Čas čítania: 8 minút
(Aktualizované: 21/04/2023)

Anjeli, čerstvý, presklené farebné svetlé okná, je niekoľko prvkov v súbore 12 najfascinujúcejších katedrál v Európe. Každá katedrála je vyššia, väčší, a podmanivejšie ako ostatné, každý obsahuje prvky toho druhého.

 

1. Katedrála Duomo, Milan

Miláno každoročne láka milióny turistov. Milánska katedrála, Milánska katedrála je jediným orientačným bodom, ktorý vás ohromí na prvý pohľad. Trvalo to 600 rokov postaviť najväčšiu katedrálu v Taliansku, elegantný, ladný, a ohromujúce v svetlo ružovom mramore.

Vitráže, gotické prvky, a zlatá socha Madonnina na vrchole sú len niektoré z prvkov, ktoré vás budú fascinovať. Takže, ak naozaj chcete obdivovať fascinujúcu gotickú milánsku katedrálu, potom môžete chodiť po streche. Takže, Milánsky dóm je jedinou katedrálou na svete, kde sa môžete prechádzať po streche.

Z Florencie do Milána vlakom

Florencia do Benátok s vlakom

Z Milána do Florencie vlakom

Benátky do Milána vlakom

 

Duomo Milan Cathedral is a must sightseeing

 

2. Katedrála Sagrada Familia, Barcelona

Odvtedy jediná katedrála stále prebieha 1882, Gaudího katedrála Sagrada Familia, je umelecké dielo. Katedrála Sagrada je kombináciou španielskej neskorej gotiky, Secesia, a architektúra katalánskeho modernizmu. Gaudiho dizajn bol 18 veže, reprezentovať 12 apoštolov, Panna Mária, štyria evanjelisti, a najvyšší Ježiš Kristus.

Navyše, každá z troch fasád má úplne iný exteriér: fasáda vášne, Sláva, a betlehemská fasáda. Takže, s tak veľa čo vidieť a objaviť, dobre si naplánujte cestu do Barcelony, aby ste nevynechali túto úžasnú katedrálu.

 

Sagrada Familia from above picture

 

3. Najfascinujúcejšie katedrály v Európe: Kolnerova katedrála, kolínska

Prestavaný 7 storočia, kolínska katedrála je úchvatným symbolom gotickej architektúry. navyše, Kolínska katedrála je sídlom kolínskeho arcibiskupa a najvyšším jarným kostolom v celej Európe.

zaujímavo, tento nádherný medzník býval počas Francúzskej revolúcie stajňou a stodolou sena. dnes, v histórii katedrály neuvidíte žiadne pozostatky tejto etapy. Interiér je rovnako krásny ako exteriér s vitrážami a pokladmi. Kolner Dom je úchvatný najmä v noci a pri západe slnka.

Berlín do Aachenu s vlakom

Z Frankfurtu do Kolína s vlakom

Drážďany do Kolína s vlakom

Aachen do Kolína s vlakom

 

Kolner Cathedral Cologne at night time

 

4. Bazilika Santa Maria Del Fiore, Florencia

Ružová, svetlo zelená, a fasáda z bieleho mramoru, a mozaikové podlahy vo vnútri, Bazilika Santa Maria vo Florencii je pozoruhodná renesančná katedrála. Okrem toho, Fresky Giorgia Vasariho z neskorého súdu na strope by si nemali nechať ujsť milovníci umenia.

Florentská katedrála je viac ako medzník. Dokonca aj keď nemáte záujem o umenie, táto katedrála vás bude fascinovať a celé hodiny budete obdivovať úžasné umelecké diela. Ak potrebujete nadýchať sa čerstvého vzduchu, potom vylezte na Kupolu Brunelleschi, odkiaľ sa naskytá výhľad na magickú Florenciu.

Vlakom z Rimini do Florencie

Vlakom z Ríma do Florencie

Vlakom z Pisy do Florencie

Vlakom z Benátok do Florencie

 

 

5. Najfascinujúcejšie katedrály v Európe: Charles katedrála, Viedeň

Symbol Viedne, st. Karlova katedrála je ohromujúca svojou bielou fasádou a svetlozelenými kupolami. Navrhnuté v barokovom štýle, st. Karlova katedrála uchvacuje návštevníkov už od r 19th storočí. Katedrála bola navrhnutá na počesť patróna Karola Boromejského, podávač, a minister utrpenia v európskych ranách v 16th storočí.

