Čas čítania: 9 minúty
(Aktualizované: 03/09/2021)

Svet je nádherné miesto, ale cestujúci, ktorí cestujú prvýkrát, môžu upadnúť do turistických pascí a stať sa obeťou veľkých cestovných podvodov. Jedná sa o 12 cestovateľské podvody, ktorým sa treba vyhnúť na celom svete; z Európy do Číny, a kdekoľvek inde.

 

1. Cestovné podvody, ktorým sa treba vyhnúť po celom svete: Príplatok za taxi - obchádzka

Hustá premávka, taxikár, ktorý ti rozpráva mestské rozprávky, a nové pohľady z okna umožňujú veľmi ľahko spadnúť do cestovného podvodu s preplnením taxíka.

Cestovanie taxíkom sa javí ako najpohodlnejšia možnosť cestovania ako turista, ale môže sa stať jedným z najdôležitejších cestovných podvodov na svete. Ako turista nebudete poznať najrýchlejšiu a najlepšiu cestu z letiska do hotela, alebo z jednej atrakcie do druhej, takže taxikári môžu oslavovať vo vašom mene a požiadať o nehoráznu cenu alebo vás vziať obrovskou obchádzkou, na cestu, ktorá by nemala trvať dlhšie ako 15 ma.

Ako sa vyhnúť nadmernému poplatku za taxi?

Vopred si overte akceptovanú sadzbu taxi vo vašom destinácie. ďalej, uistite sa, že máte skvelú mapovú aplikáciu, ktorá nevyžaduje Wi-Fi, takže si môžete kedykoľvek skontrolovať trasu, a čo je najdôležitejšie, vyberte si spoľahlivú taxislužbu, alebo cestovať vlakom.

Bazilej do Interlaken s vlakom

Ženeva do Zermattu s vlakom

Bern do Zermattu s vlakom

Luzern do Zermattu s vlakom

 

2. Rozliatie na vašom oblečení - holubí trik

Ak plánujete vycestovať do Argentíny, napríklad, Mali by ste si byť vedomí toho, že sa holub vylial na cestovný podvod s oblečením. Tento typ cestovného podvodu je v Buenos Aires veľmi populárny, keď k vám príde priateľský miestny obyvateľ, ktorí chcú pomôcť, pretože všade sa ti rozlieva oblečenie.

Predstavte si, že obdivujete centrum mesta alebo máte skvelý deň v parku, rozhliadať sa, a zrazu za tebou príde priateľský cudzinec, dáme ti vedieť, že na tvojom oblečení je škvrna. Tašku ste položili na zem, s úžasom sa rozhliadnite okolo, a medzitým pas, peňaženka, a všetka tvoja drahocenná príslušnosť je preč.

Ako sa vyhnúť úniku na podvode pri cestovaní s oblečením?

Preskúmajte ako miestny obyvateľ, uvedomujte si svoje okolie, a skúste mať oči stále vpredu.

Luzern do Lauterbrunnen s vlakom

Z Ženevy do Lauterbrunnen s vlakom

Luzern do Interlakenu s vlakom

Z Zürichu do Interlakenu s vlakom

 

 

3. Cestovné podvody, ktorým sa treba vyhnúť po celom svete: Cestovný podvod ATM

Peniaze točia svetom, takže zjavne jeden z najdôležitejších cestovných podvodov na svete zahŕňa peniaze. Jedným z najväčších cestovných podvodov na svete je podvod ATM, keď odnímateľná čítačka kreditných kariet v podstate skopíruje vaše poverenia a potom ich použije na vyrovnanie všetkých zostatkov..

Ako sa vyhnúť podvodom v bankomate?

Ak je to nevyhnutne potrebné, čerpať peniaze z veľkej a známej bankomatovej banky. v významných európskych bánk, je tam bezpečnosť, takže šanca na prístup k čítačkám kariet ATM sa blíži k nule.

