Čas čítania: 6 minút
(Aktualizované: 10/06/2022)

Cestovanie je skvelá príležitosť oddýchnuť si a znovu sa spojiť so sebou samým, a aký lepší spôsob, ako to urobiť, ako v jednom z top 10 pomalé mestá v Európe. Keby ste to nevedeli, v 1999 začal pohyb pomalých miest, Cittaslow v nikom inom ako v Taliansku, oslavuje dolce vita. Odvtedy, mnohé mestá v celej Európe sa pripojili k oslavám uvoľnenia, blízkosť matke k dobrému životu.

1. Najlepšie pomalé mestá v Európe: Hlúpe, Belgicko

Krajina stredovekých miest, riečne údolia, a zelené lúky. Silly je známy svojou pohodovou povahou a pohodovým spôsobom života. Navyše, francúzsky hovoriace mesto ponúka vynikajúce cyklistické chodníky a turistické chodníky cez historické hrady a kaplnky.

Jedna z najlepších vecí, ktoré definujú Silly ako pomalé mesto, je význam kultúry a dedičstva. Silly je postavený okolo stredovekého hradu, so starými kamennými uličkami a lesmi okolo. Preč od škodlivosti rýchleho sveta, za lesom turistov ledva vidieť históriu.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Paríža do Londýna Vlaky

Berlín do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

10 Slow Cities in Europe

 

2. Stredný Delfland, Holandsko

Medzi Rotterdamom, a Haag, 2 z najnavštevovanejších miest v Holandsku, Stredný Delfland je prvé pomalé mesto v holandskej krajine. Tento malý kúsok zelenej farby, jedinečné čerstvé potraviny, a šarm bol prvý, kto získal titul „Slow City“ v Holandsku.

Takže, ak hľadáte a pokojná destinácia na útek z hektického Rotterdamu, Midden-Delfland bude kúskom zdravého rozumu a krásneho bývania. Okrem objavovania tohto pomalého mestského vidieka, cestujúci môžu preskúmať a ochutnať miestny syr, med, a hrozna. Tadiaľto, cestujúci sa dozvedia o miestnom spôsobe života v Midden-Delfland a zažijú udržateľnosť, a staňte sa šikovnými cestovateľmi, ktorí budú zdieľať ďalšie príbehy ekologického cestovania.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paríž Amsterdam vlaky

 

Peaceful Landscape of a lake

 

3. Najlepšie pomalé mestá v Európe: Cortona, Toskánsko

V zvlnených kopcoch Toskánska, Mesto Cortona je najlepším príkladom pomalého mesta v Európe. teda, mohli by ste odpočívať pod toskánskym nebom, alebo vo viniciach údolia Chiana s výhľadom na jazero Trasimeno. Táto úžasná scenéria je proste 2 hodiny z Florencie, jedno z najobľúbenejších talianskych miest.

Takže, Napriek geografickej blízkosti, Atmosféra Cortony je úplne odlišná od jej susedov. Chránené veľkými mestskými hradbami z rímskych čias, v úzkych uličkách mesta sa môžete dozvedieť o opevneniach a živote v etruskej minulosti.

Miláno Rím Vlaky

Florence k Rímu Vlaky

Vlaky z Benátok do Ríma

Naples do Ríma Vlaky

 

Slow City Lifestyle Inner courtyard

 

4. Enns v Rakúsku

Najstaršie mesto Rakúska je zastrčené uprostred prastarých lesov. Za renesančnými a barokovými fasádami, veža, a pôsobivé steny, staroveký Enns je stelesnením pomalého mesta. Dobre chránení pred moderným svetom zdôrazňuje, že obyvatelia Ennsu chránia históriu a mágiu svojho ospalého mesta.

teda, ak chcete oddychovú dovolenku, potom je Enns fantastickou destináciou. Ďalej, piknik na lenivé popoludnie pri Dunaji urobí váš výlet kompletným. Mesto, ktoré sa nachádza v Hornom Rakúsku, vám zdvihne náladu na novú úroveň božského života.

Mníchov do Innsbruck Vlaky

Salzburg Innsbruck Vlaky

Oberstdorf do Innsbruck Vlaky

Graz Innsbruck Vlaky

 

 

5. Najlepšie pomalé mestá v Európe: Biskupiec, Poľsko

Časť oblasti Mazurských jazier, Biskupiec je krásne mesto v Poľsku, ktoré zachováva pomalý mestský život. Zachovalá divoká príroda v okolí jazera dokazuje, že Biskupiec si život váži, zdravý, a ekologické, na rozdiel od hektického životného štýlu vo veľkých mestách.

Ďalej, mali by ste sa pozrieť na Zatorze, kultúrneho strediska v Biskupiciach. Týmto spôsobom sa môžete dozvedieť viac o vízii mesta a o tom, ako si udržiava pomalý spôsob života. Navyše, Biskupiec má niekoľko skvelých kaviarní a barov, kde môžete ochutnať miestnu kuchyňu.