Avšak, najfascinujúcejšia vlastnosť sv. Bazilika Charlesa je 1250 štvorcových metrov fresiek v kopuli. Na rozdiel od iných európskych katedrál, tu sa môžete vyviesť panoramatickým výťahom a obdivovať fresky zblízka. Takže, uzavrieť, st. Charlesská katedrála vo Viedni nesmie chýbať na vašej prázdniny v meste v Európe.

Salzburg do Viedne s vlakom

Mníchov do Viedne s vlakom

Graz do Viedne s vlakom

Praha do Viedne s vlakom

 

Scenic Charles Cathedral in Vienna

 

6. Katedrála Le Mans, Francúzsko

Zasvätené svätému Julianovi, prvý biskup z Le Mans, Katedrála Le Mans, je nádherná architektonická zmes francúzskeho gotického štýlu a románskej lode. Jednou z fascinujúcich funkcií, ktoré upútajú vašu pozornosť, sú podpery podopierajúce exteriér v nádhernom prevedení. Fasáda katedrály v Le Mans je preto jednou z najkrajších v Európe.

navyše, vitráže a anjeli namalovaní na strope katedrály prispievajú k Le Mans’ úchvatnú architektúru a v tejto 500-ročnej katedrále zanecháte množstvo pokladov, ktoré môžete objaviť.

Dijon do Provence s vlakom

Paríž do Provence s vlakom

Lyon do Provence s vlakom

Marseilles do Provence s vlakom

 

A Rainbow over Le Mans Cathedral

 

7. Najfascinujúcejšie katedrály v Európe: st. Paulova katedrála, Londýn

Je dominantou panorámy Londýna, ale na exteriéri, Katedrála svätého Pavla nepatrí k tým najúchvatnejším pamiatkam. Krása sv. Paulova katedrála sa odhalí, ak si nájdete čas na prechádzku. Potom, pri hre s bielym a čiernym dekorom budete ohromení. navyše, v katedrále sa nachádza viac ako 300 pamätníci tých najlepších v Británii, ako napríklad samotný Wren, ktorý navrhol nádhernú katedrálu.

Avšak, jeden z najfascinujúcejších prvkov v St.. Paul's Cathedral je šepkajúca galéria. Áno, ak šepkáte na jednej strane galérie, steny to prenesú na druhý koniec.

Z Amsterdamu do Londýna vlakom

Paríž do Londýna s vlakom

Z Berlína do Londýna vlakom

Z Bruselu do Londýna vlakom

 

Crowds outside St. Paul's Cathedral, London, UK

 

8. Berlínska katedrála

Napriek tomu, že bol počas 2. svetovej vojny vážne poškodený, Berlínska katedrála je ohromujúca katedrála s fontánou a zelenou trávou vpredu. Berlínska katedrála bola postavená ako súčasť berlínskeho mestského paláca, ale architekt Julius Carl Raschdorff ho transformoval tak, aby odrážal slávu a vznešenosť sv. Paul’s Cathedral v Londýne. Iba v 1993, obnova bola dokončená, po páde veľkého Berlínskeho múru.

Najfascinujúcejšími prvkami v berlínskej katedrále sú fresky, zlaté ozdoby, a sochy. Navyše, organ Saucer so svojou romantickou a srdcervúcou hudbou je posledným a najväčším romantickým organom v Nemecku a oplatí sa mu venovať čas len tak na posedenie. teda, choďte na vyhliadkovú plošinu s výhľadom na Berlín a dokončite prehliadku v jednom z 12 najfascinujúcejších katedrál v Európe.

Z Frankfurtu do Berlína vlakom

Lipsko do Berlína s vlakom

Hannover do Berlína s vlakom

Z Hamburgu do Berlína vlakom

 

Beautiful day in Berlin Cathedral

 

9. Najfascinujúcejšie katedrály v Európe: Svätý Bazilova katedrála, Moskva

Jeden z najfascinujúcejšie miesta na návštevu v Rusku je Katedrála svätého Bazila v Moskve. Túto úžasnú katedrálu si nemôžete nechať ujsť a uvidíte ju z akéhokoľvek miesta na Červenom námestí i mimo neho. Ako pristúpite bližšie, centrálny kostol s ďalšími deviatimi kostolmi okolo neho.

