Čas čítania: 7 minút
(Aktualizované: 27/05/2022)

Rozsiahle krajiny Európy sú pôvodom mnohých legiend a rozprávok, ohromujúci krajiny, a dediny, ktoré uchovávajú starodávne tajomstvá. V blízkosti centrálnych kozmopolitných miest alebo zastrčených za vápencovými horami, počet malebných a fascinujúcich dedín v Európe je nekonečný. Ešte, existujú 10 malebné dediny v Európe, ktorých krása a mágia prekonávajú všetky ostatné.

  • Železničná doprava je najšetrnejší k životnému prostrediu spôsob, ako cestovať. Tento článok bol napísaný vzdelávať o cestovaní vlakom a bol vyrobený ušetriť Train, Na Najlacnejšie lístky na vlak na svete.

 

1. Pozrite sa, Švajčiarsko

Najkrajšia dedina vo Švajčiarsku, Guarda je malá dedinka, Nachádza sa medzi zelenými lúkami. Nad dolnou časťou doliny Engadin, alebo ako to hovoria miestni obyvatelia, Engiadina vládne epickým švajčiarskym názorom. Je postavený na slnečnej terase, 300 metrov nad údolím, strážiť všetko prichádzajúce a prichádzajúce, ako aj starodávne tradície, ako naháňať zimu.

Biele domy sú zdobené tradičnými maľbami a starodávne nápisy nazývané sgraffiti. rétorománčina, miestny jazyk, prežila a hovorí sa ňou dodnes.

Mesta Bazilej do Chur vlakom

Bern do Chur vlakom

Turín do Tirano vlakom

Bergamo do Tirano vlakom

 

Guarda, Switzerland Scenic Village

 

2. Malebné dediny v Európe: Cochem, Nemecko

Dedina, ktorá spí na brehu rieky Mosely. Hrázdené domy a malebné chaty pozdĺž úzkych uličiek. Krásne na jeseň, keď zelené lúky a stromy nosia svoje zlaté odevy, pridať do kúzla a scénické prostredie krásnej Cochem.

Obklopený vinicami a kopce, Obec Cochem je perfektná pre pohľadnice. Najlepší spôsob, ako spoznať dedinu a zachytiť všetky malebné výhľady na dedinu, je na bicykli.

Vlakom z Frankfurtu do Cochemu

Bonn do Cochemu vlakom

Vlak z Kolína do Cochemu

Stuttgart do Cochemu vlakom

 

Scenic Villages in Germany Europe

 

3. Dinant, Belgicko

Medzi strmými útesmi, na brehu rieky Meuse, sa nachádza v krásnej dedinke Dinant v Valónskom regióne. Hmlisté počasie, zimné, alebo na jar, Táto malá dedinka vyzerá úplne úžasne za každého počasia a počas dňa. Nádherný výhľad z útesu na vrchole útesu.

Kupola Collegiale Notre-Dame De Dinant je výraznou dominantou na pozadí čiernych vápencových hôr.. Farebné domčeky a lode vpredu, dokončite veľkolepý výhľad.

Ak máte viac času, navštívte neďaleký hrad Crevecoeur, Záhrady Annevoie, a Chateau de Veves pre ďalšie pohľady podobné pohľadnici.

Brusel do Dinant vlakom

Antverpy do Dinant vlakom

Z Gentu do Dinant vlakom

Liege do Dinant vlakom

 

Dinant, Belgium Scenic Village

 

4. Malebné dediny v Európe: Norcia, Taliansko

Za obrannými múrmi, uprostred zelených kopcov, vo východnom Umbrii, objavíte malebnú dedinu Norcia. Táto malá stredoveká dedina je malebná a vyzerá úplne úžasne na jar, keď okolie kvitne farebnými odtieňmi.

kostoly, Talianske paláce, pridať k očarujúcim výhľadom na Norciu. Tiež, rieka Nera je ďalším miestom k objavovaniu a vychutnajte si úchvatný výhľad krásneho regiónu Umbria v Taliansku. Na ceste sa určite pozrite na slávne hľuzovky, a ochutnajte miestnu kuchyňu špagiet alebo fritát s hľuzovkami. Je to jednoducho božské!

Miláno do Rím vlakom

Florencia do Rím vlakom

Pisa do Rím vlakom

Neapol do Rím vlakom

 

Kissing couple in Norcia, Italy

 

5. vyhladiť, Holandsko

Ak cestujete do Holandska, aby ste zachytili epické tulipánové polia, potom navštívte malebnú Lisse. Táto roztomilá dedina je spravodlivá 45 minút od Amsterdamu.

Lisse je možno jednou z najmenších dedín v Holandsku, ale je to doma 7 miliónov kvetinových cibúľ vysadených každý rok v záhradách Keukenhof. Od konca marca do polovice mája, tieto žiarovky rozkvitajú do krásnych a farebných tulipánov. teda, Liss je na jar nepochybne najkrajšia a ste na nezabudnuteľných záberoch a výhľadoch.

Brémy do Amsterdam vlakom

Hannover do Amsterdam vlakom

Bielefeld do Amsterdam vlakom

Hamburg do Amsterdam vlakom

 

 

6. Malebné dediny v Európe: st. Gilgen, Rakúsko

Každý pozná magické Hallstatt, ale Rakúsko je domovom mnohých krásnych dedín a miest. Jedna z najkrajších dedín v Európe sa nachádza v Rakúsku. st. Obec Gilgen bola kedysi domovom rodiny Mozartovcov, a dedina leží na brehu jazera Wolfgang.