Mníchov do Hallstattu s vlakom

Z mesta Innsbruck do mesta Hallstatt vlakom

Passau do Hallstattu s vlakom

Rosenheim do Hallstattu s vlakom

 

4. Bump And Grab

Jeden z klasických cestovných podvodov na svete, hrčky a drapáky sú populárne na verejná doprava, a v pamiatkach. Náhodou ste vo vlaku, metro, alebo čakáte na pražskom námestí na slávne hodiny, keď do vás zrazu niekto omylom narazí.

Aj keď to môže byť nehoda, je pravdepodobnejšie, že pôjde o plánovaný vreckový zlodej. Môže to byť zlomok sekundy, a “Prepáč”, a tvoju peňaženku, sledovať, alebo šperky zmizli. Bump and grab scam je jednou z najdôležitejších vecí, na ktoré si treba uvedomiť kedy cestovaní v Európe.

Ako sa vyhnúť nárazom a úderom?

Nechajte vzácny majetok v hotelovej izbe, a šírte všetko, čo so sebou beriete: peňaženka napríklad vo vnútornom vrecku bundy.

Lyon do Nice vlakom

Paríž do Nice vlakom

Cannes do Paríža vlakom

Cannes do Lyonu s vlakom

 

Cestovný podvod a hrčka v preplnenom priestore

 

5. Cestovné podvody, ktorým sa treba vyhnúť po celom svete: Roj

Podobne ako náraz a uchopenie, rojový podvod, je, keď vás zrazu preplní skupina cudzincov, no, ktoré vám pripadajú neznáme. v skutočnosti, títo cudzinci sa navzájom dosť dobre poznajú, a krásne naplánoval čudné stretnutie, alebo roj. Takto to vyzerá úplne nevinne, zatiaľ čo ste obklopení a vreckovými krádežami.

Zvyčajne sa to stane na preplnenom mieste, kde táto skupina splýva s davom a chaosom. Začnú sa pohybovať okolo vás a skutočne vás rozptýlia, keď sa ostatní chytia všetkého. Uchovávanie hotovosti na jednom mieste je jedným z 10 cestovné chyby, ktorým by ste sa v Európe mali vyhnúť.

Ako sa vyhnúť rojovému podvodu?

Jednoducho sa držte ďalej od davov, a zips si kabát, alebo strážiť svoje veci, najlepšie, položte akékoľvek vrece pred seba.

Amsterdam do Paríža s vlakom

Z Londýna do Paríža vlakom

Rotterdam do Paríža s vlakom

Z Bruselu do Paríža vlakom

 

Cestovné podvody, ktorým sa treba vyhnúť po celom svete: Roj v Miláne, Taliansko

6. Priateľský miestny

Krásna a priateľská cudzinka je slávnym cestovateľským podvodom po celom svete. Či už sa prechádzate po Červenom námestí alebo v Paríži, vždy bude priateľský miestny obyvateľ, ktorý ponúkne pomoc pri prístupe k Eiffelovej veži alebo pri prehliadke mesta.

navyše, budú tak nápomocní pri predstavovaní všetkých veľkých klubov, že budeš len podvodom nasledujúce ráno, zobúdzať sa, a keď si všimnete svoje peniaze, všetko je preč. teda, napríklad sólový výlet, po celom svete môže byť mimoriadna šanca stretnúť sa s miestnymi, ale môže sa zmeniť aj na tvoju najhoršiu nočnú moru.

Ako sa vyhnúť priateľskému miestnemu cestovnému podvodu?

Stretávanie miestnych obyvateľov na vašich cestách je skvelé, a jeden z najlepších zážitkov. však, dávajte pozor, komu dôverujete, a prenocovať s. Dobrodružstvo v cudzej krajine sa môže rýchlo zmeniť na katastrofu, tak buďte opatrní.

