(Modifikimi I Fundit Më: 10/03/2020)

Solo udhëtimit në të mirë të saj është e pashtrembëruar vetë-kënaqje dhe spontaniteti. Është lirinë për të vijnë e të shkojnë si ju lutem, Qëndrimi në një vend më të gjatë në një trill dhe kaloni faqet komercializuar; në qoftë se ju nuk mund të jenë të shqetësuar. E vetmja kompromise ju duhet të bëni janë të veten. Në mesin e shumë prej rritje tendencat e udhëtimit globale, solo udhëtime janë duke marrë vendin e parë, por me udhëtime të mëdha solo vijnë përgjegjësi të madhe. Ti e di se çfarë thonë ata, ka pro dhe kundra për çdo situatë. Dëshira juaj për të shkuar atë do të thotë vetëm ju duhet të jetë përpara-menduarit dhe të përgatitur. Dollar ndalesa me ju. Kur gjërat shkojnë pak si dardhë, ju duhet të keni besim dhe tru për të zgjidhur atë. Këtu janë disa këshilla të tanë më të mirë Si Trip në plan të A Solo Travel.

 

Trip Travel Solo: Udhetim me tren

Një nga mënyrat më të popullarizuara të transportit për udhëtarët solo është që të udhetim me tren. Udhëtimi me tren hap një numër të madh të destinacioneve që ju mund të shtrydh në disa javë. Ekziston edhe elementi social, kjo është një mënyrë e madhe për të lidhur me të aventurierë shokët në një mjedis të sigurt. Solo udhëtimit me tren është gjithashtu një mënyrë e madhe për të vërtetë të jetë në gjendje për të parë destinacione dhe peisazhet si ju të kalojë nëpërmjet tyre. Ekziston edhe një fjalë që përçuesve trenit janë njerëz të përsosur për të pyetur rreth fotografisë trenit, provoni atë për të përsosur të ardhshëm historinë tuaj Instagram.

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

Travel By Train is the best

 

Zgjedhja e një destinacion & Rezervimet strehim

Kur ju zgjidhni një destinacion për solo juaj udhëton – kontrolloni off-sezon, të cilat mund të ndihmojë të shtrihet buxhetin tuaj një pak më tej. I tërë Udhëtimi është i juaji, por kështu është kostoja. Duke pasur këtë në mendje, kontrolloni të motit! Disa destinacione gjatë jashtë sezonit janë thjesht i tmerrshëm dhe se do të ishte një ide e mirë për të mbajtur në mendje ngjarje të mëdha apo festat që mund të dërgoni çmimet skyrocketing. Nuk ka mungesë të akomodimit, kudo që të vendosë për të udhëtuar, hotele, B&B-së, dhe më teprojnë Airbnb-së. Marr atë që është e drejtë për ju dhe buxhetin tuaj.

Marseilles për Trenat Lyon

Paris për Trenat Lyon

Lyon për Trenat Paris

Lyon për Trenat Avignon

Use Trains On Your Solo Travel Trip

 

Trip Travel Solo: Planifikimi itinerarin tuaj

Spontaniteti është një gjallërim më të mira të udhëtimit solo, por, për të filluar me, provoni dhe të ketë një itinerar të detajuar. Kjo është një pikë e shkëlqyer duke filluar. Identifikimi pikat kryesore të destinacionit që keni zgjedhur dhe të krijojë një afat kohor. Bukurinë e të paturit e një detajuar itinerar është se ajo mund të ju udhëzojë, ndërsa në të njëjtën kohë të lejojë që të ndryshojë si ju shkojnë së bashku.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

Take Photos During Your Travels

 

Stay Safe

Siguria e para nuk ka qenë kurrë apter. Nëse jeni të udhëtonte diku e re dhe unchartered për ju, të jemi të ndërgjegjshëm spoteve krimit lokale nxehta dhe të bëjë hulumtimin tuaj! Kur ju jeni jashtë dhe rreth, mbajtur vlerë tuaj nga sytë e qartë dhe nuk përpiqen për të ecin përreth duke kërkuar në telefonin tuaj poshtë. Mbaj emrin tuaj hotel dhe adresën me ju, vetëm në rast. Provo dhe të njoh veten me disa numrave të emergjencës lokale dhe ndërkohë që ju kërkimit informacionin e sigurisë për destinacionin tuaj të veçantë, të bëjë një hulumtim pak më mirësjelljes kulturore, si dhe. Një nga masat më të mira të sigurisë është i ndarë itinerarin tuaj me një mik apo një anëtar i familjes. Le të njerëzit e dinë se ku jeni dhe çfarë janë planet tuaja. Përditësimin e tyre mbi çdo ndryshim që mund të bëjnë së bashku rrugën.

