Čas čítania: 3 minút
(Aktualizované: 13/05/2022)

Brisbane je hlavným mestom Queenslandu a je požehnaný A-Zoznam zaujímavostí ako Morský svet, jemné trávniky a záhrady South Bank, a Story Bridge, a mnoho ďalších - austrálskych najdlhší konzolový most.

Je to aj kreatívne mesto, s umenie múzeí a galéria a chic kaviarní kopa, navyše je to ideálne odrazový mostík pre Gold Coast pláže, more, a surfovať.

 

 

Ak ste si potrpia na cestovanie vlakom, koľajové systémy majú zásadný význam pre mesto je dopravná infraštruktúra a kultúrne histórie.

Takže ak chcete vidieť Brisbane vlakom, Tu je päť tipy.

 

  1. Hlavná stanica

Nachádza sa na trati Severné pobrežie, Central Station je mestská sieť je hlavná stanica a nachádza sa tresk v srdci centrálnej obchodnej štvrti Brisbane.

Bol otvorený v roku 1889, jeho klasické fasády s výhľadom na Anzac námestí a to je hlavný tepnou pre trasy slúžiace Queensland a zvyšok Austrália.

Ak by ste sa chceli podnájom v blízkosti, Oaks Charlotte Towers Hotel je skvelá voľba a - nie je to neúnosne drahé a honosné apartmány majú výhľad na panorámu mesta.

 

  1. metro Brisbane

Metro Brisbane ešte nie je v prevádzke - ale hmotnosť rýchly tranzitný systém je plne financovaná, Stavba začína v vážny tohto roka by mala otvoriť pre verejnosť 2023.

o 21 kilometre dlhá, to bude slúžiť 18 stanice po celom meste, a obyvatelia a turisti rovnako tak budú môcť naskočiť zapínať a vypínať, ako sa im zapáči.

Je to stálo 944 miliónov dolárov, ale výhody zahŕňajú zníženú preťaženiu a menší tlak na väzneného autobusoch Brisbane.

 

  1. Parný vlak nedeľu

Ak chcete, výbuch z minulosti (vo viac ako jedným spôsobom), zamierte do Brisbane Roma Street Station pre pravidelné Parný vlak v nedeľu udalosť.

Krok vnútri nóbl drevených vozíkoch a budete ihneď transportovaný späť do viac elegantný éry, ako vy a vaša rodina opäť normálne si to okolo Brisbane najmalebnejšie Miesta.

Je to zábava pre všetky vekové kategórie, ale deti a staršie osoby sú obzvlášť očarený svoje čaro.

 

  1. Železničné múzeum Workshopy

Ipswich sa nachádza juhozápadne od metropolitnej oblasti Brisbane a práve tam nájdete nádherné múzeum workshopov..

Je to interaktívne a inšpirujúce dedičstvo skúsenosti sídli v Austrálii najstarších železničných dielní a je plná vzácnych parných lokomotív, obrovský priemyselné stroje, a multimediálne exponáty.

Keď chceš an vzdelávací a zábavný výlet pre celú rodinu, nehľadaj ďalej.

 

  1. AirTrain

Brisbane letisko je rušné dopravný uzol, ktorý je posilnený kaviarní, ako Fonzie Abbot, bary ako Transit Tavern, a poskytovateľov parkovania.

Ale pre mnoho dobrodruhov, ktorí prichádzajú lietadlom, najlepšie na tom je, AirTrain, a 13 kilometrová prímestská železničná trať, ktorá odvtedy rýchlo preháňa cestovateľov z letiska na hlavnú stanicu 2001.

Po náročnom letu, Airtrain carries you to the city center in just 20 minút - celkom pôsobivé.

Postupujte podľa našich päť tipov pre navigáciu Brisbane vlakom a budete zostať na trati za vynikajúcu dovolenka.

 

Máte tipy na Brisbane cestovanie vlakom? Podeľte sa o ne v komentároch a ak vás Potrebujeme vlak Save Vlak.

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok na svoju stránku?, môžete buď vziať svoje fotografie a text a stačí nám úver s odkazom na tomto blogu, alebo kliknete tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftips-brisbane-train%2F%3Flang%3Dsk – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)