Z Milána do Benátok s vlakom

Florencia do Benátok s vlakom

Bologna do Benátok s vlakom

Treviso do Benátok s vlakom

 

7. Cestovné podvody, ktorým sa treba vyhnúť po celom svete: Náramok podvod

zadarmo suveníry z cudzej krajiny znie to úžasne, ale na svete, v ktorom žijeme, nie sú skutočne zadarmo veci. teda, nepodľahnite podvodom s náramkami, ktoré zvyčajne zahŕňajú miestnu ženu, ktorá sa k vám s úsmevom blíži, dať si náramok na zápästie.

Veselý a priateľský, ponúknu vám autentické náramky alebo náhrdelníky, ktoré si môžete vziať domov, zatiaľ čo ich druhá ruka siaha po vašej peňaženke, a šperky. Ponúkať niečo krásne a zadarmo je veľkým rozptýlením a funguje na mnohých nevinných turistov.

Ako sa vyhnúť podvodom s náramkami?

Neprepadajte suvenírom zadarmo, a len majte oči otvorené, a láskavo odmietnite prijať akékoľvek bezplatné ponuky od cudzincov.

Norimberg do Prahy s vlakom

Mníchov do Prahy vlakom

Z Berlína do Prahy vlakom

Viedeň do Prahy vlakom

 

8. Žobrajúce dieťa

Oblečený v úbohých šatách, špinavý, žobranie o peniaze alebo jedlo, prosiace dieťa je jedným zo srdcervúcich cestovateľských podvodov na svete. Z Európy do Číny, pri kraji cesty stoja deti, spievať za dolár na centrálnych námestiach, alebo ťuknutím na okno taxíka.

Najčastejšie tieto deti nie sú tak stratené, ako vyzerajú, ale boli poslaní hrať úlohu. samozrejme, sú deti, ktoré skutočne potrebujú jedlo a pomoc.

Ako sa vyhnúť podvodom s prosiacim dieťaťom?

Je to zložité, pretože svet je plný chudobných detí, ktoré nemajú inú možnosť, ako žobrať. však, môžete im ponúknuť, že im kúpite jedlo alebo pomôžete iným spôsobom, ako dávaním peňazí. Tadiaľto, môžete skontrolovať ich reakciu, a či sú skutočne v núdzi alebo tesne po turistickej peňaženke.

Luxemburg do Colmar s vlakom

Luxemburg do Bruselu s vlakom

Antverpy do Luxemburgu vlakom

Metz do Luxemburgu s vlakom

 

9. Cestovné podvody, ktorým sa treba vyhnúť po celom svete: Atrakcia je zatvorená

Otváracie hodiny ste si skontrolovali vopred, ale na vaše prekvapenie, keď prídete do chrámu alebo do obchodu, miestny vám povie, že je zatvorený. potom, keď vidia vaše sklamanie, ponúkajú, že vás zavedú k ďalšiemu fantastickému orientačnému bodu alebo obchodu, ešte lepšie ako ten uzavretý.

Miestni obyvatelia môžu ponúknuť úžasné dobrodružstvo, ale v skutočnosti ťa ošklbávajú, tým, že požiada o predražené vstupné, alebo vás vezmú na nákupy, kde dostanú mastnú províziu.

Ako sa vyhnúť tomuto cestovnému podvodu?

Hosťujúci miesta mimo cesty je úžasné, len nezabudnite skontrolovať okolie a či existujú alternatívy. Navyše, vopred si urobte prieskum najlepších turistických atrakcií v Európe. Ak je atrakcia zadarmo, potom nie je dôvod ho nahradiť predraženým, a to isté platí pre obchody s vynikajúcimi recenziami.

Z Zürichu do Luzernu s vlakom

Bern do Luzernu s vlakom

Ženeva do Luzernu s vlakom

Konstanz do Luzernu s vlakom

 

Atrakcia je uzavretá, cestovný podvod

10. Dovoľte mi, aby som vás odfotil

Sólo cestovanie môže byť úžasné, a občas plný ľútosti nie je s tebou nikto, kto by urobil dokonalý obraz na sociálnych sieťach. V pozadí Big Ben alebo Firenze, rozhliadnete sa okolo seba a potom prídu za vami, aby vám ponúkli úžasný obrázok, z velkeho uhla.

