Čas čítania: 7 minút
(Aktualizované: 25/02/2022)

Do divočiny, alebo až k najväčšiemu koralovému útesu na svete, pod polárnou žiarou, toto sú tí 10 destinácie raz za život. Takže, ak hľadáte nezabudnuteľné dobrodružstvo v Keni, alebo kdekoľvek medzi Mongolskom a Moskvou, potom by ste sa mali pozrieť na tieto miesta.

 

1. Národná rezervácia Maasai Mara, Keňa

Jedno z posledných divokých a epických miest na svete, Národná rezervácia Masai Mara je destináciou raz za život. Nedotknuté civilizáciou, Masai Mara je skvelá destinácia pre safari. navyše, a prírodná rezervácia je domovom najväčšej migrácie na svete, zanechá stopu na každom návštevníkovi. Takže, svedkami veľkej migrácie; divé mačky, zebry, a mnoho ďalších divých zvierat len ​​pár metrov od nich v ich prirodzenom nádhernom prostredí je zážitkom, ktorý mení život.

Takže, ak chcete ísť za dobrodružstvom, ktoré vám zmení život, v jednej z najúchvatnejších prírodných rezervácií na svete, môžete si vybrať medzi cestovaním po oblohe v teplovzdušnom balóne alebo 4x4. Avšak, Dovolenku na safari by ste si mali naplánovať medzi júlom a septembrom, aby ste boli svedkami najúžasnejších stád divých šeliem ovládajúcich cesty a krajiny Kene, počas migrácie.

Frankfurt do Berlin Vlaky

Leipzig do Berlína Vlaky

Hanover do Berlína Vlaky

Hamburg do Berlína Vlaky

 

Maasai Mara National Reserve, Kenya

 

2. Destinácie Once In A Lifetime: Macchu Picchu

Skryté v horách Ánd, opustené, no zabudnuté mesto Machu Picchu. Nádherné pamiatky ríše Inkov sú silné aj počas storočí divokej klímy, pripravený podeliť sa o tajomstvá Peruánskej ríše s tisíckami návštevníkov, ktorí každý deň prichádzajú, pešo, autobus, a trénovať.

Pri návšteve Machu Picchu, budete zmätení veľkosťou a polohou starobylého mesta. Ako bolo toto veľké mesto postavené a zachované uprostred ničoho v Peru, zostáva záhadou. Avšak, najväčšou záhadou je dôvod, prečo obyvatelia opustili Machu Picchu. Takže, ste srdečne vítaní, aby ste sa zapojili do mnohých prehliadok so sprievodcom v areáli a pokúsili sa objavovať. navyše, budete mať pohľad do jednej z najfascinujúcejších kultúr a miest na svete. teda, určite si čo najskôr zarezervujte svoj výlet na Machu Picchu, ktorý sa vám raz za život stane 2022.

Miláno Rím Vlaky

Florence k Rímu Vlaky

Benátky do Ríma Vlaky

Naples do Ríma Vlaky

 

Once In A Lifetime Destinations: Machu Picchu

 

3. Transmongolský vlak z Moskvy do Mongolska

Dve z najneuveriteľnejších destinácií na svete sú Sibír a Mongolsko. Vďaka modernej železničnej doprave, dnes sa dá cestovať do oboch na jeden výlet, cez transmongolský vlak. Odlet z Moskvy, cez sv. Petrohrad a jazero Bajkal, Púšť Gobi, a prílete do Pekingu, Transmongolčina je úžasná cesta.

Nielenže budete mať úžasný výhľad z okna vo vlaku, ale budete mať vzácnu šancu prejsť 6 časové pásma. Zatiaľ čo toto je jeden z najdlhšie vlaky na svete, transmongolský výlet vlakom sa oplatí absolvovať. Takže, ak hľadáte dobrodružstvo, ktoré vám zmení život, potom by ste mali začať plánovať svoj výlet do tejto destinácie, ktorá sa vám stane raz za život, na budúce leto.

