Čas čítania: 6 minút
(Aktualizované: 10/09/2021)

Spoznajte miestnych obyvateľov bez toho, aby sa vám davy turistov pozerali cez plece a vtrhli do roztomilej kaviarne, tieto mimosezónne miesta na cesty po celom svete sú najlepšie pre nezabudnuteľnú dovolenku.

 

1. Miesta cestovania mimo sezónu: Írsko V októbri

Ozdobené zlatom, ostrý vzduch, írska prírodná krása Wicklowských hôr, len kúsok od Dublinu a prichádzate do nádhernej svätyne. Tu, každá turistická trasa vás zavedie k úžasným vodopádom, epické pohľady, a modrá obloha alebo údolie Glendalough a stredoveké kláštorné osídlenie zo 6. storočia.

Ďalšou výhodou návštevy Írska mimo sezóny je možnosť vychutnať si pollitrovku Guinness v miestnej krčme, priamo pred otvoreným ohňom.

 

Ireland's Nature in off-season,

 

2. Taliansko v apríli

Ponorenie do Stredomoria, zber hľuzoviek, a nádherné jesenné lístie, Taliansko je v apríli najlepším miestom na cestovanie mimo sezónu. Jar je najlepší čas na návštevu Talianska kvôli teplotám, vlhkosť, ceny, a davy ubúdajú.

Každý chce dovolenkovať na pobreží Amalfi, alebo uprostred viniča v Toskánsku. Avšak, v lete je to drahé a preplnené, vrchol sezóny. Takže, v apríli je mimo sezónu najlepší čas na cestu do Talianska mimo sezónu.

Z Milána do Benátok s vlakom

Florencia do Benátok s vlakom

Bologna do Benátok s vlakom

Treviso do Benátok s vlakom

 

Off-Season coastline promenade location in Italy

 

3. Miesta cestovania mimo sezónu: Údolie Loiry Francúzsko V polovici septembra

Jesenný kvet georgín, čerstvý horský vzduch, jesenné lístie, a v teplých dňoch mierny vietor, nájdete údolie Loiry sezóny ako absolútny sen. Očarujúca francúzska krajina je známa bielymi vínami, a čas zberu začína v polovici septembra.

Takže, najlepší čas na cestu do Loiry je v septembri, koniec hlavnej sezóny. Dostanete sa na festival Garden of Chateau de Chaumont, festival paradajok na zámku Chateau de la Bourdaisiere, a Festivini s jeho veľkolepou slávnosťou v opátstve Fontevraud. Hubárčenie v chladných jaskyniach, alebo turistika, keď teploty klesnú, ale dni sú stále dlhé s dostatkom denného svetla – Údolie Loiry je úžasná mimosezónna destinácia v septembri.

Dijon do Provence s vlakom

Paríž do Provence s vlakom

Lyon do Provence s vlakom

Marseilles do Provence s vlakom

 

Off Season at Loire Valley France In Mid-September

 

4. Najlepšie miesto na mimosezónne cestovanie v Nemecku: Mníchov V septembri až októbri

Napriek zavádzajúcim názvom, veľký festival piva sa začína v septembri. Oktoberfest je úžasný dôvod, prečo cestovať do Nemecka, a do svojho mesta pôvodu, Mníchov. Počas tejto doby, nájdete mesto v rozruchu a Mníchov má skvelé vibrácie.

Aj keď to znamená, že budete s najväčšou pravdepodobnosťou obklopení turistami, aj keď nie je hlavná sezóna. V septembri sa ešte oplatí cestovať mimo sezóny do Mníchova, jednoducho za to, že zažijete kúzlo Oktoberfestu.

Dusseldorf do Mníchova vlakom

Drážďany do Mníchova vlakom

Norimberg do Mníchova s ​​vlakom

Bonn do Mníchova s ​​vlakom

 

 

5. Poloha mimo sezóny v Číne: Šanghaj v novembri

S počtom obyvateľov 26 miliónov ľudí, v Šanghaji sa vždy ocitnete v dave. Avšak, cestovanie mimo sezónu do Šanghaja znamená, že turisti sa vrátili domov zo svojich Letná dovolenka, takže sa budete miešať s miestnymi.

navyše, počasie v Šanghaji býva teplé a vlhkosť prudko stúpa, o dôvod viac cestovať mimo sezónu a obdivovať panorámy Šanghaja v novembri. Október-november je v Šanghaji obdobím, kedy je vlhkosť, ubytovanie, a davy padajú. Vďaka tomu budete mať zo vzrušujúceho a ohromujúceho mesta oveľa väčší úžitok.

