa môžete každých pár minút dostať linkou RER linkou C, a lístok na metro pre jednu cestu je € 1.9.

Amsterdam do Paríža s vlakom

Z Londýna do Paríža vlakom

Rotterdam do Paríža s vlakom

Z Bruselu do Paríža vlakom

 

Eiffelova veža v Paríži v noci

 

2. Najznámejšie pamiatky, ktoré treba navštíviť po železnici: Veľký Čínsky Múr

Najväčší svetový orientačný bod vytvorený človekom, prevzal moc Veľký čínsky múr 2000 rokov stavať. Prvá výstavba múrov sa začala začiatkom 7. storočia, a neskôr boli pridané ďalšie múry na posilnenie a premenu Veľkého čínskeho múru na jednu z obrovských a ohromujúcich pamiatok na svete.

Pretože Veľký čínsky múr je taký obrovský, môžete ju obdivovať z mnohých miestach po celej Číne, a môže trvať až 175 dni na to, aby si to prešiel. však, najlepším miestom na obdivovanie Veľkého čínskeho múru je Peking, predmestí Pekingu, a mestá ako Badaling. Uzavrieť, Veľký čínsky múr, historický význam, a dizajn z tohto sveta ho robí jedným z 10 najslávnejšie pamiatky, ktoré treba navštíviť po železnici.

Ako sa dostať na Veľký čínsky múr z Pekingu?

Na stanicu Huoying by ste mali cestovať metrom alebo linkou Airport Express. Potom zo stanice Huangtudian choďte vlakom S2 na stanicu Badaling. Vstup na Veľký múr uvidíte zo železničnej stanice vzdialenej 20 minút chôdze.

 

Známa pamiatka na návštevu po železnici: Veľký Čínsky Múr

 

3. Najznámejšie pamiatky, ktoré treba navštíviť po železnici: Sixtínska kaplnka Vatikán

Krásne fresky od Michelangela boli ohromujúcimi návštevníkmi po celé veky. Sixtínska kaplnka v Vatikán Najlepšie je navštíviť v piatok večer a v noci v lete, keď je menej ľudí. Najväčšie umelecké diela na svete sú prístupné prostredníctvom vatikánskych múzeí, a na zadanie si čas rezervovať nemusíte.

Sixtínska kaplnka je pomenovaná po šiestom pápežovi, ktorý ho postavil v 15. storočí. teda, fresky zdobiace strop v Sixtínskej kaplnke zobrazujú rozprávky z knihy Genezis. V pozoruhodných farbách a farbách, fresky sú zachovalé, a obdivovaním scén môžete ľahko stráviť celý deň.

Ako sa dostať do Sixtínskej kaplnky z Ríma?

Sixtínska kaplnka sa nachádza vo Vatikáne, mimo Ríma. teda, ak ste na návšteve z Milána, Florencia alebo iná destinácia v Európe, mali by ste najskôr vziať a vysokorýchlostný vlak Rím. potom, vlakom z Roma Tiburtina do Roma St.. Stanica Pietro, a to je 14 minút chôdze do Sixtínskej kaplnky.

 

Sixtínska kaplnka Vatikán: Pohľad zhora

 

4. Karlov most Praha

Z Budapešti alebo Viedne, nikdy nebolo jednoduchšie cestovať na Karlov most z ktoréhokoľvek miesta v Európe. To nie je prekvapujúce, vzhľadom na skutočnosť, že Karlov most v Prahe je jednou z najznámejších pamiatok, ktoré treba navštíviť vlakom. Gotický kamenný most, sochy, centrálna poloha medzi Malou Stranou a starým mestom, sú len niektoré z dôvodov jeho slávy.

okrem toho, Karlov most je jedným z najkrajších a najstarších mostov v Európe. teda, narazíte na stovky turistov hľadajúcich to najlepšie Instagram obr miesto na moste. Áno, kedykoľvek počas dňa a roka, pripojíte sa k mnohým pražským návštevníkom, aby ste obdivovali jedno z najslávnejších miest na svete.

