Čas čítania: 7 minút
(Aktualizované: 06/08/2021)

Svetlé farebné fasády, a v srdci veľkých miest v Európe, a domov tých najpôsobivejších pamiatok na svete, títo 10 úžasne ohromujúce štvorce priťahujú cestujúcich zo všetkých kútov sveta. Najkrajšie parížske ulice, Londýn, Moskva, a Mníchov vás dovedie na tieto veľkolepé námestia starého mesta.

 

1. Staromestské námestie Praha

Rokokové, Barokový, gotická architektonická zmes, a kamenná dlažba vytvárajú najúžasnejšie najkrajšie námestia v Európe. Staromestské námestie v Prahe, dominuje v zozname najvýznamnejších a najstarších námestí v Európe, od 12. storočia.

Keď stojíte v strede námestia, budete ohromení krásou, pamiatky, a orientačné body v okolí. Každá z týchto úžasných stránok vám povie príbeh z Prahy bohatá história. Námestie je skutočne jedným z nich najkrajšie miesta v Prahe a mohli by ste pokojne venovať celý deň samotnému námestiu: návšteva kostola Panny Márie pred Týnom, Kostol svätého Mikuláša, Palác Kinských, a viac.

Norimberg do Prahy s vlakom

Mníchov do Prahy vlakom

Z Berlína do Prahy vlakom

Viedeň do Prahy vlakom

 

Prague's Old Town Square

 

2. Úžasne ohromujúce námestie v Belgicku: Grand Place v Bruseli

Gotický hotel de Ville, radnica, a jeho zvonica dominujú výhľadu na krásu námestia Grand Place v Bruseli. Táto budova riadi každý obrázok a pohľadnicu, spolu s King’s House, Kráľov dom.

teda, Grand Place je ohromujúcim príkladom bohatstva mesta, vznešenosť, a nádheru v priebehu storočí. Toto úžasné námestie je dobre zachované, a a svetové dedičstvo UNESCO od tej doby 1998. teda, je centrom mnohých festivalov v Bruseli po celý rok: slávny festival kvetinových kobercov v auguste, vianočný stromček, a koncerty.

Luxemburg do Bruselu s vlakom

Antverpy do Bruselu s vlakom

Amsterdam do Bruselu s vlakom

Paríž do Bruselu s vlakom

 

Grand Place Brussels is a beauty

 

3. Námestie svätého Marka, Benátky

Najnižší bod v Benátkach, jediná Piazza v Benátkach, nádherné námestie San Marco je ako prvé zaplavené, keď je tu Acqua alta. teda, ak ste ešte nenavštívili toto úžasne ohromujúce námestie v Taliansku - rýchlo a najlepšie počas letnej sezóny.

Námestie San Marco má obdĺžnikový tvar, s kaviarňami na všetkých stranách, a stovky turistov fotiacich a selfie so sv. Markova bazilika, Dodgeov palác, Zvonica, a Museo Correr v pozadí. Vydláždená podlaha, ozdoby baziliky, alebo niekoľko najkrajších funkcií, nehovoriac o veľkosti námestia. Aj keď je to za denného svetla ohromujúce, atmosféra a svetlo pri západe slnka robia námestie San Marco ešte krajším.

Z Milána do Benátok s vlakom

Florencia do Benátok s vlakom

Bologna do Benátok s vlakom

Treviso do Benátok s vlakom

 

Piazza San Marco In Venice

 

4. Úžasne ohromujúce námestie v Rusku: Červené námestie v Moskve

V ruštine sa „Červené námestie“ prekladá ako „Krásne námestie“, takže nie je prekvapujúce, že je to najväčšie námestie v Moskve, je tiež najúžasnejšie najkrajším námestím. Červené námestie je ohromujúce svojou veľkosťou, a uvidíte, že známe pamiatky sú ešte väčšie svojou veľkosťou a krásou.

Kvetinou maľovaná sv. Bazilova katedrála, budova Kremľa v červenom skale, Štátne historické múzeum, vďaka všetkým vyzerá Červené námestie ako obrázok prevzatý z rozprávky starých detí. Farby, a fasády, sú v lete úchvatné, a ešte viac na bielom zasneženom pozadí v zime.

 

The Red Square In Moscow Russia

 

5. Place de la Concorde, Paríž

Najväčšie námestie v Paríži je jedno z 10 úžasne ohromujúce námestia v Európe. Place de la Concorde je východiskovým bodom na prechádzku po Champs-Elysees, a domov zlatého obelisku s výhľadom na mesto. Navyše, na námestí La Concorde, ktoré ste mohli obdivovať 3 z nádherné fontány v Európe, ako Fontána morí.

Námestie Concorde malo v priebehu storočí veľa mien, od námestia Luis XV po námestie Place de la Revolution, kde boli gilotovaní Marie Antoinette a Ľudovít XVI. In 1839 architekt Louis Phillipe som prijal prácu na prerobení námestia, stáva sa teda skôr miestom krásy ako politiky. teda, dnes uvidíte dve z najkrajších fontán, Fontána morí a Fontána kvetov.