 

Colorful Buildings Slow City In Poland

 

6. Mendrisio, Švajčiarsko

Nachádza sa v južnom regióne Švajčiarska, Mendrisio bohaté dedičstvo, poľnohospodárske poklady, a príroda ho umiestni na jeden z vrcholov 10 pomalé mestá v Európe. Prírodná nádhera parkov a záhrad, ktoré je možné preskúmať pešo, alebo na bicykli, sú skvelými príkladmi toho komunita uvedomujúca si životné prostredie v meste Mendrisio.

Navyše, Mendrisio je domovom niekoľkých pamiatok svetového dedičstva, ako tri kostoly, a šesť palácov. Takže, ak si chcete oddýchnuť od popíjania vína z miestnych viníc, môžete vyraziť preskúmať kostol sv. Martino alebo mozaiky S. Mária v Borgu.

Interlaken do Zürich Vlaky

Lucerne Zurich Vlaky

Bern Zürich Vlaky

Geneva do Zürich Vlaky

 

Winery In Switzerland

 

7. Abbiategrasso, Taliansko

Abbiatergrasso je ďalším skrytým klenotom v Taliansku, v nádhernom údolí Ticino. Tiež, člen hnutia pomalých miest, Abbiatergrasso je len 22 km od hlavného mesta módy, Milan. Na rozdiel od Milána, Abbiatergrasso ponúka pokojnú atmosféru v prírodnej rezervácii údolia Ticino.

Okrem spevu vtákov, cestujúci si užijú návštevu hradu, a kostoly. Krásne vily pri riekach sú ďalším fantastickým nápadom na jeden deň v Abbiatergrasso. Táto malebná scenéria demonštruje pomalý životný štýl v Abbiatergrasso, vytvára dokonalé prostredie na prípravu skvelých miestnych jedál, ako je známy syr Gorgonzola.

Rimini do Verona Vlaky

Rím Verona Vlaky

Florence na Verona vlakov

Venice do Verona Vlaky

 

Tiny Peaceful Street in Italy

 

8. Hodmezovasarhely, maďarsko

Ďalší skvelý príklad 10 pomalé mestá v Európe je Hodmezovasarhely. Má veľký zdroj prírodnej termálnej vody, ktorá vyteká do mestského kúpaliska. Tento prírodný zázrak priťahuje turistov z celej krajiny, a svet – všetci sa chcú ponoriť do vody a jej pokoja. Navyše, Hodmezovasarhely je domovom mnohých veľkých kostolov, múzeí, parky, a orientačné body pre tých, ktorí sa chcú o nich dozvedieť histórie a kultúrneho dedičstva.

Avšak, ak chcete stráviť čarovný čas v prírode, potom máte šťastie, pretože Národný park Koros-Maros je blízko. Ľahko sa k nemu dostanete pešo, s piknikovým košom pre nezabudnuteľný piknik uprostred rozkvitnutého harmančeka.

Vlaky z Viedne do Budapešti

Vlaky z Prahy do Budapešti

Vlaky z Mníchova do Budapešti

Vlaky z Grazu do Budapešti

 

Chamomile Blooming

 

9. Najlepšie pomalé mestá v Európe: Creon, Francúzsko

Pomalé mesto Creon vo Francúzsku má idylickú polohu, medzi Dordogne na severe a Garonne na juhu. Zelená scenéria a starobylé hrady tvoria Dordogne jedno z najnezabudnuteľnejších miest v Európe.

navyše, cestujúci nájdu okolité vinice a kopce ako stvorené na opekanie v La Vie en Rose. Takže, s trochou nad 4000 obyvateľov a veľa krásnych miest na oddych, Kreón je taký pomalý, ako len môže, a úžasné na dovolenku v každom ročnom období.

Amsterdam je Parížskej Vlaky

Londýna do Paríža Vlaky

Rotterdam je Parížskej Vlaky

V Bruselu do Paríža Vlaky

 

Top 10 Slow Cities in Europe

 

10. Ludinghausen, Nemecko

Ludinghausen je trojhradné mesto založené v r 13th storočí. Hrad Vischering, hrad Kakesbeck, a zámok Ludinghausen sú 3 z najúžasnejších hrady v Nemecku mali by ste navštíviť jednu zo skvelých cyklistických trás v okolí.

Okrem svojej veľkej histórie, dedina Seppenrade v Ludinghausene má magickú pokojnú atmosféru. Cestovatelia do tohto pomalého mesta si užijú túlanie sa ružovou záhradou, zelené plochy, a robiť skvelé outdoorové aktivity.

Offenburg Freiburg Vlaky

Stuttgart do Freiburg Vlaky

Leipzig do Freiburg Vlaky

Norimberg do Freiburg Vlaky

 

Cotswolds England countryside River

 

tu na Uložiť vlak, radi pomôžeme naplánovať výlet na vrchol 10 pomalé mestá v Európe. Nič sa nemôže porovnať s tým, ako začať oddychovú dovolenku, ako pohodlná cesta vlakom do cieľa.

 

 

Chcete na svoju stránku vložiť náš blogový príspevok „Top 1o Slow Cities in Europe“?? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fslow-cities-europe%2F– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)