Čas čítania: 3 minút
(Aktualizované: 27/08/2021)

Európa je bohatá na zozname svetového dedičstva UNESCO, ktoré priťahujú milióny turisti. je tu mnohé pamiatky vidieť - od architektonických a kultúrnych pamiatok až po prírodné zázraky starého kontinentu.

S toľkými miest z čoho vyberať, to môže byť ťažké pre cestujúcich, aby rozhodnutia týkajúce cieľ. Aby sme vám pomohli vybrať, ktoré na zozname svetového dedičstva UNESCO v Európe k videniu prvý, zostavili sme užší zoznam:

 

Pamiatky svetového dedičstva UNESCO vo Francúzsku

Niektoré z najpozoruhodnejších miest svetového dedičstva UNESCO vo Francúzsku patrí divy ako Versailles. Je to najslávnejšie a najžiadanejšie kráľovské sídlo v meste Francúzsko. Ďalším krásnym miestom spomenúť, je Kláštor Saint-Savin-sur-Gartempe. Je to románsky kostol z 9. storočia v Poitou, nový Aquitaine.

Pre cestujúcich, ktorí majú radi vidieť náboženské predmety, tam je tiež Katedrála v Chartres. Tento Roman Katolícka katedrála pochádza z 13. storočia, a nájdete ho juhozápadne od neho Paríž. konečne, existuje Mont-Saint-Michel a jeho záliv. Je to ostrov s strategické opevnenie z rokov 8 AD, s kláštor ako jeho hlavná štruktúra.

Paríž - Lyon Highspeed Train

Paríža do Štrasburgu Vlaky

Luxembourg do Štrasburgu Vlaky

Nancy do Štrasburgu Vlaky

Basel do Štrasburgu Vlaky

 

 

Pamiatky svetového dedičstva UNESCO v Taliansko

Taliansko je plná svetového dedičstva UNESCO, takže budeme spomenúť niektoré z tých najznámejších. Našou prvou zastávkou je archeologickej oblasti Pompei, Herculaneum, a Torre Annunziata. Ich význam spočíva v tom, že sú starí pozostatky miest, ktoré boli pochované v erupcii Mt.. Vesuvius v 79 AD. K dispozícii je tiež Castel del Monte, z 13. storočia zámok datovania. Vzhľadom k tomu, že sa mieša vplyvmi European cisterciánsky gotický a Muslim architektúra, je to fascinujúce podívaná.

UNESCO World Heritage sites in Italy

 

Ďalej, Tiež Taliansko je domovom Piazza del Duomo v Pise, slávna šikmá veža. konečne, tam sú historický centrá dvoch veľkých miest, Florence a Rím. vo Florencii, štruktúry reprezentujúci architektúru štýlu renesancie sú must-pozri. Nenechajte si ujsť Uffizi, Bazilika Santa Croce, a katedrála Florence. v Ríme, musíte preskúmať stred ríše rímskej a katolícky svet s obrovským množstvom pamiatok a kultúrnych pamiatok.

Florence na Pisa vlakov

Florence k Rímu Vlaky

Bari Florencii vlakov

Salerno Florencii vlakov

Nemecko

Aachen Cathedral In Germany

 

Nemecko je krajinou hradov a zámkov, katedrál, a ďalšie úžasné zozname svetového dedičstva UNESCO. Katedrála Aachen je pohrebisko Charlemagne a prvé postavená klenuté štruktúra už od staroveku. Na najobľúbenejší orientačný bod v Nemecku je dalsia katedrála, toto jeden v Kolíne nad Rýnom. Trvalo stáročia, než sa stavať počnúc 1248. Ďalej, stojí za návštevu aj hranice Rímskej ríše. Každý by mal vidieť Hadrian Wall a Antonine múr, ktoré boli postavené v 122 AD a 142 AD, príslušne.

Za poznaním Horná strednej Rýn údolia bude nezabudnuteľný skúsenosť. Táto oblasť je domovom obrovského množstva zámky a historické mestá. konečne, je Wurzburg Residence na súde záhrady a Residence námestí. Jedná sa o jeden z najväčších palácov v Nemecku, skvelým príkladom toho, rokoka.

To sú len niektoré z mnohých nádherných miest svetového dedičstva UNESCO v Európe. S našimi návrhmi, nemôžete pokaziť organizovanie vašej cesty. Môžete dosiahnuť týchto miestach vlakom z rôznych významných európske mestá.

Berlín do Aachenu Vlaky

Frankfurt do Kolína Vlaky

Dresden do Cologne Vlaky

Aachen do Kolína Vlaky

 

Pripravení preskúmať, čo Európa môže ponúknuť? Naplánujte si návštevu pozoruhodných miest svetového dedičstva UNESCO a rezervovať lístky na vlak dnes!

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok na svoju stránku?, môžete buď vziať svoje fotografie a text a len nám úver s odkazom na tomto blogu, alebo kliknete tu:https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Funesco-world-heritage-sites-europe%2F%3Flang%3Dsk– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)