Frankfurt për Trenat Berlin

Leipzig për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

How To Plan A Solo Travel Trip

 

Trip Travel Solo: Krijo Miqësi përgjatë rrugës

Ndërsa solo udhëtimit është e madhe, ju mund të shkoni për ditë pa folur me dikë. Paqja mund të jetë një nga arsyet që ju jeni të udhëtojnë solo, por ai përfundimisht mund të marrë shpërblimin e vet. për fat të mirë, kur ju jeni në lëvizje, është mjaft e lehtë për të takuar njerëz të rinj dhe të filloj një bisedat pak. të jetë i sigurt. Mbani veshët hapur për një theks të njohura për veten tuaj dhe mos harroni se përvojat e përbashkëta janë një përsosur Ice-breaker për t'u lidhur me udhëtarët e tjerë.

Trenat Amsterdam në Londër

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

Make Friends Along Your Travels

 

Pack Lehta

Kur ju udhëtoni solo, ju duhet të bëni të sigurtë që ju mund të kryejë çdo gjë në tuaj. Një copë për, një valixhe ose një shpinës duhet të jetë sasia e përsosur e bagazhit nëse ju jeni të udhëtojnë për një javë ose tre. Paketë për destinacionin, vishen për të motit, e cila duhet të lehtësoj ngarkesën tuaj. Ju do të habiteni se sa e mirë ajo ndihet që të dal vetëm të domosdoshme dhe të lënë prapa rrëmujë. aparati juaj është gjithmonë një domosdoshmëri, solo udhëtimit dhe fotografisë shkojnë dorë për dore.

Salzburg për Trenat e Vjenës

Mynih për Trenat e Vjenës

Graz të Trenat e Vjenës

Pragë për Trenat e Vjenës

 

 

Trip Travel Solo: Darka Për një

Nëse ju jeni të guximshëm të mjaftueshme për degën në solo udhëtimit, ju jeni të aftë të mjaftueshme për të ngrënë vetëm. Në shumë vende, Mëngjesi dhe dreka priren të jenë më shumë në anën e rastësishme kështu që nëse ju jeni duke u frikësuar në tryezë për një skenar të, të fillojë me këto kohë vakt. Merrni një libër ose një ditar me ju dhe nëse ngrënie vetëm të vërtetë nuk është gjë e juaj, vështrim në grupe Meetup lokale. Ju mund të lidheni me njerëz të cilët argëtohem në outings Foodie dhe në qoftë se ju doni të vërtetë doni të shmangni turmat, Shiko për strehim që ofron një aneks kuzhine dhe kuzhinier deri stuhi tuaj.

Mynih për Trenat Cyrih

Berlin për Trenat Cyrih

Basel për Trenat Cyrih

Vjenë për Trenat Cyrih

Eating on a Solo Travel Trip

 

Provoni arritur në Ditën

Kur jeni duke planifikuar itinerarin tuaj, të përpiqet të planit për të arritur gjatë orëve të ditës. Ajo është mjaft e një detyrë e frikshme për të gjetur rrugën tuaj nëpërmjet një qytet të panjohur në errësirë ​​dhe edhe më shumë kur ju jeni duke bërë atë solo. Planifikimi do të jetë një pjesë e ndërlikuar e misionit të udhëtimit tuaj solo, për të filluar me, dhe ju mund të baticë-zbaticë si ju lëvizin së bashku, por këto detaje të vogla të bëjë një ndryshim të madh.

Luksemburgu për Trenat Brukselit

Antwerp për Trenat Brukselit

Amsterdam për Trenat Brukselit

Paris për Trenat Brukselit

Solo Travel Trip Photos

 

Ju jeni duke e bërë zgjedhjen e duhur për të bërë disa udhëtojnë në tuaj dhe të kesh një udhëtim Solo. Ju do të jetë shumë më e mprehtë dhe të hapur për atë që po ndodh rreth jush. Gjithmonë besim instinkt tuaj gut kur udhëtojnë dhe përdorimi Save A Train!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “Si Trip Plani To A Solo Travel?” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://embed.ly/code?url = https://www.saveatrain.com/blog/solo-travel-trip/ </s>avkanî- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)