Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 12/11/2021)

Udhëtimet Trajnimi në Itali ofrojnë jo vetëm komoditet, por disa pamje mbresëlënëse. Një nga gjërat më të mira rreth duke marrë tren në Itali është mundësi që të shikojmë në pamje e bukur si ju udhëtojnë nga një vend në tjetrin. Në disa pjesë të Italisë, ka rrugë piktoreske treni që janë më shumë se vetëm mënyrat e transport. Këto trenat skenik do të trajtojnë të pikëpamjeve bregdetare, peizazh dramatik mountain, liqenet me gaz dhe shumë më tepër. Këtu janë 5 shumica Journeys piktoreske Trajnimi në Itali.

 

Le të hapur listën e 5 shumica e udhëtimet piktoreske Trajnimi në Itali me – Levanto në La Spezia – Pesë toka

rrugët Trajnimi që ndjekin brigje dramatike Italisë janë ndër më të këndshme. E Cinque Terre hekurudhor i shërben pesë fshatrave të Rivierës Italiane të rajonit në mënyrë dramatike. Çlodhuni pas dritareve panoramike dhe thithni male të bukura, deti bruz, vreshta baritor, dhe ullishte. Të marrë një tren në mes të Levanto dhe La Spezia për një udhëtim të shkurtër, por të bukur piktoresk. Pasi të keni arritur tuaj destinacion, atëherë ju mund të kaloni hiking ditë fshati mahnitshme.

Florence për Trenat Levanto

Florence për Trenat La Spezia

Roma për Trenat La Spezia

La Spezia për Trenat Levanto

 

Napoli në Sorrento

Udhëtoni nga Napoli në Sorrento dhe kaloni nëpër vendet arkeologjike të Herculaneum dhe Pompei. Ky udhëtim përrallor ofron pamje nga mali Vezuv dhe Gjirin e Napolit gjatë rrugës. Kjo udhëtim me tren është sigurisht një nga shumica e udhëtimet piktoreske Trajnimi në Itali.

Milani për Trenat Napolit

Florence për Trenat Napolit

Bari për Trenat Napolit

Roma për Trenat Napolit

 

 

Rimini në Catania – së bashku me të bregdetit lindor të Italisë

Më e mira mënyrë për të udhëtuar nga Italia veriore për Southern Italia është deri në bregun East me tren. Linja shkon paralel me bregdetin për një të tërë gjashtë orë e pamje të pabesueshme. Fillojnë në Rimini, kap një vend përballet përpara dhe për të marrë një piknik me ju për një udhëtim i pabesueshëm! Rrugës për në Catania, treni kalon pemët e limon dhe flukset lavë, me ndalesa në disa stacione interesante gjatë gjithë udhëtimit.

Messina për Trenat Catania

Syracuse për Trenat Catania

Taormina për Trenat Catania

Palermo për Trenat Catania

 

Venecia në Firence – 5 shumica Journeys piktoreske Trajnimi në Itali

Zbuloni dy nga qytetet më të famshme të Italisë me një udhëtim të bukur tren në mes. E Voyage nga Venecia te Firence ju merr së bashku frymë-marrjen pamje dhe simpatik qytete. Ky udhëtim është vetëm dy orë e gjatë, por është me të vërtetë një përvojë pasurimin. Nuk ka mënyrë më të mirë për të udhëtuar në mes të dy qyteteve.

Rimini për Trenat Florence

Roma për Trenat Florence

Milani për Trenat Florence

Venecia për Trenat Florence

 

milan në Bolzano është zgjedhja jonë e fundit për 5 Udhëtimet piktoreske Trajnimi në Itali

Përjetojnë një udhëtim të mrekullueshme tren nga Milano në Bolzano. Duke ju nga kryeqyteti modës e botës në male dehur dhe dramatike shkëmb që përbëjnë Alpet italiane. Shih qytetet e vjetra të Italisë, fshat madhështore dhe malet më të bukura dhe fotografuar në Evropë. Hyrja Bolzano është si duke e lënë Italinë dhe hyjnë në Gjermani, Ky qytet i vogël është gjerman në dukje, sepse ajo ishte pjesë e Austria para Luftës së Parë Botërore. Kjo skenik udhëtim me tren është magjike!

Trento për Trenat Bolzano

Milani për Trenat Bolzano

Bologna për Trenat Bolzano

Venecia për Trenat Bolzano

 

Menduar të marrë një tren në qytetin tuaj të preferuar Evropian? Shko në faqen tonë të internetit Saveatrain.com për të kontrolluar të gjitha tarifat tona ekskluzive dhe për të filluar planifikimin e aventurës tuaj të ardhshme!

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F5-most-scenic-train-journeys-in-italy-save-a-train-blog%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)