Amsterdam je Parížskej Vlaky

Londýna do Paríža Vlaky

Rotterdam je Parížskej Vlaky

V Bruselu do Paríža Vlaky

 

 

4. Destinácie Once In A Lifetime: Tromso, Nórsko

Stretnutie s Aurorou je zážitok, ktorý zmení život a najlepšie miesto pre toto epické stretnutie je v meste Tromso. V srdci zóny polárnej žiary, v nórskej Arktíde, môžete vidieť najúžasnejšiu show polárnych svetiel na svete. Špirály, lúče, závesy, a záblesky prirodzeného svetla sú prejavmi polárnych svetiel, viditeľné iba vo vysokých nadmorských výškach, ako arktické a antarktické oblasti.

proste 5.5 hodiny z Londýna vlakom, táto jedinečná destinácia je veľmi ľahko dostupná. Jeho úžasná centrálna poloha, skvelé krčmy, a reštaurácie priťahujú cestovateľov z celého sveta. Najlepší čas na realizáciu vášho sna v realitu je december až marec, aby ste mali najlepší výhľad na polárnu žiaru v Nórsku.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Paríža do Londýna Vlaky

Berlín do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

Once In A Lifetime Destination: Tromso, Norway

 

5. Bali, Indonézia

Tropické, zelená, pokojný, Bali je raj na zemi a jeden z top 5 destinácie raz za život. Domov starovekých chrámov, Balijská kultúra, ohromujúci ekologická dovolenka prenájmy, a ubytovanie, s úchvatnými výhľadmi, Bali je nezabudnuteľná cestovateľská destinácia.

teda, cestujúci na Bali zažijú tie najkúzelnejšie výhľady a atmosféru na svete, nehovoriac o krajinách, ktoré nechávajú človeka bez slova a v úžase pred nádhernou prírodou. Navyše, svieže zelené údolia, a veľkolepé vodopády, vytvorte obrázok ako z pohľadnice a miesto, kam chcú všetci ísť, aspoň raz za život.

Mníchov do Hallstatt Vlaky

Innsbruck Hallstatt Vlaky

Passau na Hallstatt Vlaky

Rosenheim sa Hallstatt Vlaky

 

Bali, Indonesia

 

6. Destinácie Once In A Lifetime: Veľký bariérový útes, Austrália

Preťahovanie sa 900 ostrovy a viac ako 2000 km, Veľký bariérový útes v Austrálii je vysnívaným cieľom každého potápača a nadšenca šnorchlovania. Neuveriteľný koralový útes je v Queenslande, kde môžete vidieť 1500 druhy rýb, úžasná fauna, a nádherné koraly.

Veľký bariérový útes je podmorská krajina zázrakov. Takže, ak budeš mať šťastie, stále ste mohli vidieť nejaké prehistorické tvory plávať hneď vedľa vás. teda, Zbaľ si svoje tašky, výstroj na šnorchlovanie alebo potápanie, na výlet k Veľkej koralovej bariére v Austrálii, ktorý sa raz za život vydá.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paríž Amsterdam vlaky

 

Once In A Lifetime Destinations: Great Barrier Reef, Australia

 

7. Kappadokia, Turecko

Jazda na teplovzdušnom balóne nad Kappadóciou v Turecku je ohromujúcim dobrodružstvom. navyše, keď ste vo vzduchu, uvidíte ďalšie farebné teplovzdušné balóny a sopečnú krajinu Kappadokie. Avšak, ak sa bojíš výšok, potom sledujte teplovzdušné balóny z hotelovej izby alebo vonkajšej kaviarne, bude nezabudnuteľným zážitkom.

