Čas čítania: 4 minút
(Aktualizované: 27/03/2021)

železničná doprava je najviac šetrné k životnému prostrediu spôsob, ako cestovať. Skleníkový efekt plynných emisií na kilometer na železničnú dopravu je 80% menej ako autá. V niektorých krajinách, menej ako 3% zo všetkých druhov dopravy emisie plynov pochádza z vlakov. Jediné metódy šetrnejšie k životnému prostrediu než vlaky pri chôdzi jazda na bicykli. tam je veľa dôvodov, prečo sa rozhodli cestovať vlakom je šetrné k životnému prostrediu a my by sme chceli podeliť s vami!

Typický vlaková linka môže niesť 50,000 osôb za hodinu. Porovnajte to s diaľnice pruhu, ktoré sa môžu pohybovať iba 2,500 osôb za hodinu.

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagram

 

Príspevok zdieľaný Nigelom C. Williamsonom (@therealnigelcw)

 

Keď kontrastné autodopravu s koľajnicou, externých nákladov, hluk, znečistenie vzduchu, nehody, a zhoršenie infraštruktúry, a dopravné zápchy sú ďaleko nižšie na vlaky, než za použitia súkromného vozidla.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Rotterdam do Londýna Vlaky

Paríža do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

Hluková záťaž – Prečo zvoliť cestu vlakom je šetrné k životnému prostrediu

Hlukové znečistenie je nepriaznivým účinkom hluku na človeka aj na ľudí zver. Je to priamy dôsledok chudobné urbanizmus. Problémy s hlukom od dátumu znečistenia späť do starého Ríma! dnes, hluková záťaž z automobilov môže dôjsť k poškodeniu psychického stavu ľudí. Symptómy zahŕňajú hypertenziu, Hladiny high-stress, tinitus, poruchy spánku, a ďalšie škodlivé účinky.

V súčasnosti, existujú opatrenia, ktoré obmedzia dopad hluku vozovky. Opatrenia zahŕňajú protihlukové steny, obmedzovanie rýchlosti vozidla, zmena vozovky textúry, rovnako ako dopravné kontroly, ktoré umožnia plynulý tok vozidiel. To znamená, že autá v systéme riadenia dopravy budú musieť používať svoje brzdy a akcelerácie menšia.

Vlak je šetrný k životnému prostrediu, a to je rozhodujúce. India je vidieť predaja automobilov zvyšujúce sa na ročnej báze. Čína Predpokladá sa, mať 300 miliónov automobilov na ceste zo strany 2030. Letectvo a lodné cestovanie sú tiež pridať ku globálnym emisiám CO2. Zdá sa, že zo všetkých druhov dopravy, - iba vlaky udržujú nízke emisie a - udržateľný pre budúcnosť.

Elektrická a hybridné vozidlá sú samozrejme lepšie pre životné prostredie ako tradičná automobily, ale problém dneška je, že tieto vozidlá sú príliš drahé byť predané na úrovni, ktorá bude vyváženie negatívnych dôsledkov vozov.

Rimini Florencii vlakov

Rím Florencii Vlaky

Florence k Rímu Vlaky

Venice Florencii vlakov

 

 

Dieselové vlaky a elektrické vlaky

Tam je rozdiel medzi motorová nafta vlaky a elektrický vlakov. elektrické vlaky vyžarovať 20-35% menej uhlíka ako naftové vlaky. Vlak je šetrné k životnému prostrediu, najmä elektrické vlaky, ktoré sú napájané z obnoviteľných zdrojov energie a ponuky uhlíka bez cesty. emisie zo vlaky v Európe znížia o ďalších 50% podľa 2030. Tieto čísla sú skvelé, pretože vlaky predstavujú 8.5% zo všetkých cestovných činností.

Kolín nad Rýnom do Frankfurtu Vlaky

Mníchov do Frankfurtu Vlaky

Hanover do Frankfurtu Vlaky

Hamburg do Frankfurtu Vlaky

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagram

 

Príspevok zdieľaný Daveom Wheelerom (@davewheelerstudio)

Vlaky alebo lietadla – prečo je výber cesty vlakom šetrný k životnému prostrediu

Kľúčová dôležitá položka, keď nákupný vlaky do lietadiel je to, že lietadla je nutné použiť neuveriteľné množstvo paliva pre vzlet a pristátie. Tiež, keď ľudia cestujú lietadlom, majú tendenciu sa dostať na letisko autom. To prispieva k emisiám CO2 na ich ceste. To robí Užívanie medzimestské vlak ne-jasné pre životné prostredie.

Tam boli niektoré nedávne udalosti, Zvlášť pre ľudí služobne ktorí sú informovaní prostredníctvom cestovnej kancelárie vplyvu oxidu svojich letov. Tiež, stranou od okolitého prostredia, je to veľmi ťažké dosiahnuť centrá miest autom, kdežto, ak ste vo vlaku, máte priamy prístup do mestských centier. Toto, častejšie ako nie, tiež znamená, že je oveľa rýchlejší cestovať vlakom než akýkoľvek iný spôsob.

Janov do Miláno Vlaky

Rím Miláno Vlaky

Bologna do Miláno Vlaky

Verona Milan Vlaky

 

Na záver, vlak je ekologický a najekologickejší spôsob cestovania a poskytuje pohodlie ľuďom cestujúcim za prácou aj zábavou. Nárast v aute na ceste znamená, že dopravné zápchy a znečistenie sú na vzostupe a vlaky sú dopravné riešenie pre ochranu životného prostredia.

 

Hľadáte spôsob, ako kúpiť lístky na vlak s žiadne rezervačné poplatky? Ísť do www.saveatrain.com získať prístup k najlacnejšie sadzby vlakov.

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok na svoju stránku?, Potom kliknite sem: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fwhy-choosing-to-travel-by-train-is-environmentally-friendly%2F%3Flang%3Dsk – (Prejdite k kód pre vloženie)