Čas čítania: 5 minúty
(Aktualizované: 22/01/2021)

Tradičné a moderné, pokojný a hektický, Čína je jednou z najfascinujúcejších krajín na objavovanie, najmä vlakom. Plánovanie cesty do Číny môže byť dosť ohromujúce, tak sme sa zhromaždili 10 tipy, ako cestovať do Číny vlakom.

Od balenia až po rezerváciu lístkov na vlak, títo 10 tipy na cestu do Číny vlakom, vyrieši akýkoľvek zmätok, a zaistiť to najepickejšie dobrodružstvo.

 

1. Tip na to, ako cestovať po Číne vlakom: Urobte si prieskum

V Číne, nájdete 2 typy vlakov: Vysokorýchlostné a tradičné vlaky. Je veľmi dôležité, aby ste si vopred urobili prieskum, aby ste pochopili, čo je pre vás najlepšie cestovný rozpočet, typ cesty, trvanie, a úroveň pohodlia. Je to obzvlášť dôležité, ak ste cestovanie s deťmi.

Čínske vlaky - Vysokorýchlostné vlaky s číslom G, D, alebo C., beží najvyššou rýchlosťou 350 km / h. vybavené obchodnými / VIP alebo prvotriednymi sedadlami.

Tradičné vlaky s názvom L, K tie populárne, a ponúkajú tvrdé sedadlá, tvrdé alebo mäkké podvaly, a luxusný mäkký spánok. Cestovanie na adrese 160 km h sú lacnejšie.

 

2. Tip na to, ako cestovať po Číne vlakom: Zarezervujte si správnu triedu vlaku

Vlaky v Číne majú štyri triedy: Tvrdé sedadlo, mäkké sedadlo, tvrdý spáč, mäkký spánok.

Tvrdé sedadlo: Je to najlacnejšia trieda vlakov, a zvyčajne existujú 5 sedadiel v rade. tak, ak cestujete s rozpočtom, toto je najobľúbenejšia možnosť, ale zvážte, že je to tiež najbežnejšia možnosť medzi Číňanmi. teda, môžete byť veľmi hluční a preplnení cesta vlakom.

Mäkký spánok: je o niečo mäkšia a s vyššou sadzbou lístkov na vlak, ale pohodlnejšie.

Tvrdý spáč: 6 lôžka, a neexistujú žiadne dvere pre súkromie alebo izoláciu od ostatných oddelení.

Mäkký spánok: najlepšia trieda vlakov v čínskych vlakoch, a vysoko odporúčané pre tieto cesty vlakom na dlhé vzdialenosti. Je to najdrahšia možnosť, ale budeš v izolovanej kabíne, z 4 spí, a s osobnými zásuvkami. Ak ste cestujúci pár, potom bude luxus pre vás ideálny.

 

Tip na to, ako cestovať po Číne vlakom: Zarezervujte si správnu triedu vlaku

 

3. Príďte vopred na vlakovú stanicu

Najrušnejšie vlakové stanice v Číne sú najväčšie, chaotický, a bude obsahovať röntgenové procedúry batožiny. teda, mali by ste doraziť minimálne 40 minút pred časom odchodu vlaku. Tadiaľto, budete mať dosť času na pasovú kontrolu, Bezpečnostná kontrola, a nájdite vlakové nástupište.

 

How does China's train station looks like

 

4. Zbaľte si občerstvenie a nápoje

Jedlo a nápoje na palube môžu byť oveľa nákladnejšie, ako pri kúpe v meste. tak, mali by ste sa pripraviť vopred, a nakupujte vopred jedlo a nápoje, a nekupovať predražené občerstvenie z vozíkov na jedlo vo vlaku. Čerstvé ovocie, sendviče, a dokonca aj KFC sú skvelým občerstvením na cestu vlakom po Číne vysokorýchlostné vlaky.