Dedinu môžete preskúmať pešo alebo pešo bicykel, alebo lanovkou. Ak nemáte strach z výšok, potom sa názory, ktoré sa otvárajú z lanovky, doslova oddýchnu. Scénické výhľady na dedinu boli určite inšpiráciou od viedenských umelcov.

Mníchov do Salzburg vlakom

Viedeň do Salzburg vlakom

Graz do Salzburg vlakom

Linec do Salzburg vlakom

 

St. Gilgen, Austria Gorgeous Scenic Village in Europe

 

7. st. géniovia, Francúzsko

Domov francúzskych lahôdok Foie Gras a hľuzoviek, malá dedinka sv. Genius je 2 hodín z Bordeaux. To zaručuje nádherné vinice v okolí, kde si môžete vychutnať pohárik kvalitného vína, keď obdivujete malebnú dedinu a krajinu.

st. Obec Genies má našu 10 malebné dediny v Európe vďaka strmým strešným kamenným domom. Navyše, kostol z 12. storočia a hrad z 13. storočia sa nachádzajú priamo v centre obce. Cez dedinu a jej čierno sfarbené kamenné domy sa dostanete cez kľukatú cestu k najpôsobivejším vyhliadkam a miestam.

st. Genies zachytáva rozprávkovú atmosféru, s ktorou je Francúzsko požehnané. Krajina by sa vám mohla páčiť výlet vlakom naprieč Francúzskom.

Nantes do Bordeaux vlakom

Paríž do Bordeaux vlakom

Lyon do Bordeaux vlakom

Marseilles do Bordeaux vlakom

 

Scenic Villages in Europe and St. Genies

 

8. Malebné dediny v Európe: Bibury, Anglicko

Kamenné chaty so strmými strechami so zelenými lúkami okolo sú Bibury jednou z najkrajších dedín v Európe.. Nezabudnite ísť po Arlingtonskom rade, najkrajší pruh a najkrajšie snímky.

Prechádzka vás zavedie priamo do života v 17. storočí v Bibury. Najkrajšia dedina v Anglicku leží na brehu rieky Coln. To bolo kedysi najlepšie miesto na zavesenie vlny z tkalcovských chát. Bibury pozemky sú ideálne pre popoludňajší piknik alebo skorá ranná prechádzka, kým davy turistov prerušia ich pokojnú a ospalú atmosféru.

Amsterdam do Londýn vlakom

Paríž do Londýna vlakom

Berlín do Londýna vlakom

Brusel do Londýn vlakom

 

Bibury, England houses

 

9. Lindau v Nemecku

Obec Lindau sa nachádza na hranici Rakúska s Nemeckom, v Bavorsku v Nemecku. Je to jeden z najkrajších regiónov a jesenná dovolenka v Európe. Na brehu Bodamského jazera, tiež známy ako Bodensee, táto dedina je vlastne polostrov, s mostom spájajúcim pevninu a ostrov.

Niektoré z malebných výhľadov na dedinu sú ulica Maximilianstrasse, 13. storočia starý maják, a samozrejme Staré Mesto, Altstadt.

Lindau je skrytý drahokam v Nemecku a dedine, ktorá rozhodne stojí za vašu návštevu pri vašej ďalšej ceste. Existujú vlaky Eurocity z Mníchova, Zurich, a Stuttgart.

Berlín do Lindau vlakom

Mníchov do Lindau vlakom

Stuttgart do Lindau vlakom

Zurich do Lindau vlakom

 

Lindau In Germany Lake view

 

10. Malebné dediny v Európe: cesky Krumlov, Česká republika

svetové dedičstvo UNESCO, Obec Český Krumlov v Čechách je zmesou renesancie, gotický, a baroková architektúra. Pretína Vltavu, Český Krumlov je jednou z najkrajších riek v Európe. Obraz domov na brehoch s krásnou prírodou v pozadí je určite jedným z najúžasnejších výhľadov v Európe. Preto je náš Český Krumlov 10 scénické dediny v Európe.

Odporúčame výstup na hrad Český Krumlov pre nezabudnuteľnú panorámu Českého Krumlova, rieka Vltava, a nádherná príroda v okolí Čiech.

Norimberg do Praha vlakom

Mníchov do Praha vlakom

Berlín do Prahy vlakom

Vlakom z Viedne do Prahy

 

Scenic Villages in Europe

 

Malebné dediny v Európe

Niektoré z najmalebnejších dedín v Európe sú skryté pred masami turistov vo veľkých horách. Tieto skryté drahokamy môžu vyzerať mimo dosahu, ale s dnešnou technológiou, sú bližšie ako kedykoľvek predtým. Môžete každú dedinu verejná doprava, na krátkej ceste vlakom po celej Európe. Za pár hodín by ste sa mohli túlať, obdivovať a lámať obrázky týchto skrytých kultúr a názorov.

 

tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme nájsť najlacnejšie cestovné lístky do ktorejkoľvek z týchto malebných dedín v Európe.

 

 

Myslíte si? chcete vložiť náš blogový príspevok „10 Malebné dediny v Európe“Na vaše stránky? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/scenic-villages-europe/?lang=sk Zloženie: 100% bavlna.– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)