2 O niekoľko sekúnd neskôr bude váš fotoaparát a všetky skvelé obrázky preč, pretože milý cudzinec s nimi utiekol. To sa môže stať kdekoľvek na svete, komukoľvek, pretože aká je pravdepodobnosť, že sa to stane? ale robí.

Ako sa vyhnúť tomuto cestovnému podvodu?

Hľadajte ďalších turistov, možno aj sólo cestovatelia, alebo páry. Toto je najbezpečnejší spôsob, ako dosiahnuť dokonalý obraz a uchovať si fotoaparát, a výmenou, ponúknite, že si ich odfotia.

Salzburg do Viedne s vlakom

Mníchov do Viedne s vlakom

Graz do Viedne s vlakom

Praha do Viedne s vlakom

 

Dovoľte mi, aby som vás odfotil pri cestovaní

11. Cestovné podvody, ktorým sa treba vyhnúť po celom svete: Switcheroo

Najlepším spôsobom, ako zaobchádzať s peniazmi na cestách, je mať so sebou neustále malé účty. Inak, pri veľkých účtoch buďte opatrní, pri platení taxikárov alebo v miestnych reštauráciách. Mohli by ste dať veľký účet za malú platbu, ale prijímatelia budú predstierať, že zrušia veľký účet a zmenia ho za oveľa menší účet. Tadiaľto, menia turistu.

Pokladníci, taxikári, alebo čašníci, môžu byť hráčmi v tomto podvode switcheroo. Tu budete veľkým porazeným, ak nie opatrný.

Ako sa vyhnúť podvodu Switcheroo?

Uveďte sumu zmenky, ktorú rozdávate, a poznajte zmenu, ktorú by ste mali dostávať späť.

Lyon do Toulouse s vlakom

Paríž do Toulouse s vlakom

Nice do Toulouse s vlakom

Bordeaux do Toulouse s vlakom

 

12. Hlavné cestovateľské podvody, ktorým sa treba vyhnúť na celom svete: Dychtiví študenti angličtiny

Hovoria lámanou angličtinou, ale prosia ťa, aby si ich to naučil. Dychtiví študenti angličtiny číhajú v kaviarňach a baroch, začne s vami priateľský rozhovor, a potom vás požiada o súkromnú hodinu angličtiny vo vašej hotelovej izbe.

Raz v hoteli, nedočkavý študent angličtiny sa môže zmeniť na nočný pohár, a zobudíte sa na ukradnutú peňaženku a pas. Pravdou je, že je nemožné zlepšiť jazykové znalosti zo dňa na deň, a dokonca si niekto chce precvičiť angličtinu, táto lekcia sa nemusí diať v hotelovej izbe alebo nad alkoholom.

Na záver, inteligentné cestovanie je v dnešnej dobe najlepší spôsob cestovania, všade na svete. Dôvodom je, že cestovné podvody sú čoraz ťažšie odhaliteľné. Ako bolo povedané, nikdy nebolo jednoduchšie cestovať po svete ako dnes.

Z Zürichu do Wengenu s vlakom

Ženeva do Wengen s vlakom

Bern do Wengenu s vlakom

Bazilej do Wengenu s vlakom

 

tu na Save A Train, radi vám pomôžeme naplánovať si zábavné miesta, ktoré chcete navštíviť, a vašu cestu šťastne dokončiť tak, že sa vyhnete cestovným podvodom.

 

 

Chcete vložiť na svoj web príspevok „12 hlavných cestovných podvodov, ktorým sa treba vyhnúť po celom svete“? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Ftravel-scams-avoid-worldwide%2F- (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)