Okrem adrenalínu z pobytu v oblakoch, uvidíte majestátnosť jedinečnej krajiny Kappadokie. napríklad, údolie Monks je plné skalných útvarov v tvare komína, ktoré sa týčia po celej krajine. navyše, domy a kostoly z doby bronzovej vytesané do hôr, sú pozoruhodné miesta na návštevu v Kappadokii. Aby som to zhrnul, Kapadócia je domovom miest, ktoré nikde inde na svete neuvidíte.

Rimini do Verona Vlaky

Rím Verona Vlaky

Florence na Verona vlakov

Venice do Verona Vlaky

 

Hot Air Balloons In Cappadocia, Turkey

 

8. Destinácie Once In A Lifetime: švajčiarske Alpy

švajčiarske Alpy sú nezabudnuteľnou destináciou v každom ročnom období, ale v zime sú obzvlášť krásne. Na jar a v lete si môžete užiť turistiku a športy v prírode, v zime by ste mali vyskúšať výlety na snežniciach. Áno, beh na snežniciach je jedinečný zimný šport, a so správnou obuvou, môžete viac preskúmať alpskú krajinu.

Jedinečný zimný šport sa začal okolo 6,000 rokmi a stala sa veľmi populárnou v zasnežených švajčiarskych Alpách. Od Chamonix a Mont Blancu po Ecrins národný park, Počas výletov na snežniciach si môžete vychutnať najkrajšie výhľady na hory. Ak chcete súčet veci do poriadku, Švajčiarske Alpy sú známe ako bucket-list destinácia, ale výlety na snežniciach z toho urobili jeden z 10 destinácie raz za život.

Interlaken do Zürich Vlaky

Lucerne Zurich Vlaky

Bern Zürich Vlaky

Geneva do Zürich Vlaky

 

9. Patagónia, Argentína

Ľadovce, malebné horské štíty, lesy, nedotknuté lagúny, Patagónia v Argentíne je turistickým rajom. Ďalej, plné chodníkov a nádherných výhľadov, národný ľadovcový park v Patagónii je destináciou v Severnej Amerike, ktorá sa raz za život stane.

Okrem tohoto klasické turistické chodníky, veľmi dobrodružní cestovatelia sa môžu vydať na túru po ľadovci Rio Negro, napríklad. Inými slovami, môžete sa ocitnúť pri šplhaní hore zamrznutým, zasnežená hora pre adrenalín a jedinečný zážitok. Toto je len jedna z mimoriadnych vecí, ktoré môžete robiť v úžasnej Patagónii.

Salzburg Viedeň Vlaky

Mníchov do Viedne Vlaky

Graz do Viedne Vlaky

Prahy do Viedne Vlaky

 

Hiking in Patagonia, Argentina

 

10. Destinácie Once In A Lifetime: Japonsko

Niekedy od polovice marca do apríla Japonsko kvitne krásnymi ružovými a bielymi čerešňovými kvetmi. Kvet sakury farbí Kjóto, Tokio, a ďalšie mestá v magickej atmosfére a šťastí. Nepopierateľne očarujúce, počas kvitnutia sakury, Japonsko upadá do ospalosti, zvláštny pokoj pokrýva rýchly život v Japonsku. Táto jedinečná atmosféra láka milióny návštevníkov, ktorí cestujú do Japonska na jarné prázdniny.

teda, ak budete mať niekedy možnosť cestovať ďaleko za magickým časom, potom je jar v Japonsku ideálny čas na návštevu. Popri skúšaní miestna kuchyňa, návšteva zlatých chrámov, a ohromujúce tokijské mrakodrapy, mať piknik pod stromami sakury je zážitok, ktorý sa vám raz za život podarí.

Miláno Turín Vlaky

Lake Como do Turín Vlaky

Janov do Turín Vlaky

Parma do Turín Vlaky

 

Cherry Blossom In Japan

 

My v Uložiť vlak vám radi pomôžu pri plánovaní cesty do nich 10 Destinácie Once In A Lifetime po celom svete.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „10 destinácií raz za život“ na svoju stránku?? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fonce-lifetime-destinations%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)