 

Skyscrapers skyline in Shanghai

 

6. Mimosezónne miesta na cesty po celom svete: Andalúzia Španielsko V septembri

S fiestou a festivalom takmer každý deň, krásny a očarujúci región Andalúzie je snom v septembri. Od festivalu zberu vína po morské plody a opaľovanie na pláži - koniec septembra je najlepší čas na návštevu Andalúzie.

Kým august až začiatok septembra je stále veľmi teplý, na konci septembra môžete mať šancu dažďa, alebo slnečné pláže-perfektné dni, ale nie do takej miery, že by ste nemohli dýchať ani sa prechádzať po nádherných andalúzskych mestách. fajčenie horúcich dní. teda, Andalúzia je perfektnou mimosezónnou destináciou v Španielsku na konci septembra.

 

Andalucia View in Mid-September

 

7. Algarve Portugalsko V polovici septembra

Algarve je úžasný po celý rok, takže nie je zlý čas na návštevu. Kúpanie a relaxácia na nádherných plážach v Portugalsku, a majte atlantické pobrežie a zátoky úplne pre seba, polovica septembra je ideálnym časom na návštevu Algarve.

Zatiaľ čo leto je najteplejšie, je tiež najľudnatejší, a v zime, stretnete množstvo surferov v okolí jedného z najlepších miest pre surferov na svete. teda, Algarve je ideálna mimosezónna destinácia v polovici septembra. Máte jedinečnú šancu vychutnať si veľkolepé zátoky, útesy, a rybárske dediny pozdĺž pobrežia.

 

Algarve Stones Portugal In Mid-September

 

8. Mimosezónna cesta do Viedne v septembri

Pouličné viedenské jedlo, víno, gin, alebo akýkoľvek kokteil podľa vášho výberu sú úžasnými dôvodmi na to, aby ste v septembri cestovali do Viedne. Kým leto je takmer preč, a s ním davy turistov, ale Viedenčania sú späť v meste a veľké festivaly tiež.

teda, Viedeň je jednou z top 10 mimosezónne cestovanie po Európe. Môžete si vybrať medzi prechádzkou po viniciach a oslavou na jednom z mnohých veľtrhov a festivaly vo Viedni iba v septembri a len pre miestnych. Neexistuje lepší spôsob, ako si vychutnať rakúsku kuchyňu, kultúra, a krásy Viedne, než tým, že sa zmiešate s miestnymi.

Salzburg do Viedne s vlakom

Mníchov do Viedne s vlakom

Graz do Viedne s vlakom

Praha do Viedne s vlakom

 

A fountain in Vienna at fall

 

9. švajčiarske Alpy

Tesne predtým, ako sa scenéria zmení na jesenné farby a štíty si oblečú snehobiele oblečenie, a švajčiarske Alpy je magické mimo sezónu. Hneď potom, ako sa väčšina turistov vráti domov, švajčiarske Alpy obnovia svoje pokojné kúzlo, urobiť priestor pre vonkajšie aktivity a pikniky.

teda, švajčiarske Alpy sú v septembri úžasné miesto na cestovanie mimo sezóny. Počasie je teplé, jasná modrá obloha a mohli ste si užívať turistiku, jazda na bicykli, relaxáciu a objavovanie krásnych výhľadov. Takže, na jeden z nich môžete dokonca aj vyliezť najmalebnejšie hory v Európe Jungfrau.

Z Zürichu do Wengenu s vlakom

Ženeva do Wengen s vlakom

Bern do Wengenu s vlakom

Bazilej do Wengenu s vlakom

 

A Hiking Trail On Swiss Alps

10. Mimosezónne miesta na cesty po celom svete: Paríž V decembri

Prechádzka po Champs-Alyeese, alebo cez záhradu Tuileries do Louvru bez davov turistov je v Paríži mimoriadny zážitok. Parížska mimosezóna je ešte romantickejšia, keď sa môžete prechádzať najturistickejším mestom na svete, bez turistov na každom rohu. Kým leto ponúka najlepšie počasie a slnečné dni, December je rozhodne najlepší na dovolenku v Paríži.

Cestovanie do Paríža mimo sezónu v decembri je prísľubom úžasných výhľadov. Navyše, mohli ste si užiť veľa Vianočné trhy.

Amsterdam do Paríža s vlakom

Z Londýna do Paríža vlakom

Rotterdam do Paríža s vlakom

Z Bruselu do Paríža vlakom

 

Off Season Paris cold streets in December

 

tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme naplánovať mimosezónny výlet do týchto snových miest po celom svete.

 

 

Chcete na svoj web vložiť náš blogový príspevok „10 mimosezónnych miest na cestovanie po celom svete“? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Foff-season-travel-locations%2F– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)