Čas čítania: 7 minút
(Aktualizované: 21/04/2023)

Európa je krásna na jar. Starobylé dláždené uličky bez turistov, Švajčiarske zelené údolia, a intímne kaviarne sú niektoré z vecí, za ktorými sa oplatí cestovať do Európy začiatkom apríla a mája. Objavte 7 úžasné destinácie na jarné prázdniny v Európe ponúkajúce nádherné výhľady, nevšedné kulinárske zážitky, a pre milovníkov párty – fantastické kluby. Takže, ak hľadáte víkendový útek alebo dlhšiu dovolenku na nadchádzajúcu jar, sú to ideálne možnosti pre sólo cestovateľov aj skupinové výlety.

1. Jarné prázdniny v Amsterdame

Jazda na bicykli cez park, a zastávka na trhu Albert Cuyp na občerstvenie, je niekoľko vecí, ktoré robia z Amsterdamu ideálnu destináciu na jarné prázdniny. Keď teploty stúpajú, nádherné amsterdamské kanály sú zdobené farebnými kvetmi. navyše, miestni obyvatelia vychádzajú zo svojich krásnych holandských domovov na drink, za studena uvarená káva, pri kanáloch, a v meste sa hemžia turisti, začiatok najkrajšieho obdobia v Holandsku.

Aj keď sú to všetko úžasné veci, ktoré môžete robiť v apríli v Amsterdame, máj je ešte lepší. Cestovanie do Amsterdamu v máji je typickými jarnými prázdninami. Tulipány sú v máji v Lisse v plnom kvete, a počasie je veľmi pekné na piknik v Zaanse Schans pri starých veterných mlynoch. Amsterdam je úchvatný počas mesiacov apríl až máj a je jedným z najlepších dôvodov, prečo tam cestovať Európe počas jarnej sezóny.

Najlepšie veci, ktoré môžete robiť v Amsterdame počas jarných prázdnin:

Užite si tulipány v a celodenný výlet do záhrady Keukenhof.

Jazda do Volendamu a Zaanse Schans, holandský vidiek.

Vydajte sa na výlet loďou po mestských kanáloch.

konečne, ísť vlakom do Utrechtu.

Priemerná aprílová teplota: 7°C až 16 °C

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paríž Amsterdam vlaky

 

The Tulip Fields In The Netherlands

 

2. Jarné prázdniny v Berlíne

S nočným životom, kultúra, a vibrácie slobodného ducha, Berlín je hlavnou destináciou na jarné prázdniny v Európe. Mladí dospelí milujú Berlín po celý rok, ale po roztopení snehu, atmosféra je vzrušujúca, pridať k tomu, a najlepšie párty kluby v Európe, Berlín vyhráva titul najlepšej destinácie na jarné prázdniny v Európe.

Bakalárske a bakalárske cesty, zábava víkendový pobyt s priateľmi – Berlín je ideálny pre tých, ktorí chcú rockovať & rolovať, a pre uvoľnenejší typ výletu. Berlín je plný svojráznych kaviarní, tyče, a kultúrnych aktivít. Takže, nemôžete sa pokaziť výberom Berlína ako vašej destinácie na jarné prázdniny v Európe.

Najlepšie veci, ktoré môžete robiť v Berlíne počas jarných prázdnin:

Urobte si výlet loďou okolo rieky Spréva.

Vydajte sa na cyklistickú prehliadku mesta.

Vydajte sa na prehliadku pouličného umenia.

Frankfurt do Berlin Vlaky

Leipzig do Berlína Vlaky

Hanover do Berlína Vlaky

Hamburg do Berlína Vlaky

 

Spring Holiday In Berlin

 

3. 7 Úžasná jarná dovolenková destinácia v Európe: Budapešť

Mesiace apríl a máj sú v Budapešti ako stvorené. Zatiaľ čo Budapešť má jedno z najchladnejších podnebí medzi mestami na našom zozname úžasných destinácií na jarné prázdniny, mesto ponúka termálne kúpele, výborné jedlo, a kultúrnu scénu, vynikajúce na krátke jarné prázdniny v Európe.

Nasávanie v relaxačných vodách v termálnom kúpeli je nevyhnutnosťou na konci prieskumného dňa pešo. Budapeštianske termálne kúpele sú známe po celej Európe. Chilli počasie aprílových popoludní je ideálne na strávenie večera v termálnom kúpalisku. Zažiť to najlepšie z Budapešti, radšej si naplánujte 3-dňový výlet. Tadiaľto, môžete si vychutnať najlepšie pamiatky Budapešti z výletu loďou, kuchyne, a vyskúšajte termálne kúpele.

Najlepšie veci, ktoré môžete robiť v Budapešti na jarné prázdniny:

Užite si malebný vonkajší bazén 101-ročných kúpeľov Gellert.

Vydajte sa na plavbu po Dunaji.

Navštívte kráľovský palác Godollo.

Priemerná aprílová teplota: 10°C až 19 °C

Vlaky z Viedne do Budapešti

Vlaky z Prahy do Budapešti

Vlaky z Mníchova do Budapešti

Vlaky z Grazu do Budapešti

 

 

4. Jar v Londýne

Londýn je fantastická destinácia na jarné prázdniny. Plné trhov s potravinami, tyče, módne butiky, a vintage obchody, má pre každého niečo. Navyše, známy Hyde Parkom a Kensingtonskými záhradami, jar je vtedy, keď je Londýn najkrajší. Takže urobiť si piknik v parku je jedna z najlepších vecí v Londýne.

navyše, počasie v Londýne je trochu zložité. Ráno mrholí a napoludnie slnečno, počasie v Londýne je nepredvídateľné. Avšak, v Máji, počasie sa stabilizuje, slnko svieti nad riekou Temža, a počasie je pekné. Pre všetky vyššie uvedené a oveľa viac, Londýn je jedným z 7 najúžasnejšie destinácie na jarné prázdniny v Európe.

