Čas čítania: 5 minút
(Aktualizované: 06/08/2021)

Pokiaľ sa jedná o pomalšie tempo života hľadáte, potom ste na správnom mieste. obrázok; pole levanduľa, slnečnice, a olivovníky ... Nedeľný obed v tieni platanov na námestí, kaviareň creme v kaviarni v spojení s prechádzku lesom duba a gaštanov ako digestív. To je Provence – čo vidieť a ako sa tam dostať.

Ide o oblasť obrovských kontrastov a spojov. Provence skrýva svoju zložitosť pod rúškom jednoduchých pôžitky. To je doma k červenej farby Esterel hory, chuť tapenády, vôňa rozmarínu, kadencia provensálskeho prízvuku, a majstrovský, vietor, ktorý fúka dole z Álp. ako taký, aktivity sú obrovská, tiež! pomôžeme vám!

 

Fields of lavender

 

Provence - čo vidieť: umenie

Od 1. marca, 2019 do 5. januára, 2020, Carrieres de Lumieres, bývalý kameňolom otočil pohlcujúci múzeum umenia v Les Baux-de-Provence, hostí výstavu venovanú Vincent van Gogh majstrovských.

Van Gogh vzťah s Provence bolo o fúz. Maliar strávil posledných pár rokov svojho života v tomto francúzskom regióne, namáčanie v nádhernej svetlo a scenérie. Presťahoval sa z Paríža do Arles v 1888, zatiaľ čo on veril, že “celá budúcnosť nové techniky možno nájsť v Midi” a bol prijatý do psychiatrickej liečebne v Saint-Remy-de-Provence keď jeho zdravie sa zhoršovalo. Obe tieto miesta inšpiroval niektoré z jeho najslávnejších obrazov a upevnil si jeho jedinečný štýl. Vzhľadom k popularite výstavy, doporučujeme rezervovať vopred na Carrieres de stránkach Lumieres.

Dijon do Provence Vlaky

Paris Provence Vlaky

Lyon do Provence Vlaky

Marseille Provence Vlaky

 

Provence - čo vidieť: Ikona modernej Marseille

The icon of modern Marseille, Provence, France

 

Tento úžasný múzeum skúma histórie, kultúra, a civilizácie stredomorskej oblasti prostredníctvom antropologických exponátov, rotujúce umenie výstavy, a filmu. Kolekcia sedí v tučne, moderná budova navrhnutý alžírsky-rodený, Marseilles vyštudoval architekta Rudyho Ricciottiho a Rolanda Carta. To je spojené s lávkou závraty vyvolávajúce až do 13. storočia Fort St. John, z ktorých sú úžasný výhľad zo Starého prístavu a okolitým morom.

Lyon do Toulouse Vlaky

Paríža do Toulouse Vlaky

Som rád, že Toulouse Vlaky

Bordeaux Toulouse Vlaky

 

Provence - čo vidieť: Castellane

Castellane, Provence

 

Toto je očarujúce mesto na okraji Verdon Gorge. Castellane, Provence je krásne mestečko na brehu rieky Verdon sa zastávkou na ceste Napoleon (route Napoleon) obklopený krásnou, divoké hory. Dominuje slávnej skaly, na ktorom Notre-Dame du Roc kaplnka stojany, provensálska staré mesto je labyrint malebných úzkymi uličkami, opevnené pozostatky, ako je Tour Pentagonale (päťboký veže) a brána Clock (hodiny gateway), a krásne námestie Marcel Sauvaire námestie - srdce Castellaneovej akcie.

34 rue Nationale

34 Rue Nationale je dom, kde Napoleon zastavil na obed na 3 marec 1815 po návrate z ostrova Elba. prístupná verejnosti, to je dnes Blízky Verdon Múzeum ľudové umenie a tradície.

Notre-Dame du Roc kaplnka

Chôdza fanúšikov nesmie chýbať po cestičke, ktorá vedie hore na Notre-Dame du Roc kaplnka zozadu cirkev v okolí 30 minút. Pohľad z vrcholu nad okolitou vidiek je ohromujúci!

Montpellier Marseille Vlaky

Som rád, že Marseille Vlaky

Paríža do Marseille Vlaky

Toulouse do Marseille Vlak

 

Provence - čo vidieť: pápeži’ Avignonský palác

Popes' Palace of Avignon, Provence, France

 

uvedená ako Svetové dedičstvo UNESCO, palác je jedným z 10 najnavštevovanejšie pamiatky vo Francúzsku. Začína to byť 650,000 návštevníkov ročne. skutočný symbol vplyv západného kresťanstva v 14. storočí. Táto 15000K dielo pomníka je najväčší stredoveká pevnosť a najväčší gotický palác Európy.

Benedikta XII, kto staval starý palác na východ a na sever. A jeho nástupca Klement VI. Postavil Nový palác na juhu a západe. vo veži 11 príbehy rezortov archívu. jej výška 52 metre činí závraty. Pozerať sa na neho z terasy Utopia Manutention kino, a uvidíte, čo máme na mysli!

Palác organizuje kultúrne podujatia, téma zájazdy, výstavy, a koncerty po celý rok. To tiež ubytuje v jeho múroch Musée de l'diela. In letné, veľká umelecká výstava nadväzuje na Veľkú kaplnky, zatiaľ čo na hlavnom nádvorí sa stane divadlo pod holým nebom sa ukazuje od Avignon, Provence divadlo festival vytvoril Jean Vilar v 1947.

Lyon do Avignon Ceny vlakov

Paríž Avignon Vlaky

Som rád, že Avignon Vlaky

Marseilles Avignon Vlaky

 

Provence - čo vidieť: Avignon, oranžový, Chateauneuf pápež

Avignon, Orange, Chateauneuf-du-Pape trip

 

hlboký ponoriť do francúzskom vidieku objavovať rímskej dedičstvo medzi zvlnené vinice. Marvel na Víťazný oblúk a rímsky amfiteáter. cestovať von úrodné vinice Chateauneuf-du-Pape, Provence, a vzorka miestne vína počas ochutnávku. Obdivovať zoznamu svetového dedičstva UNESCO Pont du Gard - rímsky akvadukt. Navštívte stredoveké mesto Les Baux-de-Provence. Posadený vysoko vo Alpines hory, a objavovať provensálske dediny Gordes a Roussillon.

 

 

Ako sa tam dostať?

Vlakom, samozrejme! Železničná cestovania do Provence je poskytovaná hlavnej trati vlaky, vrátane vysokorýchlostné TGV, južne od Paríža, cez Lyon, Avignon, Aix en Provence, a Marseille, potom pozdĺž pobrežia Stredozemného mora (nie je vysoká rýchlosť) do Pekný, Francúzsko. Vstupenky môžete získať do niekoľkých minút od Uložiť vlak

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok na svoju stránku?, môžete buď vziať svoje fotografie a text a len nám úver s odkazom na tomto blogu, alebo kliknete tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fprovence-see-get-there%2F%3Flang%3Dsk– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)