Amsterdam do Paríža s vlakom

Z Londýna do Paríža vlakom

Rotterdam do Paríža s vlakom

Z Bruselu do Paríža vlakom

 

Fountain in Place De La Concorde, Paris

 

6. Trafalgarské námestie v Londýne

Nachádza sa v meste Westminster, pred Národnou galériou, Trafalgarské námestie je najkrajšie námestie v Londýne. Nelsonov stĺp je významnou pamiatkou na námestí, socha, ktorá predstavuje bitku pri Trafalgare v 1805. Okrem sôch leva, a ohromujúca fontána.

Trafalgarské námestie každoročne priťahuje milióny turistov a je hlavným miestom koncertov, kultúrne podujatia, a miesta pre stretávanie Londýnčanov.

Z Amsterdamu do Londýna vlakom

Paríž do Londýna s vlakom

Z Berlína do Londýna vlakom

Z Bruselu do Londýna vlakom

 

 

7. Marienplatz Námestie Mníchov

Všetky krásne ulice vedú do centra Mníchova, Námestie Marienplatz. od tej doby 1158, toto nádherné námestie bolo miestom, kde si môžete vychutnať každú veľkú udalosť v Mníchove a ohromujúci architektúra. Počnúc zlatou sochou bavorského patróna, Panny Márie, a nezabúdať na ohromujúce Nové a Staré siene.

Dve sály symbolizujú námestie ako miesto, kde sa objavujú nové a starodávne dejiny, kultúra, a život ožíva. Keď vstúpite na úžasne ohromujúce námestie Marienplatz, ste ohromení slávou a krásou bavorského majstrovského diela.

Dusseldorf do Mníchova vlakom

Drážďany do Mníchova vlakom

Norimberg do Mníchova s ​​vlakom

Bonn do Mníchova s ​​vlakom

 

Above view on Marienplatz Square In Munich

 

8. Piazza Navona Rím

Kedysi domitiansky štadión, Piazza Navona je najkrajšie námestie v Ríme. V centre, nájdete ohromujúcu fontánu, s Berniniho sochami, a zinscenované boje gladiátorov. Pozdĺž námestia sú tri fontány: fontána štyroch riek, Fontana del Moro a Fontana del Nettuno.

Avšak, názov talianskeho námestia, Navona, sa prekladá ako „veľká loď“, pretože bola v minulosti zaplavená. Námestie bolo kedysi miestom fingovaných námorných bitiek. dnes, Fontána di Quattro Fiumi v Bernini láka cestovateľov každý deň na fotografiu s krásnou fontánou. Fontána je zobrazením miesta stretnutia štyroch riek: Gangy, Níl, dunaj, a Rio de la Plata. Kostol sv. Anežky v Agone je ďalším orientačným bodom, ktorý vás ohromí pri návšteve Piazza Navona. Berniniho fontána Four Rivers sa nachádza pred kostolom.

Z Milána do Ríma vlakom

Z Florencie do Ríma vlakom

Z Benátok do Ríma vlakom

Neapol do Ríma s vlakom

Piazza Navona, Rome, Italy

 

9. Palácové námestie sv. Petersburg

Obrovský, obrovský, a s výhľadom na zimný palác, Palácové námestie v St.. Petersburg je jedno z úžasne krásnych námestí v Európe. Zatiaľ čo môžete navštíviť veľa palácov v Európe, tento zimný palác vyniká krásou vďaka žiarivým farbám jeho fasády.

Prominentná budova má 1500 miestnosti, obsadzuje 9 ha, tak ťažko prehliadnuť, a obdivovať to všetko. Ermitáž, budova generálneho štábu, a Alexander stĺp sú symboly národných a historických udalostí a vzal 8 rokov stavať. Prvá budova sa stala domovom ruských cisárov, ale dnes je to hlavné verejné námestie v St.. Petersburg.

 

A horse and carriage in Palace Square St. Petersburg

 

1O. Úžasne ohromujúce námestia v Európe: Piazza del Duomo, Florencia

Mramorové fasády vo viacfarebnom prevedení, katedrála Santa di Maria del Fiore dominuje Piazza del Duomo. Dóm je dominantou panorámy Florencie a starého centra mesta, a nádherná architektúra vás ohromí na prvý pohľad. Neďaleko stojí Krstiteľnica sv. John, a Giottova zvonica je v strede najúžasnejšie najkrajších námestí v Európe.

Takže, to hlavné robí z tejto talianskej Piazza jednu z najkrajších na svete, je architektúra. Námestie je obklopené kaviarňami a nádhernými budovami. S množstvom miest na posedenie a obdivovanie výhľadov na jedno z najkrajších miest Talianska, z každého uhla.

Vlakom z Rimini do Florencie

Vlakom z Ríma do Florencie

Vlakom z Pisy do Florencie

Vlakom z Benátok do Florencie

 

tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme naplánovať jeden z nich 10 úžasne ohromujúce námestia v Európe. Do niektorého z týchto európskych miest môžete ľahko cestovať vlakom, z väčšiny, ak nie zo všetkých železničných staníc v Európe.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „10 úžasne ohromujúcich štvorcov v Európe“ na vaše stránky? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fstunning-squares-europe%2F– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)