 

Zabaľte si občerstvenie a nápoje, keď cestujete vlakom v Číne

 

5. Tip na to, ako cestovať po Číne vlakom: Zbaľte si dobre svoju toaletnú tašku

Zariadenia vysokorýchlostných vlakov a guľových vlakov v Číne sú dosť moderné. V každom vlaku pravdepodobne nájdete drepy aj moderné kúpeľne. však, radšej si zbaľte vlastný toaletný papier, pretože to má tendenciu v týchto rýchlych vlakoch vyčerpať veľmi rýchlo. Navyše, nie všetky vlaky majú sprchovacie kabíny, pre prípad si pribaľte vlhčené obrúsky, zostať svieži, a samozrejme cestovná šampónová fľaša a mydlo.

 

Ako dobre zabaliť svoju toaletnú tašku na cestu vlakom po Číne:

 

6. Noste vrstvy

Nosenie vrstiev je vždy skvelý nápad na cestovanie vlakom, pretože vo vlakoch nemôžete moderovať striedavý prúd. tiež, ak zdieľate svoju kabínu, nebudete určený meniaci sa priestor, a nosenie vrstiev znamená, že budete pripravení na voľný čas, spať ďalej lôžkové vlaky, a akýkoľvek cestujúci, muž alebo žena, zdieľanie vlakovej kabíny s vami.

 

 

7. pack Light

Nosenie vrstiev vlakom cestujúcich v Číne nás vedie k ďalšiemu dôležitému cípu balenia svetla. Povolená batožina vo vlakoch v Číne je obmedzená na 20 kg na cestujúceho. Aj keď sú kontroly na palube zriedka, batožinový priestor vo vlakoch v Číne je dosť obmedzený, takže by si sa mal zbaliť naľahko, a batožinu majte pri sebe, alebo ak to priestor dovoľuje, v kabíne vlaku, namiesto skladovania vlakových uličiek.

Ak cestujete počas Čínske sviatky, potom buďte pripravení na preplnené vlaky. teda, budete chcieť, aby bol váš batoh blízko a viditeľný medzi všetkou batožinou.

 

Zbaľte sa na cestu vlakom v Číne

 

8. Kúpte si lístky na vlak online

Lístok na vlak si môžete kúpiť na vlakovej stanici, od cestovných kancelárií, a cez váš hotel.

Najlepšie ceny získate, keď si zakúpite lístok na vlak v Číne, on-line. Save A Train vám rád pomôže nájsť ideálny lístok na cestu vlakom po celej Číne, za najlepšiu cenu. navyše, ľahšie si rezervujete lístok na vlak na anglicky hovoriacej platforme, ako s čínskymi zástupcami na vlakovej stanici, hotel, alebo cestovná kancelária.

 

Buy China Train Tickets Online and don't wait in line

 

9. Prineste si štuple do uší

Pokiaľ neplánujete cestovať 1. triedou, určite by ste si mali vziať štuple do uší. Vysokorýchlostné vlaky v Číne sú medzi miestnymi obyvateľmi veľmi populárne, a tradičné vlaky môžu byť veľmi vyťažené. tak, ak máte dlhú cestu naprieč Čínou, zabalte si štuple do uší pre bezpečnú a zdravú cestu.

 

Zátkové chrániče sluchu sú nevyhnutnosťou pre cestu vlakom

 

10. Tip Ako cestovať po Číne vlakom: Zarezervujte si lístky na vlak vopred

Lístky na vysokorýchlostné vlaky v Číne zvyknú rýchlo dochádzať. teda, lístok na vlak by ste si mali kúpiť minimálne mesiac vopred. Vstupenky sa vypredávajú už od 30 dní pred dátumom odchodu. Opúšťať rezervácia letenky a plánovanie cesty na poslednú chvíľu je cestovná chyba, ktorej sa treba vyhnúť, najmä v Číne.

 

čínske panoráma mesta

 

Cestovanie vlakom je skvelým spôsobom, ako zahájiť svoj ekologický výlet po čínskej prírode, mesta, a výhľady. tu na Save A Train, radi vám pomôžeme naplánovať si dovolenku do Číny vlakom.

 

 

Chcete vložiť na svoj web príspevok „10 tipov, ako cestovať po Číne vlakom“?? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftips-travel-china-train%2F%3Flang%3Dsk Zloženie: 100% bavlna.- (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)