Koha e leximit: 2 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 12/03/2021)

Udhëtimi me tren është e rehatshme, miqësore me mjedisin dhe ajo siguron madhështor views, përkryer për të bërë Instagram tuaj një shumë prettier. Këtu janë 4 views rrugë tren për të bërë llogari të shkëlqejë tuaj Instagram.

 

rrugë Train sheh Nr.1 – West Highland Line, Skoci

West Highland Skoci shikime rrugë tren

Scotland shkëlqyeshëm ka disa nga më të bukur peisazhet dhe trajnojë pikëpamjet e rrugës në botë. kjo udhëtimi hekurudhor ofron pamje të gjerë të largëta maurët, lochs, dhe malet. Kur udhëtonte në Highland Line West, ju do të jetë me fat të mjaftueshme për të përvojë legjendar Glenfiddich Viaduct. shikoni njohur? Kjo është për shkak se ajo është paraqitur si Express Hogwarts në movie Harry Potter ekskluzivitet. Imagjinoni dy-çezmat këto pikëpamje do të merrni.

Amsterdam për Trenat Londër

Rotterdam për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Glacier Express, Switzerland

Të Glacier Express Train Zvicër shikime rrugë

Nëse preferoni një ritëm të ngadaltë pikëpamjet e rrugës trenit, Kjo është rruga për ju dhe pasuesit tuaj Instagram. pamja juaj verbuar panoramike do të fillojë me një pamje të Matterhorn famshëm. nga Zermatt, ju do të bëni shtatë-orëshe udhëtimin tuaj hekurudhore përgjatë UNESCO Trashëgimisë Botërore Site rrugë në Shën Moritz. Gëzojnë snapping fotot si lavdishme alpin Vistas views kalojë dritaren tuaj.

Zurich për Trenat St Moritz

Zermatt për Trenat St Moritz

Lyon për Trenat St Moritz

Basel për Trenat St Moritz

 

Hekurudhor Flam, Norvegji

hekurudhor rrugë Treni Flam sheh Norvegji

Një udhëtim të shkurtër – Ky udhëtim tren, një orë nga Myrdal për Flam është vetëm për pikëpamjet. Dhe pasuesit e tu me fat Insta do të ju falenderoj. Ju do të shihni Nali tunel, Kjosfossen befasues ujëvarë, dhe fjords mrekullueshëm të Norvegji.

 

Opsioni ynë mbylljes për pikëpamjet rrugë tren – Inlandsbanan, Suedi

Inlandsbanan, Suedi

Nëse Glacier Express nuk ishte dëborë dhe akull e mjaftueshme për ju, atëherë ju do të love Line Inland. Kjo aventurë tren 14-orëshe fillon në Kristinehamn para se të bërë rrugën e tij përmes terrenit xanxar skandinave drejt Gällivare. Jashtë dritares tuaj, ju do të shihni Rrethit Arktik dhe – në qoftë se ju mbani sytë tuaj peeled – disa kafshë të egra në formën e rerave, dre brilopatë, dhe dre.

 

Kështu që tani pasi mësuat për pamjet e linjave të trenave dhe jeni gati të shkoni në një udhëtim hekurudhor që ndryshon jetën ndërsa lustroni llogarinë tuaj në Instagram dhe fitoni disa ndjekës të rinj? Rezervoni udhëtimin me tren tuaj ëndërr sot në Save A Train. Dhe ju gjithashtu mund të kontrolloni llogarinë tonë Instagram instagram.com/saveatrain

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F4-train-route-views-to-make-your-instagram-account-shine%3Flang%3Dsq/ - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)