Ako sa dostať na Karlov most po železnici?

cestovanie vlakom v Európe je veľmi pohodlné a rýchle, takže môžete cestovať na Karlov most z ktorejkoľvek zo susedných krajín. Z hlavnej vlakovej stanice (V miestnom jazyku: Hlavni nadrazi), to je o 13 minút metrom na Karlov most. Dalo by sa tam dostať aj pešo, jedná sa o 25 minút chôdze od Karlovho mosta od vlakovej stanice, ale menej sa odporúča, ak prichádzate z Drážďan, Budapest, alebo Zermatt.

Norimberg do Prahy s vlakom

Mníchov do Prahy vlakom

Z Berlína do Prahy vlakom

Viedeň do Prahy vlakom

 

Dominantou Karlovho mosta, Praha

 

5. Najznámejšie pamiatky, ktoré treba navštíviť po železnici: st. Bazilova katedrála Moskva

Jeden z najviac veľkolepé námestia vo svete, Červené námestie v Moskve je domovom najúchvatnejšej katedrály. st. Bazilejská katedrála je úžasná, s 6 kaplnky, krásne a umelecky namaľované do geometrických vzorov. Veľkolepá katedrála je krásna fasádou aj interiérmi, s každou kaplnkou zdobenou rytinami a obrazmi.

st. Bazilikova katedrála je jednou z najlepších ikon Moskvy a bola postavená ako symbol víťazstva po porážke Hrozného Ivana, kazanský chán. teda, od tej doby 1561 každoročne priťahuje milióny turistov na výhľad 1 z najúchvatnejších pamiatok v Rusku.

Ako sa dostať na sv. Bazilova katedrála?

Katedrála svätého Bazila sa nachádza na Červenom námestí, a môžete ísť metrom zo stanice Leningradsky do Okhotného Ryadu. Ak chcete vidieť to najlepšie z Ruska, potom vysokorýchlostný vlak zo sv. Petersburg je ideálny spôsob cestovania.

 

Známa pamiatka na návštevu po železnici: st. Basil's Cathedral Moscow Russia

 

6. Palác Peterhof vo Sv. Petersburg

Ruský Versailles dal postaviť Peter Veľký ako svoje vidiecke panstvo. Na tvojom výlet do paláca Peterhof, navštívite Dolný park, Horná záhrada, Morský kanál, a dva malé paláce – Monplaisir a palác Marli. Petra Veľkého na návšteve Versailles v 70. rokoch 19. storočia a francúzske majstrovské dielo zrealizoval do jednej z najslávnejších pamiatok v Rusku súčasnosti.

Cársky palác je najznámejší pre fontány, Veľké rieky, biblické sochy, a záhrady. Nemci tento nádherný palác zničili počas druhej svetovej vojny, ale úspešne ho zrekonštruovali a stal sa ním UNESCO svetové dedičstvo site.

Ako sa dostať do Peterhofu?

Palác Peterhof je jednou z hlavných pamiatok, ktoré môžete navštíviť v St.. Petersburg. Do Peterhofu môžete cestovať vlakom zo stanice Baltiskiy do stanice Noviy Peterhof.

 

Zlatý medzník, Palác Peterhof vo Sv. Petersburg

 

7. Najznámejšie pamiatky, ktoré treba navštíviť po železnici: Koloseum v Ríme

Koloseum je jedným zo siedmich divov moderného sveta, teda, najlepšie je navštíviť Koloseum so sprievodcom. Inak, na celú bohatú históriu o túto skvelú stavbu sa pre vás stratí. Flaviánski cisári postavili toto majstrovské dielo ako amfiteáter, s myšlienkou ochrany davov pred dažďom a vetrom, na mysli.

Dnes môžete navštíviť všetky úrovne Kolosea, alebo ho obdivujte z mnohých reštaurácií a kaviarní v okolí. Navyše, najväčšie koloseum, aké kedy bolo postavené, sa dnes používa ako a miesto koncertov živej hudby. Tu, uvidíte najväčšie mená v hudobnom svete, ako napríklad Elton John.

Ako sa dostať do Kolosea?

Do Kolosea sa môžete dostať z oboch letísk v Ríme, vlakom. Z každej odchádzajú vlaky 15 minút na stanicu Tiburtina, a potom metrom priamo na túto taliansku ikonu. samozrejme, do Kolosea sa dá dostať z historického centra Ríma veľmi ľahko.