Najlepšie veci, ktoré môžete robiť v Londýne počas jarných prázdnin:

Dajte si koktaily v The Shard.

Pripojte sa k tajnej pešej prehliadke Londýna.

Choďte na trh Brick Lane, kde nájdete najlepšie pouličné jedlo a vintage.

Priemerná teplota v apríli až máji: 7°C až 18 °C

Amsterdam do Londýna Vlaky

Paríža do Londýna Vlaky

Berlín do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

7 Most Amazing Spring Holiday Destinations In Europe

 

5. Úžasné jarné destinácie: pobreží Amalfi

Stredomorské počasie, krásne pláže, skvelá talianska kuchyňa, a starobylé uličky na potulky – pobrežie Amalfi je najvysnenejšou destináciou na jarné prázdniny. Pobrežie Amalfi je jedným z najkrajších regiónov Talianska, s farebnými domčekmi s výhľadom na krásne pobrežia. capri, Sorrento, a Positano sú 3 z najlepších miest na návštevu počas jarných prázdnin, a dokonca aj začiatkom leta.

Jarné prázdniny sú ideálnym časom na vychutnanie si kúziel pobrežia Amalfi. Pred plážami sú zaplavené opaľovacími turistami, a úzke uličky s fotografmi. Na Talianske dedinky sú čarovné, a môžete sa ľahko stratiť na potulkách. Najlepší spôsob, ako si tento región užiť, je autom, jazda pozdĺž pobrežia, a zastaví sa v každej dedine.

Pobrežie Amalfi je dostupné vlakom z Neapola. Takže, môžete prísť do Neapola vlakom, požičať auto, a začnite jarné prázdniny na pobreží Amalfi.

Najlepšie veci, ktoré môžete robiť v Amalfi počas jarných prázdnin:

Navštívte vily v Ravello.

Vydajte sa na cestu bohov.

Navštívte ostrov Capri.

Priemerná teplota v apríli až máji: 15°C až 22 °C

 

6. Čerešňový kvet vo Švajčiarsku

Ďalšou skvelou destináciou pre milovníkov kvetov je Švajčiarsko. Väčšina ľudí nepozná čerešňové kvety na juhu Švajčiarska, pretože alpské parky a údolia sú symbolmi tejto pozoruhodnej krajiny. Začiatok kvitnutia čerešní môžete obdivovať od konca marca do začiatku apríla. Pre ten najkrajší kvet, mali by ste cestovať do Ascony alebo Lausanne, kopcovité mesto na brehu Ženevského jazera. Ak máte viac ako týždeň, potom minúť 2-3 dni v Lausanne, a zvyšok v Ženevskom jazere.

Existujú 7 nádherné miesta, kde môžete vidieť čerešňové kvety. Lausanne, Park Ariana, alebo Jardin des Alps v Ženeve sú niektoré z miest s najkrajšou čerešňou vo Švajčiarsku. Skvelý spôsob, ako navštíviť všetky tieto miesta, je ísť vlakom a urobiť si zastávky 1-2 noci v každom z nich.

Interlaken do Zürich Vlaky

Lucerne Zurich Vlaky

Bern Zürich Vlaky

Geneva do Zürich Vlaky

 

Where To See Spring Blossoms In Europe

7. Úžasné destinácie na jarné prázdniny v Európe: Jungfrau, Švajčiarsko

Na rozdiel od iných miest u nás 7 úžasné jarné dovolenkové destinácie v Európe, alpské údolie Jungfrau je v apríli celkom chilli. Avšak, Čerstvé počasie v Jungfrau, hmlisté kopce, a zasnežená vrcholová hora mu vyniesli miesto na popredných miestach Európy pre nezabudnuteľnú jarnú dovolenku.

V Jungfrau sa môžete ubytovať v drevenej chatke, s výhľadom na lúky a kopce. Potom obdivovať skorý kvet, môžete vyjsť do ohromujúcej krajiny Jungfrau, preskúmajte štrbiny a vodopády, a hor sa do hôr. Zatiaľ čo počasie v Jungfrau je najlepšie od júna do augusta, tieto mesiace sú hlavnou sezónou. teda, ak chcete mať hory len pre seba, apríl – Máj je najlepší čas ísť do Jungfrau.

Najlepšie aktivity v regióne Jungfrau:

Choďte vlakom do údolia Lauterbrunnen.

Choďte na paragliding.

Túra zo Schynige Platte na Faulhorn.

 

7 Most Amazing Spring Break Destinations In Europe

 

Uzavrieť, títo 7 úžasné destinácie na jarné prázdniny v Európe sú a cesta vlakom preč. Svieže zelené údolia Švajčiarska, Uhorské paláce, miestne jedlá v Londýne, a chladné vibrácie Berlína urobia z krátkej jari to najlepšie, čo ste doteraz mali.

 

tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme nájsť najlacnejšie letenky aby boli vaše jarné prázdniny nezabudnuteľné.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „7 najúžasnejších destinácií na jarné prázdniny v Európe“ na svoju stránku? Môžete buď nasnímať naše fotografie a napísať text, alebo nám môžete uviesť odkaz na tento blogový príspevok. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/en/spring-break-destinations-europe/ – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)