Čas čítania: 5 minút
(Aktualizované: 02/03/2023)

Jar je najlepší čas na cestovanie po Európe, ale aj obdobie sviatkov. Ak plánujete cestovať do Európy medzi aprílom a augustom, mali by ste vedieť o štátnych sviatkoch. Zatiaľ čo štátne sviatky sú dni osláv a festivalov, toto sú tiež dni, keď si Európania berú voľno na cestovanie. teda, môže to ovplyvniť pracovné dni miestnych podnikov, oficiálne stránky, a verejnej dopravy.

teda, mali by ste si vopred preštudovať svoju dovolenkovú destináciu. Týka sa to najmä sviatkov v mesiacoch od apríla, v čase Veľkej noci, do augusta. Pozorne si prečítajte to podstatné o všetkom, čo potrebujete vedieť o cestovaní do Európy počas štátnych sviatkov.

Cestovanie vlakom počas štátnych sviatkov

Počas štátnych sviatkov v Európe premávajú vlaky ako zvyčajne. Avšak, keďže štátne sviatky sú v Európe sviatkami, miestni využívajú možnosť cestovať počas štátnych sviatkov. Takže, ak dátum vašej cesty pripadne na štátny sviatok, radšej sa vyhnite cestovaniu po 10 AM cez 6 POPOLUDNIE. navyše, v uvedených hodinách, môže byť nedostatok lístkov na vlak, tak si radšej kúpte lístok na vlak v dostatočnom predstihu.

Avšak, sviatky sú dni, keď sa konajú najvýznamnejšie festivaly v Európe. napríklad, počas augustových sviatkov, farebné Karneval v Notting Hill v Londýne, a festival Gone Wild v Devone, sú 2 z najlepších festivalov bankových sviatkov vo Veľkej Británii.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Paríža do Londýna Vlaky

Berlín do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

Travelers Couple Admire View of Mountain Lake

Základné bankové sviatky v Európe

Deň kráľa v Holandsku, apríl 27

pôvodne deň kráľov bol na pamiatku piatych narodenín princeznej Wilhelminy 1885. Odvtedy, Holanďania zapĺňajú ulice, najmä v Amsterdame, maľovanie kanálov v oranžových farbách, Oficiálna farba dňa kráľa. Takže, pred odchodom do Amsterdamu, vopred rezervovať lístky na vlak, a lodné lístky, aby ste čo najlepšie využili svoj čas.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paríž Amsterdam vlaky

 

Deň dobytia Bastily vo Francúzsku, júl 14

Najvýznamnejší štátny sviatok vo Francúzsku, Bastille Deň, odvtedy je dôvodom vyjsť do ulíc Paríža 1789. Cestovatelia z celého Francúzska i mimo neho cestujú do Paríža, aby v Deň dobytia Bastily obdivovali svetlá Eiffelovej veže. Plány na tento deň začínajú mesiace vopred. Ak si myslíte, že Paríž je na Valentína alebo Vianoce preplnený, potom je Deň dobytia Bastily na úplne inej úrovni.

Amsterdam je Parížskej Vlaky

Londýna do Paríža Vlaky

Rotterdam je Parížskej Vlaky

V Bruselu do Paríža Vlaky

 

Belgický národný deň, júl 21

Deň nezávislosti Belgicka je štátny sviatok, Jeden z 10 v krajine. Zatiaľ čo miestni oslavujú po celej krajine, môžete očakávať najúžasnejšiu oslavu v Bruseli, kde vojenské sprievody, belgický nadjazd, a koná sa ohňostroj. teda, ak sa chystáte v júli do Belgicka, 21. deň je dátum, ktorý si treba zapamätať a zarezervovať si lístky na vlak do Bruselu v dostatočnom predstihu.