Z Milána do Ríma vlakom

Z Florencie do Ríma vlakom

Pisa do Ríma s vlakom

Neapol do Ríma s vlakom

 

Známa medzník zhora: Koloseum v Ríme

 

8. Najznámejšie pamiatky, ktoré treba navštíviť po železnici: Westminsterský palác v Londýne

Najznámejšou dominantou Anglicka je Westminsterský palác a veža Big Ben. Budovy parlamentu. Victoria Tower a najslávnejšia veža na svete, Elizabeth Tower, tvoria najslávnejší orientačný bod v Anglicku.

S výhľadom na rieku Temžu, s atrakciou London Eye neďaleko, prostredie okolo Westminsterského paláca je vynikajúce. Pre úžasné panoramatické výhľady, navštívte London Eye po celý rok, pretože vstup do Westminsteru je možný iba v sobotu, v priebehu júla a augusta.

Ako sa dostať do Westminsterského paláca a Big Ben?

Choďte po kruhovej linke na stanice Westminster alebo Trafalgar. Ak prichádzate z londýnskeho predmestia, kdekoľvek vo Veľkej Británii alebo Európe, potom bude najlepším spôsobom cestovania juhozápadná železnica.

Z Amsterdamu do Londýna vlakom

Paríž do Londýna s vlakom

Z Berlína do Londýna vlakom

Z Bruselu do Londýna vlakom

 

Westminsterský palác, London UK

 

9. Zakázané mesto Čína

V srdci Pekingu, nájdete vchod do najväčšieho cisárskeho paláca na svete. Väčší ako Peterhof, Louvre, Kremeľ, a Vatikán, Palác zakázaného mesta má 980 budovy paláca na preskúmanie. Na rozdiel od iných pamiatok na svete, tento je celý vyrobený z dreva. s 25 V paláci v minulosti žili čínski cisári, Zakázané mesto je najväčším múzeom na svete.

Mimoriadny orientačný bod si právom získal meno aj v súčasnosti. Je to spôsobené tým, že 40% paláca je pre návštevníkov stále zakázaný. však, celý komplex stále vidíte z kopca v parku Jingshan. Zakázané mesto nemusí byť jedným z najpestrejšie a najkrajšie paláce v Európe, ale je to najfascinujúcejšie.

Ako sa dostanem do Zakázaného mesta?

Šanghaj do Pekingu je o 5 hodiny vlakom, ale v Pekingu, môžete ísť metrom do Zakázaného mesta.

 

 

10. Najznámejšie pamiatky, ktoré treba navštíviť po železnici: Brandenburská brána Berlín

Brandenburská brána je najdôležitejšou pamätihodnosťou Berlína, keďže je symbolom železnej opony a kedysi rozdelil Berlín. Bránu pôvodne postavil pruský kráľ Frederick William II, v 18. storočí. teda, najlepší spôsob, ako spoznať históriu tejto ikony, krátko a pri stretnutí s ostatnými cestujúcimi, je pešia prehliadka so sprievodcom.

Popoludní a cez víkendy, Pariser Platz sa stáva javiskom mnohých miestnych umelcov a hudobníkov. Môžete tiež byť svedkami toho, ako miestni obyvatelia prechádzajú bránou a len sedia, chatovanie, čakajúc na slnečné lúče, aby videli cez bránu.

Ako sa dostanem k Brandenburskej bráne?

Najvýhodnejšia cesta k Brandenburskej bráne je linkami S-Bahn, systém metra. Choďte ktoroukoľvek linkou, ktorá smeruje na stanicu Brandenburger Tor.

Uzavrieť, lokalita, historický význam, architektúra, a veľkosť mnohých z týchto pamiatok každoročne priťahuje milióny turistov. Ako stojíte pred každým orientačným bodom, v Európe, Rusko, alebo Čína, jednoducho budete ohromení krásou a tvorbou každého jedného webu.

Z Frankfurtu do Berlína vlakom

Lipsko do Berlína s vlakom

Hannover do Berlína s vlakom

Z Hamburgu do Berlína vlakom

 

Brandenburská brána Berlín v zamračený deň

 

tu na Save A Train, radi vám pomôžeme naplánovať jeden z nich 10 najslávnejšie pamiatky na svete po železnici.

 

 

Chcete vložiť na svoj web príspevok „10 najslávnejších pamiatok, ktoré môžete navštíviť po železnici“? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fmost-famous-landmarks-visit-rail%2F - (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)