Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 27/08/2021)

Për të gjithë udhëtarët e etur atje të cilët janë në kërkim për vende në Evropë arritshme me tren për shkak se ju përkundrazi do të përqafojë gëzimet e një emocion të udhëtimit hekurudhor se një aeroplan, këtu është një lajm i madh ju do të dashuri. udhëtime tren evropiane ngasin çdo ditë në zemrat e qyteteve të mëdha, duke e lejuar ju që të përjetojnë mrekulli Evropës pa thyer banka duke shijuar përvojën unike të një udhëtimit me tren.

 

Këtu janë disa të mëdha vende në Evropë arritshme me tren:

Strasburgu (Franca)

Ky udhëtim tren do të zgjasë për rreth 5 orë dhe t'ju kushtojë rreth £ 168 për një biletë kthimi. Nëse ju jeni ka mendim të dytë për të vizituar Francën, këtu është arsyeja pse ju duhet të bjerë këtë qëndrim negativ. Të marrë biletën tuaj trenit të renditura dhe të shkojë drejt këtij vendi të mrekullueshëm. Së pari, gratë franceze janë të bukur. i dytë, ushqimi është i shkëlqyer, dhe verë është çdo gjë që ata thonë se kjo është - e shtrenjtë, por ia vlen. Vendi që me sukses martohet gal dhe ndikimet gjermane është larg nga një nga përvojat më spektakolare ju do të merrni për të parë në një jetës. Nga të gjitha vendet në Evropë arritshme me tren, Strasbourg do të keni të fikët, dhe ju do të jetë duke marrë selfies në frontin e super dramatike Strasburgu katedrale.

Paris për Trenat Strasburgut

Luksemburgu për Trenat Strasburgut

Antwerp për Trenat Strasburgut

Basel për Trenat Strasburgut

 

 

Këln (Gjermania)

Grab një libër ju do të dëshironi të lexoni për rreth 5.30 orë pasi kjo është se sa kohë do të marrë ju për të marrë në Këln. Për t'iu përgjigjur pyetjes tuaj menjëherë: po, ju do të jetë duke ndryshuar trenat në Bruksel. Bileta e kthimit kushton £ 177, por është e vlefshme. Përse? Sepse kjo është, pa asnjë dyshim, qyteti më tërheqëse në Gjermani; mbretërisht ulur në brigjet e Rinit, Cologne duket e mrekullueshme gjatë gjithë vitit. A jeni një Foodie? Ju do të duan të eateries përgjatë buzë uji terhiq e Am Frankenturm! Gjithashtu, shikoni jashtë muze Ludwig për një shikim në art të shkëlqyer modern.

Frankfurt për Trenat Cologne

Bruksel për Trenat Cologne

Vjenë për Trenat Cologne

Stuttgart për Trenat Cologne

 

Këln është në mesin tonë 4 Places Underrated në Evropë arritshme me tren

Roterdami (Holandë)

Rotterdam është një nga vendet më të mira në Evropë arritshme me tren. Ju do të ngasin për rreth katër orë, dhe do të ketë një ndryshim të trenave në Bruksel. Ju nuk duhet të kalojnë më shumë se £ 185 në tuaj biletën e kthimit. Rotterdam ka mbajtur gjatë një lloj reputacion negativ për shkak të portin e saj prej rëre me asgjë, por vinça dhe anijeve kontejnerë. kohët e fundit, ajo është lëkundje off se reputacioni dhe duke marrë turistët për të parë atë në një dritë krejtësisht të re. Këtë herë, ju do të duan qytetin për trove e saj artistike thesar, Muzeu Boijmans Van Beuningen i cili drejton gamën nga Brueghel Plaku në Salvador Dali. Ka aq shumë për të parë dhe përvojën këtu, dhe fakti se Rotterdam është e arritshme me tren është vetëm një tjetër plus.

veç, në rrugën atje ju do të shihni e famshme fushat Tulip, kjo patjetër do t'ju çojë në qytet me një atmosferë të mrekullueshme.

Bruksel për Trenat Roterdamit

Antwerp për Trenat Roterdamit

Berlin për Trenat Roterdamit

Hanover për Trenat Roterdamit

 

 

vini jonë e fundit në “Places në Evropë arritshme me tren” është – Antwerp (Belgjika)

Mënyra më e shpejtë për të marrë në Antwerp është duke udhëtuar rreth katër orë me tren dhe ndryshuar trenat në Bruksel. Ju nuk do të paguani mbi 87 paund për një biletë të jashtëzakonshme kthimi. Pavarësisht pozicionit të saj të pazakontë (qyteti është në kufirin midis Belgjikës dhe Holandës), Antwerp është, çuditërisht, super të arritshme me tren. Ju mund edhe të blej një "çdo stacion belg" biletën përmes Eurostar dhe për të marrë kudo në vend, Antwerp përfshirë - në të njëjtin çmim si një udhëtim në Bruksel. Antwerp do të jetë shumë interesante për të gjithë dashamirët e diamanti: Antwerp, Belgjika krenohet në rrethin e saj Diamond i cili mburret për të qenë qyteti ku disa prej prerjes më të jashtëzakonshme, lustrim, dhe tregtia e diamanteve / gems të zhvillohet.

Bruksel për Trenat Antwerp

Breda për Trenat Antwerp

Lille për Trenat Antwerp

Cologne për Trenat Antwerp

 

Kontaktoni Ruaje një tren të rezervoni udhëtimin tuaj tren në vendet në Evropë arritshme me tren dhe ne do t'ju çlirojë nga ndonjë tarifat prenotim shtrenjta, procedurat e komplikuara prenotim, dhe normat e pamundur. Ne kemi marrë ti i mbuluar në çdo hap të rrugës. Dhe, Pasi çdo gjë të renditura – sigurohuni që ju të gëzojnë rides tuaj tren dhe destinacion, bëni shumë fotografi, dhe na tregoni se si shkoi gjithçka!

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F4-underrated-places-in-europe-reachable-by-train%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)