Luxembourg do Bruselu Vlaky

Antwerp do Bruselu Vlaky

Amsterdam Brusel Vlaky

Paríža do Bruselu Vlaky

 

Amsterdam Open Boat Tours

Letné prázdniny v Európe

Júl – august je najrušnejším obdobím cestovateľskej sezóny v Európe. Od ukončenia školy, väčšina ľudí preferuje cestovanie do Európy s deťmi počas letných prázdnin. Takže, Európa je veľmi preplnená, a to aj napriek tomu, že Európania si tento čas vyhradia na cestovanie. To druhé môže pracovať vo váš prospech. Jeden z najlepších spôsobov, ako zažiť Európu, je ako miestny, čo znamená, že môžete využiť príležitosť kreatívne cestovať. Pre bližšie objasnenie, jeden z najviac kreatívne spôsoby cestovania je výmenou domovov s európskou rodinou, ktorá cestuje do zahraničia, a to funguje, ak ste z Európy aj mimo nej. Avšak, to si vyžaduje plánovanie dopredu a prieskum, aby ste našli svoj domov mimo domova.

 

Najlepšie destinácie počas sviatkov

Väčšina ľudí cestuje do európskych hlavných miest alebo prímorských destinácií. Avšak, Európa má veľa krásnych a zvláštnych miest, ktoré nie sú známe. Takže, najlepšími dovolenkovými destináciami sú skryté poklady Európy, ktoré môžete navštíviť pri dlhej alebo krátkej ceste vlakom. Napríklad, Dutch dediny, stredoveké hrady v Nemecku, a svieže francúzske údolia sú niekoľkými miestami, kde sa môžete dostať preč od davov.

Ďalšie skvelé destinácie pre bankovú dovolenku sú Alpské národné parky. Na rozdiel od národných parkov v USA či Ázii, vlakom sa dostanete do ktoréhokoľvek národného parku. Či už sa rozhodnete pre Švajčiarov, francúzsky, alebo talianske Alpy, pamätajte, že počas sviatkov cestujú aj miestni obyvatelia. Takže, naplánujte si cestu vlakom vopred.

Frankfurt do Berlin Vlaky

Leipzig do Berlína Vlaky

Hanover do Berlína Vlaky

Hamburg do Berlína Vlaky

 

 

Základné rady na plánovanie prvého výletu počas sviatkov

Ako už bolo spomenuté skôr, plánovanie dopredu vás môže dostať na skvelé miesta v Európe. Takže, prvá vec je sadnúť si a urobiť si plán cesty, vrátane všetkých miest, ktoré chcete navštíviť a robiť. za druhé, urob predodletový zoznam pre všetky cestovateľské náležitosti, ktoré zhŕňa všetko, čo musíte urobiť pred cestou. To môže zahŕňať rezerváciu lístkov na vlak a výber typu ubytovania.

Po dokončení týchto dvoch dôležitých krokov, Ďalším krokom pri plánovaní vašej prvej cesty počas sviatkov je skontrolovať, či pre hlavné stránky existujú špeciálne pracovné hodiny počas sviatkov. Aj keď sú malé šance, niektoré miesta budú zatvorené, väčšina pamiatok je otvorená ako zvyčajne alebo bude fungovať ako v nedeľu. Tieto informácie vám pomôžu naplánovať si cestu.

Na záver, štátne sviatky sú v Európe štátnymi sviatkami. Zatiaľ čo verejná doprava, ako vlaky, beží ako zvyčajne vo väčšine krajín, vlaky sú veľmi vyťažené, keďže aj Európania si nájdu čas na cestovanie. teda, plánovanie dopredu je najlepší spôsob, ako si zabezpečiť fantastický európsky bankový sviatok.

 

Neuveriteľná cesta vlakom začína nájdením najlepších vlakových lístkov na tej najkrajšej a najpohodlnejšej vlakovej trase. My v Uložiť vlak radi vám pomôžeme pripraviť sa na cestu vlakom a nájsť najlepšie lístky na vlak za najlepšie ceny.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „Cestovanie do Európy počas štátnych sviatkov“ na svoju stránku?? Môžete buď nasnímať naše fotografie a napísať text, alebo nám môžete uviesť odkaz na tento blogový príspevok. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/en/traveling-to-europe-during-bank-holidays/ – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)