Najfascinujúcejšou črtou je, že tieto chrámy sú prepojené špeciálnymi klenutými chodbami. Ivan Hrozný bol strojcom Katedrály Vasilija Blaženého, a viacfarebné kupoly sú dodnes záhadou. Zatiaľ čo tento typ dizajnu sa objavil v 17. storočí, ale výber farieb nie je známy.

 

The Famous Saint Basil's Cathedral at the heart of Moscow

 

10. Katedrála Notre Dame, Paríž

Chrliče vzrástli a vitráže sú 2 funkcií, ktoré vás budú priťahovať rovnako ako milióny ďalších návštevníkov parížskej katedrály Notre Dame. Nádherné v exteriéri, a krásne vo vnútri, pokladnica katedrály vás zavedie nad najromantickejšie mesto na svete, pre panoramatický výhľad.

Panna Mária stojí na ostrove Ile de la Cite a je zasvätená Panne Márii. Navyše, katedrála bola miestom veľkých udalostí, ako bola korunovácia Napoleona Bonaparta, a blahorečenie Johanky z Arku. teda, vaše oči budú obdivovať krásu architektúry katedrály, a tvoje uši obdivujú príbehy o sláve.

Amsterdam do Paríža s vlakom

Z Londýna do Paríža vlakom

Rotterdam do Paríža s vlakom

Z Bruselu do Paríža vlakom

 

Notre-Dame Cathedral and the Paris Canal

 

11. Najfascinujúcejšie katedrály v Európe: Bazilika svätého Marka, Benátky

Je to jedna z najkrajších baziliiek v Európe, ale sú to tajné pamiatky, ktoré sa nachádzajú v Bazilike svätého Marka, čo z nej robí najfascinujúcejšiu katedrálu v Európe. Podľa legiend, Bazilika svätého Marka bola postavená tak, aby obsahovala pozostatky evanjelistu Marka, jeden zo štyroch apoštolov, po tom, čo obchodníci ukradli z Egypta. Tento príbeh ponúka 13 mozaika storočia, nad ľavými dverami pri vstupe do baziliky.

Okrem toho, V Bazilike svätého Marka sa nachádza cennejší poklad ako korunný klenot kráľovskej rodiny - Pala dOro. Pala je byzantská alter, posiate viac ako 2000 drahokamy. Uzavrieť, ak plánujete navštíviť jeden medzník v Benátkach, Bazilika svätého Marka je tá pravá, pre zvedavých, milovníci krásy a histórie.

Z Milána do Benátok s vlakom

Florencia do Benátok s vlakom

Bologna do Benátok s vlakom

Treviso do Benátok s vlakom

 

Colorful people out Saint Mark's Basilica in Venice Italy

 

12. st. Víta, Praha

Cez rieky, a mosty, na legendárnom Pražskom hrade, očarí vás Katedrála svätého Víta. Trvalo to blízko 6 storočia na dokončenie gotickej katedrály, k najpozoruhodnejším a najvýraznejším pamiatkam Prahy. Doba, ktorá bola potrebná na stavbu katedrály svätého Víta, sa odráža v architektonickej zmesi štýlov.

Katedrála svätého Víta je renesančná, gotický, a barokové prvky: ako veža južnej veže a veľký organ v severnej časti. Okná z farebného skla sú pozoruhodným prvkom každej katedrály a chrámu sv. Vitove okná nepadajú na kráse z iných fascinujúcich katedrál v Európe.

Norimberg do Prahy s vlakom

Mníchov do Prahy vlakom

Z Berlína do Prahy vlakom

Viedeň do Prahy vlakom

 

Prague's Saint Vitus Cathedral

 

WRadi vám pomôžeme naplánovať nezabudnuteľný výlet na tieto miesta 12 vlakom fascinujúce katedrály v Európe, Vstúpte do sveta Uložiť vlak.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „ 12 Najfascinujúcejšie katedrály v Európe “na vaše stránky? Môžete buď nasnímať naše fotografie a napísať text, alebo nám môžete uviesť odkaz na tento blogový príspevok. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fmost-fascinating-cathedrals-europe%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)